Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Lemet
Liige
Postitusi: 19945
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Lemet »

Antud teemas postitajana julgen huvi tunda- kuhu sappa tulla. Sojast ja glaubrisoolast loobuks Svejki kasuks, a see Sieversi kõhurohi...see kannataks seismist küll...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Troll »

Svejk kirjutas:...on teraval toonil nõudnud edaspidiseks enese tituleerimist "FTP Fucsiks"
FTP - Föderaalse Testimisbüroo Peadirektor? :shock:
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36641
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kriku »

Ma oletan, et Fucs on pärast seda viktuaali virtualiseerunud ja paigaldunud kuhugi FTP-sse vabalt allalaadimiseks. Mul on juba ammu kahtlus, et ta on tegelikult tehisintelligente otsimootor, mille kõrgemad jõud on teatud gängide peale välja rihtinud.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19629
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas ruger »

Fucs kirjutas:Nii.

VuksStuudio võttis teema kokku...

https://youtu.be/uI5hYM-mHfE
Oi see oli hea :D :lol: :mrgreen: :lol: Sellise asja peale ei ole vaja enam mingeid lätipäraseid konserve vaid eelistame naeru. FTP (akf) Fucs mõjutab siinset foorumit juba ilma klistiirita. :lol: See on tervislik ning mõjub ka teistele :lol: Luban tulevikus leppida liha taolise konserviga, kus liha ei ole raiskamiseks sisse pandudki. Huvitav, kas need läti (sprottides olevad) kilud on Ruhnu või Kihnu all kasvanud... :scratch:
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
vanahalb
Liige
Postitusi: 2644
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas vanahalb »

Eeeeeeei.... pärast kunstilise filmi vaatamist ma vist ikka fotosid Batka Luka lihakonservidest siia üles ei pane. Tegelikult ma ei oskagi siia fotosid laadida ja üldse - nii pooljuhuslikult olen hakanud hoopis peki (salo) hingeelu põhjalikumalt uurima.
See oli täpselt 2015 aasta maikuus kui ostsime Kiievi linnas Lukjanovka turult märsitäie pekki ja palusin kohalikel ässadel niimoodi ära soolata, et hea saaks. Koju tulles unustasime laari kohalikku külmkappi. Kuskil aasta tagasi hakati juba nõudlikult helistama, et korista oma pekk külmkapist ära - me tahame seal tatratangu ja muid viimsepäevavarusid hoida. Ma julgesin küll tagasihoidlikult arvata, et pekiga oleks igal juhul edulisem viimsepäevale vastu minna ja tatratangud võiks vabalt hulkuvatele tuvidele sööta kuid see jäi hüüdja hääleks kõrbes.

Käskisin endil ära süüa ja kui tulen, ostan omale uue - ei pidavat südamele hea olema. Lubasin kohe kohal olla ja ärgu veel minema visaku no aga päevad ja nädalad nagu libisesid näppude vahelt. Vahepeal mõtlesin koguni, et pakuks raha - las ostavad omale suurema külmkapi ja sinna saaks siis muid asju ka panna. Siis tuli meelde, et köök on seal kitsuke, ega suur kapp vist ei mahukski ära ja pole mõtet.

Poolteist aastat hiljem tulin kadunud pekki otsima. See oli alles kuid välimuselt vahajaks muutunud . Umbes selliseks , nagu klots, mida Maximas müüakse "juustulaadse toote" nime all. Lõikasin kohe kahe sõrme jämeduse viilaka ja sõin värske valge leiva peal ära- polnud vigagi. Pärast ukrainlased rääkisid, et mul on ikka eriti väärt pekk. Pekki ei tohtivatki toorelt süüa vaid see peab justnimelt seisma ja laagerduma. Niisugust pekki nagu mul, Ukrainas ei olevatki, sest sealmail õgitakse kõik lihtlabaselt ja pooltoorelt keresse. Südametunnistuseta rahvas.

Nüüd tekkiski mõte, et prooviks pekiga midagi sarnast nagu vanas maailmas konjakite ja veinidega tehakse. Ostaks erinevatest aastakäikudest, laseks keldris tammevaatides soolduda ja küpsust koguda. See tundub terve teadus olema ja mõnda algtarkust nagu juba teaks - et triibuga pekk on kallim, karva tuleb võtta õletulega ja nahast peab ka hambutu mees samamoodi jagu saama nagu sulavõist.
Millegipärast ei märganud Kiievi peatänaval vinoteegilaadseid asutusi , kus härrasmehed käivad pekki degusteerimas. Kas ei osanud selle pilguga otsida või on see alles täiesti avastama turg või valetasid ukrainlased (rahvas on seal jultunud) mulle, et pekk seistes aina õilsamaks muutub?
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Troll »

See on jah teada, et ukraina pekk on ammu juba kõrge kunst. Maailmakuulsa brändi Dolce & Gabbana Ukraina variant:
Pilt
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Svejk »

Tänud Trollile, kes kah "minu teemat" oma läbiastumisega austas ja pildimaterjali pani (poleks Sina seda pannud, ma oleks selle pildi ise pannud.. :) )


Aga jooksvatest uudistest niipalju, et testimiseks on lubatud ja nädalavahetusel saabumas Vene armee toidupakike 8)
Tänud Sergeile juba ette!


Akf Diesel on palunud siin teemas demonstreerida videot konservide võimalustest välioludes:

Uma super dica de preparo rápido para sua refeição no camping
https://www.youtube.com/watch?v=cp2qiLoWCCE


Vanahalb:
Otse loomulikult äärmiselt südantlõhestav olukord, et ak... ups! - FTP! Fucs on oma lollide filmidega batka konservide promomise julguse äravõtnud
( võibolla ma räägin temaga ja ta palub vabandust, lubab edaspidi olla korralikumalt vms? mh?)

Peki teema kohalt niipalju, et mul täiesti juhuslikult jäi kappi seisma nii 3 kuuks nii punast kui valget varianti - ja ega ta kehvemaks ei läinud...
Ise olen suur pekifänn peale 40 eluaastat, aga söödud sai seda Ungari peki moodi asja juba nõukogude ajal ja isuga.
Poodides ja turgudel laiad valikud hetkel (ja Poolast tuleb jne)
Poest ostes valikut tehes on oluline katsuda, kas on pehme. Tavaliselt võtan kõige pehmema ja kui võimalik, siis ka õrnroosade triipudega.

P.S.
Kui piltide arvutisselaadimise ja sealt postitussepanemisega teemad on ja asi ainult selle taha jääb (Fucsiga saab räägitud ja ta lubab ja vabandab jne 8) ) siis olen nõus privas juhatist andma
- see on tegelikut peris lihtne. Ma sain omal käel selgeks.... :)
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15570
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Fucs »

Teemaboss käib peale, et "pane üles"... misiganes see siis ei tähenda 8)
Postitus tuleb kahes osas.

Siin on nüüd kaks olulist aspekti.
Esiteks ei anna see "pane üles" mittemidagi kasulikku toote järele nuhkimiseks (pole mingeid üüberetikette ega muud taolist küljes neil) ja teiseks, ei saa pildimaterjaliga edasi anad toote AROOME ja MAITSET.

Kõik muu aga, mida saab edasi anda pildiga, on KÖKI-MÖKI.


OK.

Seekord ei olnud talunikul lihatükkidena konserveeritud lihakonserve ja oli ainult neid, mis on enne karpi toppimist kas läbi lihahundi peenemaks lastud, või väikesteks tükkideks lõigatud. Ütlen kohe ära, et minule isiklikult maitsevad need konservid rohkem, kui need suurte lihakamakatena hautatud konservid, nagu näiteks sellel pildil:

Pilt
Allikas: http://www.looduspere.com/lihakonserv-teeme-seda-ise/

Maitse asi nagu öeldakse.


Vahemärkusena veel:
* Et lihakonserv oleks mahlane ja poleks puine, siis selleks kasutatakse kolme erinevat meetodit:
1) Kasutatakse kõrgekvaliteedilist liha, mis on ise juba piisavalt "mahlane" (ei vaja lisaaineid ega pekki/rasva)
2) Madalakvaliteetsele lihale lisatakse rasvasemat liha (või tehaksegi 100% rasvasest madalakv.lihast), või lisatakse mingi % seapekki
3) Lisatakse täiteaineid (tärklis, sojajahu jms) mis seovad vett

Ülal toodud klaaspurkides sealiha on kõrgekvaliteetne ja seetõttu pole olnud vajadust sinna lisada eraldi seapekki. Sellest siis ka sealihakonservi kohta enneolematult väike kogus rasva seal peal.

Järgmisel pildil on aga ulukilihast tehtud purgikonserv, kuhu on lisatud terve metskitse rümba kohta 3kg rasvasemat sealiha. Sealihast tekib konservile peale õhuke rasvakiht nagu pildilt näha.

Pilt
Pilt suuremalt siin:
http://pilt.toidutare.ee/pilt/12.2013/2 ... 1416989966


Teine teema on see lihapuljong, mis tekib liha termilisel töötlemisel.
Kvaliteetsest lihast eraldub hästi lõhnava ja heade maitseomadustega lihapuljong.
Madalakvaliteesest lihast ei eraldu midagi...vbl natule sogast vett.
Rasvasest keskmise kvaliteediga lihast eraldub natukene nii rasvast puljongit, kui rasva.

Nüüd siis on jälle kahte sorti konserve:
1) konservile ei ole lisatud želatiini ega seakamarat ja see puljong/lihaleem on suhteliselt vedelas olekus
2) konservile on lisatud kas želatiini või kuni ca 5% konservimahust seakamarat ja puljongist tekib nn "kallerdis"

Üldjuhul kvaliteetse lihaleeme puhul see, kas puljong on vedelas või kallerdunud olekus, selle leemekese maitseomadusi ei mõjuta.

Seda siis sissejuhatuseks.....


Nii.
Väiksem konserv on kusagil 300gr ja suurem kusagil 400gr.
Hinnad on siis järgmised:
Broileriliha konserv, peenestatud, 3.00EUR (väike konserv)
Broileriliha konserv, peenestamata, 3.50EUR (suur konserv)
Vasikaliha konserv, peenestatud, 4.00EUR (suur konserv)
Vasikaliha konserv, peenestamata, 3.50EUR (suur konserv)
Sealiha konserv, peenestatud, 3.50EUR (suur konserv)
Sealiha konserv, peenestamata, 3.00EUR (suur konserv)
Veiseliha konserv vähese sealihaga, peenestatud, 4.00EUR (suur konserv)
Veiseliha konserv vähese sealihaga, peenestamata, 3.50EUR (suur konserv)

Võtsin kaks broileriliha konservi ja kaks vasikaliha konservi.
Konservid.jpg
Postituse nr.1 LÕPP

..jätkub....
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15570
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Fucs »

Nii. Läheme siis edasi.... :write:

Nüüd, hangitud konservidel puudub peal, all või ümber igasugune rasvakiht ja lihaleem on pigem vedel, kui kallerdunud.
Broileriliha konservidele ei ole lisatud kananahka ega pekki, vasikaliha konservidele ei ole lisatud rasvast sealiha, pekki ega seakamarat.
Sellest ka "rasvarõngaste" puudumine.
Liha ei ole puine ega kuiv, vaid "sulab suus".

Lisaks lihale on karbis veel ainult maitseained (suhkur, sool, piprasegud jms + igas konservis 1-2 lehte loorberit).


Aroom ja maitse on ÜLIHEA !...mida siin edasi anda kahjuks ei saa.
Liha on väga vähese rasvasisaldusega. Liha sees puuduvad peki ja/või kamaratükid.
Minu maitse järele on ka väga hästi maitsestatud.

Broiler siis:
Broiler2.jpg
ja vasikas:
Vasikas1.jpg
Vasikas2.jpg

KÕIK.

