Rahvus ja lojaalsus

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
blueant
Liige
Postitusi: 347
Liitunud: 02 Veebr, 2015 23:40
Kontakt:

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas blueant »

Vene luurel on palju vektoreid. Rahvusteema on Eestis praegu üleval, sest see on neile siin kõige mugavam redel, millelt upitama hakata. Läbi aegade on lävepakuks olnud ka rahamured, naised, karjäärivimm, ilmavaade ja muudki. Jube hõredaks jääks need read, kui seal ainult aseksuaalsed jõukad rahvuslased seisaks.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2378
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas Martin Herem »

Proovi vastata mõnelegi küsimusele.
Ja keeruta vähem.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5566
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas toomas tyrk »

Borja kirjutas: P.S.
ja tegelt nõud sa mult ju võimatut - sa tahad, et ma defineeriks vettpidavalt, kuda siinseid "mitteriigitruid" venelasi eristada justkui "riigitruudest" venelastest - elik, sa nõuad, et ma defineeriks seda, mida kõik selle riigi fucking eriteenistused pole viimase enam kui paarikümne aasta jooksul suutnud välla mõelda - no vägev :mrgreen: :mrgreen:
Järsku sa targutaksid ise vähem?
Well, aga miks sina siis targutad? Tead, et lihtsaid lahendusi pole, aga ikka targutad.


Üks erakond tuleb meelde...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

toomas tyrk kirjutas:Well, aga miks sina siis targutad? Tead, et lihtsaid lahendusi pole, aga ikka targutad..
..kassa näe - adminn ise välla tulnd :mrgreen:
et kassläeb kambakaks vä - no davai, davai :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5566
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas toomas tyrk »

No ei ole mingit kambakat.

Mina isiklikult näen lihtsalt kahte erinevat suhtumist.

On probleem.

1. suhtumine: viriseme ja vingume pisut

2. suhtumine: üritame mingit lahendust leida, mida minu tasemel saaks välja kanda

Muud ei midagi.

Jõudu nii virisemiseks kui väljakandmiseks
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..juba parem
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1019
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas Veiko Palm »

Veri on paksem, kui vesi. Rahvus otsustab veendumuse. Kus seda kõike juba kuuldud on?

Seda vestlusteemat avastades ja läbi lugedes otsustasin, et ka minul on aeg avalikult kapist välja tulla. Mitte, et ma seal sees oleksin väga olnud, aga noh, lihtsalt öeldakse niimodi. Mina olen ka venelane. Vist. Minu emapoolses suguvõsas leidub palju - rootslasi, ingerlasi, vist sakslasi, aga kindlasti venelasi. Need peipsiäärsed. Neid kõige rohkem. Ja ka need teised olid vist ikka kõvasti venestunud. Kuigi vanaema rääkis, et tema vanaema rääkis oma sõbrannadega ingeri keeli, kui tahtis, et lapsed aru ei saaks. Minu isapoolne suguvõsa on peamiselt eestlased. Need, kes pole venestunud ja seda on neist paljud. Siberi eestlaste värk, kus sa pääsed. Enamus minu sugulasi on venekeelsed ja ega peale vene keele suurt midagi ei oska. Paljud neist elavad Venemaal ka.

Seega, ükskõik mis otsast uurid, olen venelane. Enamgi veel, tihtipeale loen ka vene keeli raamatuid. Mul on tõenäoliselt rohkem venelastest lemmikautoreid, kui eestlastest. Mis selle teadmisega aga peale hakata? Seda ma eriti öelda ei oska. Üks erakond ja selle juhtfiguurid tunduvad aga teadvat. Loodan, et nad pakuvad ka minu jaoks lihtsaid lahendusi.

Loomulikult võiks ma viriseda, et ega (sünnipärane) rahvus midagi näita ja tegelikult pean ennast eestlaseks, aga see tundub selline hale virin. Loomulikult võin ka lauda käia, et sünniga kaasa antud omadused (rahvus, sugu, emakeel, nahavärv, pikkus, käelisus ja mis kõik veel) näitavad inimese kohta vähem, kui teadlikud otsused inimese elus (otsus kollaboreeruda, otsus astuda kommunistliku partei liikmeks, otsus töötada KGB heaks, otsus astuda just nimelt poliitilisse ehitusvägede sõjakooli), aga jällegi - kes olen mina selliseid väiteid esitama. Ja eks neid ajaloos on esitatud ka, ning enamasti ilma suurema eduta.

Seega - jään esialgu ootama lihtsalt ja kiiret välja pakutavat lõpplahendust.
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas Lemet »

Huvitav, kuidas juudid selle araablastega on lahendanud? Neid on seal ju kah ligi viiendik... :roll:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36630
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas Kriku »

Wikipedia väidab, et on ka araabia päritolu kindraleid: https://en.wikipedia.org/wiki/Arab_citi ... _positions

Usu poolest küll druusid, mitte muhameedlased. "Araablus" seisnebki eelkõige usus, sest geneetiliselt ja keeleliselt ollakse väga lähedased. Meie venelastega oleme jällegi geneetiliselt ja usuliselt lähedased, keeled on aga eri keelkonna omad. Mis võib olla halvem variant, sest tekitab kommunikatsioonibarjääri :scratch: Samas jälle reeturitel seda olla ei saa, muidu nad ei jõuaks reetmist võimaldavale positsioonile.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5566
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas toomas tyrk »

Borja kirjutas:..juba parem
Ja veel peaks mainima ehk seda, et iga organisatsioonikultuuri juurde kuulub käitumine, et edutatakse neid, kes probleemidele lahendusi otsivad.
Mitte neid, kes virisevad

Kuid virisejaid ei tohi tõrjuda. Selle tõrjumise kohta on jälle eraldi stoori. (Ma võin kohe rääkida 2 või 3 :P ).

Aga - seni veel on ka virisejad siin MILITAAR.NET foorumil suht-koht OK. (Kui te suudate oma väidetele ka vähemasti ühe allika viidata :twisted: ).
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

toomas tyrk kirjutas:
Borja kirjutas:..juba parem
Ja veel peaks mainima ehk seda, et iga organisatsioonikultuuri juurde kuulub käitumine, et edutatakse neid, kes probleemidele lahendusi otsivad.
Mitte neid, kes virisevad
..ja kuda see "organisatsioonikultuuriline" targutus sakslastesse(-teemasse) puutub :roll:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
41Degree
Liige
Postitusi: 120
Liitunud: 16 Veebr, 2013 21:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas 41Degree »

Borja ütleb esiti nii:
Borja kirjutas: Minu point siin teemas on lihtne ja selge - muukeelne vähemus siin riigis ja täna oma valdavas enamuses EI OLE usaldatav - ei ole seda kunagi olnudki ega muutu selliseks ka hoomatavas tulevikus.
... ning mõni tund hiljem nii:
Borja kirjutas: ja tegelt nõud sa mult ju võimatut - sa tahad, et ma defineeriks vettpidavalt, kuda siinseid "mitteriigitruid" venelasi eristada justkui "riigitruudest" venelastest - elik, sa nõuad, et ma defineeriks seda, mida kõik selle riigi fucking eriteenistused pole viimase enam kui paarikümne aasta jooksul suutnud välla mõelda - no vägev :mrgreen: :mrgreen:
Teisena välja toodud tsitaadis tunnistad sa seda, et riigireetureid-venelasi ei ole võimalik alati ja üheselt eristada mittereetjatest-venelastest. Seetõttu teen ma järelduse, et esimeses tsitaadis toodud RS juurdepääsu mittevõimaldamise rakendamiseks mitteusaldatavatele peaks eristama muukeelset vähemust mittemuukeelsest vähemusest. Mis varianti pakud selle elluviimiseks ehk kuidas see praktikas välja peaks nägema?

Teine asi veel, mis otseselt käesolevasse teemasse ei puutu. Minu meelest on käesoleva foorumi näol tegemist virtuaalse saunalavaga, kus kõik osalised on võrdse sõnaõigusega, seetõttu tunduvad igasugused triipude ja tärnide nina alla hõõrumised kohatud, nt:
Luba endale meelde tuletada, et sa oled EV kahetärnikindral - mitte suvaline foorumikraade..
... ja nii mõnigi teine sarnane veel. Kui me kõik vormid selga ajaks, siis ei oleks mul oma ühe triibu ja 1.JVBr aasta reservväelase tiitliga mitte kunagi lootust sõna sekka öelda. Foorum kaotaks siis oma mõtte, kui minusugused päkapikud, kes põhiliselt kuulavad-loevad suurte poiste jutte, peaks vahele piiksatamiseks küsima luba pöörduda.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Tagasi teemasse - no meeldib mulle selle küsitluse andmestik..
Meeldib ses mõttes, et mina tõmbaks selge võrdusmärgi meie riigikaitsekulutusi vaenavate // riigi suhtes ebalojaalsete "muuraffuseliste" vahele..
Ja selleks protsendiks (nagu näete) on 66 elik 2/3 - no mida võiski eeldada :|
Manused
11436606t1h7fd4.png
11436606t1h7fd4.png (300.97 KiB) Vaadatud 2567 korda
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2378
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas Martin Herem »

Esitasin 4 küsimust. Hea küll, neljas oli liiga keeruline.
Aga kolm esimest ei tohiks üle minuti per küsimus aega võtta.
1. Kas salajase kohtupidamise eesmärk on ka sinu jaoks arusaamatu?
2. Kas väide Soomes venelastele saladustele ligipääsemise keelust on eksitav/valeväide?
3. Kas sina laseks täna KVs teenivatelt venelastelt RS loa ära võtta?
... tegelikult on ka kolmanda küsimusega keeruline, sest keegi ei oska seda etnilist kuuluvust määrata. Seega võid sellele vastamata jätta ... jättes vähemalt mulle mulje, et artikli ettepanekud ongi teostamatud.
Kuid esimene ja teine küsimus peaks küll lihtne olema.
Runkel
Liige
Postitusi: 2839
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas Runkel »

Edutamist ei oota, kuid lahendusi sooviks välja pakkuda küll. Aga näib, et niipea, kui me läheme üksikisiku tsandilt üldisele (nt rahvuse), siis kipub asi kiiva minema. Võib-olla ongi tark läheneda iga persoonist lähtuvalt. Välispoliitikas kasutatakse positiivset hõlvamist, mille sisuks on minu arvates see, et tegeletakse põhjalikumalt nendega, kes koostööks on avatud. Vabast ajast, vabast tahtest eesti keele õppimine on just see hea näide, seda on akf Herem teinud. Mõni muulane saab positiivse impulsi, et teha järgmine samm. Paljud on passiivsed ja vajuvad hiljem oma "komberuumi" tagasi. Aga väike võit seegi. Ilmselt toimib sarnaselt ka koos sportimine, nii et akf Borja initsiatiiv võiks toimida samuti. Samm-sammult ilma suuri ressursse ekstra selleks kulutamata.
Aga ega me üldisest pääse. Kui 10a tagasi võis ilmselt nentida, et meie KV koos vene rahvusest kaitseväelastega on ühtne võitlema
1. terroristlike rünnakutega, mis võiks tabada Eestit,
2. ühtne üksusena võitlemaks missioonidel ja
3. vastu seisma ka konventsionaalsele sõjale (sest see oli ebareaalne).
Siis nüüd, ausalt öeldes, kõigis nendes punktides on küsimärk sees. Vene otsene agressioon on reaalne. Kuidas vene rahvusest Eesti kaitseväelased sellele reageerivad? Sinimägede all said eestlased üksteise pihta paugutatud küll. Donetski lennuvälja kaitsesid ka venelastest küborgid. Teiselt poolt, Velikije Luki all läks hinnanguliselt 2000 eestlast Saksa poolele üle (Kahjuks pole leidnud laskurkorpusest head raamatut, mida olen otsinud just selle teema valguses). Teiseks, ka välismissioonid muutuvad hapramaks. Mõelda, kui Trump teeb Süürias kannaka ja kutsub liitlasi oma vägesid suurendama, siis paneme oma üksuse välja, kus venelane saab vagnerlaste ja Vene regulaaridega mõõtu võtta. Jama. Kolmandaks, ka terroritõrje saab oma varjundi. Skripalide juhtum on näitamas, et Venemaa ei ütle ära ka terrorist, mis viiakse läbi massihävitusrelvadega. Mõtlemisainet jagub.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 74 külalist