Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5166
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Manurhin »

Et oravad, EKRE-d, Savisaared ja kõik sellega seonduv eri teemadesse pidevalt offtopicuid ei tekitaks, siis olgu igasugu poliitiliste arutelude tarvis eraldi teema. Ka mitmed kaasfoorumlased on taolise teema vajalikkusele vihjanud. Olgu siis üks koht, kus saab rahulikult kasvõi pori loopida ja propagandat teha, ilma et muud arutelud selle all kannataks. Kui foorumi administratsioon niisugust teemat ei soovi, siis loomulikult võib selle ära koristada ja sel juhul ma palun vabandust ja kergemat karistust.

Aga teen siis otsa lahti: Mart Helme: Miks Konservatiivse Rahvaerakonna toetus kasvab
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas pagan »

Toetan sellise teema avamist ja olen nõus osakoormusega jagama Manurhinile antavat kergemat karistust. :)
See muidugi tähendab foorumi apoliitilisuse reeglile erandi tegemist selle teema lõikes.

Minul on ühte-teist öelda Eesti edenemise kohta küll, aga teen seda siis kui mul on rohkem aega oma seisukohtade kaitsmiseks.

P.S. Kahtlustan, et modereerimise tarvidus sellise teemaga suureneb. Ja probleemid ka.
Samas on foorum oluline kanal mõtete avaldamisel ja teineteise ära kuulamisel.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5166
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Manurhin »

pagan kirjutas: P.S. Kahtlustan, et modereerimise tarvidus sellise teemaga suureneb. Ja probleemid ka.
Samas on foorum oluline kanal mõtete avaldamisel ja teineteise ära kuulamisel.
:shock: Mina, vastupidi, loodan just, et moderaatorite elu muutub natuke lihtsamaks kui ei pea teistest teemadest pidevalt poliitmölaks kätte minevaid postitusi välja rookima.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutajanimi
Liige
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Juul, 2007 2:40
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kasutajanimi »

Ma ütlen, mis mind häirib sellest ajast saadik kui asi avalikuks tuli - ikka isiklike autode liisimine riigikogulaste kuluhüvitistest. Palk vist liiga väike, ei saa muidu omale lubada. Või tuleb piiratud ajast maksimum võtta ja kui ei võta siis teised näitavad näpuga "see vist liiga palju kokku ahnitsenud, enam ei jaksa"

Mida kauem ajakirjandus ja eesti maksumaksjate liit seda meelde tuletab seda parem.

Kui ma õigesti mäletan siis EKRE ei kasutanud sellist võimalust üldse. Ning selles valguses pole põrmugi raske olla valijate silmis aus ja eetiline erakond.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5166
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Manurhin »

Eesti vajab presidenti, kes kaitseks meie suveräänsust ja väärtusi
Ekspeaminister ja endine Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas manitses möödunud aastal, et mõnesaja “põgeniku” vastuvõtmine ei ole üldsegi suur probleem. “Miks me ei või ette kujutada, et meil on 30 aasta pärast hulgaliselt Eesti patrioote, Eesti kodanikke, kes on tänaste sõjapagulaste järeltulijad,” unistas Kallas.

“Rahva lemmikuks” tituleeritav Marina Kaljurand on välisministrina ajanud igati eurokorrektset liini. Möödunud aasta septembris väljendas ta ETV saates “Foorum”, kus käsitleti Euroopa Komisjoni ettepanekuid rändekriisi lahendamiseks, mõtet, et me ei tohiks takerduda niisugustesse detailidesse nagu küsimus riiklikust iseseisvusest.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1733
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas maksipoiss »

Kasutajanimi kirjutas:Ma ütlen, mis mind häirib sellest ajast saadik kui asi avalikuks tuli - ikka isiklike autode liisimine riigikogulaste kuluhüvitistest.
Kui ma õigesti mäletan siis EKRE ei kasutanud sellist võimalust üldse. Ning selles valguses pole põrmugi raske olla valijate silmis aus ja eetiline erakond.
Ei mäleta õigesti, paraku http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=74092773
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas mutionu »

Kasutajanimi kirjutas:Ma ütlen, mis mind häirib sellest ajast saadik kui asi avalikuks tuli - ikka isiklike autode liisimine riigikogulaste kuluhüvitistest. Palk vist liiga väike, ei saa muidu omale lubada. Või tuleb piiratud ajast maksimum võtta ja kui ei võta siis teised näitavad näpuga "see vist liiga palju kokku ahnitsenud, enam ei jaksa"
See on meis kõigis peidus. Riigikogu koosseis pole just eriline eliit vaid läbilõige tavakodanikest, kes rohkem, kes vähem, on lastud, võrreldes eelneva seisuga, pudrukausile lähemale. Nagu on 90% eestimaalastest suutelised omakasu huvides silma mõne koha pealt kinni pigistama, nii teeb seda ka ~70% riigikogulastest(protsentide erinevus tuleneb sellest, et kõik eestimaalased ei ole kodanikud).

Isiklikult ei julge ma küll arvata, mida ma teeks kui pakutakse seaduslik võimalus nelja aastaga saada endale 4 aastat vana, isiklik sõiduauto. Seda enam, et suur osa valijatest ei ütle "igavene s*tt" vaid lausub "oskab elada". Nii näiteks on Stalnuhhini valijate seas suur osa selliseid, kelle arvates on naisele auto liisimine õige tegu kuna tsuhnaadelt võtta pole patt ja õige mees, me oleme koguaeg nii elanud, kes saab, see võtab.
kromanjoonlane
Liige
Postitusi: 137
Liitunud: 20 Okt, 2010 16:11
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas kromanjoonlane »

Odinlaste teemas leidis mainimist, et kumbki EKRE leivanumbritest pole tegelikult Eesti põhiprobleem. Samas ei nimetatud, mis see põhiprobleem siis on. Mulle meenutavad nii "pedeseadus" kui ka "pagulaste"- kammaijaa 80ndate fosforiidisaagat, kus kah emotsioonidega selgelt üle pingutati. Ja ekrelaste tõrvikurongkäigud meenutavad 80ndate lõpu rattaretki, kus ju kah igasugu kaasajooksikuid pulli käis tegemas. Sihuke ajaloo kordumine pani mind mõtlema, et mis siis on Eesti poliitelu põhiprobleem eile, täna ja homme.
Arvan, et see on: Kui palju julgeb Eesti omavalitsus kaitsta eestlaste huve selmet peremeestele pugeda? See küsimus on Eesti ajaloos üles kerkinud vähemalt viis korda.
Loen need üles ja üritan subjektiivselt hinnata.

1. Tõnissoni Ajutine Põhja-Balti Komitee - hinne "5".
Enne sõda oli läti rahvuslik liikumine meie omast tugevam. Aga meie iseseisvumine läks libedamalt, sest rahvuslik juhtkond tegi õigeid otsuseid. Viivitati rahvusväeosade loomisega õige hetkeni. Ja töötati vastu Vene võimude kavale evakueerida sakslaste eest Venemaale tsiviilvarasid ning eriti tsiviilelanikkonda.

2. Saksa okupatsiooni aegne omavalitsus- hinne "4".
Hoidis rajus ajalookeerises jalgu põhjas, kuniks sai. Mis omas ajas kõige olulisem oli (praeguseks unustatud)- hoiti ära baltisaksa ülemvõimu taastamine. See oli krdi raske, sest vabakorpuse taustaga olid Keitel, Bormann, Heeresgruppe Nord ülem Schörner... Himmleril vabakorpuse taust puudus, sestap püüdiski Mäe Saksa juhtkonnaga suhelda eeskätt tema kaudu.
Mäe suutis keelduda Saksa juhendist raudteel ihunuhtlus sisse viia, Muideks, eht eestlaslikul ettekäändel- mis meist muidu Skandinaavias arvatakse!
Mäe keeldus ka Hoffmanni tulikallistest Hitleri portreedega pildikalendritest, mille tellimist riigiasutustesse Saksa võimud väga soovitavaks pidasid. Väike, aga märgilise tähendusega asi.
Aga Uluots üritas vastu sakslaste tahet tões ja vaimus Eesti sõjaväge luua.

3. Nõukavabariik Karotammest Vainoni- hinne "1".
Ette on näidata vähemalt üks EI, nimelt Võrtsjärve tuumalelektrijaamale. Kuid see ei heasta aktiivset pugemist kolhoseerimise ja venestamise asjus.
Mis puutub kolhoseerimisse, siis ettepanek märtsiküüditamiseks tuli ju Karotammelt. See, et ta võimaliku sihtkohana Siberi asemel Sirgalat nimetas, johtus tõenäoliselt loomulikust soovist mitte trügida väljapoole vastutusala piire. No kui reaalne olnuks kõik 21 000 "kulakut" mahutada ühte-kahte Kirde-Eesti sovhoosi? Samas, just selles küsimuses olnuks tõenäoliselt manööverdamisruumi- kolhoseerimine Venemaal oli ühekordne üritus talumehe ühekordseks paljaksröövimiseks, sealt edasi jäi põllumajandus suurte sakste huviorbiidist välja. NL Euroopa satelliitriikdes oli kolhoseerimise aste erinev, Poolas puudusid kolhoosid üldse.
Mis puutub venestamisse, siis EKP Keskkomitee protokollides on säilinud Vaino rahuloluröhatused Uussadamat planeerides- asja peamise kasuna nägi ta just võimalust venelasi sisse tuua.

4. ENSV viimane Ülemnõukogu- hinne "5-".
Purjetas üldiselt pärituules, vaid rivaalitsemine Eesti Komiteega tegi pisut külgtuult. Aga sirge seljaga öeldi väga väärtuslik EI Moskvale alluvale erimiilitsasalgale. Läti ja Leedu seda ei suutnud, pärast kahetsesid kibedasti.
Rumal ja kahjulik kompromiss oli siiski ENSV Taluseadus.

5. Rehvivabariik Euroopa Liidus ja liitumisperioodil- hinne "3-".
Liidrid alustasid karjääri nõukavabariigis, mille vaimsest pärandist tõid hea jupi rehvivabariiki kaasa. Eesti asi on taandunud passiivseks pugemiseks kõikvõimalikele võimukeskustele. Kusjuures pärast pronksiööd poeti isegi Moskvale- mõtlen absurdseid krimiuurimisi mässu mahasurumises osalenud meeste vastu.
Kõige kahjulikum pugemine oligi ilmselt Lihula ausamba mahavõtmine välisminister Ojulandi nõudel, kellele omakorda soovitas seda USA suursaadik. Sinnamaani polnud tolerantsus veel sõimusõna- üldiselt tolereeriti, et meil on leegionär ja venkudel Aljoša. Aga sealt edasi tekkis õigustatud küsimus, miks tolereerida tuleb vaid vasakpoolseid... ja sündmused arenesid loomulikku rada pidi. Et riigilaev pronksiöö tormi hästi vastu pidas, see veel ei tähenda, et laeva kõigutamine oli normaalne!
Aeg on panna nüüd "pedeseadus" oma õigesse konteksti- see on väike, aga märgilise tähendusega asi. Ehk siis- kas omavalitsus tohib pugemisvaimustuses läbi suruda seaduse, mida rahva enamik ei toeta.
Õnneks on aktiivset pugemist veel olnud vähe. Sinna lahtrisse kipub küll Teise Eesti kaitsealastamine, aga sellel tegevusel on rumalama linnarahva näol sisetarbija ka täitsa olemas. 90ndatel ju harjusime end lohutama ilusa valega, justkui jõukad lääne-eurooplased kadestaks meie "puutumatut" loodust.
Arvan (võibolla eksin), et Helmandi Coy-d aktiivse pugemise alla küll käivad. Afgaani sõda pole eesti asi ega isegi mitte ameerika asi, see on Obama egotripp. Ja mustanahalisele peremehele on enim tarvis oma asja rahvusvahelise asjana näidata- meie poolt kõlbaks ka passiivne pugemine, s.t. lipu näitamine võimalikult ohtus kohas, mida Helmand küll ei ole. Nagunii käsitab USA "Baltikumi" ühe tervikuna.
Tunnustada tuleb EI-d Nord Streamile! Seda enam ,et roheliste fraktsioon (kelle teema see ju olema peaks!) ei piirdunud üksnes "mõistvate" sõnavõttudega Nord Streami kohta. Nad korraldasid ka tähelepanu kõrvalejuhtimiseks kriinpiis- stiilis kampaania TallEggi kanalaipade matmiskohas just NordStreami teema tulipunktis.
Kasutajanimi
Liige
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Juul, 2007 2:40
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kasutajanimi »

See "pedeseadus" midagi halvemaks siin riigis ei tee minu silmis ja kui läänes saab selle eest boonuspunkte, minugi poolest võtku vastu.
Afgaani sõda pole eesti asi ega isegi mitte ameerika asi, see on Obama egotripp. Ja mustanahalisele peremehele on enim tarvis oma asja rahvusvahelise asjana näidata-
Teatavasti Obama polnud isegi see kes alustas seiklust afganistanis.

Aga mida see "mustanahaline peremees" veel peaks tähendama? Ma keeldun tunnistamast, et minul või eestimaal on mingisugused "peremehed" kusagil. Sellisele asjale viitaminegi on väga solvav. Stalin kuni ütleme Gorbatšov olid peremehed sõna kõige otsesemas tähenduses, Obama ega Bush sellised ei ole.

Muidugi olen sõna "peremees" näinud kasutatavat tihti kui "suhtlen" internetis venelastega.
chac
Liige
Postitusi: 475
Liitunud: 19 Mär, 2014 12:31
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas chac »

Manurhin kirjutas:Eesti vajab presidenti, kes kaitseks meie suveräänsust ja väärtusi
Ekspeaminister ja endine Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas manitses möödunud aastal, et mõnesaja “põgeniku” vastuvõtmine ei ole üldsegi suur probleem. “Miks me ei või ette kujutada, et meil on 30 aasta pärast hulgaliselt Eesti patrioote, Eesti kodanikke, kes on tänaste sõjapagulaste järeltulijad,” unistas Kallas.

“Rahva lemmikuks” tituleeritav Marina Kaljurand on välisministrina ajanud igati eurokorrektset liini. Möödunud aasta septembris väljendas ta ETV saates “Foorum”, kus käsitleti Euroopa Komisjoni ettepanekuid rändekriisi lahendamiseks, mõtet, et me ei tohiks takerduda niisugustesse detailidesse nagu küsimus riiklikust iseseisvusest.
No rääkides eesti suveräänsusest ja väärtustest - vaataks ikka kõigepealt tehtud tegusid ka.
Pilt
vihje:allkiri
Sellest tulenevalt pole meil vaja presidenti, kes seab oma riigi ja rahva huvidest kõrgemale rahvusülesed ideoloogilised projektid – näiteks projekti nimega “Euroopa Liit”. Meil pole vaja globalistide ja euroföderalistide ideede maaletoojat ja müügimeest
See on muidugi "huvitav" rõhuasetus.
Küsiks selle peale - kas EV riiklik iseseisvus on paremini tagatud EL sees või väljaspool Euroopa Liitu?
Mil viisil saame oma riiklikke huvisid paremini realiseerida, kuuludes või kuulumata EL koosseisu? Näiteks suheldes kolmandate riikidega. Ei pea silmas ainult Venemaad, vaid laiemalt - Liibanoni jalgratturid, Kolumbia & Thai vangid...
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5166
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Manurhin »

Mis sest rahast ikka rääkida, olgu seal peal kasvõi kunagise Eesti NSV Hoiukassade Peavalitsuse juhataja autogramm. Inflatsioon ja kursimuutused teevad krõmps-krõmps ja oledki ilma. Mõned head aastad tagasi istusin Perthis Scarboro Beach-il ühes rannakohvikus ja maiustasin sellise asjaga nagu fish'n'chips & salad. Maksis see praad 16 dollarit. Sõin ja mõtlesin: näe, sama raha eest oleks minu vanaisa võinud omal ajal uue Pobeda osta :P . Et kuidas? Uus "Pobi" maksis viiekümnendatel aastatel 16000 rubla. Peale 1961. aasta rahareformi sai sellest 1600 rutsi. Peale krooni tulekut 160 EEK ja Austraalia dollari ja Eesti krooni kurss oli tol hetkel ca. 1:10 ehk 1AUD oli võrdne ca. 10 krooniga ja seega 16AUD omaaegse 16000 rublaga...
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
kromanjoonlane
Liige
Postitusi: 137
Liitunud: 20 Okt, 2010 16:11
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas kromanjoonlane »

Kasutajanimi kirjutas:See "pedeseadus" midagi halvemaks siin riigis ei tee minu silmis ja kui läänes saab selle eest boonuspunkte, minugi poolest võtku vastu.
Afgaani sõda pole eesti asi ega isegi mitte ameerika asi, see on Obama egotripp. Ja mustanahalisele peremehele on enim tarvis oma asja rahvusvahelise asjana näidata-
Teatavasti Obama polnud isegi see kes alustas seiklust afganistanis.

Aga mida see "mustanahaline peremees" veel peaks tähendama? Ma keeldun tunnistamast, et minul või eestimaal on mingisugused "peremehed" kusagil. Sellisele asjale viitaminegi on väga solvav. Stalin kuni ütleme Gorbatšov olid peremehed sõna kõige otsesemas tähenduses, Obama ega Bush sellised ei ole.

Muidugi olen sõna "peremees" näinud kasutatavat tihti kui "suhtlen" internetis venelastega.
"Mustanahalist" selgitan hea meelega. Minu arvates viis Obama meeskond kohe võimule saades sõja raskuspunkti Iraagist Afgaani selleks, et meeldida mustanahalisele valijale. Kes ootab "oma" presidendilt kaht veidi vastukäivat asja:
a) tõhusamat narkovastast võitlust
b) vangisistuvate neegrite arvu vähendamist
Vastuolu ei teki, kui tõhustada narkovastast võitlust eeskätt narkotoorainet tootvates maades, nagu Kolumbia ja Afganistan.

"Peremehega" on nii, et mina kasutan eestikeelseid sõnu eestikeelses tähenduses. Venekeelne "pahhan" tähendab küll nii peremeest, kui ka röövlipealikut, aga mina ei kirjutanud ju "pahhan"!?
Kui tingimata peab tähti närima, siis just Stalin ei olnud peremees, vaid pesueht röövlipealik.

Ma ei mõelnud ka nii, et iga USA president on automaatselt Eesti peremees. Näiteks Bill Clinton kohe kindlasti ei olnud- Isamaaliidu kampsunid arvestasid rohkem USA väliseesti kogukonna arvamust. Aga väliseestlased presidenti hirmsasti ei fännanud, nemad rõhusid lobitööle Kongressis.
Aga mõtlesin tõesti nii, et rehviajal on Eesti valitsus laskunud kupja rolli, kes mõisavalitseja käsud ja praosti soovitused omapoolsete manitsuste saatel lihtrahvale lihtsalt edasi annab (jätame siis ära kakskeelset foorumlast solvava "peremehe").
Kurjam
Liige
Postitusi: 1565
Liitunud: 10 Dets, 2007 22:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kurjam »

Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5166
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Manurhin »

Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
OLAVI
Liige
Postitusi: 1626
Liitunud: 31 Juul, 2014 0:49
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas OLAVI »

Gei "Kultuuriuudiseid" kah - http://kultuur.postimees.ee/3644109/oku ... -geinaitus
Ei oska kommenteerida, olen sõnatu. :scratch:
Kindlasti ei suuda me ettekujutada, et millises reaalsuses tegelikult viibime 5a pärast. Võib ju aimata aga uskuda?
Ainuke asi, mis jagades paljuneb on teadmised.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: olevtoom ja 3 külalist