Nutt ja hala

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
ElrikThunderson
Liige
Postitusi: 1695
Liitunud: 30 Dets, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas ElrikThunderson »

Naljakas ilmselt ka aga ikkagi nõme lugu kuidas ühelt poolt naftahinna tõus muudkui mõjutab kütusehinda tõstma ning raevukad konkurendid oma sõltumatutes arvutustes sajandiksendi täpsusega täpselt samale turuhinnale jõuavad. Võiks ju rõõmustada et meil on valida "kodumaiste" kütusefirmade ja "kvaliteetse skandinaavia kütusega" äritsevate firmade vahel, kus tankimine maksab küll millegipärast alati täpselt samapalju või peaks kurvastama, et oleme ikkagi nii kaugel ja eraldi maanurk, kuhu igasugune hinnalangus üldse ei jõua.

Samal teemal veel:
https://www.err.ee/1082153/insight-miks ... sed-hinnad
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Toornafta kulu tänases (ülemaksustatud) bensiini liitrihinnas ei ületa 30%. Kui toornafta hind 2 korda langeb, siis bensiini liitrihinnas on see vahe suurusjärgus 10-15 senti, kui muud komponendid (tootmiskulu, transport, jaemüügi kulu, aktsiisid ja kasumid) ei muutu.

See negatiivne nafta hind, mis hiljuti oli, ei tähenda, et sulle täna Rotterdamis tankeri kõrval nafta äraviimise eest raha makstakse, vaid need olid USA tulevikutehingud, see hind võib realiseerida seal võibolla mingi 6 kuu või aasta pärast.

See on enamikule tänapäeva kaubanduse toodetele omade, et toormaterjali tootja saab sellest lõpphinnast kõige pisikesema osa, enamiku hinda (ja kulusid) lisavad igasugu vahetalitajad. Mõnegi asjaga tekib ahvatlus, kui sa tead, kui odav on seda valmistada ja vaatad, mis see poes maksab. Näiteks kunagi toodeti Eestis plekist ämbreid - tootja sai mingi 12 krooni tükist, kuid K-Rauta riiulil oli sama ämbri hind 90 krooni. Kui ämbri hind oleks mingi trikiga 10 korda langenud (12 krooni asemel 1,20), siis lõpphind poes oleks langenud suurusjärgus 10-12 eurot ehk nii 15%, mitte kordades.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas AMvA »

Trumm, point ei ole niivõrd bensu hinna ja toornafta hinna suhtes. Jama on see, et postidel on sendi tuhandikosa täpsusega sama hind. Kui oleks toimiv turumajandus, siis keegi ikka vähendaks hinda kasvõi sajandiksendi võrra.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15563
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Fucs »

Mul on naise õde ja minia tankla juhatajad erinevates kettides.
Iga päev vähemalt korra (vahel kui on inf, et konkurent vist langetab või tõstab täna hindu, käiakse ka kaks-kolm korda) käiakse vaatamas (või kui uus vahetus tööle tuleb, siis sõidab teiste kettide tanklate juurest enne läbi) konkurendi hindu ja nii kui keegi esimesena langetab, nii kohe lastakse ka teistes tanklates hind alla samale tasemele.

Vahel jõuab inf kohale peakontorist, et "meil on inf,et abcdef tankla langetab täna hinda. Hoidke silma peal ja reageerige kohe" jne...

Olen isegi minia palvel jooksvalt hinnainfot edastanud, kui tanklas käin ja minia seda teab, sest olen teise keti klient.

Ühesõnaga üks rööprähklemine käib.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..see ei seleta, Fucs, mix kütusehinnad meil nii röögatult kõrged püsivad..

Ja ammugi ei seleta see eesti kütusefirmade maailmas "analooge mitteomavat" kütusevarude süsteemi :shock:
Et iga kord, kui maailmaturul hind langeb, on eesti kütusefirmadel varud tuuga täis üüberhinnaga ostetud kütust ja hinnalangust annab nädalaid oodata :cry:
Ning iga kord, kui maailmaturul kütusehind tõuseb, on eesti firmade varud välgukiirusel otsas ning hind tõuseb momentaalselt :?

Müstika ühesõnaga :roll: :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15563
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Fucs »

Jaa, loomulikult.
See kuidas kütuse hindadega lollitatakse on ilmselge.

Kirjutasin sellest rööprähklemisest selles võtmes, et kuidas omavahel pidev hinna timmimine käib, et jumalapärast kallim ei oleks kui konkurendil....

...sest muidu läheb klient konkurendi juurde ja ostab sealt ka muud nänni.

Muu nänn pidigi olema mehitatud tanklates põhiline, millega kasumit teenitakse, nii on mulle väidetud. Nüüd kui muu huinjaa müük on olematu, siis ilmselt üritatakse kütuse hinna kõrgel hoidmisega seda kadunud käibeosa kompenseerida.

Automaattanklate koht see ei kehti.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Lemet »

Vahel jõuab inf kohale peakontorist, et "meil on inf,et abcdef tankla langetab täna hinda. Hoidke silma peal ja reageerige kohe" jne... 
Kogu lugupidamise juures- seisan mina ristmikul ja vaatan, kuidas kahe erineva tanklaketi postidel sekund sekundis hakkavad numbrid jooksma ja jooksevad kopik-kopikas uuele hinnale. Otsekui ühest arvutisüsteemist pärit.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15563
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Fucs »

Ei tea. Pole kunagi midagi sellist näinud.
VBL käivad kilulinnas asjad kuidagi teistmoodi kui perifeerias.

Edit:
Lugesin siis nüüd ka selle ERR artikli läbi
"Insighti" meeskond sõitis mööda Eesti linnu ja asulaid ning veendus oma silmaga, et kütusehinnad ei erine ka piirkonniti, ehkki veel hiljuti võis erinevaid hindu näha nii sama linna kui sama maakonna piires ja isegi sama keti tanklates.

Mina kirjutasingi sellest kuidas "oli veel hiljuti". Mis praegu hetkel hindade "ühekstimmimisega" konkreetselt toimub ei tea. Minia on sünnitusjärgselt lapsega kodus, naise õde pikemalt juba haiguslehel ja ise istun juba poolteist kuud maal metsade vahel.

Võin vaid kinnitada, et "vähemalt veel hiljuti" oligi asi nii nagu seal ERR artiklis
Et konkurendist mitte maha jääda, jälgivad tanklaketid üksteist, saates oma töötajaid kontrollreide tegema. Seda tehakse iga päev hoolimata kriisidest, nädalavahetustest või hilistest õhtutundidest. Nende eesmärgiks on konkurendi hinnamuutus võimalikult kiiresti avastada ja sellele reageerida.
Oleks ma enne seda artiklit lugenud poleks üldse oma posti teinud, sest sama jutt põhimõtteliselt.
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1759
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas maksipoiss »

See "timmimine" ja piirkonniti erinevad hinnad kadusid nagu laksust ära ühel hetkel. Pärast seda on kõik tanklad nagu "üks mees" 2 korda hinda langetanud. Tänases Rooli Võimus ajas Vaht nii vasturääkivat juttu jälle, et pea hakkas valutama.
Ghostship
Liige
Postitusi: 367
Liitunud: 02 Jaan, 2020 1:13
Asukoht: Kraken
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Ghostship »

Fucs kirjutas: Muu nänn pidigi olema mehitatud tanklates põhiline, millega kasumit teenitakse, nii on mulle väidetud. Nüüd kui muu huinjaa müük on olematu, siis ilmselt üritatakse kütuse hinna kõrgel hoidmisega seda kadunud käibeosa kompenseerida.

Automaattanklate koht see ei kehti.
Konkurents on megatihe, aga ükski tanklakett või mõni muu äriühing ei tule selle peale, et teha vaid automaattanklatest kett, kus hind on teistest kasvõi 4-5 senti odavam personalikulu ja poe och kohviku inventari kulude puudumise tõttu. Vähemalt tihedamalt asustatud Eesti piirkondades tundub selline kett täiesti lollikindla raha printimisena puhtalt müügimahu arvelt. Turunduskulutused oleks esimesed 5 aasta sisuliselt null. MS Paindis kujundatud flaier tekstiga ''meie ei kuulu kartelli'' oleks piisav. Mõne nädala pärast teaks igaüks, et see tankla on ausate kapitalistide oma.
Üks suurimaid majandusmõistatusi minu jaoks, miks igalpool mujal selline asi toimib, aga liberaalses digimajanduse Eestis kohe kuidagi selllist konkurentsi ei ole tekkinud.
bodom
Liige
Postitusi: 216
Liitunud: 01 Jaan, 2012 23:54
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas bodom »

Ghostship kirjutas:Konkurents on megatihe, aga ükski tanklakett või mõni muu äriühing ei tule selle peale, et teha vaid automaattanklatest kett, kus hind on teistest kasvõi 4-5 senti odavam personalikulu ja poe och kohviku inventari kulude puudumise tõttu. Vähemalt tihedamalt asustatud Eesti piirkondades tundub selline kett täiesti lollikindla raha printimisena puhtalt müügimahu arvelt. Turunduskulutused oleks esimesed 5 aasta sisuliselt null. MS Paindis kujundatud flaier tekstiga ''meie ei kuulu kartelli'' oleks piisav. Mõne nädala pärast teaks igaüks, et see tankla on ausate kapitalistide oma.
Üks suurimaid majandusmõistatusi minu jaoks, miks igalpool mujal selline asi toimib, aga liberaalses digimajanduse Eestis kohe kuidagi selllist konkurentsi ei ole tekkinud.
Kirjeldatud, firmad ju olemas. Oma kogemustest, näiteks Krooning, paraku neil tanklate arv ja tihedus suht hõre. Viimati tankisin Tutermaa tanklas, oli isegi väike järjekord, hind tuli kaardiga makstes 1.12...€/L.

Krooningu näide suvaline, sarnaseid veel, näiteks: Jetoil, Hepa, Saare Kütus jne.
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Svejk »

Krooning on alati odavam olnud, välja arvatud üks kord kui nad suure hinnalangetamisega "kaasa ei läinud". Miks ma küll jälestan seda fraasi...? 8)
Sommide firma, kes kartellimänge kaasa ei tee. Üks sõber rääkis siseinfo maiguga juttu, et sommid lükkavad sisseostetud partiile % otsa
ja siis müüvad selle sedasi maha - tehku teised mis tahavad.
Hepa on juba ära müüdud, hetkel ei tule meelde, millisele ketile (kuigi asja see ei muuda, ka enne müümist oli sedasi), Rapla Hepas on Nestega kõrvuti täpipealt sama hind.

Vähemalt hiljaaegu, enne naftajamasid, oli, et nädala lõpuks oli hind pisut langenud, aga nädala alguses kõikidel kartellikatel nagu plaksust hind tagasi üleval, ja see oli raudreegel.
Kõigil kopikapealt sama! :)
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas AMvA »

Ghostship kirjutas:
Konkurents on megatihe, aga ükski tanklakett või mõni muu äriühing ei tule selle peale, et teha vaid automaattanklatest kett, kus hind on teistest kasvõi 4-5 senti odavam personalikulu ja poe och kohviku inventari kulude puudumise tõttu. Vähemalt tihedamalt asustatud Eesti piirkondades tundub selline kett täiesti lollikindla raha printimisena puhtalt müügimahu arvelt. Turunduskulutused oleks esimesed 5 aasta sisuliselt null. MS Paindis kujundatud flaier tekstiga ''meie ei kuulu kartelli'' oleks piisav. Mõne nädala pärast teaks igaüks, et see tankla on ausate kapitalistide oma.
Üks suurimaid majandusmõistatusi minu jaoks, miks igalpool mujal selline asi toimib, aga liberaalses digimajanduse Eestis kohe kuidagi selllist konkurentsi ei ole tekkinud.
NESTE? Nestel ei ole ühtegi mehitatud tanklat. Aga ikka on hind teistega võrdne.
AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas AMvA »

bodom kirjutas:
Kirjeldatud, firmad ju olemas. Oma kogemustest, näiteks Krooning, paraku neil tanklate arv ja tihedus suht hõre. Viimati tankisin Tutermaa tanklas, oli isegi väike järjekord, hind tuli kaardiga makstes 1.12...€/L.

Krooningu näide suvaline, sarnaseid veel, näiteks: Jetoil, Hepa, Saare Kütus jne.
Krooningust ei julge ma mitte kunagi tankida.
Tavaliselt tankisin muruniidukit Statoili bensiiniga. Sügisel ilma midagi tegemata muruniiduk seisma, kevadel suvilasse ja teisest tõmbest käima. Ükskord aga pidin sügisel viimase tankimise tegama Krooningu bensiiniga. Ja jumal milliseid millimallikaid ma karbussist leidsin kevadel, kui pill keeldus kääivitumast. Ning lisaks lõhnas see Krooningu bensiin kõige muu järgi, kui bensiini.
bodom
Liige
Postitusi: 216
Liitunud: 01 Jaan, 2012 23:54
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas bodom »

[quote="AMvA"
Krooningust ei julge ma mitte kunagi tankida.
Tavaliselt tankisin muruniidukit Statoili bensiiniga. Sügisel ilma midagi tegemata muruniiduk seisma, kevadel suvilasse ja teisest tõmbest käima. Ükskord aga pidin sügisel viimase tankimise tegama Krooningu bensiiniga. Ja jumal milliseid millimallikaid ma karbussist leidsin kevadel, kui pill keeldus kääivitumast. Ning lisaks lõhnas see Krooningu bensiin kõige muu järgi, kui bensiini.[/quote]

Ma julgen küll, bensiinist ei tea ma midagi, diisel teeb jõudu. :D Aastaid seal tankinud, kuna jäi Rannamõisa tee peale linna tööle või töölt koju sõites.
Paraku see tankla likvideeriti seoses Rannamõisa tee ümberehitusega.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 60 külalist