Kellakeeramise lõpetamine

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta

Kas kellakeeramine lõpetada?

Kellakeeramine lõpetada, jääda vööndiaega GMT+2
61
45%
Kellakeeramine lõpetada, jääda suveaega GMT+3
53
39%
Kella, vaesekest, kevadel ja sügisel edasi-tagasi keerata nagu enne GMT+2 / GMT+3
21
16%
 
Hääli kokku: 135

Illike
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 15 Jaan, 2013 9:51
Kontakt:

Re: Kellakeeramise lõpetamine

Postitus Postitas Illike »

Jaanus2 kirjutas:.....Lehmade piimaand langeb ka, kui neid "uue kellaaja" järgi lüpsta - täiesti mõõdetav kahju.
Ma väidaks vastu, oli olemas nn lehma kell ja siis oli bussi kell. Lüpsiaeg oli vahepeal bussiajaga natuke nihkes. Ma ei tea kas ka praegu seda kasutatakse, memm kasutas küll.
puudulik
Liige
Postitusi: 127
Liitunud: 07 Veebr, 2017 9:53
Kontakt:

Re: Kellakeeramise lõpetamine

Postitus Postitas puudulik »

Kelli keeratakse alati "suve poole". Kevadel edasi, sügisel tagasi.

Väga totakas on tänapäeval põhjendada kellakeeramist miskise tööajaga, uneajaga või kasuliku ajaga, kui reaalselt on aastas pööripäevi neli. Võiks ju siis optimeerida ja keeraks kelli 4x aastas? Sotsid rõõmustaks kindlasti.

Mul isiklikult on suvel suht poogen mis kell "päike pe*se paistma hakkab", kas kell 04 või 05, aga talvel ajab küll rämedalt närvi kui kontorisse lähen pimedas ja tulen samuti pimedas. Pigem võiks talvel olla õhtul natuke kauem valgust, muidu käid nagu öövaht ringi.
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Kellakeeramise lõpetamine

Postitus Postitas herman30 »

:) Huvitav, kas mina olen ainus siin kellele meeldib pimedus?
nooruk
Liige
Postitusi: 318
Liitunud: 16 Jaan, 2018 10:14
Kontakt:

Re: Kellakeeramise lõpetamine

Postitus Postitas nooruk »

herman30 kirjutas::) Huvitav, kas mina olen ainus siin kellele meeldib pimedus?
Sa oled ju SOOMEST :!:
Kas oled ehk juba arusaanud et seal loojubki päike hiljem kui meil :?:
Astronoomiliselt veebilehelt võid paikonna erinevustest saada ka täpsema ülevaate, mis on päris karm juba nt 100 kildi amplituudiga.

Mina isiklikult pole veel kuulnud ega näinud ühtki persooni, kellele meeliks pidev talveaeg ehk PIMEDUS :? , ka vanarahval oli ütlemine nagu "saagu valgus", "elagu valgus" ja muud sarnast.

Kindlamast kindlam on aga vähe väljaöeldud fakt, see PIDEV PIMENDUS on kasulik vaid voolutootjale ja sellest laekuvast mastaapsest finantsvoost, arvake ise siis kellele :? Ja seda et rahva tahe pole siin oluline, seda ka peagi näete, missest et Madise Ülle selgelt põmmpeadele seletas kuidas ja kui masendav on see "pimendamine " elanikkonnale :(
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kellakeeramise lõpetamine

Postitus Postitas Kriku »

nooruk kirjutas:vanarahval oli ütlemine nagu "saagu valgus"
1. Moosese raamat 1:3: http://www.piibel.net/#q=1Ms%201:3
nooruk kirjutas:Kindlamast kindlam on aga vähe väljaöeldud fakt, see PIDEV PIMENDUS on kasulik vaid voolutootjale ja sellest laekuvast mastaapsest finantsvoost, arvake ise siis kellele :?
Kuskohast see pidev pimedus tulema peaks?? Päeva pikkus ei muutu mitte karvavõrdki sellest, kuidas meie siin kella solgime - või solkimata jätame.
nooruk kirjutas:Ja seda et rahva tahe pole siin oluline, seda ka peagi näete, missest et Madise Ülle selgelt põmmpeadele seletas kuidas ja kui masendav on see "pimendamine " elanikkonnale :(
Ülle Madisel on kahtlemata õigus oma arvamusele, aga rahva või elanikkonna nimel rääkida pole seda ei tal ega ka sul.

Soomes on kellakeeramine muidugi veel mõttetum kui meil, sest efekt saavutatakse lühemaks ajaks.
retti
Liige
Postitusi: 1270
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Kellakeeramise lõpetamine

Postitus Postitas retti »

Mida teab inimlaps või vasikas kellast ? Kui kõht koriseb siis imetakse tissi ja lehma/emme on õnnelik.
P.s Moskva pani meid elama + 2 tundi ja 5-25 min astronoomilisest ajast ees.Ma ei tea juhust et keegi inimene või loom oleks selle kätte lõpnud.
Karjalaudas ei juhtunud kõigevähematki aga heinamaal molutati küll poole lõunani enne kuni kaste kadus.
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Kellakeeramise lõpetamine

Postitus Postitas herman30 »

Changing farms to summer or winter often causes additional arrangements, hours can not be moved to timetables at one go, says farm entrepreneur Leo Lankinen from Imatra.

In cattle, the rhythm of cows is changed over a few days. Still, the change may be too large for farm animals that are accustomed to a certain rhythm in feeding and milking. Others may, for the sake of change, retention of milk, while others will be casting.
https://yle.fi/uutiset/3-5332148
Kasutaja avatar
alo
Liige
Postitusi: 390
Liitunud: 23 Dets, 2003 9:41
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

Re: Kellakeeramise lõpetamine

Postitus Postitas alo »

nooruk kirjutas:Mina isiklikult pole veel kuulnud ega näinud ühtki persooni, kellele meeliks pidev talveaeg ehk PIMEDUS :? ,
Küllap siis pead nende, hetkeseisuga 49 protsendiga küsitlusele vastanud kaasfoorumlastest (sealhulgas mina) privaatsõnumi teel kohtumise kokku leppima, et näha inimesi, kes tahavad elada vööndiajas. Vööndiajas elades on kõige valgem aeg keskpäeval, ehk kell 12 - lihtne ja loogiline. Mismoodi vööndiajas elamine pimeduse pidevamaks teeb, sellest ei saanud aru.
Alts
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 16 Apr, 2005 12:44
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kellakeeramise lõpetamine

Postitus Postitas Alts »

Kaks poega. Üks rahmeldab ja tegevusetusel vingub hommikust saati, teine magab hommikul pikalt ja on hädas õhtul magamajäämisega. Vaadates kõiki enda ja naise sugulasi, on mulje, et vara lähevad magama need, kel ei ole muud peale "otseste huvide". "Teisesed huvid" vajavad täiendamist seni, kuni vähegi "õli lambis põleb". See suurem huvide puudus paneb nad õhtul magama ja ajab ka hommikul vara üles. Proovige leida selline hiliste ärkajate seast... Ai krt. ma tegelt ühe leidsin....
Kuni targem järele annab, annab kavalam talle kerepeale.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kellakeeramise lõpetamine

Postitus Postitas Kriku »

Nüüd siis arvab üks seltskond, et nende asi on kõiki ülejäänuid aasta ringi vööndiajast tund aega varem üles ajada: https://www.postimees.ee/6134012/komisj ... t-suveaega

Mis seal ikka, loodame, et EL-is ollakse targemad. On varemgi ette tulnud.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Kellakeeramise lõpetamine

Postitus Postitas Dr.Sci »

Ma ei näe suveajas (endises Moskva ajas) probleeme. Õhtud on valgemad. Muidugi, saab ka nii et on vööndiaeg aga sini-ja valgesärklaste töö alguse tõstame kella 8-ks hommikul või katsume üle minna 7-tunnisele tööpäevale.
retti
Liige
Postitusi: 1270
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Kellakeeramise lõpetamine

Postitus Postitas retti »

Dr.Sci kirjutas:Ma ei näe suveajas (endises Moskva ajas) probleeme. Õhtud on valgemad. Muidugi, saab ka nii et on vööndiaeg aga sini-ja valgesärklaste töö alguse tõstame kella 8-ks hommikul või katsume üle minna 7-tunnisele tööpäevale.
Suveaeg ei ole endine Moskva aeg.Moskva aeg oli +1 tund. Ning kui NSVL otsustas minna suveajale siis veel +1 tund.(Ja Kuressaare/Kingissepa Narvast erinevalt veel +25 min e.2tundi25min)
Nii-et Paide(eesti keskmiselt) oli vööndiajast ees 2tundi 15min.
Aga õhtud oli pikalt valged tõesti.See aeg kui ärgati esimese kukelauluga ei tule enam iialgi tagasi.Kivikarpides elavad linnainimesed soovivad meid tõega viia tagasi pimeduseriiki.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15562
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Kellakeeramise lõpetamine

Postitus Postitas Fucs »

Juncker: kellakeeramine saab läbi, jääme alaliselt suveaega
Juncker teatas Saksamaal avalikõiguslikule telekanalile ZDF, et küsitluse tulemusel, mille Euroopa Komisjon korraldas, jäi peale arvamus, et kellakeeramine peab jääma minevikku ja kehtestada tuleks aastaringne suveaeg.

„Inimesed tahavad seda ja see saab tulema,” ütles ta.

Euroopa Komisjoni küsitlusel, millest oli võimalik osa võtta ka eestlastel, hääletas kokku ligi viis miljonit inimest, kellest suisa 80% toetas kellakeeramise lõpetamist, enamik neist üleminekut suveajale.

Euroopa Komisjoni ettepanek peab enne jõustumist saama rohelise tule Euroopa Parlamendilt ja kõikide liikmesriikide valitsustelt. Vastasel juhul kellakeeramist ei lõpetata.
http://m.delfi.ee/article.php?id=83523347
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Kellakeeramise lõpetamine

Postitus Postitas herman30 »

No mida vittu!! :wall: Talveaeg on ju normaalaeg, siis on päike kõrgeimas kohas kell 12.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Kellakeeramise lõpetamine

Postitus Postitas Dr.Sci »

herman30 kirjutas:No mida vittu!! :wall: Talveaeg on ju normaalaeg, siis on päike kõrgeimas kohas kell 12.
Täpselt. Kõik me ju tahame minna magama kell 2000 selleks et kell 0400 üles tõusta.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 23 külalist