BREXIT

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7191
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: BREXIT

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Ma kujutan ette,et selle viimase hoobi võisid USA poolt kehtestatud alumiiniumi ja terasetollid,mis kindlasti puudutasid ka osaliselt britte.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: BREXIT

Postitus Postitas Kriku »

Järjekordne hääletus lakkumisleppe üle lükatakse teadmata ajaks edasi: https://www.postimees.ee/6690417/briti- ... tuse-edasi
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: BREXIT

Postitus Postitas AMvA »

Tundub, et see ongi Remain briti moodi (vaata ka: vasakpoolne liiklus, tollmõõdustik jne.)
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: BREXIT

Postitus Postitas Kriku »

nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: BREXIT

Postitus Postitas nimetu »

Ma pakun, et tal on mingil määral siiski hea meel, et enam selle jamaga ei pea tegelema.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: BREXIT

Postitus Postitas Kriku »

Borjat hakatakse samamoodi grillima. Corbynil on suurepärane seis - ta võib mõnuga grillida järjest igaüht, kes peaministriks hakkab.
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: BREXIT

Postitus Postitas Walter2 »

See brittide tsirkus on ehe näide demokraatia ''võimalustest'' - nad ei suuda ise ka oma tagahoovis kokku leppida mida nad lõpuks tahavad, rääkimata mingitest arusaadavatest diilidest EU-ga.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: BREXIT

Postitus Postitas Kriku »

Ja teiselt poolt suurest vastutusest, mis referendumite korraldamisega kaasas käib. Referendumi tulemus sidus valitsuse väga jäigalt asjaga, millest mitte keegi aru ei saanud, mis see olema peaks.
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4866
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: BREXIT

Postitus Postitas Gideonic »

Kriku kirjutas:Ja teiselt poolt suurest vastutusest, mis referendumite korraldamisega kaasas käib. Referendumi tulemus sidus valitsuse väga jäigalt asjaga, millest mitte keegi aru ei saanud, mis see olema peaks.
Jah, lisaks kõigele muule tõi see tragikoomilise olukorra, kus Brexitit soovib justkui enamus, kuid toetajad jagunevad mingi 5 eri variandi vahel mis ei ole ühildatavad, kõik selgelt väiksemad kui jääda-soovijaid, kellele sõnaõigust ei kavatseta anda. Sellest hoolimata on enamik Tooridest saadikud veel tunduvalt brexitimeelsemad kui enamik nende valijaid.

Pikas perpektiivis näen siin küll pigem "klaas tühi" varianti. Eriti kui tuleb ideaalne asjade kooslus: Varsti pärast kõva brexitit ülemaailmne majanduskriis ja Šotimaa lahkumine ja Põhja-Iirmaa tüli taas päevakorda tekkimine.

Küll on siis ideaalne veelgi enam kõigis hädades "koostööst keelduvat" ELi süüdistada, mis eesotsas Saksamaaga "üritab korraldada uut blokaadi Britanniale". Ja elatustaseme halvenedes leidub ka neid, kes ühinevad süüdistutsega (sest keegi ju on süüdi!).

Sealt edasi ainult aja küsimus, mil jõutakse jutuni, et milleks kulutada raha nende "värdjate" kaitsmiseks - samas kui meie suur impeeriumi laevastik roostetab. Oleks ju (rangelt-rahvuslikust vaatevinklist lähtuvalt) NATOst välja astumine ainult kasulik. Praegune Venemaa ei ole Britanniale mingi reaalne sõjaline oht. Ja seda ka kõige negatiivsemate stsenaariumite järgi vähemalt aastakümneid.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: BREXIT

Postitus Postitas Kriku »

GB NATO väljavaate kohta palun lahkesti kirjutada sinna: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 06#p584806
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: BREXIT

Postitus Postitas Kriku »

Faraaži erakond sai europarlamendi valimistel 28 kohta 64-st. Oh May.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7191
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: BREXIT

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Boris olla kohtu alla antud hagi alusel,et ta valetas ja eksitas valijaid BREXI-ti kampaania ajal.
Jutuks on siis need sajad miljonid naelad,mida Boris väitis UK maksab igakuiselt EL-i nõudmisel haiglaraviks aga mida UK kodanikud ei saa kasutada.
Nii summa,kui ka väidet seostati juba tollal suure vale nimega aga nüüd siis üks ärimees Borisi ka ise kohtusse kaevanud.Boris on seni reageerinud selliselt,et see oli ju kampaania ning selliseid asju juhtub.Ega jah,poliitikud ju alati lubavad suurelt ja vahel ka suisa valetavad(nagu me ise Eestis viimase kampaania ajal nägime),huvitav on aga see,et Boris selle eest kohtusse kaevati.
May lahkumisega aga usun kaob ka viimanegi võimalus mingikski leppeks,agooniat pikendati oktoobrini.Tragikoomikat saab ka Europarlamendis vaadata,kus Farage saab natuke näidelda.
Mees ise ei hakanud selle Salvini-Le Peni pundiga leppeid tegema,nii,et sealtpoolt ta võib tuge mitte saada.Usun,et põhjuseks see Salvini-Le Peni Venemaa sõbralikkus,mis britile ei sobinud.
teeline35
Liige
Postitusi: 1543
Liitunud: 11 Apr, 2010 9:21
Asukoht: LÄÄNEMAA
Kontakt:

Re: BREXIT

Postitus Postitas teeline35 »

President Trumpi Inglismaa visiidiga seotud uudiseid;
https://www.err.ee/948413/trump-argitab ... a-brexitit
"Kui nad ei saa, mida tahavad, siis mina jalutaksin minema .... Kui sa ei saa soovitud lepet, kui sa ei saa õiglast lepet, siis sa jalutad minema," lausus president.

Suurbritannia lahutusarve kohta, mis puudutab kohustusi bloki ees, mille liige on Ühendkuningriik olnud 1973. aastast, ütles Trump: "Kui mina oleksin nemad, siis ma ei maksaks 50 miljardit dollarit. Aga see olen mina. Mina ei maksaks, see on tohutu number."
Kokkulepete ülesütlemine on muidugi Trumpi leivanumber, aga mida ta sellega saavutanud on? Poleks ta kogemata kombel maailma kõige võimsama riigi liider ajaks ta edasi oma äriasju igasugu kahtlaste rahadega tegelastega.
Ma ei saa aru sellest 50 miljardi dollari suurusest kohustuset EL-iees. Mingi järjekordne Trumpi väljamõeldis?
Ilma leppeta lahkumine on muidugi mõeldav, aga majanduse kohandumine saab järsem ja palju valusam olema.
https://www.err.ee/949011/trump-kauband ... koik-laual
Kaubanduskõnelustel Euroopa Liidust lahkunud Suurbritanniaga on kõik laual, teatas USA president Donald Trump teisipäeval.

"Sellel kaubandusleppel on tohutu potentsiaal. Ma arvan, et tõenäoliselt kaks või isegi kolm korda rohkem kui praegu," kuulutas Trump Briti peaministri Theresa Mayga ajakirjanikele esinedes.
"Ma arvan, et meil tuleb väga-väga oluline kaubanduslepe. See saab olema väga õiglane lepe," ütles ta.
Õiglane lepe küll, aga kelle jaoks? Brittidel oleks selg vastu seina! Pealegi kellega on USA suutnud üldse uusi "õiglaseid" kaubandusleppeid sõlmida.
https://www.err.ee/948970/trump-puuab-m ... e-laheneda
Üritab sõpru leida võimalike uute konservatiivide juhtide seast, aga pole neist kellelgi aega klouniga tegeleda.
(Üli)koolitamata,aga lugeda kirjutada mõistan.
Tegelane5
Liige
Postitusi: 799
Liitunud: 07 Veebr, 2009 12:28
Kontakt:

Re: BREXIT

Postitus Postitas Tegelane5 »

teeline35 kirjutas: Ma ei saa aru sellest 50 miljardi dollari suurusest kohustuset EL-iees. Mingi järjekordne Trumpi väljamõeldis?
Ilma leppeta lahkumine on muidugi mõeldav, aga majanduse kohandumine saab järsem ja palju valusam olema.
https://www.err.ee/949011/trump-kauband ... koik-laual
Kaubanduskõnelustel Euroopa Liidust lahkunud Suurbritanniaga on kõik laual, teatas USA president Donald Trump teisipäeval.
The money – currently standing at around £39bn – will consist of outstanding liabilities the UK has to the bloc. It will be paid between April next year and 2064, and the costs will include pensions to EU civil servants.
But a significant amount of comes from the EU Budget which is set out by member states. The current one started in 2014 and runs all the way through to December 2020, meaning the UK has already made financial commitments for this period. So, despite some claims, the bill is not a penalty for the UK’s decision to leave the bloc.
Trump mõtles seda 39 miljardi naelast "lahutusraha" mis Inglismaal Euroopa liidu ees on.
Igasugu teenistujate pensionid ja juba kokkulepitud kohustused.
https://www.independent.co.uk/news/uk/p ... 98056.html
[i]“It is difficult to get a man to understand something, when his salary depends on his not understanding it.” [/i]
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4866
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: BREXIT

Postitus Postitas Gideonic »

Konservatiividest rahvasaadikute seas korraldati küsitlus, millest jääb küll mulje et siit ei saa küll midagi tulla peale no-deal'i

Pilt

1. 2/3 neist rahvasaadikutest leiab et brexit tuleb läbi suruda isegi siis kui kaotatakse Põhja-Iirimaa, Šotimaa ja kahjustatakse oluliselt Inglismaa majandust.

2. Tugevalt üle poole leiab et brexit peab toimuma ka siis kui nende enda partei selle käigus hävineb.

3. Ainus mida mingil juhul näha ei taheta, on see et Leiboristid, eesotsas Corbiniga võimule saaks :roll:

... idikad :wall:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 25 külalist