Ma nüüd ei oska ütelda, mis kasu võiks nendest piltidest üldse olla....aga kui kästi panna...no ma siis panin 8)

Edit:

Ahjaa...muideks foorumlane Ruger, peaks olema ...kuda seda ütelda nüüd privaatsussätteid rikkumata....

...noh lähemal kui 200KM sellele kohale, kust ma neid konserve hankisin ja te võite saata härra üle kontrollima neid konserve.... igal neljapäeval 18:30 - 19:00 Lääne-Viru keskraamatukogu parklasse.... kui teie minu juttu ei usu või nii 8)
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Svejk »

Kõigepealt ma kutsuks aaa.... FTP`d Fucsi üles aususele jne:
pioneer jobanni.jpg

Piltidelt on tuvastatav, et tegemist on läbi hakklihamasina lastud lihaga...samal ajal toote väljanägemine on kuidagi kahtlane... pigem kahtlane...(http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.ph ... 03#p498303)

FTP Fucs on varasemalt vägagi suurt rõhku pannud asjaolule, et kas konserveeritud liha ON LASTUD LÄBI HAKKLIHAMASINA või eioleä....
Ja nüüd tuleb südamerahuga nagu õige mees kunagi ja demonteerib oma kalli kümneeurose kilohinna eest hangitud teadmata päritolu hakklihamasinast läbilastud sildistamata olluseid... 8)

Nii moodi need asjad ei lähemitte! :D
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15570
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Fucs »

Svejk kirjutas: FTP Fucs on varasemalt vägagi suurt rõhku pannud asjaolule, et kas konserveeritud liha ON LASTUD LÄBI HAKKLIHAMASINA või eioleä....
Ja nüüd tuleb südamerahuga nagu õige mees kunagi ja demontreerib oma kalli kümneeurose kilohinna eest hangitud teadmata päritolu sildistamata hakklihamasinast läbilastud olluseid...
Siit ka tõdemus:
Ärgem söögem lihakonserve, milles sisalduvad lisaained kahjustavad mälupotentsiaali... :mrgreen:

Olen esitanud küsimuse Teie 97,5 konservi kohta ilma hinnanguid andmata, et kumb on parem või halvem, kas siis kui sisu on lastud läbi hundi/hakkmasina või esitletud karbis terve lihakärakana....
Ja üks küsimus veel - kas konservi on topitud terved lihatükid või hakkmasinast läbilastud hakkliha ?
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 97#p494697

Rohkem ei ole kusagil kuidagimoodi Teile püüdnud survet avaldada lihakonservide peenema või jämedama konsistentsi eelistamise suhtes.

Jah.
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Svejk »

Oman üht sõpra, kes viibis pikalt Islandil (sa tead küll, ma olen sulle temast rääkinud.... 8) )
No ja siis nad seal otsustasivad et teevad pimetesti. (Mitte seal tehases ta ei töödanud, aga sõbrad ja ligipääs oli)
Nagu teada, siis ookeanikala fileed müüvad kõvasti ameerikasse ja kui sealsete kettide ostuesindajad tehases kaemas käivad, siis lülitatakse seks ajaks süstimise sektsioon vahelt välja :D
Aga süstitakse teadagi mida - tolmuksjahvatatud "kõike mis kalast üle jääb peale fileerimist". Väga praktiline.
Palja filee ja süstitud tuuningu pimetesti tulemused: otse loomulikult oli süstitud verisioon mahlasem, õrgum jne .... 8)
Niiet see, et Teied oma konservide maitseomadustega seal niiväga rahulolete, süvendab minu kahtlustusi nende karpide uhmrist läbikäinud sisu osas....
Ärgem söögem lihakonserve, milles sisalduvad lisaained kahjustavad mälupotentsiaali... :mrgreen:
Vihjed minu mälu pontentsiaalile on tugevalt liialdatud! :)

Meie mäletame:
"Aga kas on ka tegemist kõrgema või esimese sordi lihaga"
Aga vaadake - nüüd katsuge ise adekvaatselt vastata sellistele küsimustele sellise lögaksõõrutud lõpptulemuse puhul! 8)

