Liikluse planeerimisest

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Autoteema

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Lemet kirjutas:
Crispy kirjutas:Iseasi palju "platsil nühkimine" reaalset sõiduõpet annab.


Väga palju. Alates sellest, et tekib liigutuste automatism ja ei pea enam igal eraldi korral mõtlema, mida järgmiseks käte-jalgadega peale hakata ning kus täpselt see suunatulede või kojameeste lüliti ikks täpselt asub ja kuhupoole seda muljuda tuleb.


Mulle tundub tänast B-kati koolitust vaadates, et inimestel napib just sellist platsisõitu, et auto valdamine muutub automaatseks. Kui sul on ikka raskusi kohaltvõtuga või seismajäämisega nii, et mootor välja ei sure, siis ei tule ka liikluse jälgimisest või sujuvast sõidust suuremat välja. Ja taoliste oskustega õppesõit Tallinna linnaliikuses sööb närve igaühel, õpilasel endal, õpetaja ja teistel liiklejatel.

Minu õppegrupist läbis riiklikud eksamid 100%, selle märkusega, et kooli kursuse suutis läbida 50% alustanutest. Täna on vastupidi, autokoolist veetakse läbi kõik ja siis edasi tuleb vene rulett, õnnestub, ei õnnestu... :oops:

Veoauto puhul on veel eri teema gabariiditunnetus, ilma selleta ma väidan, et avariideta sõita pole võimalik, sest veoautol pole, erinevalt sõiduautost 360 kraadist vaatevälja.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
slider
Liige
Postitusi: 472
Liitunud: 02 Jaan, 2016 22:51
Kontakt:

Re: Autoteema

Postitus Postitas slider »

Täna on vastupidi, autokoolist veetakse läbi kõik ja siis edasi tuleb vene rulett, õnnestub, ei õnnestu... :oops:


Ei saa üldse nõus olla, mul sõbranna kukkus läbi nt sellega, et eksami ajal parkides oli stange üle äärekivi. Samuti läks tal suunatulega 1 eksam kehvasti, ei mingit juttu, "näeme järgmine kord".

Platsi nühitakse alsguses natuke, edasi on kõik linnas, samuti on nn eksami plats kuskil poe parklas. Kunagi oli lugeda, et eksamitel hakatakse rohkem vaatama, et juht oleks roolis ohutu ja enesekindel ja pisiasju vb ei norita enam. Regasin ennast siis ka juhendajaks, et temaga lihtsalt linna kilomeetreid koguda, saaks lihtsa sõidu nii käppa, et on rohkem tähelepanu märkidele jms. Preili sõitis väga ilusti, tõusul kohaltvõtt jms kõik ok. Aga jah, stange oli üle äärekivi muru peal, põhjenduseks "aga mis siis kui siin maja oleks olnud" ja eksam uuesti.

:D aastal 2004 õnnestus omal ka C1 teha pika kabiiniga 53'ga. 10 tundi sõitu ja eksamile. Kuna mosse ja sigulliga harjunud siis polnud see elukas ka midagi ületamatut. Huvitav oli see, et kui sõiduautoga ikka kommenteeriti siis veokaga oli rahu majas kui käigud vahetatud ja midagi väga hullu ei teinud.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Autoteema

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Sellise asja peale oleks paras selle eksamineerija peale kaebus esitada. Antud viga pole kuidagit pidi ohtlik ja kui "oleks maja olnud", siis noh, oleks tädil till, oleks ju onu. :dont_know:

Ma olen omast arust üsna staazikas mitte-kutselise juhi kohta (kokku mul juhistaazi ca 30 aastat kohe ja läbisõitu 800 tuhat km, sellisest "reeglist" äärekivi kohta kuulen esimest korda. Minge vaadake suvalises parklas, kõigil autodel ju stanged üle äärekivi :wall:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Autoteema

Postitus Postitas AMvA »

Kapten Trumm kirjutas:Sellise asja peale oleks paras selle eksamineerija peale kaebus esitada. Antud viga pole kuidagit pidi ohtlik ja kui "oleks maja olnud", siis noh, oleks tädil till, oleks ju onu. :dont_know:

Ma olen omast arust üsna staazikas mitte-kutselise juhi kohta (kokku mul juhistaazi ca 30 aastat kohe ja läbisõitu 800 tuhat km, sellisest "reeglist" äärekivi kohta kuulen esimest korda. Minge vaadake suvalises parklas, kõigil autodel ju stanged üle äärekivi :wall:


Jep, õigus, kõik pargivad nii, sest nii on lihtsam. aga vastavalt LS-ile ei või nii parkida ja Tallinnas on olnud ka juhuseid, kus nii parkijad on saanud MuPolt trahvi. Ja oi kui võimatu on seda trahvi vaidlustada.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Autoteema

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Selles ma nats kahtlen, et see on ohtlik viga, mis annab aluse eksam katkestada.
Vahest on probleem selles, kellest ARKi eksamineerijate seltskond koosneb (ja millise eelmise töökoha kombed sinna kaasa toodud on).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Autoteema

Postitus Postitas Hydrazine »

Ma sain MuPo'lt trahvi kuna tagaratas oli muruplatsiga tasa oleva äärekivi peal pooleldi. Tõsine kuritegu... aga riigikassa tahab ju täitmist.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Autoteema

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mentide kombed ju - trahviplaan tahab täitmist ja selleks on kõik meetodid pühitsetud. :wall:
Palju selline asi on ohtlik ja kas on mingi muu võimalus, et inimene enam ei rikuks, need mendile pähe üldiselt ei mahu.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Autoteema

Postitus Postitas AMvA »

Hydrazine kirjutas:Ma sain MuPo'lt trahvi kuna tagaratas oli muruplatsiga tasa oleva äärekivi peal pooleldi. Tõsine kuritegu... aga riigikassa tahab ju täitmist.


Mupsikute välja kirjutatud trahvid lähevad Kõlvarti taskusse.
parkija
Liige
Postitusi: 1071
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: Autoteema

Postitus Postitas parkija »

Trahvid laekuvad trahvi määramise asukoha omavalitsuse eelarvesse / vähemalt mingi osa / aga , kui trahv kohtus vaidlustada , näiteks paluda trahvi summat vähendada , siis laekub trahvi raha rahandusministeeriumi arvele . Vähemalt kunagi oli nii .
VMO
Liige
Postitusi: 237
Liitunud: 30 Sept, 2016 10:49
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas VMO »

Tartu - heade mõtete linn...
https://tartu.postimees.ee/7389199/saar ... 1587973270
Säärast mujal pole: Tartus valmib turritavate kividega ringristmik

Tartu-Räpina maantee alguses käib ringristmiku ümberehitus, valmimas on täiesti uue väljanägemise ja olemusega ring. Autojuhtidele, kes transpordiameti sellest katseprojektist midagi kuulnud pole, jääb aga arusaamatuks, miks on kivid laotud nii, et nende servad turritavad püsti. See näib ohtlik, seda enam, et sõiduteed ja püsti turritavaid kive eraldab vaid madal rant.
mäger
Liige
Postitusi: 353
Liitunud: 11 Dets, 2009 22:35
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas mäger »

See on ikka maanteeameti rida see ringristmik. Mulle tundub maanteeameti toimimine juba pikalt väga ambivalentne - et kas tavalised teed pidurdatakse mingiks mõttetuseks või ehitatakse suured-laiad mitmetasandilised ristmikud, millega kohalikud 200 m teisele poole saamiseks peavad mitmekm ringi peavad tegema (viide - kavandatav Tartu Tln ja Jõgeva mnt-de ühendamine suurte viaduktide ja kogujateede ja.... -ga).
otsin puude taga metsa
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4088
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Some »

Pean jälle sõitma minema aga sattusin lugema ühte veidrat blogi ja mul tekkis kõheduse tunne:
https://mallukas.com/2018/08/31/10-ules ... is-aidake/
Lugesin kommentaare ka ja selgub, et osad liiklevad juba aastaid nii, et parema käe reeglit ei tea... Ja üldse olevat lubade saamine Eestis liiga raske.

Millega täpsemalt autokoolid tänapäeval tegelevad, et sellised klassikalised olukorrad segadusse ajavad? Aga loota on, et eksamite ajaks on asjad selge ja parema käe teema koolis korralikult läbi võetud.

Muide, kui keegi tahab autot võõra juhi kindlustusraha eest remontida siis tean lahedaid kohti, kus sirgelt liikuv auto peab teed andma paremalt keeravale autole (mõlemal anna teed märk). Ca 80% sirgelt liikujatest ei anna teed.
VMO
Liige
Postitusi: 237
Liitunud: 30 Sept, 2016 10:49
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas VMO »

Some kirjutas:Muide, kui keegi tahab autot võõra juhi kindlustusraha eest remontida siis tean lahedaid kohti, kus sirgelt liikuv auto peab teed andma paremalt keeravale autole (mõlemal anna teed märk). Ca 80% sirgelt liikujatest ei anna teed.

Viljandis on üks kraad kangem ristmik - igas suunas on Stop märk :)
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kriku »

Kuskohas?
Walter2
Liige
Postitusi: 4001
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Walter2 »

Some kirjutas:Muide, kui keegi tahab autot võõra juhi kindlustusraha eest remontida siis tean lahedaid kohti, kus sirgelt liikuv auto peab teed andma paremalt keeravale autole (mõlemal anna teed märk). Ca 80% sirgelt liikujatest ei anna teed.

Samaväärsete liiklussituatsioonide puhul (mõlemal anna teed märk, samaaegne fooritsükkel jne.) kehtibki paremalt tulijal eesõigus. Sirgelt või kõveralt tulemine ei mängi rolli. