WWW III

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
thor199
Liige
Postitusi: 164
Liitunud: 29 Nov, 2005 19:55
Kontakt:

Kolmas maailmasõda, millal tuleb, kuidas valmistuda

Postitus Postitas thor199 »

Nii tundub, et mul on ka nüüd hetkeks tõeliselt igav ... :)

Aga mõned mõtted ja mis teised arvavad.
Räägitakse igasugu jutte, küll, et kolmas maailmasõda oleks tuumarelvadega ja tükiks ajaks viimane ja küll peetaks seda a'la malelaua taga jne.

Aga nüüd kui natuke mõelda ka teistmoodi, mitte suures sõjalises plaanis kuidas maailma vägevad omavahel sõdivad vaid ..

Mina isiklikult ei näe mingit lahendust sellele kuidas hakkavad autod 20-30 aasta pärast sõitma kui naftaga on nii nagu osad väidavad. Et pole.
Seega reaalne ja pea igatühte puudutav puudus on sellest juba sii 10 aasta pärast. Jätame kõrvale igasugu vesinik jne autod ja oletame, et on kõige kehvem variant. 10 aasta pärast pole tilkagi naftat.
Transport seisab, keemiatööstus seisab jne. sajad miljonid on töötud mis põhimõtteliselt tähendab, et kolmas maailmasõda peaks olema üks suur kodusõda ükskõik kuhu su jalg ei astuks. Rahulikumateks paikadeks jäävad ehk antartika ja aafrika. Võib olla ka kuskil amazonase dzunglites on turvaline paik elada.

Mis foorumlased arvavad ja mis oleks teie nägemus sellest kuidas selleks valmistuda. Mis relva keegi kappi paneks ja mis punkri omale ehitaks
Laseks fantaasial lennata ?
Kasutaja avatar
west
Liige
Postitusi: 466
Liitunud: 10 Mai, 2005 19:26
Asukoht: Mulgimaa
Kontakt:

Postitus Postitas west »

Öigel mehel on punker juba ammu valmis!
Kasutaja avatar
Ogre
Liige
Postitusi: 242
Liitunud: 17 Apr, 2005 8:06
Kontakt:

Postitus Postitas Ogre »

Kolmanda maailmasõja kohta ei oska ma midagi öelda, aga seda ma tean kindlasti, et neljas maailmasõda peetakse kivide ja kaigastega.
Kasutaja avatar
tlpWFG
Liige
Postitusi: 370
Liitunud: 06 Sept, 2005 16:02
Asukoht: virumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas tlpWFG »

Ogre kirjutas:Kolmanda maailmasõja kohta ei oska ma midagi öelda, aga seda ma tean kindlasti, et neljas maailmasõda peetakse kivide ja kaigastega.
Kurjam, tahtsin just sama öelda. :D
Niikaua, kui elu sees, relv käes ja Eestimaa pind jalge all, pole häda veel midagi.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5.gif[/img][/url]
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1474
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Madis22 »

olen pisut surfand jänkide survival-lehekülgedel, neil on seal mõned mõtted. näiteks relva valikust näikse neile meeldivat pumbad (+ tulejõud, - vahene moonavaru) .22LR püstolid/püssid (+ suur moonavaru; - vähene tulejõud) .38 revolvrid (+ lihtne ehitus, - ebatäpne). siis meeldib neile heietada ellujäämisvarude kogumise teemadel, näiteks, et aasta toit võiks ikka igal mehel kodus sahvris olla jne.

mis puutub nafta varude vähenemisse, siis tehnoloogilised lahendused mingi rapsiõlil või muul säärasel baseeruva diiselkütuse valmistamiseks on olemas, neid lihtsalt ei kasutata, kuna praegu on nafta odavam
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6199
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Postitus Postitas kaur3 »

thor199, mõnedel meestel on käsil juba IV maailmasõda :)
http://www.globalsecurity.org/military/ ... -intro.htm

Kui selline asjade käik sind ei rahulda siis vaata neid ennustusi. Latiks seatud 2020. aasta.
http://www.cia.gov/nic/NIC_2020_project.html

Kuidas sõda võiks sel ajal välja näha, seda ennustatakse siin:
http://www.cia.gov/nic/NIC_2020_2004_05_25_intro.html

Mõnusaid lugemishetki!
Kasutaja avatar
ostius
Liige
Postitusi: 299
Liitunud: 22 Sept, 2004 15:58
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas ostius »

Tuleb tunnistada, et ka mina loen aeg-ajalt ulmekirjandust. Kui laserkahurid, prootontorpeedod, annihilaatorid jms välja jätta, siis "Kuu Ordu" maailm tundub kõige reaalsem olevat. Tööstusriigid kontrollivad päeval oma territooriumit, öösel aga tulevad kurjategijad urgastest välja. Riikide nõrkus ja liiale läinud poliitkorrektsus ei luba korda majja lüüa. Arengumaad on täiesti p****s. Kõikvõimalikud kindralid ja "rahva isad" kisuvad omavahel kaevanduste ja maardlate pärast, rahvas aga elab varastamisest ja röövimisest.

Ega see nii võimatu olegi, et Aafrika ja Ladina-Ameerika hädad siiagi jõuavad. Kes jaksab, kolib müüri, okastraadi ja turvakaameratega piiratud oaasi; teised aga katsuvad seal rüüstamas käia. Kõik sõdivad kõigi vastu.

Sellisel juhul on kõige parem end relvastada millegagi, mida seadus relvaks ei nimeta. Muidu võib veel mõne päti tapmise eest kinni minna. Vigla näiteks, suur mutrivõti, nädal söömata hoitud rotveiler :lol: , peitel, kirves jms.
Kasutaja avatar
Kessel
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 26 Sept, 2005 13:29
Asukoht: Fellin - Hapsal
Kontakt:

Postitus Postitas Kessel »

Minu arust täiesti mõtetu teema, ulme foorumis sellel paras koht.

Eks elame - näeme mis elu toob.
Kasutaja avatar
Marissa
Liige
Postitusi: 1069
Liitunud: 10 Juun, 2005 8:57
Kontakt:

Postitus Postitas Marissa »

Hm, kui aus olla, siis mina valmistuksin neljandaks maailmasõjaks, sest kolmandaga lood sellised:
1. USA ekspresidendi Richard Nixoni sõnul algas kolmas maailmasõda juba augustis 1944. 01.08.1944 algas Varssavis Poola rahvusliku vastupanuliikumise Armia Krajowa ülestõus. Punaarmee, jõudnud Varssavi ligidale, ei läinud ülestõusnutele appi. Nixoni sõnul algas just siis kolmas maailmasõda.
2. Endise Austria - Ungari troonipärija Otto von Habsburgi sõnul on kolmas maailmasõda juba lõppenud. Tema arvates lõppes sõda sel päeval, kui kuulutati lõppenuks külm sõda. Tema arvates ei pea kõikides sõdades relvad tärisema. Kuigi jah, külma sõja aastatel sõditi ka erinevates piirkondades.

Kui neid kahte seisukohta aluseks võtta, siis ei pea III maailmasõja pärast enam muretsema. Kuna aga siin mõned väidavad, et neljas tuleb kivikirveste ja kaigastega, siis pole küll mingit muret selleks valmistumisel. Kive ja kaikaid ikka leidub. :roll: :lol:

On olemas aga ka seisukoht, et kolmas maailmasõda juba käib ning algas see 11. septembril 2001 ja seda nimetatakse viisakamas vormis sõjaks terrorismi vastu. Vaat siin küll asjad nii, et tuleb vist tank elamisse muretseda...

Üldiselt see teemas paras fantastika. Mis asi on maailmasõda? See on sõda, mis haarab praktiliselt terve maailma (nendele näitajatele I ja II vastasid - asus sõtta metropol, olid sõjas ka kolooniad). Lähtudes sellest, kas me olemegi kolmandas maailmasõjas?
Kes kontrollib olevikku, kontrollib minevikku. See kes kontrollib minevikku, kontrollib ka tulevikku.
bambino
Liige
Postitusi: 215
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas bambino »

tlpWFG kirjutas:
Ogre kirjutas:Kolmanda maailmasõja kohta ei oska ma midagi öelda, aga seda ma tean kindlasti, et neljas maailmasõda peetakse kivide ja kaigastega.
Kurjam, tahtsin just sama öelda. :D
Mehed, viidake ikka Einsteinile ka neid sõnu kasutades.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

mis puutub nafta varude vähenemisse, siis tehnoloogilised lahendused mingi rapsiõlil või muul säärasel baseeruva diiselkütuse valmistamiseks on olemas, neid lihtsalt ei kasutata, kuna praegu on nafta odavam
Muidugi on olemas igasuguseid muid võimalusi, et ei peaks kasutama naftat, kuid paljud suurfirmad ja riigid on selle vastu, küsimus on loomulikult rahas. Isegi siin Eestis üks mees tõestas kunagi, et piiritust saab edukalt naftaga asentada ja tuleb odavam ka. Pealtnägijas oli sellest juttu.
Mina arvan, et nafta pärast sõda ei tuleks, ennemini puhta vee jne...
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
Marissa
Liige
Postitusi: 1069
Liitunud: 10 Juun, 2005 8:57
Kontakt:

Postitus Postitas Marissa »

hugo1 kirjutas: Mina arvan, et nafta pärast sõda ei tuleks, ennemini puhta vee jne...
Sellest räägiti juba paar aastat tagasi. Ja kui keskkonna ssatasmine jätkub samas tempos, siis sõda puhta vee nimel mõnes maailmajaos reaalne.
Viimati muutis Marissa, 06 Dets, 2005 20:10, muudetud 2 korda kokku.
Kes kontrollib olevikku, kontrollib minevikku. See kes kontrollib minevikku, kontrollib ka tulevikku.
thor199
Liige
Postitusi: 164
Liitunud: 29 Nov, 2005 19:55
Kontakt:

Postitus Postitas thor199 »

Ok rapsiõli jne. on toredad alternatiivid.
Aga minule on kuskilt kõrva jäänud info, et tegelik elu on selline, et kui kogu maailma põllumajandusvõimsus suunata rapsi peale siis veaks kütusevajaduse kuidagimoodi ehk välja.
Ja see võtab aega. Ehitada rafineerimistehased jne.

Piisab kui lähis ida keerab kraane natuke kinni. Kuskil lastakse paar puurtorni õhku ja ongi rahutused juba käes.
A4
Liige
Postitusi: 1826
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Postitus Postitas A4 »

Mina olen optimist ja usun, et selleks ajaks, kui nafta, maagaas jms asjad hakkavad juba reaalselt otsa lõppema, on teadlased juba leiutanud mingid alternatiivsed energiaallikad, olgu selleks siis päikese- ja tuuleenergia kasutamine, ohutu ja keskkonnasäästliku tuumaenergia kasutamine vms.

Eelkõige on igasuguste alternatiivsete energiaallikate leiutamisest ja juurutamisest huvitatud nafta- ja autotootjad ise, sest kui nad sellega ei tegele, peavad nad sellel kenal päeval, kui maa seest viimane naftapiisk välja pumbatakse, lihtsalt pankroti välja kuulutama.

Kurb on ainult see, et naftafirmad ilmselt venitavad nende uute tehnoloogiate kasutusele võtmisega piisavalt kaua, et naftavarude vähenedes ja naftahinna kerkides saaks endale veel võimalikult suure hunniku raha kokku kraapida.
malox
Liige
Postitusi: 242
Liitunud: 11 Apr, 2004 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas malox »

A4 kirjutas:Mina olen optimist ja usun, et selleks ajaks, kui nafta, maagaas jms asjad hakkavad juba reaalselt otsa lõppema, on teadlased juba leiutanud mingid alternatiivsed energiaallikad, olgu selleks siis päikese- ja tuuleenergia kasutamine, ohutu ja keskkonnasäästliku tuumaenergia kasutamine vms.

Eelkõige on igasuguste alternatiivsete energiaallikate leiutamisest ja juurutamisest huvitatud nafta- ja autotootjad ise, sest kui nad sellega ei tegele, peavad nad sellel kenal päeval, kui maa seest viimane naftapiisk välja pumbatakse, lihtsalt pankroti välja kuulutama.

Kurb on ainult see, et naftafirmad ilmselt venitavad nende uute tehnoloogiate kasutusele võtmisega piisavalt kaua, et naftavarude vähenedes ja naftahinna kerkides saaks endale veel võimalikult suure hunniku raha kokku kraapida.
Tegelikult viivitavad sellega rohkem mõjuvõimu ja naftat omavad riigid, kuna neile pole see kasulik, et nafta, millede varu enda kätte saamiseks on nähtud vaeva ning igasugustesse nafta seadmetesse investeeritud.
Mingisugused naftale alternatiivsed lahendid, mis kannatavad kriitikat on teoreetiliselt juba olemas, kuid kuna kui hakata nendega hetkel väikesemahuliselt tootma oleks see liiga kallis ning ei tasuks kuidagi end ära, kui on saadaval endiselt nafta.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline