Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas kalleb »

Ainukesena hoiab "Tušonka" ja "Turisti eine" ortodokset liini vist ainult Batka Luka Valgevenest ja temalgi kipub vahel käsi vääratama. Selle tõdemuseni jõudsin ükskord kui mõtliku näoga põrnitsesin Batka konservi põhjast leitud seakõrva.[/quote]

Äkki oli mitte seakõrv vaid mõne bulbashi kõrv
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15568
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Fucs »

kohe pärast FTP Fuksi etteastet...
Teie ei pea pettuma.

nagu juba varasemalt täheldatud, siis ma söön kõike :) ) Ema tagant sai tihtilugu riidekappidest leitud konservid võõrandatud ja rahus ning vaikuses neutraliseeritud.
Kõlbasid absoluutselt kõik konservid, isegi 20 aastat üleaja läinud punase lossossi mari
Miks ma ei üllatu?
Põhimõtteliselt seda oligi arvata.
Teie taltsutamatu õgardlus ja "ma söön kõike ja igasugustes kogustes" lähenemine ei saanudki muudmoodi lõppeda kui sellega, et juba lapsepõlves pidi Teie ema Teie eest peitma konserve riidekappidesse.

Nüüd ma kordan ennast ei tea mitmes kord, aga ei saa ka kordamata jätta, et kõik ERRORID saavad alguse lapsepõlvetraumadest.

Enn Bee!
Jätkuvalt oleme ootusärevalt ekraani ees ja pole maha matnud lootust näha Teie "turisti eine" degustatsiooni.
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Svejk »

Fucs kirjutas: Jätkuvalt oleme ootusärevalt ekraani ees ja pole maha matnud lootust näha Teie "turisti eine" degustatsiooni.
Niisiis vastu tulles masside tungivale survele oleme sunnitud avaldama testi tulemused.... 8)

Kõigepealt ma peaks ära märkima, et ma ostsin 2 (kaks) pankat ja ma kahetsen.....


Järgneb....
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
Che Latino
Liige
Postitusi: 589
Liitunud: 23 Veebr, 2015 0:14
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Che Latino »

... et rohkem ei ostnud?
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15568
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Fucs »

Ma torkan siia kiiruga vahele (aga teie VAKF Svejk ärge laske ennast sellest häirida), et Teie ülal postitatud väljavõte "Turistieine" GOST kohta on natukene puudulik.
Nimelt on põhiline ära öeldud GOST esimesel lehel
Turistieine GOST.gif
Ma mõtlen siin seda, millise sordi lihast ainult tohtis neid konserve valmistada siis, kui see muru oli rohelisem jne....

Aga Teie pange kindlasti siia võrdluseks ka Teie poolt degusteeritava asja sisukord e koostis eksole :!:
See viimane oli siis see osa, millest me palume Teil ennast lasta häirida.

Aitäh!
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4089
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Some »

Svejki viimase postituse pikkuse järgi võib hinnata pauside kestust wc külastuskordade vahel :P
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Svejk »

....kuna FTP eiole (tundub) veel oma etteasteid lõpetanud, siis me jääme siit sündsuste keskelt senikaua pausile, kuniks - VAFTP lõpetab... 8)
(Võtan igaks juhuks ära positsioonid lehekülje üleval esimesena, sest ei tea ju, kaua see VAFTP kavatseb veel vahutada.... )

Senikaua jooksvat:
Some kirjutas:Svejki viimase postituse pikkuse järgi võib hinnata pauside kestust wc külastuskordade vahel :P
Lähemal keeleuurimisel selgus et tootel olev lisamärgendus "Break Fast" inglise keeli kiiret murdumist märgistab.
Omades kogemuslikku baasi omaenda tagumiku näol, võin seda osaliselt kinnitada...
Che Latino kirjutas:... et rohkem ei ostnud?
Jusnimelt! Kahetsen, et rohkem ei ostnud!
Sellise kilohinna ja kvaliteedi suhtega ma tõmban ennast ribadeks iga kell...! :P Testitud!
Kaks korda proovisin ja mõlemal korral tõmbasin korraga korraga hingealla. (POOL KILO!)
Väga.....maitsev oli. Sõin muidugi külmalt, sest kellel siin tänapäeval aega oodata on... :)

Ja nagu vanarahvas ütleski: "vill tuleb ilu pildi peale".... 8)

DSC_0467.jpg

Karpi avades avanes pilgule segu valgest rasvast segamini pruuniga (helepruun möga), kustseest turritasid liha- ja pekknahatükkide kõrgendused...
Ollus oli tihke, (raskustega kangutatav) lihatükid olid selgesti tunnetatavad ja hõrgud.
Järelröhitsused leebelt loorberised ja pisut piprased.

Indeks tugev 4 (kilohinda arvesse võttes...)
Viimati muutis Svejk, 27 Nov, 2017 15:10, muudetud 6 korda kokku.
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15568
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Fucs »

Some kirjutas:Svejki viimase postituse pikkuse järgi võib hinnata pauside kestust wc külastuskordade vahel :P
Muig jah

Ma siin juba nii pöördes et ootusärevusest näpukesed värisevad klaveril...

Niiütelda elasin juba teemasse sisse jälle

ma panen veel paar GOST-i

ГОСТ 697-84
Консервы мясные. "Свинина тушеная". Технические условия
2 kategooria (vähese rasvaga, läbikasvanud liha) ja 4 kategooria (rasvane liha) sealiha.
Liha sisaldus 97,5%
Sibul 1,33%
Sool 1,14%
Pipar 0,01%
Loorber 0,02%
KÕIK !

Pilt

ГОСТ 17707-72
Консервы мясные. Бекон рубленый. Технические условия
1 kategooria (noorloomad ja mitterasvane) sealiha
Liha sisaldus 99,71%
Pipar 0,08%
Sinepipulber 0,15%
Muskaatpähkel 0,06%
KÕIK !

Pilt

ГОСТ 5284-84
Консервы мясные "Говядина тушеная". Технические условия
1 (kõrgem sort) ja 2 (esimene sort) kategooria loomaliha
Liha sisaldus: kõrgem sort 87% 1 kategooria liha ; esimene sort 87% 2 kategooria liha
Loomarasv 10,5%
Sibul 1,33%
Sool 1,14%
Must pipar 0,01%
Loorberi leht 0,02%
KÕIK !

Pilt
Pilt
Pilt

EDIT: Muidugi mapole lõpetanud, sest ma OOTAN Teie aruannet krt siin juba pool kuud varsti !
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas kalleb »

Oleks võinud tolle kuramaa lätikonservi pannile panna , mul üks tuttav riskis ja tulemuseks oli paar kõõlust, karvad ning imelik rasvane löga . Ise degusteerida ei riskinud, toitumisspetsialist ukse kõrvalt matilt nuusutas aga ka ei säendanud tundmatut ollust süüa ja nii läkski prugikasti

Sellest moraal- ärge sööge vodkaturisti einet pimedas !!!

Kas vaksfrml Fucs on olemas ka salajased andme MO CCCP tushonkade retsepi kohta


Aga teeme juttu ka kalakonservisest- enamus on need ka ju mittesöödavad


Täna aga testisin soodushinnaga Lätist kodumaale sisseveetud kalakonservi Rizkije v tomate - hind 0.69 lõunas ja maitse täpselt mis oli vanasti, kalad olid ka sellised head väiksed mitte aga mingid jubedad niiska täis jurakad mida teinekord esineda võib
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15568
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Fucs »

vaksfrml Fucs
:mrgreen:

В армейской тушенке использовалась только говядина, выдержанная 48 часов после убоя. И именно поэтому военная тушенка всегда высоко ценилась советскими людьми.
Vene keele mitteoskajatele siis kiirtõlge: Armeekonservides kasutati ainult loomaliha, mis oli saadud 48 tundi peale tapmist.

Muidu GOST-id olid üldiselt samad mis juba siia panin. Tsiviilkäibesse tehti konserve lihast, mida poldud külmetatud mitte üle ühe korra, samas ei pidanud see olema tehtud 48 tundi tagasi tapetud loomade lihast.

Et siis siin enam-vähem kogu GOST-ide nimekiri koos materjalidega
Мясо и мясные продукты
https://standartgost.ru/0/1055-myaso_i_myasnye_produkty

Need CCCP aegsed GOST-id lõppevad numbritega max -90
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mina mäletan veel lapsepõlvest neid sealiha konserve, mida aeg-ajalt müüdi poes - ilma etiketiga ja tavotist libedad.
Pool karpi valget searasva ja seal sees kiuline sealiha kärakas.
Võib-olla ma kaldun liigselt helgesse nostalgiasse, aga 80% tänasest poe raipekonservidest polnud sellega ühist midagi peale plekist karbi.
Tegu oli siis riigi NZ varudest tähtaja lähenemisega tsiviilkäibesse paisatud kvaliteetkonservidega.
Seda kannatas süüa ka pool aastat peale tähtaega - kui konserv polnud just kuskil soojas toas kogu aeg olnud.

Ühesõnaga reegel on, et kvaliteetsest toorainest tuleb ka kvaliteetne toodang ja ilma keemiata.
Need kallid Nostalgia konservid on selle praktiline kinnitus.

Nendes "varudes" polnud ainult sealihakonservid, olen näinud ka taolisi etiketita purke nt tatrapudru lihaga.
Sai söödud (peale kuumutamist muidugi) 1a peale tähtaega, siiani elus.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15568
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Fucs »

:shock:

Härra pani (poetas) vaikselt oma lühiülevaate vanasse postitusse, et jumalapärast keegi ei näeks 8)

Ja oli ka põhjust :mrgreen:

Toote SISUKORD:

sealiha 30%
kanaliha MDM 15,6%

vahekokkuvõte: liha ja lihalaadset materjali kokku 45,6%
searasv 15,2%
seakamar 11,4%

vahekokkuvõte: linnu- ja loomset materjali kokku 72,2%

nii
ja nüüd siis muud asja on 27,8%

need on
joogivesi, säilitusaine, paakumisvastane aine, paksendaja, maitseained.

Võtame E-ained kah osadeks.

E-250 Naatriumnitrit
Omadused:
Säilitus- ja värvaine.
Kõrvalmõjud:
Võib tekitada nõgeslöövet, soolestiku probleeme, peavalu.


E-535 Naatriumheksatsüano-ferraat
Omadused:
Paakumisvastased ained.
Kõrvalmõjud:
Pole teada.


E-407 Karrageen.
Omadused:
Paksendaja, zheleeriv aine, stabilisaator
Kõrvalmõjud:
1981 kirjutas "Lancet" (Ingl.), et karrageen võib olla põhjuseks koliidile ja soolestikuvaevustele. Lõhustatud karrageen on EU- maades keelatud. Häirib immuunsüsteemi. Võimalikud anafülaktilised reaktsioonid.


Ja lõpetuseks pädev võrdlustabel ka
Pädev tabel.png
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Nagu sellest tabelist on näha, on rohkete tervist kahjustavate kemikaalide kasutamine tingitud sellest, et taolise "kvaliteetse" toorainega nagu on tänapäeva "Turisti eines" poleks see solk kuigi kaubandusliku välimusega/omadustega. Loetelust puuduks veel konservides kasutatav veel naatriumglutamaat (maitsetugevdaja, E621), mida lisatakse selleks, et see hall löga tunduks maitsva toiduna (naatriumglutamaat stimuleerib maitse- ja lõhnaretseptoreid, et need solgi sisse uputatud natukese liha maitset tunneks). Kvaliteetsest toorainest tehtud toit ei vaja eriti keemia lisamist. Kui räägime eriti kvaliteetsetest konservidest nagu lätlaste E-vaba searulaad (500g 3+ eurot), siis sinna pole vaja muud lisada kui soola ja pipart.

Põhiline probleem, miks on vaja keemiat, on vähe liha ja liigselt paska, mida pole inimestel vaja süüa. Ja mida maksad, seda saad (konservide kohta kehtib vägagi, 1 euro eest sisaldab see mingit halli pläga (ilmselt kõvasti sojavalku ja tapajäätmeid natukesele lihale lisaks), 2 euro eest meenutab juba täita liha (Rannarootsi), kuid pole puhas ja 3,5 euro eest saab juba suhteliselt puhta asja (paraku peale Läti selle Kurzeme lihatööstuse neid vist keegi ei tooda, ka meil mitte). Jutt siis sealihakonservidest.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19615
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas ruger »

Mina võtan nädalavahetusel testimiseks "Meie" kaubandusketis müüki tulnud Läti toodetud sealiha ja loomaliha konservi MINU tootesarjast De lux, milles liha peaks 85% olema. Kumb peale jääb-kas loomaliha või sealiha, selgub loosiga. Koostis siis: 85% hakitud liha, joogivesi, sool ja looduslikud maitseained. 525 gr purk maksis 3-3,5 euro ringis. Kas ka on söödav või läheb naabri kassile, selgub peale nädalavahetust.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 68 külalist