Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Manurhin »

smr kirjutas:
Vilks kirjutas:Kui kõht väga tühi on ja koerakrõbuskid otsas, võetakse koerad ka letti. Koreas igapäevane sööming.
Ega keegi pole meil näinud kuskil koera pakutavat? Hea meelega prooviks.
Natuke hiljaks oled jäänud. Räägitakse, et nii 25-30 aastat tagasi olla šašlõkiputkade taga prügikastides koera- ja kassinahku ikka vedelenud. Hamburgeri asemel võis ka näuburgeri või auhburgeri saada :lol:.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas oliver »

Kassist saslõkki - millisest kohast kassil saab ühe normaalse tüki liha mis annaks saslõkitüki mõõdud välja?
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Manurhin »

oliver kirjutas:Kassist saslõkki - millisest kohast kassil saab ühe normaalse tüki liha mis annaks saslõkitüki mõõdud välja?
Vähemalt burksikotleti saaks mehaaniliselt konditustatud kassilihast ikka.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Manurhin »

Sedapuhku keetsin ühe supi kokku. Kana-nuudlisupi. Pikalt polegi siin midagi kommenteerida. Klassika. Üks väheseid asju, mis juba sügavast nõukaajast peale on püsinud muutumatuna.
Manused
DSCN3837.JPG
DSCN3838.JPG
DSCN3839.JPG
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Manurhin »

Ja lõpptulemus:
Manused
DSCN3842.JPG
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
AMvA
Liige
Postitusi: 3540
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas AMvA »

smr kirjutas:
Vilks kirjutas:Kui kõht väga tühi on ja koerakrõbuskid otsas, võetakse koerad ka letti. Koreas igapäevane sööming.
Ega keegi pole meil näinud kuskil koera pakutavat? Hea meelega prooviks.
On sul ikka kindlasti seda vaja?
Arvestades inimese ja koera aastatuhandete pikkust erilist suhet on see minu arust barbaarsuse tipp. Koertesse suhtuvad halvasti vaid osad asiaadid ning araablased, kummadki pole suuremat sorti eeskujud järgimiseks.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36569
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kriku »

Mina isiklikult ei suhtu ühtegi lihalooma halvasti.
smr
Liige
Postitusi: 871
Liitunud: 05 Sept, 2011 7:07
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas smr »

AMvA kirjutas:On sul ikka kindlasti seda vaja?
Arvestades inimese ja koera aastatuhandete pikkust erilist suhet on see minu arust barbaarsuse tipp. Koertesse suhtuvad halvasti vaid osad asiaadid ning araablased, kummadki pole suuremat sorti eeskujud järgimiseks.
Ma mingil juhul ei suhtu koertesse halvasti! Mu lapsepõlves oli 3 koera, ma natukene tean neist.

Aga sina õpetad mind elama? Kostud väga nagu poliitik
Kasutaja avatar
isakene
Liige
Postitusi: 1064
Liitunud: 29 Jaan, 2009 1:04
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas isakene »

vtl kirjutas:
Manurhin kirjutas:
Dr.Sci kirjutas:Lugedes pildil oleva konservi koostist olen nõus 2 nädalat vabatahtlikult nälgima
Milliseid koostisosi täpsemalt silmas pead? Kanalihamass ja porgand võiksid seal tõesti parem olemata olla, aga sealiha, -kamar, -pekk, -süda (siga on väga heasüdamlik loom, eriti kulinaarses mõttes :P), veiseliha?
Et mis valesti on? LIHA on seal konservis 16+6=22%. Ja ülejäänud 78% on subproduktid ja sodi.
Võrdluseks, sama tootja kallim Turistieine sisaldab 55% liha.

Kanalihamass EI OLE (kana)LIHA, vaid "tarbijasõbralik" nimetus MDM-ile ehk mehaaniliselt konditustatud plögale. Seda tehakse kanaskeleti kondipressist läbisurumisel.
Pagan. Tuleb välja, et mu koerad söövad erinevalt vaestest nälgivatest akf- idest hoopis tummisemat lihakonservi...:D

Koostisenäidis tootja kodulehelt: Rind mit Wild: 50 % bestehend aus Rinderherzen, Rindfleisch, Rinderleber, Rinderlunge, Rinderpansen, 20 % bestehend aus Wildherzen, Wildfleisch, Wildleber, Wildlunge, Wildpansen, 1 % Mineralstoffe, 0,2 % Leinöl, 28,8 % Fleischbrühe. Lihaprotsent üldiselt erinevat tüüpi konservidel sama.

800 gr purk suurusjärgus €2. Kõlbab täiesti endal ampsata, natuke vaid magedavõitu ning peenikest kondipuru kipub vahel hamba alla jääma. Aga olen PALJU hullemaid inimeseloomale mõeldud konserve elu jooksul pidanud manustama...
Kui Teile paistab, et see on nii, siis see ongi nii - Teile paistab.
vanahalb
Liige
Postitusi: 2631
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas vanahalb »

Ülimalt kõrge lihaprotsent elajale mõeldud konservi kohta :shock: Mulle jäi küll arusaamatuks , et kas põhiosa moodustab tailiha või rupskid, mida formaaljuriidiliselt samuti lihaks loetakse. Ma olen mõnda kassikonservi selle pilguga vaadanud , seal oli liha küll nii 4 % kanti, aga ilmselt siis kaelakarbonaad sest pepsimad loomad muud ei taha. Ülejäänu 96 % on järelikult midagi mis liha mõistest väljub. Ise proovinud ei ole.

Kooritud sihvkad mille kohta ennist küsisin polnud hoopiski mitte õrna seedimisega koduloomadele mõeldud vaid pakil oli kiri "Metslinnutoit" ja ilma igasuguste lisanditeta. (mäletatavasti heaoluühiskonnas ei näri tihased ja varblased mitte suvalist pekitükki plekkkausist vaid söövad spets metslinnutoitu 300 EUR maksvas sobivalt värvitud söögimajas)
Hakkasin kahtlema, et kas sihvkad peavad olema praetud või kõlbavad nad toorelt samuti süüa. Need musta koorikuga, mida venelased järavad on vist ikka praetud? Pähklid näiteks kõlbavad süüa nii toorelt kui praetult , toore kaera sisseahmimine aga pole hea mõte kui just karu või hobuse seedimist pole.

Uurisin ühelt tuttavalt slaavlaselt samuti ja ta arvas küll, et musta värvi , koos koortega on parem valik. Nimelt pidavat ilma koorteta sihvkade puhul tekkima kiusatus hakata neid peoga suhu ajama ja see pole kõhule hea. Ikka tasa ja targu, koos puhastamiseks kuluva ajaga on tervislikum.
Sellegipoolest, akf-de soovitus see ollus igaks juhuks pannilt läbi lasta mööda külge maha ei jookse.
Leo
Liige
Postitusi: 3322
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Leo »

See Horvaatia kanapuljong on kahtlemata nostalgianeljapäev, kuid soola on ropult. Klaasitäiega saad poole soovituslikust soolakogusest. mida on päris palju nii väikese toiteväärtuse kohta. Kuiva rukkileiva või nuudlite niisutamiseks ja maitsestamiseks veel kasutaks lusikatäie kaupa, kuid toiduks sellisena pigem mitte, pärast jood nagu kaamel ja väljutad nagu hobune, vererõhu ajab ka kõrgeks. Plussiks on muidugi see, et tassitäis sooja puljongit väikse süsivesikuga tõstab moraali ja aitab "mustast august" välja ronida.
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas oliver »

Kui seda kukesuppi kartuli ja frikadelliga turgutada saab hea söömaaja.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Z03 »

Ajate siin kukesupi isu peale, mul ka mitu pakki varutud kriisiabiks. Õhtul vist keedan valmis, sest mis see praegugi toimuv muud on kui kriis, võib varusid hävitama hakata küll.
Ma lisaksin purustatud tomateid ja võib-olla ka purgiube või kikerherneid (mis peaks ka sobima, nagu võib nimetusest järeldada). A käib niisama kah, puljong nuudlitega.
Leo
Liige
Postitusi: 3322
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Leo »

Kadestan, lähen söön okaspuude võrseid või keedan nendest teed :lol:
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Troll »

vanahalb kirjutas:Ülimalt kõrge lihaprotsent elajale mõeldud konservi kohta :shock: Mulle jäi küll arusaamatuks , et kas põhiosa moodustab tailiha või rupskid, mida formaaljuriidiliselt samuti lihaks loetakse.
Google tõlge:
Ulukilihaga veiseliha: 50% koosneb veise südametest, veiselihast, veiseliha maksast, veise kopsust, veise vatsast, 20% koosneb metsikutest südamedest, ulukilihast, metsmaksast :D , metsikust kopsust, metsmahlasest :?: , 1% mineraalidest, 0,2% linaseemneõlist, 28,8% lihapuljongist.

Nn "puhta liha" protsenti pole eraldi toodud, see võib üsna väike olla.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist