30 kilti jooksmist, mis läheb sujuvalt üle komberdamiseks.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: 30 kilti jooksmist, mis läheb sujuvalt üle komberdamisek

Postitus Postitas Martin Herem »

Ma lootsin, et keegi ehk muljetab ...
Endal on tänaseks kõik korras. Põhimõtteliselt juhtus minuga 20ndal nii, nagu väga paljudega enne seda - krambid, valud, jõud otsas. Ma imestasin, kuidas alguses mass minema tormas ... 10km enne lõppu tundsin end ise samasugusena.
Aga siiski väga lahe 30km. Mulle oli see esimene kord.
Sarnane võimalus on 22.aprill Alutagusel http://www.isetegime.eu/tonisson/
mürakaru
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 26 Juun, 2006 15:13
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 30 kilti jooksmist, mis läheb sujuvalt üle komberdamisek

Postitus Postitas mürakaru »

Sai ka käidud.
Need kes esimesel 5 kilomeetril mööda jooksevad, nendest paljudest kõnnid järgneval viiel ise mööda. Kuigi see aasta tundus päris tugev mass olema ja neid palju ei olnud.
Loodan, et tütarlaps kes oma hamba alguses katki kukkus läks ikka kõrval olevasse punkti abi järele (umbes esimese km lõpus).
Krampide vastu olen eelneval päeval ostnud valmis paar banaani,ning hessist küsinud kaasa paar pakki soola, energiaks paar snickersit ja lutsukommi (aga mina olen kõndija mitte jooksja, tublimad võivad paremaid nippe jagada). Rajal pakuti soola u 20 km punktis (mustikakisselli ja sidruni koht peale raudtee ületamist.)
Rada oli hea, jääd ei olnud ka viimasel sirgel metsas. Väike raja muutus alguses oli ka huvitav, ei käinudki läbi linna.

mürakaru
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: 30 kilti jooksmist, mis läheb sujuvalt üle komberdamisek

Postitus Postitas Martin Herem »

Kas ma olen jälle üks väheseid?
4.05.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3499
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: 30 kilti jooksmist, mis läheb sujuvalt üle komberdamisek

Postitus Postitas Chupacabra »

4:34. Esimest korda. Metsavahe keeras käru, Lowa saabas ei sobi jääga.
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 30 kilti jooksmist, mis läheb sujuvalt üle komberdamisek

Postitus Postitas Aleks »

Sai üle aastate taas rännakul käidud, viimati 2006 ja siis oli aeg 5.32. Sel korral aeg 5.48 ehk 16 minutit kehvem, kui 11 aastat tagasi. Kui arvestada, et siis olin 92 kilo ja nüüd 107 + 17,5 kilone kott ning aasta pole mingit erilist trenni peale ujumise teinud siis võiks öelda: pole paha. Rada oli metsavahel taas päris libe, seekord sai 3 korda põlv maha pandud ja 2 korda külili lennatud. Isegi see megapikk metsasiht(tee), polnud enam hull.
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: 30 kilti jooksmist, mis läheb sujuvalt üle komberdamisek

Postitus Postitas Martin Herem »

Minul on KV saapad (Samelin) ja minul küll libe polnud. No päriselt. Kõige kehvem oli just see metsasiht - liiga kitsas jäljerada, kus jooksta. Aga libe polnud isegi seal.
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1017
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: 30 kilti jooksmist, mis läheb sujuvalt üle komberdamisek

Postitus Postitas Mudakoon »

Olete esimene kindrali auastmes osaleja?
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: 30 kilti jooksmist, mis läheb sujuvalt üle komberdamisek

Postitus Postitas aht0 »

Hea eeskuju!
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3499
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: 30 kilti jooksmist, mis läheb sujuvalt üle komberdamisek

Postitus Postitas Chupacabra »

Ma nägin jah, kuidas Samelini saabastega inimesed mööda jooksid, karjakaupa. Ise samal ajal kakerdades ja kümneid kordi peaaegu pikali pannes.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: 30 kilti jooksmist, mis läheb sujuvalt üle komberdamisek

Postitus Postitas Martin Herem »

Eelmine aasta tegi selle läbi Kiili, vist mitte esimest korda. Sirel on selle läbinud 4x. Minul oli alles 2. :) Ja minule on jooksmine natuke harrastus ka.

Vaatasin ETV2st Põlisrahvaste tuleristsed. Mõni nädal tagasi oli saade Mehhiko tharaumaradest - jooksev rahvas. Need panid seal kivide vahel, mäest üles ja mäest alla ilma koperdamata. Seda tasakaalu võimaldavad hästi arenenud lihased. Need mis meil väga viletsalt arenenud on. Ma olen "rahvavõistlustel" üsna palju libedaga jooksnud. Kes on hea, see on hea ka libedaga. Sellest ka minu järeldus, mida paremini on inimese lihased (ka sisemised) arenenud, seda paremini saab ta hakkama libedaga ja muud tasakaalu hoidmist nõudvate tingimustega.
Üks füsioteraap käskis mul kunagi vastaval plaadil tasakaalu hoida. Ei tulnud välja. Ma vabandasin, et olengi selles saamatu. Tema aga ütles, et mitte saamatu vaid nõrk! Osad lihased on olematud. Tõestas lihtsa testiga. Pidin keha ettepoole kallutama, nii et varvastega vastu maad suruksin ja tasakaalu hoiaks. Kui ütlesin et rohkem ettepoole ei saa ja ka varbad on vastu maad surutud, siis tõstis ta sõrmega mõlemal jalal 3 5st varbast maast üles - ainult kaks varvast töötasid.
Ja nii on veel paljude keha piirkondadega, kus liikumiseks, sh tasakaaluks mõeldud lihased on meil olematud. Selle tulemusel ei suuda me reageerida konarustele, libedusele jne. Ja mina olen selle hea näide tänaseni - nagu lehm libedal jääl.
Kahtlemata on suur roll ka saabastel. Üks eelmine KV hange oli selles mõttes väga jube. Samelinil nagu polegi mingit erilist mustrit ja saabas ise tundub ülilihtne aga minul ei ole sellele midagi ette heita. Ma ei ole seda kasutanud päris sõduri kombel, päevi niiskes ja külmas. Aga paaripäevaseid retki mööda metsi ja rabasid küll. On ikka väga head saapad.
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1740
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: 30 kilti jooksmist, mis läheb sujuvalt üle komberdamisek

Postitus Postitas maksipoiss »

Lowa (Z6-N) saabastega lobjaka ja jääga ongi pea võimatu liikuda (jooksmisest rääkimatta), samas miskite Under Armouri omadega astu nagu oleks naelad all.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: 30 kilti jooksmist, mis läheb sujuvalt üle komberdamisek

Postitus Postitas Martin Herem »

Tuleb välja, et rada oli libe ka võitjale ... mis ei takistanud tal uut rajarekordit teha - 2.29!
http://www.mil.ee/et/uudised/10146/scou ... rajarekord
Ras
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 04 Nov, 2014 20:50
Kontakt:

Re: 30 kilti jooksmist, mis läheb sujuvalt üle komberdamisek

Postitus Postitas Ras »

Rada oli tõesti jäine aga vähemalt minu puhul töötas trikk - jookse siis säilib ka tasakaal :)

Pilt
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 30 kilti jooksmist, mis läheb sujuvalt üle komberdamisek

Postitus Postitas Aleks »

aht0 kirjutas:Hea eeskuju!
Eeskuju näitas ka KL ülem :D
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 30 kilti jooksmist, mis läheb sujuvalt üle komberdamisek

Postitus Postitas Aleks »

Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist