Presidendi roll riigikaitses ja välissuhtluses

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti välispoliitika

Postitus Postitas Lemet »

Jaanus2 kirjutas:Lennart tegi soolosid ja ajas ise välispoliitikat. Aga Lennart oli Lennart ja sai andeks, Kersti ei saa.
Nagu siin ühes teises teemas tabavalt tähendati- teine aeg, teine taust, teised olud. Lennarti ajal oli asi pisut teine. Ja ma kahtlrn sügavalt, kas Lennart oleks taoliselt toiminud. Ka polnud Eesti tema presidendiajal ei NATO ega EU liige.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti välispoliitika

Postitus Postitas Martin Peeter »

Eks need Lennarti soolod olid ka vahest ikka tõeline peavalu. Kas keegi märkab VM kommentaare KK visiidi osas?
Dona nobis pacem!
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Eesti välispoliitika

Postitus Postitas Avatar »

Lihtsalt selline puusalt vandenõuline uitmõte - kas Eesti sisepoliitilistest arengutest tulenevalt ei võiks Kaljulaiul olla eesmärk avada/kokku leppida täiendavat/alternatiivset kommunikatsioonikanalit või seda võimaldavat suhtlusformaati.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti välispoliitika

Postitus Postitas Martin Peeter »

Ma ootaks tõesti Välismini kommentaari. Ma ei saa aru, mis toimub. Isegi väga kompetentne sots Marina Kaljurand - kelle vaateid ma küll ei jaga, aga tunnustan ta teadmisi .- ei tea ja saa aru.

Aga minus tärkas teatav ohutunne. Ma ei ole tõesti Mikseri ja Kaljulaiu juhitud välispoliitika fänn, ma ei näe adekvaatset välispoliitilist reaktsiooni Trumpi tekkele, Brexitile jne. Võimalik, et viga on ka kommunikatsioonis.

Võimalik, et Kaljulaid saavutab just nüüd kokkuleppe piirilepingu ratiftseerimiseks, et siis sellega koalitsiooni lõhki hakata ajama. Aga ma loodan, et ta nii madalalt ei mängi.

Krimmi okupeerimise ja Ukraina sõja ajal selline Vene visiit on midagi sellist, millel peab olema suur põhjus. Ennast väga kõrgele moraalsele kõrgendikule sättiv peavoolumeedia on selles osas vait, kui sukk.

Jah - Merkel ja Macron on käinud, aga see on midagi sellist, nagu NordStream 2, mida me väga ei toeta ja millele püüti ka leida mingeid "vabandusi". Macron näiteks käis jalkat vaatamas.

Trump ei ole käinud. Sarnaselt Külma sõja liidritega, toimus kohtumine neutraalsel pinnal.

Visiit suure oponendi pealinna omab diplomaatias tähendust. Sellist asja ei tehta niisama.
Dona nobis pacem!
Runkel
Liige
Postitusi: 2816
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Eesti välispoliitika

Postitus Postitas Runkel »

Üks välisteema, mida Vabariigi President on aktiivselt ajanud, on ÜRO JNi kampaania. Kas Moskvaskäik seda võiks edendada, ei tea. Venelastelt me vaevalt toetushääle saame. Ja Aafrika riigid teevad nii, nagu nende riikide ninameeste ihukaitse ülem ehk Kremli kokk ette ütleb.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti välispoliitika

Postitus Postitas Martin Peeter »

Dona nobis pacem!
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti välispoliitika

Postitus Postitas Martin Peeter »

Väliskomisjoni liige Andres Herkel on ka imestunud.

https://tv.postimees.ee/6556730/otse-po ... -venemaale
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Presidendi roll riigikaitses ja välissuhtluses

Postitus Postitas Kriku »

Ühendasin kaks presidenditeemat.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Presidendi roll riigikaitses ja välissuhtluses

Postitus Postitas Martin Peeter »

Mida sellest arvata?

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=85790585

Vene-pool pani seda avaldades VP ikka päris ebameeldivasse olukorda, nagu käiks kohtumist lunimas. Ilmselt on selge, et nad ei taha seda kohtumist.
Dona nobis pacem!
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Presidendi roll riigikaitses ja välissuhtluses

Postitus Postitas Dr.Sci »

Martin Peeter kirjutas:Mida sellest arvata?

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=85790585

Vene-pool pani seda avaldades VP ikka päris ebameeldivasse olukorda, nagu käiks kohtumist lunimas. Ilmselt on selge, et nad ei taha seda kohtumist.
Sa mõtled VP asemel ikka KK-d? Pealegi, küsida kohtumist 1.aprillil?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Presidendi roll riigikaitses ja välissuhtluses

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mulle tundub ka, et KK Moskva-reisi taga on natuke rohkem kui saatkonna avamine.
On ka selge, et Kreml sondeerib pidevalt pinda, kus on Moskva (õigemini nende agressiivse tegevuse) vastase rinde nõrgad kohad ja tühimikud.
Kõige metsikum teooria oleks, et valmistutakse selleks DT saatuslikuks säutsuks, mis varsti tulla võib.
Traditsioonilise, st meestekeskse välispoliitikaga Venemaa puhul pole naispresidendi (ega ka naisministri) taoline visiit kõige teravam tegu.
Taolises kultuuris ei võeta naisi kuigi tõsiselt - baabade koht on nende arust pliidi taga.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Presidendi roll riigikaitses ja välissuhtluses

Postitus Postitas Martin Peeter »

Dr.Sci kirjutas:
Martin Peeter kirjutas:Mida sellest arvata?

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=85790585

Vene-pool pani seda avaldades VP ikka päris ebameeldivasse olukorda, nagu käiks kohtumist lunimas. Ilmselt on selge, et nad ei taha seda kohtumist.
Sa mõtled VP asemel ikka KK-d? Pealegi, küsida kohtumist 1.aprillil?

KK on praegu VP. Ma ei ole ta fänn, aga kui Vene pool teda lolliks teeb, olen ma eestlasena tema poolt.
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Presidendi roll riigikaitses ja välissuhtluses

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Selle kohtumise idee iseenesest pole kuigi terav - kahtlemata Washingtonist Brüsselini tekitab see fakt ainuüksi kulmude kergitamist. Välispoliitikas on teatud "kaalukuse reegel" - mis on lubatud Londonile või Pariisile, pole päriselt lubatud Tallinnale.

Ja vene propaganda muidugi serveerib asja nii - ahhaa, see "NATO sõjardite Venemaa vastane rinne" pole nii ühtne midagi.

Isiklikult loodan, et seda kohtumist ei sünni.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Presidendi roll riigikaitses ja välissuhtluses

Postitus Postitas Martin Peeter »

Kapten Trumm kirjutas: Traditsioonilise, st meestekeskse välispoliitikaga Venemaa puhul pole naispresidendi (ega ka naisministri) taoline visiit kõige teravam tegu.
Taolises kultuuris ei võeta naisi kuigi tõsiselt - baabade koht on nende arust pliidi taga.

Meenutas ju Kaljurandki, kuidas Lavrov teda järjekindlalt ja mõnitavalt Marinotškaks kutsus.
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Presidendi roll riigikaitses ja välissuhtluses

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Üheks Lahesõja puhkemist soodustavaks teguriks peetakse täna asjaolu, et Kuveidi invasiooni eel oli USA saadik Iraagis naisterahvas, keda Saddami administratsioon kuigi tõsiselt ei võtnud (ja võimalik, et temast üldse valesti aru saadi). Saata naissaadik sunniitlikku riiki - no selleks peab pealuu mingi erikujuline olema :dont_know:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist