Kalevi-Liiva

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Kalevi-Liiva

Postitus Postitas oliver »

Mitmel pool kirjasõnast meelde jäänud et Kalevi-Liiva oli meelispaik mahalaskmisteks iga riigikorra ajal. Seda just tänu linnalähedusele/kaugusele ja heale pinnasele.
Oskab keegi öelda kas praegusajal käiva ehitusbuumi käigus on midagi ka leitud? Või kusagilt mujalt?
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

mind huvitaks lihtsalt, et MIKS mingi kindel koht on ühe ja teise korra ajal meeldivaimaks killimiskohaks?
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Postitus Postitas A4 »

mind huvitaks lihtsalt, et MIKS mingi kindel koht on ühe ja teise korra ajal meeldivaimaks killimiskohaks?
Minu teada tegeles ajasid Kalevi-Liival inimesi massiliselt auku vaid Saksa okupatsioonivõimud (aga siinkohal võin ma ka eksida). Eesti Vabariigi ajal inimeste massilise hävitamisega ei tegeletud, Nõukogude võim kasutas teisi kohti.


Kalevi-Liiva valiti sakslaste poolt välja ilmselt puht-logistilistel kaalutlustel. Kalevi-Liivast asus umbes pooletunnise autosõidu kaugusel nii Jägala koonduslaager kui ka Raasiku rongijaam, paljud Kalevi-Liival mõrvatutest viidigi otse Raasiku jaamas rongi pealt augu äärde.

Liivane pinnas Kalevi-Liival on ühishaua kaevamiseks ise-enesest väga sobiv, pole vaja näha vaeva paekihist läbinärimisega, mis mitmel pool mujal Põhja-Eestis algab kõigest poolemeetrise mullakihi järel.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

no mingi aura sel kohal igatahes on. lasti ju eelmise wabariigi ajal kingisseppki sealsamas maha ja ka maeti alul sinna.
Kasutaja avatar
Seersant Steiner
Liige
Postitusi: 1098
Liitunud: 05 Nov, 2005 12:59
Kontakt:

oot oot

Postitus Postitas Seersant Steiner »

sul on midagi sassis 'Kingisepp lasti maha Ülemiste järve ääres ja maeti alguses sinna.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

miks ma sellega nõusutda ei taha.... :? uurin veel veidi. hetkel netist vaadates ei torganud üldse silma, kus see juhtus aga mälus on mul just kalevi-liiva.
Kasutaja avatar
Ülo
Liige
Postitusi: 121
Liitunud: 31 Mär, 2005 2:14
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Sm. Viktori kohta

Postitus Postitas Ülo »

DIE FAHNE HOCH!
stilett
Liige
Postitusi: 1510
Liitunud: 02 Veebr, 2006 11:39
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

!!!!

Postitus Postitas stilett »

Täiesti nõus A4-ga. Aga miks valiti Tartu tanktõrjekraav või mingi muu koht.Mugav, osa tööd juba ära tehtud, ehk piisava suurusega auk juba valmis. Mugav asukoht-pole vaja kaugele sõita ja kütust raisata jne jne
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Sm. Viktori kohta

Postitus Postitas Satakas »

jõudsin ka selleni ja ka wikist lugesin aga hukkamisPAIKA kahjuks tuvastada ei suutnud. äkki jäi kahe silma vahele?
Kasutaja avatar
jaan59
Liige
Postitusi: 264
Liitunud: 06 Apr, 2006 20:53
Asukoht: Mäksa
Kontakt:

Re: !!!!

Postitus Postitas jaan59 »

stilett kirjutas:Täiesti nõus A4-ga. Aga miks valiti Tartu tanktõrjekraav või mingi muu koht.Mugav, osa tööd juba ära tehtud, ehk piisava suurusega auk juba valmis. Mugav asukoht-pole vaja kaugele sõita ja kütust raisata jne jne
Just nii ongi. Selliseid toredaid kohti on ju ka tänapäeval tekkinud,Männiku karjäär,Šatsukid kasutasid vanu kaevanduste ventšahte,isegi see loll Rubel oli oma kalmistule hea liivase koha valinud.Muuseas sellel vennal on karistus läbi saamas või ehk läbigi juba.
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

A4 kirjutas:
mind huvitaks lihtsalt, et MIKS mingi kindel koht on ühe ja teise korra ajal meeldivaimaks killimiskohaks?
Minu teada tegeles ajasid Kalevi-Liival inimesi massiliselt auku vaid Saksa okupatsioonivõimud (aga siinkohal võin ma ka eksida).

Selle looga seoses meenuvad nimed Alexander Laak ja Ralf Gerrets.
Nõuk ajaloolaste väitel Kalevi-Liival eestlased mitte üksnes ei osalenud - vaid otseselt juhtisid mahalaskmisi.

Kusjuures sedasorti jutte olen kuulnud mitmelt poolt.
Huvitav kas see võiks ka nii 50% ulatuses tõsi olla :?:
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5558
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

toomas tyrk kirjutas:Laak ja Gerretz ja kompanii

http://www.epl.ee/artikkel_316769.html? ... 37ba64201e

Eks siis sobib siia juurde ka kommentaar antud artikli juurest:
Oleks igati korrektne, kui autor viitaks ka allikatele. Gerretzi lõppsõna kohtuistungil ilmus Moskvas juba enne selle pidamist. See on üldtuntud tõde, mida loo autor millegipärast ei tea. Gerretz rääkis lohtus just seda, mida temalt oodati. Minu teades pole tehtud üldsegi mingeid ekspertuuringuid hukkamiskohtades. Toetutakse vaid Gerretzi väidetavale kartoteegile. Rahvasuu teab rääkida ka seda, et algselt rajas selle hukkamiskoha oma ohvritele töökas NKVD.
Mul ei ole mingeid absoluutselt töökindlaid fakte selle üldsõnalise artikli ümberlükkamiseks, kuid selle esitatu tõepäras kahtlemiseks on neid kindlasti. Jääb vaid lisada, et surmahirmus vangivalvurid tunnistasid "karmi kuid õiglase" nõukogude kohtu ee just seda, mida neilt nõuti. - Kõigepealt tuleks saata Kalevi-Liivale eksperdid selgitamaks ja eristamaks mõlema okupandi ohvrite arvu.
On kahju, et EPL avaldab sedavõrd küündimatuid lugusid.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
stilett
Liige
Postitusi: 1510
Liitunud: 02 Veebr, 2006 11:39
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

????

Postitus Postitas stilett »

"kusjuures põhiliseks mahalaskjaks oli komandant A. Laak......

Imelik, imelik.Küll see Laak ikka jõudis palju, üksi tappa sadu ja sadu...Kui Laak oli põhiliseks mahalaskjaks, mida see tähendab-üksi tappis tuhandest 800? 900?700? Käsi pidi tal küll ikka pärast meeletut väristamist pikalt haige olema, ja mitu korda tal tuli salve vahetada 30-50 korda? Kas üks mehike ikka jõuab seda teha?
Päris maniakaalne järjekindlus sellel mehel, võtab kohe kahtlema.
Võtab ešeloni vastu, sorteerib mitu tuhat inimest ja neist laseb enamuse ka ise maha.Vähe kahtlane jutt.Või ajasid seda juttu, need Laagi kolleegid, kes NL-s kinni istusid-kaugel välismaal viibiva mehe kapsaaeda hea kive loopida ja kogu süükoorma, või suure osa sellest talle kaela keerata.

Ma ei kahtle, et need kuriteod aset leidsid ja nende sooritajad õiglased karistused said (?).Rohkem huvitab see, kas toimus ka üks korralik ekskumeerimine-nagu nt Katyni metsas? Või lihtsalt öeldi, et punkt siin tapeti 1000 ja siin tapeti 1500 ja kokku tapeti Eestis 100 000 inimest.
Või on see arv sama nagu NL II MS hukkunud kodanike kohta.Kord on 17 miljonit, kord 20 miljonit, kord 27 miljonit?
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

ei mäleta enam, millisest allikast lugasin aga meeles on, et kuskil räägiti kunagistest NKVD palgalistest "supertimukatest". tundub, et nende kontos oli individuaalselt tuhandete kaupa töövõite. neile oli veel eraldi ette nähtud suurtes kogustes odekolonni, et maha pesta püssirohuhais, veri jmt.

äkki kellelgi on paremini meeles, kus see jutt oli? loeks huvi pärast üle.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist