www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 23 Sept, 2020 23:19

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 697 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 47  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Hoiame Eesti metsa, keskkonda ja loodust
PostitusPostitatud: 27 Mär, 2018 8:32 
Eemal
Liige

Liitunud: 30 Okt, 2015 12:59
Postitusi: 1911
Lemet kirjutas:
Tsiteeri:
ARVAMUS
Voldemar Namsing: tselluloositondist inseneri pilguga
Voldemar Namsing26. märts 2018 23:55


Kui vahepeal ei ole muutunud raudtee manöövriharude ehitamise eeskiri, siis tollase kogemuse põhjal saan tartlasi rahustada: Vorbusele ei ole võimalik sellist tehast ehitada ja seda põhjusel, et seal puudub raudteel tehasele eluliselt vajalik manöövriharu.

Olemasolevale raudteele sisselõike tegemine manöövriharu ehitamiseks on välistatud. Vorbusele lähim manöövriharu asub Tiksojal endises väetisebaasis.


Laskem ikka planeeringuga edasi minna vastavalt seadusele, eeskirjadele ja normidele

https://m.postimees.ee/section/396/4451185
Geoportaalist vaadates jääb Vorbusest teisele poole Emajõge jääb Kärkna kust tuleb raudteeharu jõest 2 km ja Vorbusest 3 km kaugusele. Sealsamas on ka ilus suht puutumata riigile kuuluv maatükk (Lähiaadress:Vara metskond 29, Tunnus:79401:002:0542). Raudteeharu on lähedal. Emajõgi on lähedal, Piibe maantee on lähedal, kaugus Tartu Raekojani alla 8 km...
Ainuke küsimus (investoritele) on see kuidas odavalt kätte saada mõningad eravalduses olevad maatükid mis takistavad transpordi ja veeühenduste loomist.

_________________
Nations whose nationalism is destroyed are subject to ruin.
Muammar al-Gaddafi


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Hoiame Eesti metsa, keskkonda ja loodust
PostitusPostitatud: 27 Mär, 2018 10:53 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Juul, 2014 12:56
Postitusi: 702
Sealt jookseb (nüüdseks osaliselt üles võetud) eraldi raudteeharu endise lennuvälja kütusebaasi. Maade omandistaatust ei tea. Vett tuleks ka pumbata mõningase maa taha (tagasi voolaks ehk ise).


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Hoiame Eesti metsa, keskkonda ja loodust
PostitusPostitatud: 29 Mär, 2018 9:38 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Apr, 2006 16:49
Postitusi: 17833
Tsiteeri:

Tselluloositehas ja metsakaitsjad

Peeter Krimm

29. märts 2018 9:07

„Sellist tehast oleks meile ammu vaja,” kõlab metsakasvatajate üksmeelne arvamus Est-For Investi plaanide kohta. Planeeritav asukoht Lõuna-Eestis on arukas valik, kuna vedu kaugetesse sadamatesse lõikab paberipuu hinda valusalt.

Tehas on kavandatud teenindama ka Lätit, eriti selle põhjapiirkonda. Kui tselluloositehas tuleb Eestisse, ei tule seda kunagi Lätti. Praeguseni valdavalt eksporti mineva odava paberipuu väärtust tõstaks tselluloosiks keetmine 4–5 korda.

Kõik oleks nagu tore, aga ei ole.

Õnnetuseks kasutavad osaliselt sama toorainet ehk peent okaspuud ka pelletitootjad ja saeveskid. Monopoolses seisundis saavad saeveskid praegu kalli peenpalgi kätte paberipuu hinnaga ja pelleti puhul läheb sarnane kraam sisuliselt ahju. Tehase üle ei tunne rõõmu ka paberipuu eksportöörid,  Skandinaavia tehased ja isegi meie endi sadamad.

Et konkurendid sõrgu vastu ajavad, on arusaadav. Kuid nemad pole sugugi suurimad tehase vaenlased. Hoopiski müstiline metsakaitsjate seltskond nimega MTÜ Eesti Metsa Abiks (EMA) on asunud vastupanurinde etteotsa.

KADEDUS VÕI RUMALUS

Nagu eestlastele ikka kombeks aplodeerime välisinvestori tuleku peale, aga kui sama üritab teha naabrimees, tõuseb veri näkku. Muidugi, kasum läheb ju naabri taskusse! Mingu parem svenssonile, mis sest, et raha Eestist ära aurab.

Sellist tõsieestlaslikku suhtumist demonstreeris suurepäraselt seni lugupeetud „Pealtnägija” seltskond 31. jaanuari saates, kus EMA juhtis karmi tuld tehase pihta. Hämmastuseks polnud ründajatel ühtki relva ja täristati tongipüsse ehk faktide pähe läksid käiku oletused ja spekulatsioonid.

Teatavasti planeeritakse Est-For Investi 100% erakapitalil baseeruvana, millest vähemalt 51% oleks Eesti poolel. Kuidas saab tehast võrrelda Estonian Airiga, nagu seda „Pealtnägijas” tehti? Sama edukalt võib EMA võrrelda Kuud Marsiga, mõlemad on taevakehad.

Keegi ei hakka miljarditehast kavandamagi, enne kui pole lahendatud toormeküsimust. Riigiettevõttega RMK sõlmitavale paberipuu tarnimise lepingule kleebiti „Pealtnägijas” külge riigiabi salatehingu silt. Ja seda turuhinnaga müügi juures, mis tehase tulekuga kahtlemata kerkib! Lepingu 15aastane periood olla üle mõistuse pikk. Kas piisaks aastast, mil miljard peaks olema tagasi teenitud?

Tagatipuks uuriti, kes on kelle sugulane. Kui vastabki tõele, et Est-Fori arendaja isa andis pojale äriidee, siis kellele ta selle andma oleks pidanud?

Kummalisel kombel räägib kuumavereliselt tehase vastu võitlev EMA samal ajal vajadusest puitu väärindada ja riigi toetusest sellele.

Saladuslikust allikast on meediasse imbunud arvamus, et Est-Fori lõugade vahele söödetakse varsti kõik Eesti metsad. Tegelikult ei suuda tehas alla neelata isegi mitte kõike paberipuud.

KUMMALISED ARUSAAMAD

Fakt, et raiudes senise tempoga, on meie maa metsadest lage 20 aasta pärast, ei pärine saladuslikust allikast, vaid EMA esindaja suust televisiooni otsesaates. Metsa vähegi tundev inimene saab aru, et selline tegu on võimalik vaid sel juhul, kui kõik Eesti metsad saavad X päevaks ühekorraga raieküpseks ehk 70aastaseks. Pealegi ei tohiks me nüüdsest enam istutada ühtki puud ja looduslikult paljunenud tuleks hävitada! Teadmata jääb, kas kogu massiivist pool ehk erametsad natsionaliseeritakse ja veerandil kaitsealustest võetakse kaitse maha?

Metsakaitsjate loogika üks alustaladest „Mida vähem puid raiutakse, seda rohkem jääb neid kasvama” kõlbab rehkenduseks mudilastele. Võrrandi õige vastus on „ ... seda rohkem jääb neid mädanema”. Vastupidi teatud ringkondades levinud arvamusele ei kasva puu igavesti ja ühele hektarile ei mahu neid lõputu arv.

Kaitsjad pole rahul, et raiesmikudki liigitatakse metsade koguvaru hulka. Metsade koguvaru pole olemas. On metsamaade kogupindala ja puidu koguvaru, kaks täiesti erinevat näitajat eri mõõtühikutega. Mõnele võib olla üllatuseks teadmine, et raiesmik ei jää raiesmikuks igavesti.

Samuti võideldakse meetaimede ja metsamarjade nimel, seostades neid suure metsaga. Tegelikult kasvavad meetaimed ja maasikad-vaarikad raiesmikel ning noorendiku all. Paksu kuusiku all ei kasva mitte midagi, isegi mitte rohi.

EMA soov raiuda metsa nii, et ei suureneks tuulemurru oht ega väheneks tuulevari, läheb kahjuks vastuollu füüsikaseadustega. Ainus raieviis, mis tormiohtu ei suurenda, on lageraie, aga mida teha sel juhul tuuletõkkega? Kas tuleks jätta püsti puude varjud? Fakt, et lageraie, mille vastu kaitsjad ennastsalgavalt võitlevad, on vaieldamatult parim viis uue metsapõlve kasvatamiseks.

Metsakaitsjad ei piirdu oma tegevuses ainult puudega. Nemad kaitsevad isegi hunte, toetudes iseenda leiutatud tõdedele. Sellele küsimusele andis ammendava vastuse Eesti Maaülikooli dotsent Tiit Randveer Maa Elu artiklis „Meie suurulukite sõra- ja käpakäigust” (04.01.2018). Loodetavasti jätkub kaitsjatel oidu hundikasvatuse jutuga mitte sattuda mõne karjakasvataja õuele.

TUNDMATUD AUTORID

EMA väitel on nende hulgas metsaomanikke. Kindlasti on. Minulgi on kaks tuttavat, mõlemal plats kümme korda suurem minu omast, aga teemast ei jaga kumbki ööd ega mütsi. Üks laseb raiuda, saab tünga ja uue metsa kasvatamine jääb jumala hooleks. Teine ei tee mitte midagi ehk kasvatab vabatahtlikult salumetsa EMA rõõmuks, kes endale selliste kaitse alla võtmisega vastu rinda taob. Salumets tähendab maakeeles lehtpuumetsa, kus valitseb hall-lepp, mis kukub pikali 30aastasena. Seal on piisavalt valgust, et vohaks ohjeldamatu võsa, kus kindlasti pääseb lahedalt liikuma hiir. Kui salumets polnud tõeline padrik enne, siis peale kaitse alla võtmist see kindlasti selliseks muutub. Selliseid „salumetsi” on külateede servad täis.

Küll on mõlemad omanikud rahulolematud kuusikute raievanuse langetamisega 10 aasta võrra. Kuuldes, kui imeväikest osa kuusikutest jutt puudutab ja miks seadus vajalik on, pungitavad silmi: „Aga sellest pole me kuulnudki!” Jääb üle küsida, kes on valeinformatsiooni meediasse paisanud?

Huvitava loo avaldas 30.01.2018 Pärnu Postimehes Pärnus elav belglane Tom Peeters, manitsedes eestlasi mitte kordama sama viga, mis tema kodumaal hallil ajal tehti. Hr Peeters teab kohe täpselt, et Eestis raiutakse metsa liiga palju ja kohalikud suhtuvad sellesse ükskõikselt. Tõenäoliselt käis väidetav keskkonnaajakirjanik infot hankimas mitte küla-, vaid linnasaunas. Loomulikult ei saa belglane teada saladust, et metsal on vastik omadus uuesti kasvama hakata ning metsa raiumine ja hävitamine on kaks eri asja. Kahjuks pole belglased kunagi osanud metsaga ringi käia. Nii nagu Peetersi esivanemad selle hävitamisega üle pingutasid, pingutab praegu Brüssel üle kaitsealuste reservaatide rajamisega ja seda kahjuks Eesti pinnal kohalike käsilaste ja entusiastide abiga. Siinjuures meenub miskipärast aasta 1940, mil võimu haarasid „bezdelniki”.

Tänini ei tea belglased, et põllu taasmetsastamine on käkitegu ja seejärel kaitse alla võtmine veel lihtsam. Kas ei teata või ei taheta?

Kõrvaline on küsimus, kas sellise näo ja nimega belglane Pärnus üldse eksisteerib. Tähtis on edastatud sõnum ja pole raske arvata, kelle kõrvad koos teadmistega loo tagant paistavad.

EKSITEEL JURIST

Fantastilisi selgitusi jagas EMA jurist Sven Anton 15. veebruari Maa Elu artiklis „Kas naaber peab lageraiest teadma?”.

Saime teada kaitsjate eesmärgist muuta seadust, nii et raietele kehtestataks planeeringunõue sarnaselt ehitistega. Kahjuks on kõrgelt haritud jurist midagi väga segi ajanud. Juhul kui üldse saab metsa raiumist ehitustegevusega võrrelda, siis mitte ehitamise, vaid lammutamisega. Mõlemal juhul pilk naabermaja akendest avardub ja lammutusluba sarnaneb raieloaga vähemalt nime poolest. Lammutamiseks pole planeeringut vaja, ehitamiseks on. Seega läheks EMA loogikat järgides seda vaja hoopis metsa istutamiseks!

Seadusemuudatuse bürokraatiapoolest ja ebaefektiivsusest pole mõtet rääkidagi. Hr Antoni väitest, et metsateatis on üksnes formaalsus, tuleb aru saada, kuna kontoris pliiatsi murdmiseks pole tal raieluba vaja läinud.

Arvestades, et mets on kasvataja viljapõld, tuleks juristil tõsiselt kaaluda õiguskantslerilt planeeringunõude kehtestamise nõudmist ka põllumeestele, eriti maisi külvamise puhul.

Tegelikult on korteriomanikul või turismiettevõtjal alati võimalus aknast paistva metsa kohta teada saada, millised plaanid selle omanikul on. Samuti ei keela keegi vaadet ära osta. Mets ei ole meri, mis muutumatuna püsib.

Kodanikul, kel harvesterit nähes käed värisema hakkavad, tuleks pilk pöörata tervishoiuasutuse poole, kuna ka viljakombain võib olla tervisele ohtlik, suur ja kole masin.

MEEDIAMANIPULAATOR

Kahtlemata on EMA seltskond äärmiselt osav ühiskondliku hoiaku kujundaja. Endale sobivate arvamuste tarvis kasutatakse kontekstist väljarebitud tõlgendusi ja leitakse statistikaameti üksikult realt vajalik arv.

EMA meediatöö kindlaks võiduks tuleb lugeda tulundusmetsadest loodud negatiivset kuvandit, kus omaniku silme ees jooksevad vaid rahanumbrid. Mainimata jäetakse, et rahanumbrid jooksevad korraks iga kolmanda põlvkonna silme eest. Tulundusmets nagu polekski õige mets. Seal ei kasva seeni-marju, pole linde-loomi, pole puidki, ainult kännud. Ja niipea kui noored puud on hernekepi mõõdu saavutanud, tõmmatakse nad koletu harvesteriga maha. Ainuke õige on kaitsealune ürgmets!

Mõistetavalt ei sobi Est-Fori konkurentidel tulla lagedale jutuga, et tehas nende vorstiviilu õhemaks viilib. Hea mõte on taguda keskkonnatrummi (reostatud Emajõgi ja kogu Peipsi järvistu ning sobimatu koht ülikoolilinna kõrval) ja väga hea mõte palgata selleks professionaalsed trummarid.

EMA võitlejad võisid riigi sünnipäeva tähistada täiel rinnal, sest nende propaganda vili jõudis EV100 juubelilavastusse metsades toimuva „tapatöö” kujul. Rohkem pole võimalik näkku sülitada tagasihoidlikele inimestele, tänu kellele meil ilusad metsad üldse olemas on, ja laiemalt kogu riigi puidusektorile. Päev pärast kalli „kunstiteose” esilinastust sõimati värdjaks RMK metsaülemat, kes langetustraktori tööle saatis. Mida arvata sellisele „loomingule” alla kirjutanud presidendist?

HEAOLUÜHISKONNA PRODUKT

Kõikide EMA arusaamatute mõtete hulgas leidub siiski üks arusaadav. Põlvkondade jooksul kogutud metsandusteadmisi ei soovita kuulata ja füüsikareegleid eiratakse lihtsal põhjusel: vastasel korral kaotaks nende vahva organisatsioon mõtte. Tuleb aru saada inimestest, kellele enda idee on armas nagu oma laps.

Meeldib see meile või mitte, aga fakt, et viimasel ajal on siginenud kõikvõimalikke kaitsjaid nagu sügisese vihmaga seeni, on heaoluühiskonna tunnus. Tihti pole kaitsjatel kaitstavast objektist õrna aimugi. Nagu näiteks karusloomakaitsjad, nende hulgas üksikud riigikogu liikmedki, kes kaitseks loomi tapmise eest neile massimõrva korraldades. Heaoluühiskond on selline, kus paljudel inimestel on piisavalt raha ja ebapiisavalt tegevust.

Vaadeldes põlgust raha ja tulundusmetsade suhtes, tselluloositehase ümber toimuvat ning mõttetute looduskaitsepiirangute arutut laienemist, tekib küsimus, miks on meil üldse vaja kakelda ja üleilmse majandusliku võidurelvastumisega kaasa joosta.

Äkki teeks kogu Eestist kaitsealuse reservaadi. Ei peaks enam ehitama hüljatud linnupesade vahel vonklevat Rail Balticut, tselluloositehasest rääkimata. Tehastega jännaku rumalad naabrid. Loodusturistidest vietnamlaste hordidel poleks vaja piirduda ainult piiriäärse metsa uudistamisega. Paneks metsamehed turistide hõisete saatel kahemehesaega näidispuud langetama, naised sirbiga rukist lõikama ja ojas pesu pesema. Igale perele koera asemele hunt ja taludele toa taha aedikusse oma karu. Ise sööksime seeni-marju ja eputaksime kunstnahkades. Vahvaid ideid oleks lõputult ja endil poleks vaja midagi teha, ainult turistide taskuid tühjendada. Iseasi, mida kaitsjad siis pihta hakkavad, aga küll nad oma võimete juures midagi välja mõtlevad!https://m.postimees.ee/section/3637/4454225

_________________
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Hoiame Eesti metsa, keskkonda ja loodust
PostitusPostitatud: 29 Mär, 2018 10:31 
Eemal
Liige

Liitunud: 17 Juun, 2006 20:57
Postitusi: 467
https://fp.lhv.ee/forum/free/127901?locale=et&postId=2792211

Tsiteeri:
Suhtlesin siin veidi metsameestega, kes igapäevaselt puidu ostu müügiga tegelevad. Sain neilt natuke orienteeruvaid numbreid ja taustainfot, mis minu jaoks pildi veidi selgemaks muutis. Eelkõige Est-Fori-poolse tehase asukohavaliku osas. Sisu järgmine: Puidu transport on kallis. Nii autode kui raudteega. Autoga puitu ühest Eesti otsast teise saata (nt Lõuna- Eestist Pärnusse või Sillamäele sadamasse) maksab ca 20 EUR/tm. Sadamates ostetakse paberipuitu ca 60 EUR/tm. Seega ligi kolmandik sadamasse toimetatud puidu hinnast on transpordikulu. Kuna laevaga sadamast Soome tselluloositehasesse veetud puidu transpordi hind on vaid ca 4-5 EUR/tm, siis need Eesti metsaomanikud, kes asuvad Eesti saartel ja rannikul, sadamatest vähem kui 100 km kaugusel, ei hakka kunagi oma paberipuitu Lõuna-Eesti tselluloositehasesse vedama, sest jätkuvalt Soome vedades jääb lihtsalt neile palju rohkem raha puidu eest kätte. Selsamal lihtsal põhjusel ei taha Est-For ehitada oma tehast ka Narva, sest seal tuleks konkureerida kokkuostus sisuliselt Soome tehastega ja maksta sama või tiba kõrgemat hinda (60+ EUR/tm), et puit endale saada. Lõuna-Eesti pelletitootja väravas maksab täna puidutihumeeter ca 40 EUR/tm. Suht loogiline ka ju - hind sadamas (60 EUR/tm) miinus transport (20 EUR/tm). Ehk siis loodetavasti mitteehitatav tselluloositehas hakkaks konkureerima tooraine pärast pelletitootjatega, ja oleks oma suuruse ja korruptsioonilõhnaliste eellepingute tõttu üsna monopoolses seisus tooraine kokkuostul Lõuna-Eesti ja Põhja-Läti metsaomanikelt, kes sadamate kauguse tõttu saavad ja jäävad saama oma puidu eest madalamat hinda. Siit tuleb ka see Est-Fori Tartu lähedale ehitamise motivatsioon - Lõuna-Eesti tselluloositehas saaks tänu väiksemale transpordikulule puidu kätte ca 25 EUR/tm soodsamalt kui konkureerivad Soome tehased ja oleks oleks oma madalate kokkuostuhindade ja riiklike kokkulepetega siin ilmselge monopol. Jutt Eesti erametsaomanike "tohutust võidust" on selge uduajamine. Sest rohkem kui pooli Eesti sadamalähedasi metsaomanikke ei mõjutaks see plaanitav tehas üldse mitte kuidagi. Ja kindlasti ei hakka tehas "patriotismist" ka Lõuna-Eestis kellelegi märgatavalt paremat hinda maksma. Eeltoodust tulenevalt tekitab tehas mitu korda suurema raiesurve just Lõuna-Eesti metsadele, sest kaugemalt ei ole eriti tasuv puitu tehasesse tuua. Sellest loodetavast ekstrakasumist (25 EUR*3 mln tm = 75 mln EUR/aastas) siis ongi ju lihtne teha mistahes uuringuid, rahastada ülikiiret seadusloomet, mõjutada valimistulemusi ja luua läbipõrunud poliitikutele teenete eest mugavustöökohti.

_________________
Inter arma enim silent leges (sõja aegadel on seadused vaiksed) Cicero


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Hoiame Eesti metsa, keskkonda ja loodust
PostitusPostitatud: 02 Apr, 2018 19:06 
Eemal
Liige

Liitunud: 15 Veebr, 2006 18:04
Postitusi: 1050
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Lihtsalt väike kommentaar, et praegu makstakse küll sadamates ca. 60€ paberipuu tihumeetri eest, aga 2017 suvel oli hind ca. 30€/tm ja selline madal hind oli vist ca. 3 eelmist aastat olnud. Suur hinna kõikumine tuleneb sellest, et me oleme Skandinaavia tagavaraladu, millega nad saavad oma kodumaist ostu reguleerida. Kui neil on metsatöödeks sobiva ilmaga aastad ja nad saavad paraktiliselt kõik kodumaalt kätte, siis on meil hind väga kehva. Kui neil on aga kodumaal puudujääk, siis nad võivad meile maksta ka kõrgemat hinda, kui kodus. Selline trend on viimasel poolaastal Eesti hinnad kõrgustesse ajanud.

Ma arvan, et kodumaise tehase puhul muutuks hind stabiilsemaks. Jah, stabiilsema hinna puhul kaoksid ilmselt ära hinnatipud, aga väheneksid ka madalad hinnad. See on äärmisel oluline metsatööde pikaajaliseks planeerimiseks ning hooldusraiete jaoks. Lõppraiet (lageraiet) tehakse kuusikus-männikus ikka, sest seal on üldjuhul paberipuu vaid kõrvalsaadus ja põhiline tulu tuleb palgist. Kuid hooldusraie (harvendusraie) on see, kust enamus sortiment ongi paberipuu. Mõnel juhul eriti madala hinna korral on omaniku jaoks hooldusraie tegemine liiga suur kulu.
Seetõttu tahavad kõik omanikud teha raieid just siis, kui hind on kõrge, aga kus sa siis sel ajal oskajaid mehi ja masinaid võtad, kui madala hinnaga perioodidel neile tööd pakkuda ei ole. :dont_know:

Kuigi harvendusraiega kaasneb üldjuhul tulu, ei või mittekunagi olla harvendusraie eesmärgiks tulu teenimine. Harvendusraie eesmärk on siiski võimalikult väärtusliku tulevikumetsa kasvatamine.

_________________
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Hoiame Eesti metsa, keskkonda ja loodust
PostitusPostitatud: 04 Mai, 2018 7:37 
Eemal
Liige

Liitunud: 11 Apr, 2010 10:21
Postitusi: 788
Asukoht: LÄÄNEMAA
https://www.err.ee/828261/ansip-seda-su ... la-ei-tule
Ansip hüppas tehase vastaste paati ei tea kas Reformierakond ka?
:?: Peaks mõtlema emigreerumise peale. Ei jõua seda järjest paisuvat ülalpeetavate armeed ära toita. Riigi poliitika kisub ka sinna suunda, et mingit väärtust loovat tegevust pole tarvis!
Metsa raiumine jätkub ka samas tempos, aga siin sellest midagi väärtuslikku ei tehta!!! :wall:

_________________
(Üli)koolitamata,aga lugeda kirjutada mõistan.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Hoiame Eesti metsa, keskkonda ja loodust
PostitusPostitatud: 04 Mai, 2018 10:55 
Eemal
Liige

Liitunud: 22 Juun, 2014 20:52
Postitusi: 2228
Lemet kirjutas:
Tsiteeri:
Tselluloositehas ja metsakaitsjad
Peeter Krimm
29. märts 2018 9:07...
... Huvitava loo avaldas 30.01.2018 Pärnu Postimehes Pärnus elav belglane Tom Peeters, manitsedes eestlasi mitte kordama sama viga, mis tema kodumaal hallil ajal tehti. Hr Peeters teab kohe täpselt, et Eestis raiutakse metsa liiga palju ja kohalikud suhtuvad sellesse ükskõikselt. Tõenäoliselt käis väidetav keskkonnaajakirjanik infot hankimas mitte küla-, vaid linnasaunas...

https://m.postimees.ee/section/3637/4454225
Otsisn ja leidsin - sellise nimega belglane on tõesti olemas - elab Leuvenis, mitte Pärnus. Ja ei ole ajakirjanik vaid töötab Mediaforta firmas marketingiga ... Üheks huvialaks on loodus.
Kas teab keegi kedagi kes teaks kedagi Pärnus kes on tuttav Pärnus elava belglasega... ??? :dont_know:


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Eesti majandus eile, täna ja homme.
PostitusPostitatud: 31 Mai, 2018 11:41 
Eemal
Liige

Liitunud: 11 Apr, 2010 10:21
Postitusi: 788
Asukoht: LÄÄNEMAA
Asi siis juba niikaugel
https://www.err.ee/835958/ratas-eriplan ... almis-olla
https://www.err.ee/835776/ossinovski-so ... hase-vastu
https://www.err.ee/835366/seeder-praegu ... nna-ei-saa
Jääb vist ära selle tehase rajamine.
Eks tänu neile jaurajatele tuleb nüüd poliitikutel hakata mõtlema milliseid uusi makse inimestele kaela väänata, et üleval pidada avalikku sektorit milles põhiliselt need hüsteeria üles kütjad töötavad! :wall:
Kui mõni erakond julgeks praegu öelda, et toetab puidurafineerimis tehase rajamist Emajõe äärde või üldse eestisse, oleks minu hääl olemas

_________________
(Üli)koolitamata,aga lugeda kirjutada mõistan.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti majandus eile, täna ja homme.
PostitusPostitatud: 31 Mai, 2018 12:14 
Eemal
Liige

Liitunud: 30 Jaan, 2007 22:54
Postitusi: 714
Üks võimalus valitsusel raha kokku hoida on koolides
õpetamisel rohkem arvuteid kasutada.
Kaasaegne digitehnika võimaldab vähemalt
kolm neljandikku õpetajarest asendada arvutitega.
Õpilastel ka parem. Iga laps saab õppida kodus ja talle
sobivas tempos. Kord kuus käib koolis jooksvas kontrollis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti majandus eile, täna ja homme.
PostitusPostitatud: 31 Mai, 2018 13:38 
Eemal
Liige

Liitunud: 30 Okt, 2015 12:59
Postitusi: 1911
teeline35 kirjutas:
Asi siis juba niikaugel
https://www.err.ee/835958/ratas-eriplan ... almis-olla
https://www.err.ee/835776/ossinovski-so ... hase-vastu
https://www.err.ee/835366/seeder-praegu ... nna-ei-saa
Jääb vist ära selle tehase rajamine.
Eks tänu neile jaurajatele tuleb nüüd poliitikutel hakata mõtlema milliseid uusi makse inimestele kaela väänata, et üleval pidada avalikku sektorit milles põhiliselt need hüsteeria üles kütjad töötavad! :wall:
Kui mõni erakond julgeks praegu öelda, et toetab puidurafineerimis tehase rajamist Emajõe äärde või üldse eestisse, oleks minu hääl olemas
Naiivne oled kui arvad et see "miljarditehas" riigile miskit märkimisväärset sisse hakkab tooma peale 200 inimese palgamaksude. Ja kaela saame see-est suurenenud koormuse teedele ning keskkonnale ja kulutame selle raha ilusasti sinnasamma ära ning maksame pealegi.
Muide, Taxify on ka nüüd miljardiprojekt... palju me sealt siis teenimegi?

_________________
Nations whose nationalism is destroyed are subject to ruin.
Muammar al-Gaddafi


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti majandus eile, täna ja homme.
PostitusPostitatud: 31 Mai, 2018 16:50 
Eemal
Liige

Liitunud: 18 Juul, 2014 21:49
Postitusi: 4513
Populism ruudus kõigilt selle pealt skoorivatelt erakondadelt. Eriti sita mulje jätsid nüüd IRL ja SDE oma saba jalge vahele tõmbamisega - kes isegi ei võida midagi, Reform on tõenäoliselt ainus võitja. Pean tõdema, et saabunud see ajalooline hetk, mil Kesk on veel kõige riigimehelikum. Tuli oodata ligi 27 pikka aastat.

Aga mis maksud sealt tulema hakkaksid? Juba ehituse miljardist korjab riik kena kolmandiku oma kaukasse, edasi lisaks nende 200 töötaja tööjõumaksudele ka firmade maksud, mis antud ettevõttega varustusahelat pidi seotud (puit, energia, puhastusseadmetest tuleva käitlemine) pluss ressursimaksud. Ja riiki tulev ning pankadele tagasi laekuv raha, mis igas mõttes majandust ergutab. Eksportöör on selles mõttes väga väärtuslik, et loob eelduse ka sisetarbimise tõusuks.

_________________
Dona nobis pacem!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti majandus eile, täna ja homme.
PostitusPostitatud: 01 Juun, 2018 18:32 
Eemal
Liige

Liitunud: 15 Veebr, 2006 18:04
Postitusi: 1050
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Taxify ja tehas ei ole majanduslikult sugugi sarnased ettevõtted. Taxify teenus on see, et eestlaste raha tõstetakse ühest tastust teise ja ilma taxify olemasoluta toimuks see samamoodi, siis tõstetaks võibolla ainult natuke rohkem.

Samas tehas väärindab kohapeal tooret, mida me praegu väärindamata kujul välja ekspordime. Super oleks see, kui tehase omanikeringis oleks võimalikult palju Eesti raha. Kuid veel olulisem on minuarust see, et see tehas tekitab Eestis praegusest stabiilsema puidunõudluse väheväärtusliku paberipuu sortimendi osas. Meie puiduturg on just väljunud 4 aastasest perioodist, kus Skandinaavial polnud eriti meie paberipuitu vaja ja see viis hinna väga alla. Selle tulemusena tehti metsades vähem hooldusraieid, kuna hooldusraielt saadav sortiment on põhiliselt paberipuu. Kuna hooldusraie hind on kallim, kui lageraie hind, võis vabalt olla nii, et hooldusraie eest ei saanud omanik mingit tulu. Jah, majanduslik tulu ei või kunagi olla hooldusraie eesmärk, kuid ta on siiski motiveeriv tegur.
Kui me teeme 4 aastat väga vähe hooldusraieid, siis tähendab see ka seda, et meil on vähe inimesi ja masinaid, mis on selleks tööks sobilikud. See tingib omakorda selle, et ka hea hinnaga ajal ei saa kõiki raieid ära teha, sest võimsust jääb puudu.
Oma tehas muudaks ülimalt tõenäoliselt hinda stabiilsemaks. Praegust hinna ebastabiilsust põhjustab see, et me oleme Skandinaavia tagavara laoplats, kust võetakse hea hinnaga materjali siis, kui neil vaja on, aga ülejäänud aja pannakse ette väga madal hind, sest ega meil selle puuga ju nagunii midagi muud teha ei ole.

Seega minu silmis aitaks see natuke kaasa majandusele ja väliskaubanduse bilansile ja jumal teab millele veel, aga rohkem just metsanduse stabiilsele arengule.

Lisategur on see, et see tooks Eestisse ja veel tartu ülikooli külje alla ühe moodsaima tehase, kus inimesed saaksid töötada ja õppida. Aga paraku on tõdemus selline, et meie hariduse häll Tartu otsustab, et isegi uuringud on kurjast ja parem kõik asjad ära keelata. Vanasti põletati nõidasid, sest usuti, et nad toovad katku ja muud taolist, aga nüüd ollakse uuringute vastu, sest usutakse, et tehas on halb ja parem üldse mitte uurida.

Usk on hea asi, kui ta inimest raskel ajal aitab ja heal ajal veel tagant kannustab, aga ma ei taha, et minu riiki ehitataks üles usu peale. Ma tahan elada teadmistepõhises riigis, kus iga uuring on teretulnud.

_________________
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti majandus eile, täna ja homme.
PostitusPostitatud: 02 Juun, 2018 1:29 
Eemal
Liige

Liitunud: 25 Mär, 2016 22:16
Postitusi: 5157
Tsiteeri:
Aga paraku on tõdemus selline, et meie hariduse häll Tartu otsustab, et isegi uuringud on kurjast ja parem kõik asjad ära keelata.

See mind kogu loo juures kõige rohkem häiribki, et kui uuringutki ei saa rahva surve tõttu läbi viia, siis mis mõte on üldse igasugustel investoritel siia midagi ehitama hakata. Leiavad, et näiteks Lätis on lihtsam asju ajada ja teevadki sinna. See värk viitab ebastabiilsele poliitilisele õhkkonnale. Veel mõned kuud tagasi rääkisid erakonnad kuidas see tehas on hea asi ja nüüd väidavad, et on terve see aeg vastu olnud. :wall:


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti majandus eile, täna ja homme.
PostitusPostitatud: 02 Juun, 2018 7:40 
Eemal
Liige

Liitunud: 30 Okt, 2015 12:59
Postitusi: 1911
Ega need meil rajatud ökoduktid hästi ei tööta ikka - kuluaarides on räägitud võimalusest mõned piirkonnad, sh ka Rail Baltical, ilma aedadeta jätta. Uued rajatavad ökoduktid tulevad muidugi laiemad kui see esimene õnnetu kökats, eks tulevik näitab, on neist kasu. Hullem olukord on see kui loom suudab ühelt poolt aia maha lõhkuda aga teiselt poolt mitte ja siis sõgedana maanteel hulgub.
Mis tselluloositehasesse puutub siis jään endiselt seisukohale et see tehas ei tooks Eesti riigile mingit märkimisväärset majanduskasvu, teaduslikku arengut ega õppimisvõimalusi. Lihtsalt 1 natuke rohkem maksev tehas, minu pärast tehku, aga ilma riiklike soodustuseta ja selliselt et keskkonda kahjustav mõju oleks elimineeritud. 200 inimese töökoht ei kaaluks üles nende töökohti mis kaovad puiduekspordi vähenemise tõttu sadamatest (ja sellega kaasneb ka sadamate taandareng). Jutt puidu väärindamisest tulenevale kasule on ka kahtlane sest tulemuseks on samuti tooraine. Võibolla tuleks kaaluda hoopis tehast mis võtab sisse toorainena tselluloosi ja toodab sellest miskit lõppprodukti, olgu kasvõi nitrotselluloos? Tselluloosi saaks aga tuua Soomest kus siinsete kommentaaride järgi vastavaid tehaseid nagu seeni kerkib.

_________________
Nations whose nationalism is destroyed are subject to ruin.
Muammar al-Gaddafi


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti majandus eile, täna ja homme.
PostitusPostitatud: 02 Juun, 2018 8:10 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Apr, 2006 16:49
Postitusi: 17833
Nagu juba korduvalt tähendatud- nii Uppsalas kui Karlstadis on analoogsed tehased, ise neist korduvalt mööda sõitnud ja ei mingit haisu. Enamusel vastu olevast seltskonnast pole ju õrna aimugi sellest, mille vastu ollakse. Seda enam, et ilma igasugune häbitundeta külvatakse nad üle ka lausvaledega. Tegelikult oleks ju igati õiglane, kui ühelt poolt "rahva soovidele" vastu tulles Tartu kandi tehasest loobumine tähendaks tartlastele ka automaatselt seda, et näiteks järgnevaks 15-ks aastaks külmutataks ka riigieelarveliste palgad ja pensionid. Muidu tuleb välja, et teatud seltskond tahab nii "rõbku sjest i nah... etc".

_________________
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 697 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 47  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: amarell ja 23 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt