Donald Trump tagasi?

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
Vasta
teeline35
Liige
Postitusi: 1559
Liitunud: 11 Apr, 2010 9:21
Asukoht: LÄÄNEMAA
Kontakt:

Re: REAALSUS - Donald Trump ON USA president

Postitus Postitas teeline35 »

"Väga Stabiilne Geenius" jätkab oma rida. Nüüd siis aeg süüdlasi otsima asuda;
https://www.postimees.ee/6491852/trump- ... rce=mai.ee
«Kuidas sa tagandad presidendi, kes võitis kõigi aegade ehk suursuguseimad valimised, ei ole midagi valesti teinud (ei mingit kokkumängu Venemaaga, hoopis demokraadid mängisid kokku), kellel on olnud kaks edukaimat aastat presidendina ja kes on vabariikliku partei ajaloo populaarseim?» küsis Trump Twitteris.
Enda kiitmisest ta ei väsi! "Suursugusemad valimised" kardan, et ajaloost leiaks külluses samasuguseid presidendivalimiste võite.
Samuti kahtlen ma väites "Vabariikliku partei ajaloo populaarseim president".
(Üli)koolitamata,aga lugeda kirjutada mõistan.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7208
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: REAALSUS - Donald Trump ON USA president

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Troll kirjutas:
kaugeltuuriv kirjutas:Et Kongress pakkus talle 5 miljardit on ju niigi hea pakkumine...
Eh, jälle on sul asjad tegelikkusele risti vastupidi! :D Kogu see praegune konflikt eelarve üle seisnebki selles, et Kongress KEELDUS talle seda 5 miljardit müüri jaoks eraldamast.
Natuke eksid,eelmise aasta Kongress(veel siis,kui ei olnud seda valitsuse seisatamist ning vabariiklased olid veel Esindajate Kojas enamuses) pakkus Trumpile,et kokkuleppeline summa võib olla 5 miljardit.Kui viitsin,siis tuhnin nädalavahetusel mõne tuubi klipi ka üles.
Nii tollane vabariiklasest enamuse liider,kui ka demokraadist vähemuse juht tegid nn.ülelaua kokkuleppe ning käisid ka Geeniuse juures ära novembri lõpupoole aga viimane otsustas ei ütelda.
5 miljardit on tegelikult väga väike raha selle aia ehitamiseks.Ütleme nii,see summa oleks taganud mingi lõigu valmimise aga terve aia ehitamiseks peab ikka kordades rohkem välja käima.Selge oli see,et uus Kongressi koosseis,kus ühes kojas on demokraatide enamus ka seda 5 miljardit ei anna.See oli nagu igaühele selge,Geeniusele samuti ning eks ta siis otsustas mängida poliitilist pokkerit.Temal ju suurt kaotada ei ole.Palosi juba valimiste ajal ju ütles,et tema ei annaks aiale sentigi.See ongi põhjus,miks asjad nüüd uuest aastast nii on nagu nad on.Minu komm puudutas eelmise aasta lõppu,ajavahemikku november,kuni dets. keskpaik.Geeniusest võib ju aru saada,kui ta oleks võtnud vastu pakkumise,siis täit müüri ta ei oleks saanud ning ka seletada,et demokraadid oleks vastu olnud ka suurt mitte.Mis kindlasti oleks kahjustanud tema populaarsust.Demokraatidel aga ei oleks olnud enam midagi kaotada,sest vahevalimised olid läbi ning enam neid ei mõjutanud.
Väidetavalt see kokkulepe(just kokkulepe vabariiklaste ja demokraatide eelmise aasta Kongressi liikmete vahel),kus ka Kelly osales vahendajana vihastas Geeniuse nii välja,et olevat olnud viimaseks piisaks ning viis Kelly adm.juhi kohalt minema.
Tuhnisingi oma tuubi videosid,mida olen vaadanud.Palun väga,Fox News uudis.
https://www.youtube.com/watch?v=CpM0RBHx-4s
Geenius siis lükkas tagasi Senatisse saadetud eelnõu,mille oli juba Esindajate Koda heaks kiitnud.Meenutagem,et heaks kiidetud eelnõus oli summa 5,6 miljardit taala.
Miks ta asjale pidurit pani,ma tõesti ei tea.Küll olen ma aga aru saanud,et aia ehitamine käib täie auruga ning usun,et arved on hakanud Geeniuse laua peale tulema,mis seda summat 5,6 miljardit võivad juba lõhki lüüa.Kui,ta nii ehitab nagu oma kasiinosid ja maju,mille ehitusmaksumused on teda ennegi pankrotiservale viinud,siis ma ei imesta,et vahest põhjuseks oli see,et esmane eelarve on juba lõhki.Ning sellega Geenius vist ei ole arvestanud.Pakun,et puht rahaline põhjus.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36620
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS - Donald Trump ON USA president

Postitus Postitas Kriku »

President lubab avalikult oma riigi täiesti p... keerata: Trump teatas valmisolekust jätta valitsuse tööseisak vinduma veel aastateks.
teeline35
Liige
Postitusi: 1559
Liitunud: 11 Apr, 2010 9:21
Asukoht: LÄÄNEMAA
Kontakt:

Re: REAALSUS - Donald Trump ON USA president

Postitus Postitas teeline35 »

Sama uudis ERR-s;
https://www.err.ee/892403/usa-president ... a-ka-aasta
Minu jaoks on huvitav lõik;
Trump ütles pressikonverentsil, et on kaalunud probleemiga seoses ka riikliku hädaolukorra väljakuulutamist.

"Võin seda teha, kui tahan. Võime kehtestada hädaolukorra riikliku julgeolekuga seoses, kaheldamatult. Ma ei ole seda teinud, kuid võin seda teha," möönis Trump.

Kehtestades riikliku hädaolukorra võib Trump kongressist täielikult mööda minna ja suunata raha müüri ehitamiseks näiteks kaitseministeeriumi varadest.
Kas ikka Presidendile pähekaranud suvalisel põhjusel võib ikka riiklikkku hädaolukorda välja kuulutada?
(Üli)koolitamata,aga lugeda kirjutada mõistan.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7208
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: REAALSUS - Donald Trump ON USA president

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Noh,eks see 5 miljardit on ju Pentagoni eelarves selline väikene summa,et ega see suuremat auku vast sinna ei tee aga küsimus on õige.Kui seaduslik see ikkagi sedasi teha on ning millised üldse on USA-s kriteeriumid erakorraliseks seisukorraks.
Väga vägisi torkab pähe mõte,et keegi tõmbab meest niidist,et üsna peatselt Mulleri uurimise lõpuraporti eel asjad avalikkuse jaoks juhtida teisele teemale,mitte aga sellele,mis avastati.
Ma pakuks kahte varianti,miks Geenius nii käitub.
Raha(nagu eelmises kommis ütlesin,et juba ehitatava müüri summad on Geeniuse üllatuseks suuremad,kui ta ise kalkuleeris või talle õeldi,mistõttu hakkab paisuma skandaal tema "ärivõimekustes") ning Kreml,kellele on otseselt vaja segadust USA-s,selleks,et häirida USA julgeolekupanust maailmas(kas siis Putleri poolt plaanitava suurema aktsiooni eel või selleks,et Mulleri uurimiselt asjad kõrvale juhtida).
Siin ei ole arutatud seda jõulueelset reisi Iraagis asuvale USA üksuse juurde aga seal Geenius kurtis,et muretseb presidendi institutsiooni,kui sellise üle.Väga suured kivid peavad olema jalgade otsas,kui 2 aastat peale valimisi mees tunnetab,et asjad võivad tema jaoks minna hapuks.Mis muud minu jaoks see tähendab.Niisiis kas raha või võimalik Mulleri uurimise tulemuste eest avalikkuse tähelepanu eemale suunamine.Muud ma siin ei näe.
Meenutab Savika käitumist,skandaali ennetamiseks tuleb organiseerida teine skandaal.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36620
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS - Donald Trump ON USA president

Postitus Postitas Kriku »

Tal on eluküsimus ennast kehtestada, sest sellel tema kuvand rajaneb: ta on tugev president, kes surub oma tahtmise läbi ja teeb vajalikud asjad teoks. Müürist loobumine oleks talle liiga kahjulik alandus. Ise ta muidugi ennast niimoodi nurka mängis.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: REAALSUS - Donald Trump ON USA president

Postitus Postitas Martin Peeter »

Samas huvitav, miks ta seda müüri selle aasta eelarvesse ei surunud, kui Esindajatekoda veel vabariiklaste käes oli? Lootis ta tõesti, et Mehhiko maksab selle kinni?
Mulle tundub pigem, et tal on eelkõige vaja seda kismat müüri ümber rohkem, kui müüri ennast. Pealegi - juudid võivad rääkida, palju see Gaza müür peab ja palju selle alt tunneleid uuristatakse. Efektiivsuse mõttes tasub kiigata DDRi poole, kus oli müür ainult linnas ja selle ees karm piirirežiim. Kuid ikka põgeneti mööda tunneleid. Maal oli aga kindlustatud piiririba koos erinevate tõkete, maamiinide, tornide jmtga. Loomulikult ka piiritsooni režiim.
Dona nobis pacem!
teeline35
Liige
Postitusi: 1559
Liitunud: 11 Apr, 2010 9:21
Asukoht: LÄÄNEMAA
Kontakt:

Re: REAALSUS - Donald Trump ON USA president

Postitus Postitas teeline35 »

Valitsusseisaku jätkuks;
https://www.err.ee/892504/trump-on-valm ... lt-jatkama
Kommenteerib natuke seda riikliku hädaolukorra väljakuulutamise asja.
Siin Washingtonis üritatakse aina rohkem selles osas selgust saada, sealhulgas ka Velge Maja ise. Kindel on see, et se on väga keeruline juriidiline protsess. Iseenesest tundub, et presidendil on võimalik erinevaid vahendeid liigutada hädaolukorra väljakuulutamisel ja eriti mui mõelda hiljutisi sündmusi - orkaanide või tulekahjude põhjustatud kahjude kõrvaldamisel
Kahjuks artikli kirjutanud ajakirjanik on koolis käinud, aga eesti keele õigekirja pole küll õppinud! :crying:
(Üli)koolitamata,aga lugeda kirjutada mõistan.
teeline35
Liige
Postitusi: 1559
Liitunud: 11 Apr, 2010 9:21
Asukoht: LÄÄNEMAA
Kontakt:

Re: REAALSUS - Donald Trump ON USA president

Postitus Postitas teeline35 »

"Väga stabiilsel geeniusel" on eelmisest fiaskost veel vähe;
https://www.postimees.ee/6492824/usa-ja ... ce=mail.ee
Järjekordne Pentagoni kõrge ametnik lahkub ametist;
https://www.postimees.ee/6492628/jarjek ... us-ametist
USA kaitseministeeriumi personaliülem Kevin Sweeney oma lahkumiskirjas ei maini Trumpi lahkumise põhjusena, aga näeb välja põgenemisena uppuvalt laevalt.
(Üli)koolitamata,aga lugeda kirjutada mõistan.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7208
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: REAALSUS - Donald Trump ON USA president

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Ma olen mõtelnud,kes järgmisena võiks lennata.Ja ega siin palju valikuid ei ole,kui see Junn III-ga asi ei laabu või näiteks Geenius on piiratud oma suhtluses Putleriga,siis ega sellel Pompeil ka pikka pidu pole.
Eelmine välisminister sai kinga just Putleri pärast,tundub,et ta pani sellele naftaärimehele liiga suured lootused selleks,et tagada"sõprus".
Riigi keskpanga juhti ta nii lihtsalt vallandada ei saa.
Kaubandusministrit on tal vaja selles madinas hiinlastega.
Räägitakse veel ka selle pressiesindaja võimalikust minekust aga siiani vaid jututasemel.
Ka see Connely nimeline daam,kes nõunikuna paigal olevat natuke rumalas olukorras oma abikaasa tõttu,kes ka vabariiklane aga totaalselt Geeniuse kriitik.
Nii,et valikuid on.
Runkel
Liige
Postitusi: 2838
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: REAALSUS - Donald Trump ON USA president

Postitus Postitas Runkel »

kaugeltuuriv kirjutas:Ma olen mõtelnud,kes järgmisena võiks lennata...
Minu pakkumine on, et rahandusminister Steven Mnuchin. Ja seda just Federal Reserve'i juhataja Jerome Powelli ametisse nimetamise tõttu. Saab kinga, nagu Jeff Sessions, kes määras geeniust uurima eriprokurör Robert Muelleri.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7208
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: REAALSUS - Donald Trump ON USA president

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Kaubandusminister võib kinga saada,kui madin Hiinaga juba sellisesse faasi jõuab,mis hakkab mõjutama juba suuresti majandust USA-s.
Ma hakkasin mõtlema,et ka Bolton võib luubi alla sattuda.
Viimane vihub juutide ja kurdide vahet,et kuidagi moodi asju venitada aga ma ei ole kindel,et see Trumpile eriti meeldib.
Runkel
Liige
Postitusi: 2838
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: REAALSUS - Donald Trump ON USA president

Postitus Postitas Runkel »

Jah, kaubandusminister Wilbur Ross on tõsine kinga pretendent. Trumpi meelest on kaubandussõjad ju asjad, mida lihtne võita, ole vaid mees ja õnnestu. Eks Ross püüabki kõigest väest. Hiina on paras suur tükk, kuid Kanadagagi oli tükk tegemist. Mõlemad mehed võivad kahida hoopis majandusnõuniku Larry Kudlow.
Kasutaja avatar
PaganHorde
Liige
Postitusi: 3971
Liitunud: 26 Jaan, 2014 9:00
Kontakt:

Re: REAALSUS - Donald Trump ON USA president

Postitus Postitas PaganHorde »

Tegelikult Hiina kohta väidetakse et mõju hakkab alles nüüd avalduma. Ja seda mitte heas mõttes neile. Trumpil on veel kõvasti padruneid Hiina vastu. Samas muidugi pole teada kuidas see USA majandust mõjutab.
See et USA hiinlasi pitsitab on vaid hea.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist