Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
vanahalb
Liige
Postitusi: 2642
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas vanahalb »

krizz kirjutas:Muide olen kuulnud, et Läänemere merevesi on hädapärast isegi joodav. Mingi mereteadlane midagi sarnast kunagi kusagil väitis, et a'la arvestades ookeaniga on suht mage merevesi siin. See on muidugi ammu teada, et kariloomad on mereääres merevett joonud.
Kui pädev see väide ikkagi on? Soolase vee joomine teatavasti pole kasulik.
Sõltub vast maitsemeelest ja sellest kui palju soola toiduga lisaks tuleb. Iseenesest on soola vaja, sest higistamisega läheb seda kaduma.

Magedaks veeks loetakse minuteada kuni vett soolasisaldusega kuni 0,5 g /liitri kohta.
Alates 1g/liiter algavad mineraalveed.
Kodus pudelite pealt loen, et Värska on max 2,4g /liiter
Essentuki nr 17 on kuni 14g/liiter
Borzomi ja Essentuki nr 4 pudeleid pole parajasti käepärast kuid Borzomi tundub mulle Essentuki omadest magedam.

Merevete kohta võib internetist lugeda, et ookeanivesi on ca 35g/l, Läänemeri on pinnalt kuni 8g/l, sügavamalt kuni 15g/l ja jõesuuete ääres 1-2 g/l

No ma suudan Essentuki 10-14 g/l vett lihtsalt janu kustutamiseks ilma probleemideta juua ja ära pole surnud. Värska vesi aga polegi minuarust soolane. See-eest toidule ei pane ma peaaegu üldse soola v.a siis kui tuleb kraanivett peale juua.
Päris merevett ei tarvita kuigi see vist odavam tuleks - merest kopsikuga võttes tuleb igasuguseid batsille ja ainurakseid kaasa ning see hakkab lõpuks tervise peale.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36620
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kriku »

Siin ei öelda, et "peamiselt lihatoidulised"?
Benjy kirjutas:Ja see https://www.sciencedaily.com/releases/2 ... 111704.htm kehtib inimeste kohta ka.
Muidugi kehtib, sest neandertaallased olid HS alamliik ja seega ka inimesed. HSS, st. meie kohta ei kehti.
Benjy kirjutas:Seda enam, et mingi osa siinse rahva genoomist on neandertaalidelt pärit.
Väga väike osa. Kui sa väidad, et see asjasse puutub (st. et me oleme neandertaallastelt pärinud toitumuslikke geneetilisi kohastumusi), siis palun jälle viidet.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4089
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Some »

Suhkrut kasutatakse maitsetugevdajana. Marineeritud kurkide puhul näiteks. St võimaldab kasutada marinaadis vähem soola. Miski 1% suhkrukogus mingit kahju ei tee, pisut väike kogus suhkruhüppe jaoks. Purgisupi puhul laksavad veresuhkru üles ikka nuudlid ja kartul, kui too gramm suhkrut.
Võrdluseks - piima ikka joote, eks? Piimas on 4% suhkurt. Või joote kohvi/teed 2tl täie suhkruga? 1tl= 4gr suhkurt. Naturaalsed mahlad - 10% suhkurt. Mesi -80% suhkurt. Suhkur ise kahjulik ei ole. Kahjulik on shkru kogus. Ehk siis maitsetugevdajana kasutatavad kogused on minu arust tähtsusetud.
Magustajana kasutatud kogused on juba pahad.
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas sadist »

Suhkru kohta:

https://www.meiemaa.ee/index.php?conten ... rtid=87520

"Henno, oled imeinimene, räägi, mida oled söönud ja kuidas elanud, et selles vanuses, 97- aastaselt, veel nii tegus olla?"

"Tead, ma ise ka ei usu, aga ma söön väga palju magusat. Ma ei ole viina joonud ega suitsetanud, aga magusat armastan väga."

..ning:

"Ja kui hea mälu tal on! Nagu ta mullegi ütles – tüdruk, pane suhkrut kohvi sisse, suhkur on see, mis hoiab mälu korras. Tal endal on tõesti nagu 16-aastase mälu. Kui nüüd tagasi mõtlen oma tuttavatele eakatele inimestele, kes panid kohvi ja tee sisse nii palju suhkrut, et lusikas seisis püsti, siis neil on kõigil olnud mälu lõpuni korras."

Muidu ka hea artikkel, huvitava elulooga mees :wink:
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36620
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kriku »

Some kirjutas:Võrdluseks - piima ikka joote, eks? Piimas on 4% suhkurt. Või joote kohvi/teed 2tl täie suhkruga? 1tl= 4gr suhkurt. Naturaalsed mahlad - 10% suhkurt. Mesi -80% suhkurt. Suhkur ise kahjulik ei ole. Kahjulik on shkru kogus.
Oleneb ikka sellest ka, mis suhkrutega tegu on. Erinevate suhkrute tarbimise tagajärjel veresuhkru muutumise kõver ja nende omastamise kiirus erinevad. Siin mõne arutleja jutust jääb mulje, et vahet pole, kas laktoos, sahharoos, glükoos, fruktoos või trehhaloos, üks p*sk puha.
Benjy
Liige
Postitusi: 427
Liitunud: 03 Jaan, 2015 22:08
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Benjy »

Kriku kirjutas:
Some kirjutas:Võrdluseks - piima ikka joote, eks? Piimas on 4% suhkurt. Või joote kohvi/teed 2tl täie suhkruga? 1tl= 4gr suhkurt. Naturaalsed mahlad - 10% suhkurt. Mesi -80% suhkurt. Suhkur ise kahjulik ei ole. Kahjulik on shkru kogus.
Oleneb ikka sellest ka, mis suhkrutega tegu on. Erinevate suhkrute tarbimise tagajärjel veresuhkru muutumise kõver ja nende omastamise kiirus erinevad. Siin mõne arutleja jutust jääb mulje, et vahet pole, kas laktoos, sahharoos, glükoos, fruktoos või trehhaloos, üks p*sk puha.
Oleneb mida inimene saavutada tahab. Kui eesmärgiks on ketoos ja organismi harjutamine rasvapõletusega, siis tuleb süsivesikute vä. fiiber tarbimine vägagi miinimumi viia. Vastasel juhul seda ei juhtu.
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1019
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Veiko Palm »

Merevee joomise (ja ellujäämise kohta laiemalt) soovitan soojalt tutvuda Alain Bombardi lugudega (wiki https://et.wikipedia.org/wiki/Alain_Bombard, raamat ise https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?23503). Jah, on võimalik merevett juues ellu jääda. Enamgi veel - janusurma vältimiseks on lausa vajalik merevee joomine.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36620
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kriku »

Jah, MM sarjas ilmunu on hea raamat. Viimsepäeva ootajatele IMHO kohustuslik kirjandus.
Lemet
Liige
Postitusi: 19941
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Lemet »

Kriku kirjutas:Jah, MM sarjas ilmunu on hea raamat. Viimsepäeva ootajatele IMHO kohustuslik kirjandus.
Tegelikukt siiski mitte, meil siin pole sealt suurt midagi ellujäämiseks üle võtta, pole meil ei ookeani soolsust ega ka suuri kalu, millistest janu kustutada. Lihtsalt silmaringi laiendav lugemine.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36620
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kriku »

Ma oleks pidanud täpsustama - tegelase mentaliteeti pidasin silmas.
diesel
Liige
Postitusi: 641
Liitunud: 20 Jaan, 2011 20:47
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas diesel »

mitmel pool on lambad suveks kuskile laidudele viidud.
kui just vihmast kuskile lompi ei tule, siis joovad sui läbi merevett ja ei juhtu nendega midagi.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4089
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Some »

Minu arust Bombard kogus purjele lennanud vett. Päris merevee joomises kahtlen - organism kulutab soola eemaldamiseks rohkem vett kui saab. Ainus imetaja, kelle neerud mereveega toime tuleks on kass. Aga Bombard oli muidugi super. Teine mees, kelle ekspeditsiooni ettevalmistus mind sügavalt vaimustab on Nansen ("Fram polaarmerel"). Kui muidu poolarretked olid tõsised kangelasteod, siis tema meeskond võttis kaks aastat jääs kinni istudes lausa kaalus juurde võtta.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Z03 »

Jõi merevett, täiesti kindlasti kohe, eesmärgiks eksperiment, kas neerud saavad mereveega hakkama. Said hakkama teatud koguse juures. Nooremana ka loetud "Vabatahtlik merehädaline" ja soolase merevee joomise teema oli raamatus oluline.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36620
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kriku »

Peamiselt jõi ta minu mälu järgi peale vihmavee kalade seest tulevat vedelikku nagu akf Lemet ütles.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Z03 »

Mul pole raamatut käepärast praegu, aga kas teema polnud selles, et merevesi tekitab neerupõletiku, aga kui juua väikeste lonksude kaupa ja mitte kauem kui 5-6 päeva, siis neerudega prbleeme ei tekkinud?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 32 külalist