Eri isiksusetüüpide sobivus sõjaliseks juhiks

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

sang kirjutas:
Borja kirjutas:Ühes olen ma isegi outsiderina suhtkoht kindel - KV üüberhankekontoora on asja mitterahuldavalt menetlenud. Sest loeb tulemus - result matters :|
Karmimates sõjavägedes oleks hankekontoora ülem sellise tulemuse eest saanud "valju noomuse" ja hanget vahetult juhtinud ohvitser "hoiatuse mittetäielikust vastavusest ametikohale".. meil ilmselt ei saa keegi s_ttagi, kõik on tublid poisid edasi - aint uued relvad viibivad :mrgreen:
Ja fakt, et KVJ ise siin foorumis sel teemal sõna võtab ning see siis ka hankevaidluses ära märgitakse, on vaabse koomiline.....

Lihtsalt niisama - mitte et kogu see teema siin mind eriti huvitaks.
Redaktsiooniline märkus: KV ei hangi, RKIK hangib, KV jaoks.
..Ok aga mind see ei koti - kui hange viibib..

Mis juhtus? Vaidlustuskomisjon ütles ühe kaebuse kohta: ei oska selle kohta midagi arvata, kuna pakkuja esitatud dokumendid ei ole selleks piisavalt täpsed.
..ka see mind ei koti - sest hange viibib..

Ääremärkuseks niipalju, et ülejäänud kaebusetes said õiguse hankija ja/või pakkuja, ükski kaebaja kaebus ei leidnud kinnitust.
..loe uuesti kahte eelmist kommentit sinisega..
..sinisega sodis võõrast posti Borja - kessiisveel :P
Mingi mullearusaamatu (ja süüdimatu) vastutuse puudumise fluidum kajab vastu sellest postitusest, mida ma siin kopisin :?
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
talas
Liige
Postitusi: 71
Liitunud: 08 Juul, 2007 21:28
Kontakt:

Eri isiksusetüüpide sobivus sõjaliseks juhiks

Postitus Postitas talas »

Borja kirjutas: ..Ok aga mind see ei koti - kui hange viibib..

Borja kirjutas: ..ka see mind ei koti - sest hange viibib..
Minu meelest demonstreerid sa hetkel ülimalt hästi praegu kõige halvemat omadust, mida ükski (sõjaväeline) ülemus omada võib. Mind see kõnetab, sest on tulnud aeg-ajalt ikka teenida säänsete alluvuses ja et tekiks pisikenegi lootus, et keegi tulevane jupijumal seda loeb ja ehk enese puhul ka märkab, siis sellest tingituna toon põhilise välja.

1) Detaile mitte teadmata, oled sa valmis inimesi noomima, vallandama, karistama - plähmerdama!
2) Kui keegi toob välja asjaolu, mis sinu eelnevalt kujundatud mõttemalliga ei klapi, siis peatumise-analüüsi-sünteesi asemel jääd jonnakalt kinni mõttemustritesse, mis on loodud sinu enda ego kaitsma.

Ma saan aru, kiirete otsuste tegemiseks on hea, kui mõtted on lahterdatud, inimesed kastides (tibid, soroslased, paberarmeed, kaminatibid, pr-tibid, parketiohvitserid jms), aga selliselt jääb analüüsiteravus paratamatult liiga üheülbaliseks ehk nüriks.

Ma olen oma peas seesugused inimesed nimetanud "enesekindlateks sitaajajateks". Nihukesed asjapulgad, kes igasugu kollektiivides on piisavalt kaua olnud, et uustulnukatele muljet jätta, justkui teatakse kõigest kõike (ja lisaks natukene juurdegi), kõik on lihtne, kõik on ilmselge, kõik on selle inimese jaoks ammendatud. Jääb üle ainult näpuga ülejäänud ullikesi õigesse suunda viibata. Ja kõige hullem selle juures - nendel asjapulkadel on tegelikult ka palju väga kasulikke süvateadmisi, oskusi ja kogemusi, aga kuna need on mässitud eneseimetluse/eksimatuse kastmesse, jäävad sageli üldist hüvangut toetamata.

Ma ei tea, kust on tekkinud kujutelm, et mida kõvem boss, seda vähem detaile peab teadma, seda vähem süübima ja rohkem lahmima, tegema karme kiireid otsuseid, käredamalt paika panema, pidevalt tõestama, et ollakse boss. Kust? On see mingi nõukogude aegne pärand? Holliwoody-väärtus? Paratamatus?

Jah-jah, see ega Borja ei pea nüüd ennast muutma. Ta on selliseks inimeseks elu poolt kujundatud, lihvitud ja poleeritud. Sellest pole midagi hullu, lihtsalt, ei tahaks, et teised sellest eeskuju võtaksid.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

talas kirjutas:
Borja kirjutas:..Ok aga mind see ei koti - kui hange viibib..
Minu meelest demonstreerid sa hetkel ülimalt hästi praegu kõige halvemat omadust, mida ükski (sõjaväeline) ülemus omada võib..
Antud teemasse selline "psühhoanalüüs" muidugi ei puutu.

Samas pakun välja, hea ksf võiks foorumipaneelis ET JUTTU JÄTKUKS avada vastava uue teema - näit nime all ERINEVATE ISIKSUSETÜÜPIDE SOBIVUS SÕJALISEKS JUHIKS - vbolla oleks isegi huvitav :roll:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eri isiksusetüüpide sobivus sõjaliseks juhiks

Postitus Postitas Kriku »

Palun lahkesti.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist