Vanaeide mürgised pirukad

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Rebane11
Liige
Postitusi: 1145
Liitunud: 10 Mär, 2021 20:15
Kontakt:

Vanaeide mürgised pirukad

Postitus Postitas Rebane11 »

Siin sõja algul levis legend, et memmeke pakkus pirukaid ja 7 vene vabastajat andis otsa. Ma studeerinud keemiat, mikrobioloogiat, taimekaitset ja vot peale metüülpiirituse ei oska leida vahendit. Piruka sisse seda aga ei peida.
Ja seda metüüli ka vist enam liikvel pole - pärast kohtuprotsessi kui joodi klaasipesu vedelikku ja keegi suri.
198.. oli Edasis jutt. Naine tuli keldri poodi ja ostis 2 Aknooli . Tunni pärast tuli tuikudes tagasi ja ostis veel 2 Aknooli, väites et tal on kodus kurradi suured aknad. :lol:
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36423
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Omapärased lood tänapäeva Vene sõjaväest

Postitus Postitas Kriku »

Kevadkogrits?
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 1000
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: Omapärased lood tänapäeva Vene sõjaväest

Postitus Postitas davidsoniharald »

Rebane11 kirjutas: 04 Okt, 2023 14:02 Siin sõja algul levis legend, et memmeke pakkus pirukaid ja 7 vene vabastajat andis otsa. Ma studeerinud keemiat, mikrobioloogiat, taimekaitset ja vot peale metüülpiirituse ei oska leida vahendit. Piruka sisse seda aga ei peida.
Ja seda metüüli ka vist enam liikvel pole - pärast kohtuprotsessi kui joodi klaasipesu vedelikku ja keegi suri.
198.. oli Edasis jutt. Naine tuli keldri poodi ja ostis 2 Aknooli . Tunni pärast tuli tuikudes tagasi ja ostis veel 2 Aknooli, väites et tal on kodus kurradi suured aknad. :lol:
Eee... rotimürk?
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36423
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Omapärased lood tänapäeva Vene sõjaväest

Postitus Postitas Kriku »

Nojah, Ukrainas on kindlasti kobedamat rotimürki vabamüügis kui meil siin.
Kasutaja avatar
isakene
Liige
Postitusi: 1056
Liitunud: 29 Jaan, 2009 1:04
Kontakt:

Re: Omapärased lood tänapäeva Vene sõjaväest

Postitus Postitas isakene »

Kriku kirjutas: 04 Okt, 2023 14:20 Nojah, Ukrainas on kindlasti kobedamat rotimürki vabamüügis kui meil siin.
Hmh... mälu järgi hakati liidus juba vene aja lõpul näriliste mürgitamisel antikoagulantidele üle minema. Natuke kahtlen, kas isegi Ukrainas kaasajal enam krõssiidi või zookumariini saadaval on.

Aga alati võib ju kusagilt vanu varusid leida. :mrgreen:

EDIT: kiire guugel näitas et mõlemad täitsa vabalt saadaval. :D
Kui Teile paistab, et see on nii, siis see ongi nii - Teile paistab.
Valdemar
Liige
Postitusi: 48
Liitunud: 28 Juul, 2020 19:54
Kontakt:

Re: Omapärased lood tänapäeva Vene sõjaväest

Postitus Postitas Valdemar »

Mürgina saab alati kasutada ka mürgiseid taimi. Piibelehe marjad näiteks, pidid väidetavalt olema isegi magusa maitsega. 80-datel üks endine metsavend rääkis, et kui neil tuli punkrist põgeneda, jäeti lauale poolik maikellukese-pohlamoosi purk koos saiakontsuga. Tulemuseks oli väidetavalt kaks surnud vene soldatit ja kohalik miilits sai kaks kuud haiglas olla.
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1600
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Omapärased lood tänapäeva Vene sõjaväest

Postitus Postitas Smith »

:) Siinsamas Tartus avastatud ritsiin sobib ka hästi, 8 seemnekest on surmav kogus ja vastumürki pole
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
ahto42
Liige
Postitusi: 478
Liitunud: 06 Mär, 2022 13:46
Kontakt:

Re: Omapärased lood tänapäeva Vene sõjaväest

Postitus Postitas ahto42 »

Kriku kirjutas: 04 Okt, 2023 14:20 Nojah, Ukrainas on kindlasti kobedamat rotimürki vabamüügis kui meil siin.
Kuulates vanu klassikuid siis Eurorotimürk on nagu jõusööt.

Venemaal oli xymelini ninasprey 18+,mitu korda kangem kui meil apteekides
Rebane11
Liige
Postitusi: 1145
Liitunud: 10 Mär, 2021 20:15
Kontakt:

Re: Omapärased lood tänapäeva Vene sõjaväest

Postitus Postitas Rebane11 »

Olge nüüd. Et üks vanaeit suudab 7-8 okupanti maha võtta, peab tema taga olema kanajalgadel majake. Ma ise olen müünud tohutult taimekaitset, ma olen seda õppinud. Ma olen õppinud mikrobioloogiat, toiduainete töötlemise aluseid jne. Seeni, kaasa arvatud tungaltera olen ka studeerinud ja ega ta kadunud ole. Ka algseemnes leidsin. Aga ma ei oskaks sind ikkagi rajalt maha võtta. DL (dosa letalis) on kõigi preparaatide puhul selline, et enne saab kõht täis kui surmav kogus sisse. Kevadkorgitsad ja maikellukese jne - aga et sul see sobival hetkel võtta oleks, siis see vajab kanajalgadel hütti.
DL on omakorda selline ühik, kus pooled manustanutest sureb.
eeru
Liige
Postitusi: 574
Liitunud: 30 Jaan, 2011 21:55
Asukoht: norge
Kontakt:

Re: Omapärased lood tänapäeva Vene sõjaväest

Postitus Postitas eeru »

Tegemist oli veterinaarravimiga.
Lihtsalt vahepalaks. Что русскому хорошо, то немцу смерть.
https://www.youtube.com/watch?v=sLHcwljg03E
Rebane11
Liige
Postitusi: 1145
Liitunud: 10 Mär, 2021 20:15
Kontakt:

Re: Omapärased lood tänapäeva Vene sõjaväest

Postitus Postitas Rebane11 »

Vet ravimid ei erine oluliselt inimese ravimitest. Ja ka nende saadavus on ammu reglementeeritud. Kogused ka - peida hobuse annus pirukasse?
Inglismaal, Agatha Christe ajal oli igas kasvuhoones tsüaniidi ja muud ägedat. Enam ammu mitte.
Mitsomer on juttude järgi maailma ohtlikum elukoht?
Ma ei usu, et keegi vanainimene teab nendest asjadest rohkem kui mina. Kuigi ma ka juba 60+ ja "mürki" müünud nii et vähe pole. Ma ei tea, mida panna pirukasse, kui ootamatu kutsumata külaline tuleb. :wall:
Kogritsad ja piibelehe marjad võivad olla õiged, aga need vajavad korjamist, varumist. Kundele kohe anda vaevalt on.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36423
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Omapärased lood tänapäeva Vene sõjaväest

Postitus Postitas Kriku »

Ühest valgest kärbseseenest pannil aitab tervele perekonnale.

Kogritsa ja piibelehe korjamine on 10 minuti küsimus, kui nad sul aia taga kasvavad. Mul näiteks piibeleht ja valge kärbseseen kasvavad, kogritsaid pole leidnud. Oleneb aastaajast, kevadel on raskem.
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 1000
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: Omapärased lood tänapäeva Vene sõjaväest

Postitus Postitas davidsoniharald »

Hobuse annus ja inimese annus on ikka nii kümme korda erinevad.

Tik-toki sõdalastele sobib hästi "pulli kiima rohi". Pärast trukivad üksteist surnuks :twisted:
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
Rebane11
Liige
Postitusi: 1145
Liitunud: 10 Mär, 2021 20:15
Kontakt:

Re: Omapärased lood tänapäeva Vene sõjaväest

Postitus Postitas Rebane11 »

Kriku kirjutas: 07 Okt, 2023 7:17 Ühest valgest kärbseseenest pannil aitab tervele perekonnale.

Kogritsa ja piibelehe korjamine on 10 minuti küsimus, kui nad sul aia taga kasvavad. Mul näiteks piibeleht ja valge kärbseseen kasvavad, kogritsaid pole leidnud. Oleneb aastaajast, kevadel on raskem.
Ma seda väidangi, et suvaliselt kedagi mürgitada on raske. Peab olema kanajalgadel majake kuhu kogutud igasuguseid taimi ja marju. Tolle memme legend oli Ukraina sõja algusest. Pidi siis 2021 aasta saagist "vabastajaid" kostitama. Kui ta polnud just eriteadlane, siis vähe usutav.
Kasutaja avatar
isakene
Liige
Postitusi: 1056
Liitunud: 29 Jaan, 2009 1:04
Kontakt:

Aiamaalt ja korilusest elava maarahva taimetarkus

Postitus Postitas isakene »

Rebane11 kirjutas: 08 Okt, 2023 14:23 Peab olema kanajalgadel majake kuhu kogutud igasuguseid taimi ja marju. Tolle memme legend oli Ukraina sõja algusest. Pidi siis 2021 aasta saagist "vabastajaid" kostitama. Kui ta polnud just eriteadlane, siis vähe usutav.
Et kanajalgadel majakestes elavad siis "eriteadlased"? :D
Mulle tundub, et Sa natuke alahindad suurel määral aiamaalt ja korilusest elava maarahva taimetarkust ja tagavarasid...
Kui Teile paistab, et see on nii, siis see ongi nii - Teile paistab.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline