www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 19 Juul, 2019 8:41

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 161 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: 30 kilti jooksmist, mis läheb sujuvalt üle komberdamisek
PostitusPostitatud: 24 Mär, 2018 18:16 
Eemal
Liige

Eelmine aasta tegi selle läbi Kiili, vist mitte esimest korda. Sirel on selle läbinud 4x. Minul oli alles 2. :) Ja minule on jooksmine natuke harrastus ka.

Vaatasin ETV2st Põlisrahvaste tuleristsed. Mõni nädal tagasi oli saade Mehhiko tharaumaradest - jooksev rahvas. Need panid seal kivide vahel, mäest üles ja mäest alla ilma koperdamata. Seda tasakaalu võimaldavad hästi arenenud lihased. Need mis meil väga viletsalt arenenud on. Ma olen "rahvavõistlustel" üsna palju libedaga jooksnud. Kes on hea, see on hea ka libedaga. Sellest ka minu järeldus, mida paremini on inimese lihased (ka sisemised) arenenud, seda paremini saab ta hakkama libedaga ja muud tasakaalu hoidmist nõudvate tingimustega.
Üks füsioteraap käskis mul kunagi vastaval plaadil tasakaalu hoida. Ei tulnud välja. Ma vabandasin, et olengi selles saamatu. Tema aga ütles, et mitte saamatu vaid nõrk! Osad lihased on olematud. Tõestas lihtsa testiga. Pidin keha ettepoole kallutama, nii et varvastega vastu maad suruksin ja tasakaalu hoiaks. Kui ütlesin et rohkem ettepoole ei saa ja ka varbad on vastu maad surutud, siis tõstis ta sõrmega mõlemal jalal 3 5st varbast maast üles - ainult kaks varvast töötasid.
Ja nii on veel paljude keha piirkondadega, kus liikumiseks, sh tasakaaluks mõeldud lihased on meil olematud. Selle tulemusel ei suuda me reageerida konarustele, libedusele jne. Ja mina olen selle hea näide tänaseni - nagu lehm libedal jääl.
Kahtlemata on suur roll ka saabastel. Üks eelmine KV hange oli selles mõttes väga jube. Samelinil nagu polegi mingit erilist mustrit ja saabas ise tundub ülilihtne aga minul ei ole sellele midagi ette heita. Ma ei ole seda kasutanud päris sõduri kombel, päevi niiskes ja külmas. Aga paaripäevaseid retki mööda metsi ja rabasid küll. On ikka väga head saapad.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 24 Mär, 2018 21:55 
Eemal
Liige

Lowa (Z6-N) saabastega lobjaka ja jääga ongi pea võimatu liikuda (jooksmisest rääkimatta), samas miskite Under Armouri omadega astu nagu oleks naelad all.

Üles

PostitusPostitatud: 25 Mär, 2018 18:56 
Eemal
Liige

Tuleb välja, et rada oli libe ka võitjale ... mis ei takistanud tal uut rajarekordit teha - 2.29!
http://www.mil.ee/et/uudised/10146/scou ... rajarekord

Üles

PostitusPostitatud: 27 Mär, 2018 8:15 
Eemal
Uudistaja

Rada oli tõesti jäine aga vähemalt minu puhul töötas trikk - jookse siis säilib ka tasakaal :)

Pilt

Üles

PostitusPostitatud: 28 Mär, 2018 10:06 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

aht0 kirjutas:
Hea eeskuju!

Eeskuju näitas ka KL ülem :D

Üles

PostitusPostitatud: 28 Mär, 2018 10:09 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Lõpuajad siin: http://www.mil.ee/UserFiles/sisu/maavag ... ak2018.pdf

Üles

PostitusPostitatud: 30 Mär, 2018 13:03 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Vaatasin 28. märtsil ETVst saadet “Suud puhtaks”, kus arutleti noorte kaitseväkke mineku motivatsiooni jmt üle. Kuidas saada ettekujutust eesolevatest raskustest? Üheks selliseks väljakutseks on ka Skauts rännak. Mu poeg annab riigikaitse õpetust Pirita Majandusgümnaasiumis ja igakevadiseks õpingute osaks on osalemine rännakul. Seda muidugi vabatahtlikult, kedagi selleks ei sunnita. Alates 2006. aastast on ta osalenud 11 korda ca 300 õpilasega, kusjuures ise kõik need korrad ka läbinud. Õpetaja peab ju eeskujuks olema! Aastad on olnud erinevad, vahest katkestajaid rohkem teine aasta vähem. Tehes statistikat selle aasta kohta siis seekord oli ennast kirja pannud 23 õpilast, kohale tuli 18 – 5 tüdrukut ja 13 poissi. 18st alustanust lõpetas 11, katkestas 7 – 6 poissi ja 1 tüdruk. 1 poiss katkestas enne esimest joogipunkti, 3 poissi 12. km, 2 poissi 18. km ja 1 tüdruk 23. km. Psühholoogiliselt kõige raskem ongi 18 ja 23 km vahel. Mäletan ise esimest korda, 18 km läksid lennates ja alates 23. km sellel pikal metsavaheteel läksin lõpuni autopiloodi peal. Lõpetanute ajad olid 6.03 ja 7.25 vahel. Kõik läbinud said kanged jalad ja villid varvastele, siin ilmselt ka üks katkestamiste põhjustest. Vaadates seda statistikat siis igatahes minu lugupidamine kõikidele õpilastele! Lõpetajad on eriti tublid, nägin neid ise kuidas tahtejõuga finisisse tuldi! Sisu on ka katkestajates olemas, vahel jääb puudu natuke enese sundimisest. Neljapäeval oli koolis riigikaitse tund ja tuli tagasiside. Parim oli see, kui üks tüdruk koju jõudes ütles, et läbis rännaku, millepeale isa teda pikalt vaatas ja tunnistas, et oli aastaid tagasi rännakul osalenud kuid katkestanud! Nüüd lubas ta järgmisel aastal uuele katsele minna ja asi läbi teha. Kas on parimat eeskuju, kui oma laps? Kuigi Skautsrännak võib esmapilgul tunduda suht raske siis on see koht, kus ennast proovile panna ja tunnetada milleks võimeline oled.

Üles

PostitusPostitatud: 27 Mär, 2019 19:21 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Reedel jälle.

Üles

PostitusPostitatud: 31 Mär, 2019 20:15 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Sel aastal aeg 5.52
(2006 - 5.32, 2018 - 5.48)

Üles

PostitusPostitatud: 01 Apr, 2019 15:42 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

See aasta protokolli välja ei pandagi?

Üles

PostitusPostitatud: 01 Apr, 2019 17:33 
Eemal
Liige

Esimest korda käidud ja reipa sammuga peatusi tegemata tuli veidi üle 5h. Lõpusirgel proovisin veidi ka sörkida, aga see enam kõnnist küll kiirem polnud ja pakkus pigem kõrvaltvaatajatele koomilist vaatepilti.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 161 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: