Petseri (ja Ingerimaa) Eestile tagasi!

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
Vasta
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Shiim kirjutas:
Gfreak kirjutas:väga kena ja huvitav vaidlus oli.

enivei, kordan ennast: pole vaja midagi jõuga võtta, kui venelased nõuavad narva elektrit TARTU RAHUGA, siis tuleks ka nendepoolsed kohustused antud dokumendist täita.
Tuletan meelde, et Tartu rahuga lepiti kokku muuhulgas ka Eesti alaline neutraliteet.
Nüüd küsimus - kas Eesti täidab seda punkti?
Kes rikkus esimesena Tartu rahulepingut?

Minu teada Venemaa:
- okupeeris Eesti;
- muutis ühepoolselt piiri.

Vastukaaluks Eesti osaleb praegu kaitsealliansis.

Petseri tagasi Eestile - tiplavabana!
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9068
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Postitus Postitas Kilo Tango »

Juhani Putkinen kirjutas:
Petseri tagasi Eestile - tiplavabana!
Juhani. Lepiks nii kokku, et teie soomlased minge võtke Karjala tagasi ja me siis vaatame, kuidas me selle Petserimaaga saame.
kert122
Liige
Postitusi: 618
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Postitus Postitas kert122 »

:D naljamehed, mida teie siin võtma hakkate? õigemini millega võtma?

staapide põhjatute paberikuhjadega v?
kas te uudiseid ei loe? venelased teevad mida tahavad, lasid eile kaubalaeva põhja, pärast võib ju kaagutada et nad hoiatasid, hui hoiatasid.
me võime siin nagu kanad kaagutada et võtame ja võtame, aga niikaua kuni riigikaitsesüsteem on munadeta ja vahenditeta, ei tee me mitte kottigi ära, punatäppsihikuga ja laskemoonata garl gustavita pole mõtet isegi varustust pakkima hakata.

igasugune mõtlemine ja asjade paremaks ja tõhusamaks muutmise mõte torpedeeritakse ära staapide poolt, jääb mulje et kaitsejõud hoitakse meelega ilma munadeta, rahvas näeb et mingi kompanii püherdab afgaanis ja rahvas on rahul.

kui venelased ükskord enda jalaväe polku siia liigutama hakkab, on meil korraldus kaitsta tallinna, poliitikute saamatuse eest tasuvad meie lapsed ja naised....
paraadil näeme, raisk
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39987
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Minumeelest on Eestis moodi läinud puuslike kummardamine. Ühed kummardasid oma pronkskuju, teised kummardavad oma klaasristi ja kolmandad on oma puuslikuks võtnud nüüd utoopilised Petseri invasiooni plaanid.

Puuslike kummardamine pole muide eestlaste komme, see on tulnud meile sisse idast ja natsi-Saksamaalt.

Eestlane on pigem harjunud tegema efektiivselt tööd. Tänu eestlaste efektiivsele tegutsemisele Vabadussõda võidetigi, ei tulnud need inglased siia omal soovil ja alguses oli seis pehmelt öeldes kehvake. Kui siis oleks kombeks olnud puusliku teema, siis oleks vist pool auru kadunud lihtsalt puuslike kummardamisele-mahavõtmisele-püstitamisele. Ja vaidlemisele, kelle puuslik on olulisem, ilusam ja õigem.

Ei alustanud EV oma tegevust Russalka eemaldamise või rusikaga vastu rindu tagumisega oma rahva tahtest. Alustas efektiivset tegevust enda kaitseks eimillestki ja näe, võitis sõja. Ilma efektiivse, vähe kisa-palju villa tegutsemiseta poleks neid Petseri ja Narva-taguseid maid ka tulnud. Lätlased tegutsesid rohkem kaagutamisega ja nende eest pidid sõdima eestlased. Muidu oleks mingi Läti Raudriik või Läti NSV seal olnud.

Niiet selleks, et need tuleks, tuleb tegutseda. TEGUTSEDA. Mitte rebida särki ja ajada demagoogilist iba.

Lihtsalt kurb vaadata neid igasugu kivide kangutajaid ja särgi rebijad. Üks tahab juba Talibaniga ühineda :lol:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Henn
Liige
Postitusi: 514
Liitunud: 19 Nov, 2007 13:38
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Henn »

Just nimelt TEGUTSEDA! Mitte allaheitlikult kögiseda, et me oleme väikesed ja nõrgad, ei meie Vene vastu saa, äkki paneb pahaks, mis siis saab jne.

Kuid tegutseda tuleb mõistusega, mitte ajada mingit jama jõuga tagasivõtmisest. Tegutsemise üks vorm oleks kasvõi mittetegutsemine ehk siis piiriküsimusele moratooriumi kehtestamine. Status quo jätkub - meie oma aladest ei loobu ja venelane on endistviisi kurjategija ja okupant.

Moratoorium ei tähenda aga, et me vait peaksime olema. Rõhudes rahvusvahelistele seadustele, konventsioonidele, õigusele, moraalile jne. peame me jätkuvalt Kremlil ora p----s hoidma ja kuulutama üle maailma, et Venemaa peab vabastama okupeeritud alad.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39987
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

No aga mida siis TEHA? Eesti pole piirilepingut teinud ja minuteada ei kavatse seda ka teha. See on ka praegu Eesti võimaluste lagi.

Lobbi ja muuga on kahjuks nii, et paraku ei maksa muu maailma otsustajate jaoks see, kui värvikas on kellegi retoorika, vaid see, kes seda retoorikat teeb.

Ehk kui Ansip esineb Europarlamendi ees ülimalt argumenteeritud jutuga, et meil on õigus need maad saada ja VF välisminister esineb isegi mingi mölaga, maksab ikkagi viimase jutt. Sest tal on gaasi, naftat, suur armee ja tuumarelv. Eestil on mis? Üks brigaad ja kakskümmend vana kahurit. Ja senikaua, kuni see olukord jätkub, seda tagasi ei anta.

Jaapan ja Venemaa on ka seni eksisteerinud üksnes vaherahuga, sest Jaapan tahab teatud saari, Jaapan on Eestist kordi mõjukam, võimsam ja rikkam riik. On ta oma Kuriilid ja Sahalini saanud? Ei ole.

Ja sellega kogu asi lõpeb, sest paraku pole rahvusvaheline üldsus mingi vandekohus, kus võidab see, kes veenvamalt esineb. Võidab hoopis see, kellel on powerit rohkem, isegi siis, kui ta üldse peale "ei" midagi ei ütle.

Ja selleks, et köhima hakata, tuleb enne omada powerit. Ja power ei tule Liimi kombel mingeid võssakasvanud kommarite monumente eemaldades ega kalevrebase kombel avalikke skandaale korraldades, vaid efektiivse, sihikindla ja ebaseksika tööga poweri saamiseks. Et näiteks sobival hetkel, kui VF ja NATO vahel on käimas sõda, see plaan ellu viia. On täiesti kasutu mingit möla oma õigustest ajada, kui sa oled eikeegi.

Eestis aga armastatakse kaamerate ees möliseda.
Viimati muutis Kapten Trumm, 20 Veebr, 2009 14:37, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
kert122
Liige
Postitusi: 618
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Postitus Postitas kert122 »

aga kapten trumm, alustada tegutsemist tuleb hakata kõrgemalt, mitte altpoolt, altpoolt kisamisest ei ole abi, staapides peab kord majja saama, ja väljaõpe peab olema esimesel kohal, igasugune tilu-lilu ja muu säärane praht olgu olematta, peastaap peaks käratama et võtke pöidlad persest välja ja visake power-pointid aknast välja ja kaduge maastikule.

peastaap võiks inspekteerida korra aastas üksuste kontrollõppusi, ja kontrollima mitte sitamaja olemasolekut, ega ringkaitset vaid taktikalise olukorra lahendamist nii, et peastaap ise ütleb ülesande, mitte üksus ei lase balletti juba nädal aega enne.

eestis tegutseb 12 000 kaitseliitlast ja naiskodukaitsjat, räägitakse kaitse kodus!!!
tegutseb....voolib plasteliinist mingeid käkke ja käivad kaberingis vist.
sest üksuste tase on alla igat arvestust, kas selliste üksustega läheb keegi petserit tagasi võtma???
tulge mõistusele mehed.
paraadil näeme, raisk
kert122
Liige
Postitusi: 618
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Postitus Postitas kert122 »

Henn kirjutas:Just nimelt TEGUTSEDA! Mitte allaheitlikult kögiseda, et me oleme väikesed ja nõrgad, ei meie Vene vastu saa, äkki paneb pahaks, mis siis saab jne.

Kuid tegutseda tuleb mõistusega, mitte ajada mingit jama jõuga tagasivõtmisest. Tegutsemise üks vorm oleks kasvõi mittetegutsemine ehk siis piiriküsimusele moratooriumi kehtestamine. Status quo jätkub - meie oma aladest ei loobu ja venelane on endistviisi kurjategija ja okupant.

Moratoorium ei tähenda aga, et me vait peaksime olema. Rõhudes rahvusvahelistele seadustele, konventsioonidele, õigusele, moraalile jne. peame me jätkuvalt Kremlil ora p----s hoidma ja kuulutama üle maailma, et Venemaa peab vabastama okupeeritud alad.
Kas meie hoiame kremlil ora perses kuidagi??!! ma arvan et enne kui ikka munad alla on kasvanud, ei ole mõtet häält teha, tuleks ikka üht teist ette valmistada, näiteks kõige hullemaks, praegu me võime ju minna mingi oraga, aga kerge peeretus kremli poolt ja peame möönma et peab vist jah vähe rasva koguma.



keegi ei ole allaheitlik, vaid tahet täis, aga asjad takerduvad igalepoole.
kas sina Henn oled proovinud midagi teha ka?
mina võin juba öelda et olen proovinud, fiaskoks hakkas kohe kiskuma, lähen teisele ringile, ja tigedamalt.
vahel ma mõtlen et mille eest palka makstakse.... :evil:
ja ma arvan et me ei ole väikesed, me suudame palju ära teha, efektiivne sissivõitlus, miinid jne heidutab vastast, õhuruum puhas hoida ja juba hakkaks looma, aga hetkel, pead isegi sina, Henn, nõustuma et meist ei oleks mitte mingit vastast.
:roll:
paraadil näeme, raisk
Henn
Liige
Postitusi: 514
Liitunud: 19 Nov, 2007 13:38
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Henn »

Kapten Trumm kirjutas:No aga mida siis TEHA? Eesti pole piirilepingut teinud ja minuteada ei kavatse seda ka teha. .
Kui sa asjast midagi ei tea, ei ole mõtet kaasa rääkida. Lugu on nii, et Eesti on loovutuslepingu juba 2005 aastal ära teinud ja ka ratifitseerinud. Vabatahtlikult. Ilma midagi vastu saamata. Äraandmise lõplik vormistamine seisab ainult Venemaa taga, kes nõuab, et Eesti lepingu ratifitseerimisseaduselt preambula ära võtaks.

Eesti peab lepingu tühistama ja kuulutama välja moratooriumi. See tähendab seda, et uut lepingut, millega loobutaks neist aladest enam ei sõlmita. See ei nõua mingit jõudu ega powreit, mille puuduse üle te siin halate. See nõuab vaid sirget selga.
Henn
Liige
Postitusi: 514
Liitunud: 19 Nov, 2007 13:38
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Henn »

kert122 kirjutas: Kas sina Henn oled proovinud midagi teha ka?
mina võin juba öelda et olen proovinud, fiaskoks hakkas kohe kiskuma, lähen teisele ringile, ja tigedamalt.
vahel ma mõtlen et mille eest palka makstakse.... :evil:
ja ma arvan et me ei ole väikesed, me suudame palju ära teha, efektiivne sissivõitlus, miinid jne heidutab vastast, õhuruum puhas hoida ja juba hakkaks looma, aga hetkel, pead isegi sina, Henn, nõustuma et meist ei oleks mitte mingit vastast.
:roll:
Jah olen küll teinud, palju olen teinud ja teen kogu aeg. Aktiivselt. Oleme küll väikesed, kuid väike peab olema tark ja kaval, et suurele mitte alla jääda. Kaikaga vehkides jääme muidugi alla. Mingitki lootus ei ole aga võita siis, kui seda ei üritatagi.
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Henn kirjutas:Mingit kokkulepet alalise neutraliteedi kohta ei ole. On vaid lause "Kui Eesti..." Seega ei riku Eesti NATO liikmelisusega sugugi Tartu Rahulepingut.
Asi pole nii üksühene (Nagu Sa viitasid - "Kui Eesti...").
E. Medijaineni analüüs antud teemal:
http://www.martens.ee/file.php?10611
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
Henn
Liige
Postitusi: 514
Liitunud: 19 Nov, 2007 13:38
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Henn »

Mediaineni lähenemine Tartu Rahulepingule on minu arvates tendentslik ja meelevaldne. Ta on korduvalt püüdnud väita, et TR ei kehti, et Eesti rikub neutraliteeti jne. Palju enam leidub vastupidi kinnitajaid. Neist esimesed, kes kohe meelde tulevad: Enn Sarv, Toomas Varrak, Allar Jõks, Lauri Mälksoo ... jne. Seda kinnitavad ka vene sõltumatud õigusteadlased ja maailmamastaabis ei kahelda selles ega diskuteerita sel teemal üldsegi. Taastunnustasid ju kõik maailma riigid Eestit just nimelt EW õigusjärglasena Tartu rahulepingujärgsetes piirides.

Mediaineni TR viienda artikli tõlgendus on pigem vaba fantaasia vili kui juriidilise teksti lahtiseletamine. Lugeda lausest: "Kui Eesti alaline neutraliteet rahvusvaheliselt tunnustatakse, siis kohustub Venemaa ka oma poolt seda neutraliteeti pidama ning selle neutraliteedi alalhoidmise tagamisest osa võtma," välja kohustuse pidada neutraliteeti ja leida sellele neutraliteedile tunnustus, mida Eesti olevat rikkunud, on sulepeast välja imetud. Sama on kahjuks ka mitmete teiste tema tõlgendustega.

Mediainen vaikib täiesti maha Eesti õiguse sõlmida kolmandate riikidega sõjalisi konventsioone (art. VII) ja lubada nende vägedel Eesti pinnal viibida.
viiking
Liige
Postitusi: 594
Liitunud: 06 Mär, 2008 11:00

Postitus Postitas viiking »

Sooh üle pika aja siis, krt asi ju mölaks tegelt läind v ei, mehed...

Juhani tahaks sooviks venelastest vaba Eestit, nali, ok, tore, aga ei saa ju eks...v saab? Seina äärde paneme aga koos Kerdiga nagu arvad, kah paljusid, Juhani sellega olen nõus ja võtan ka omaks teatud ässitustöö elemente, et siis mina, Kert, Juhani vastu a kellele, sellest me ei räägi ja meid rääkima ei panda kui me seda just ise ei taha, eks.

Üks vaidlemine käib aga ma üritan vaidlusteemat mitte toita...kui see õnnestub...
Krdi poliitikat ja seadusi ja preambulaid te siia tooma hakkate, möla eesti mees selle peale otse ütleb, eks!!

Mingil ajal foorumlane minu mõttele lätlastest reageeris omamoodi, saamata ehk aru minu mõttest, aga paraku just see foorumlane asja lahti ja ise seletas, et mõte, me teeme kiluvarastele igal ajal ja igal kellal ära, ok, aga, hoidke silmad lahti, see juba minu nõu et vaadake neid küll, aga ärme lase neil meile ära teha...temperamendid...ajalugu teame, tore, hoia naabrit ohja otsas, aga meie poliitika...mnjah, ma vaikin hetkel...küsige juurde kui tulen taas siis vastan :lol:

Ärme ole pidurid!!
Kasutaja avatar
Qtec
Liige
Postitusi: 663
Liitunud: 08 Veebr, 2008 10:34
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Qtec »

Ausalt öeldes, meeldiks mullegi kui saaksime paraadi pidada mitte Narvas vaid Jaanilinnas. Mingeid sinisilmseid Petseri tagasivallutamise plaane ja unistusi ei oma, kuid arvan, et selle asemel, et niisama vaikida võiks ikkagi igal võimaluse oma suu lahti teha ning ikkagi teada anda, et tegelikult peaksid asjad hoopiski nii olema... Meil aga hiilitakse kogu teemast vaikselt kõrvale. Ka uude meie poolt ratifitseeritud lepingusse tuli kurikuulus preambula kuidagi poolvägisi sissse. Tooksin näiteks tagasi Jaapani. Ei saa ega saa nad oma Kuriile tagasi, kuid on nad siis nendest lõplikult loobunud?? Miks nad ei loobu? Aga miks nad peaksid? Eks ootavad kannatlikult edasi ja võibolla jäävadki ootama aga see ei peaks olema koheselt põhjuseks loobumiseks. Eesti kuulub EL'i ja NATO'sse - väike kerge surve sealt kaudu ning kõik oleksid vähemalt teadlikud, et need alad peaksid olema meie omad. Venemaal küll üks asi rohkem millega meie kallal närida, kuid eks nad leiavad ka ilma selleta, igasuguseid huvitavaid põhjuseid.

Mind ei huvita, kas need alad kuulusid kunagi Pihkva oblastile vm kuhugi mujale - meil niigi maad ja rahvast vähe ning mis mõtet on seda jupi kaupa ära anda.

Ehh, vaielda võib tegelt nii ja naa, sõjaga me neid alasid ei saa kunagi, poliitiliste ja diplomaatia võtetega arvatavasti samuti ei saa - see aga ei tähenda minu arust kaugeltki mitte seda, et peaksime käega lööma. Mida me sellega võidame?
Viimati muutis Qtec, 23 Veebr, 2009 16:54, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9068
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Postitus Postitas Kilo Tango »

viiking kirjutas:Ja veel lugu üks milllist lugesin aastaid ehk 20 tagasi, raamatut ei mäleta ja mida aastad edasi seda vähem tahaks meenutada, aga krt hästi ette nähti...paraku praegu hakkab palju kattuma tollase lihtsa looga...KV ja muude struktuuride igasugu krdi relvaüksused, pundid, banded ja lõppeks mis veel, ehh...Ühise ürituse egiidi all ja hea nimel, tore, aga kui vaja siis tahaks näha seda ühist üritust, sitaks tahaks näha, ma ei usu et on midagi ühise ürituse laadset, kahju kui eksin ja tehke selgeks, ok!!!!
Mitte muffigi ei saa aru misasja sa jahvatad siin.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 3 külalist