Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
madiss
Liige
Postitusi: 409
Liitunud: 20 Nov, 2015 23:40

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas madiss »

Rein Lang, Kaur Kender peavad IRL-i ja SDE-d Kremli käsilasteks?
Rein Lang kirjutas:«Ajastus Eestis valitsuskriisi tekitamiseks on nüüd küll kummaliselt valitud, tõesti,» tunnistas Lang. «Mulle tundub kangesti, et kellelgi on vaja Moskvasse raporteerida, et näe saime valitsusest Eestis lahti,» lisas Reformierakonna juhatuse liige.
Kaur Kender kirjutas:Eestimeelne oleks keerulise julgeolekuolukorra tõttu SDE ja IRL saadikud Riigikogus vahistada, kuni julgeolekuoht EESTI RIIGILE kestab.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7191
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Kender suitsetagu vähem seda rohelist rohtu,ikka eriline aju peab olema,et asja nii ette kujutada.
Pigem IRL-i respublikast jäänud poistele on selgeks saanud,et kuidagi tuleb ennast enne kohalike valimisi kõva poisina näidata ja sotsid tahavad mingit osa kesikute valijatest ka endale ampsata(lootes seal parteis tekkivale segadusele).
Ma nagu mäletan,et Langi poiss käis presidendi valimiste ajal Savika juures Hundisilmal külas...........
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7191
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

No antud partei elektoraadile oleksid "miljonid kohvris" suhteliselt ükskõik või lausa kiiduväärt - ikkagi derzaava toetab.
Selline puhas vene erakond lubaks ka Moskval läbi nende igasugu teemasid tõstatada, mida tänane eestikeelne KE juhtkond mõeldavaks ei peaks.
selle setskonna valijatele kindlasti aga kohvriga asi tuleb ju Jaanakese jaoks puhtaks pesta ja kui Kaitsepolitsei ikka tööd ka teeb,siis kas Janakene hetkel tahab samasuguseid pahandusi nagu Savikas endale kaela sai?Kahtlen.
Kotov
Liige
Postitusi: 206
Liitunud: 15 Sept, 2014 12:04

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kotov »

Seda teoreetilist Vene parteid ei maksa väga üle müstifitseerida, pigem jääksid meie venelased ikka vana hea Keskerakonna juurde, sest ega need paleepöörajad ju rumalad pole. Oma senist positsiooni venelaste suhtes nad ei muudaks. Näiteks Lätis on selline Vene partei täitsa olemas, nimeks Läti-Vene Liit või midagi taolist - marginaalsed tegelased. Toom, Kõlvart, Lenk jms tegelased vast siiski niivõrd suured autoriteedid venelaste seas pole, et savipätsita (paari aasta pärast ei suuda enam ilmselt kõnetki paberilt maha lugeda või on üldse ära teise ilma läinud) suure enamuse vene valijatest endale haaraksid. Ma arvan, et nad teadvustavad seda endale.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7191
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Kotov kirjutas:Seda teoreetilist Vene parteid ei maksa väga üle müstifitseerida, pigem jääksid meie venelased ikka vana hea Keskerakonna juurde, sest ega need paleepöörajad ju rumalad pole. Oma senist positsiooni venelaste suhtes nad ei muudaks. Näiteks Lätis on selline Vene partei täitsa olemas, nimeks Läti-Vene Liit või midagi taolist - marginaalsed tegelased. Toom, Kõlvart, Lenk jms tegelased vast siiski niivõrd suured autoriteedid venelaste seas pole, et savipätsita (paari aasta pärast ei suuda enam ilmselt kõnetki paberilt maha lugeda või on üldse ära teise ilma läinud) suure enamuse vene valijatest endale haaraksid. Ma arvan, et nad teadustavad seda endale.
Just selle pärast ei panusta ka Kreml puhtalt Vene parteile,pigem eelistavad nad seda,et saaksid suurema partei kaudu olla rohkem võimaluste juures ja suruda läbi oma agendat.Näiteks selle Karate Kidi abil ju integreerumisprotsesside pidurdamist koolivõrgus.
Kurjam
Liige
Postitusi: 1565
Liitunud: 10 Dets, 2007 22:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kurjam »

Kus nüüd leiti siin "arvamusliider" :D . Kas seda Kenderit ei tahetud mitte hullumajja panna, kus on nüüd teie allikakriitilisus?
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas mutionu »

Kui ma seda tralli vaatan siis ei imesta enam millegi üle.
Kõik erakonnad, minu meelest, deklareerinud, et KE -ga ülisuuri programmilisi lahkarvamusi pole. Peapaha oli/on ikka Savisaar.
Ma ei imestaks, kui KE valitsusse saades(kama siis kellega) ujub ca aasta pärast välja Edgar ja asub pukki tagasi. Siis juba valitsuserakonda juhtides.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Minu pakkumine on, et lähimal aastal KE valitsusse ei saa, kuid RE võtab ette valitsusremondi ja ilmselt vahetab välja Rõivas-poisu.
Rahulolematus on praegu juba üsna ilmne ning teised koalitsiooni pooled peavad selle põhjuseks RE mugavust ja tahtmatust midagi muuta.
Rahulolematus aga kasvab ning seisak riigis muutub järjest ilmsemaks (sellele viitajate hulka on asunud ka riigikontrolör) - vaja on põhimõttelisi muudatusi, mitte arvude kosmeetilisi ühest Exceli reast teise tõstmist. Rõivase valitsus on puhas mugavuskoalitsioon, kuid see enam kaua ei tantsi.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Lemet »

Kusjuures umbusaldusavalduses on ühe punktina ära märgitud puuduvad liigutused EKV eest hoolitsemisel tänases rahvusvahelises olukorras...
Peaministrina on Taavi Rõivas vastutav riigi julgeoleku eest, paraku näeme, kuidas riigikaitse arengukavad ei kohandu vähimalgi määral halvenenud julgeolekuolukorrale. Riigikaitsesse suunatakse küll raha juurde, kuid esmase iseseisva riigikaitse võimekust see ei paranda, võimekuslünki isegi ei plaanita likvideerima asuda. Siseturvalisus on kroonilise alarahastuse tõttu lakanud paljudes riigi piirkondades kodanike jaoks toimimast, Eesti ja Euroopa välispiir on jätkuvalt valvatud vaid osaliselt.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Walter2
Liige
Postitusi: 3978
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Walter2 »

Valitsus rebeneb ja tõenäoline uus peaminister on keskerakondlane Jüri Ratas.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas pagan »

Ma mõtlen, et Keskerakonna lõhenemine ei ole Eesti huvides. Sest see lõhe lõhestaks ärevatel aegadel ka riiki mööda etnilist joont. Parem on kui nõndanimetatud vähemused ka kaasatust poliitikasse tunneks. Nõndanimetatud RSR-i (Ratas, Simson, Reps) eestvedamisel võib see asi suhteliselt mõistlikult välja kukkuda.
Ja Keskist valitsuserakonna tegemine võikski teenida omamoodi Keskerakonna stabiliseerimise eesmärki.
Et nad teineteise kõrisid ei näriks, siis poliitika ja elu edendamise kont hambusse.

Keskerakond on muutunud partketikõlbulikumaks. Populaarne pruut. :)

Ma tahaks, et Ref mõneks ajaks opositsioonipingile istuks igasugu ämma kilekottide, sidrunite ja 'majandusliku elu edendamise' eest.
Et toimuks rotatsioon, et teised jõud saaks kah vahepeal pilgu köögipoolele heita.
Samas ei tahaks, et haldusreform seiskuks.
Samuti arvan, et Rõivas ei ole saadavat koosa täiel määral ise ära teeninud, vaid talle langeb osaks ka muu möödunud aegade rahva vimm reformarite ülbuse-reeturlikkuse ja muu sellise pärast. Et mis tilk see täpselt karika üle ääre valgumise põhjustas, on raske öelda. Paljudel pisiasjadel oma roll.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas nimetu »

Minu pakkumine on, et lähimal aastal KE valitsusse ei saa, kuid RE võtab ette valitsusremondi ja ilmselt vahetab välja Rõivas-poisu.
Ühelt poolt tunduks loogiline, kuid keda neil Rõivase asemele on panna? Sellepärast ta ju pukki saigi, et pingil ei istunud kedagi sobivat.

IRL koalitsiooni astumine Keskiga oleks praeguse seisuga üsna kahtlane. Esmased muutused Keskis on olnud pigem kosmeetilised, sisulised seisukohad on hetkel sama hägused ja kahtlased kui enne. Kui IRL tõesti oma naha turule viib, siis ma usun, et need vähesedki austusväärsemad liikmed ütlevad lihtsalt aidaa.

Ja kõige selle pisikese kaose taustal tasub veel ära märkida, et USAs toimuvad homme valimised. Sellises olukorras hakata mingit tramburaid tegema on ausalt öeldes absurdne.
chac
Liige
Postitusi: 475
Liitunud: 19 Mär, 2014 12:31
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas chac »

Kotov kirjutas:Seda teoreetilist Vene parteid ei maksa väga üle müstifitseerida, pigem jääksid meie venelased ikka vana hea Keskerakonna juurde, sest ega need paleepöörajad ju rumalad pole. Oma senist positsiooni venelaste suhtes nad ei muudaks. Näiteks Lätis on selline Vene partei täitsa olemas, nimeks Läti-Vene Liit või midagi taolist - marginaalsed tegelased. Toom, Kõlvart, Lenk jms tegelased vast siiski niivõrd suured autoriteedid venelaste seas pole, et savipätsita (paari aasta pärast ei suuda enam ilmselt kõnetki paberilt maha lugeda või on üldse ära teise ilma läinud) suure enamuse vene valijatest endale haaraksid. Ma arvan, et nad teadvustavad seda endale.
Toom kogus viimastel europarlamendi valimistel Savisaarest rohkem hääli, keskeerakondlastest:
1. Jana Toom - 25251
2. Edgar Savisaar - 18516 (jäädes vist esimest korda EV valimiste käigus valitute seast välja!, st. EP 6 kohta, aga jäi 7.ndaks)
3. Mihhail Stalnuhhin - 11499
4. Jüri Ratas - 8544
....

ja veel.
ETV+ reporterid käisid keski kriisi ajal lasnamäe elanike käest küsimas keda nad toetaksid kui savisaarega on halvasti vms. Valdav enamus vastasid et Jana Toom (teda teati nimepidi) ja "seda keerulise (=eesti) nimega" koreakat/pilusilma. St. nime pole veel selgeks õpitud, aga "omaks" juba peetakse.
Inimene123
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 29 Veebr, 2016 9:34
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Inimene123 »

Põhimõtteliselt on selge, et IGA võimalik koalitsioonikombinatsioon, mis jätab kõrvale REF-i, on Eesti huvides. 17 aastat võimulolemist on Reformierakonnas tekitanud tunde, nagu nemad oleksidki Eesti. Ja et nemad on ilmeksimatud ning suudavad ainsatena Eesti riiki tüürida. Kõik kummardagu Reformierakonna ees!

Juba praegu reformarid kiruvad, kui ohtlik on vasakpoolne valitsus. Mis ma oskan öelda, parem vasakpoolne kui reaalsusest täielikult võõrdunud seisakuvalitsus.
mäger
Liige
Postitusi: 353
Liitunud: 11 Dets, 2009 22:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas mäger »

Ma olen nüüd ehk vastutustundetu, aga mul on hea meel, et reformierakond opositsioonis käib. Neid mõningaid tagatubasid tuleb korralikult tuulutada ning ehkki Keskerakond pole kuskilt otsast parem Reformikatest, siis valitsuses käimine mõjub neile ilmselt positiivselt, kuna võimuga kaasneb võimalus olla info juures ning ennast koolitada. Mäletate, mida Jürgen Ligi pidevalt oponentidele ette heitis - Sa ei tea, minul on ministeerium, Sina siin omast peast midagi... Kui Sa pole info juures, siis jääbki võimalus ainult populismiks. SDE ning IRL otsustasid ilmselt, et opositsiooni neid praegu saata ei lasta ning tegutsesid proaktiivselt. Keskerakonnale annab selline samm püsida ühtsena ning tagada, et vene valijaskond kuhugi ei hajuks. Hoia sõbrad lähedal ja vaenlased veel lähemal, eks. Ja see kehtib ka IRLi suhtumise kohta. Kummastav on lugeda Tsahkna arvamust, et leping Ühtse Venemaaga pole praegu olulisim, aga võimalik, et siit kumab välja justnimelt see soov rohkem läbi ühise koalitsiooni mõjutada Keskerakonnas toimuvaid protsesse. Senine hambad ristis koalitsioon ei teeninud kellegi huve. Tõepoolest nagu vana abielu, kus kumbki pool vaikselt mürki kogub. Uus koalitsioon pole kindlasti kellelegi mugav, aga suhtes on ehk rohkem vahetut emotsionaalsust.

Keskerakonna ning Vene seostest on kirjutatud palju, aga mina olen mõtelnud, et kes on taustajõud Rosimannuste taga ning miks oli nii hädaga vaja Marina Kaljuranda presidendiks suunata. Meelde tuletades, et sahistati tõelisest võimalusest, et kui presidendivalimised ka kolmandas ringis riigikogus läbi kukuvad, esitatakse neljandas ringis ainsa kandidaadina Kaljurand. Sellise mõjukusega inimestel, nagu Rosimannused, peavad olema taustajõud ning kuna nendest palju ei räägita, siis minu paranoia suunab mõtted ikkagi sinna ida poole. Või on foorumlastel infot, milliste äriringkondadega on Rosimannused seotud?
otsin puude taga metsa
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Amazon [Bot], TALUPOEG TALUJA ja 18 külalist