Niiet "Vägagi Äraaustatud FTP Fucs - mind Teie oma peeneksjahvatatud konservisisudega ära ei peta." Ilma etikettideta.
Südametunnistust Teil ei ole. Teie karpidel kaa mitte. Kui oleks, oleks seal kenasti kirjas, et "suppproduktid masintöödeldud (süda, neerud, maks)"


P.S.
Ja kas te näituseks teate ka, mida kananagitsatesse sissepannakse - mh? Noorsugu lahmib neid suure andumusega kombineerituna kartulijahust pressitud friikatega... :P
Jah, täiesti õige - kõik, mis kanafileest üle jääb, kaasa arvatud silmad ja soolikad. Väga maitsev on. Lapse suu ei valeta! :)
NAGITSAD ON ÜHED LASTE SUURED LEMMIKUD! NAD ON IMEMAITSVAD NII SOOJALT KUI KA KÜLMALT. VÕID NEID PAKKUDA PRAE KÕRVALE VÕI ERALDI SUUPISTETENA
P.S.S.
Ruja - "Etikettideta kõrges hinnas":
https://www.youtube.com/watch?v=Nyv444JdRCw
Viimati muutis Svejk, 28 Jaan, 2017 12:19, muudetud 1 kord kokku.
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15570
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Fucs »

Siia otsa, kui tohib (?), siis üks illustreeriv luuletus nooremale koolieale...

Valla viiner vallatu

Põllu peal kombainiga,
lõikas onu nisu.
Et saaks hea disainiga,
pakend omal sisu.

Nisu veeti veskisse,
jahvatati jahuks.
Kooki, saia, meskisse,
jahu kõik ei mahuks.

Sestap tore tädigi,
jahu keetis, praadis.
Tegi sellest viineri,
lihakombinaadis.
vanahalb
Liige
Postitusi: 2644
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas vanahalb »

Isand Fuchi viimased saavutused konservifotode vallas toovad lapsepõlve meelde, sest meil tehti sellistes pooleliitristes purkides olevaid konserve ise. Oli nagu minumeelest mingi suurem seatapujärgne ettevõtmine kus pool siga ära soolati ja teine pool saunapajas kees ja mitte ei mäleta, kas tehnoloogiaga täpselt (praetud, keedetud, kupatatud ) see liha purkidesse sai. Peale soola, pipra ja loorberi polnud veneajal suurt midagi lisada ja kahvliga otse purgist suhu kühveldada kõlbas järgmise seatapuni. Kui enne otsa ei saanud.

Päris igasugust liha sinna kohe kindlasti ei pandud ja hakklihamasinat ei tarvitatud. Tegelikult peakski, kuumaksaetud triikraud käes, emale külla minema ja laskma need saladused vabatahtlikult-sunniviisil paberile kirja panna. Rannarootsi lihunikke ja isegi Batkat, nagu mainisin, enam suurt usaldada ei saa kuid vabalt võiks selliseid konserve ise tegema hakata. Liha saab sigalatest jahutamata kujul osta ja see ei maksa suurt midagi. Kunagi Narva perioodil oli täpselt tee peal Sigwari nimeline pood ja kui varemalt ette helistada, lõigati täpselt see tükk valmis, mida vaja. Mul oli siis isegi searümba tükeldamise skeem auto armatuurlaual, et saaks otse roolist juhiseid anda. Skeem on praegult ära peidetud, sest nõrgema närvikavaga kodanikel kippus seetõttu autosõidul süda pahaks minema. Kui vaja, kaevan väärt instrumendi uuesti välja.

Erilist huvi pakub see, et millisest poe :shock: letist Svejk omale pekki ostab? Ma ikka olen mõnel pool käinud, näpuga sorkinud ja arvanud, et kogu vitriin oleks õigem kummi- ja jalatsitoodete osakonda ümber tõsta. Mis muidugi ei tähenda, et kuskil ei võiks olla.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot], Google [Bot] ja 34 külalist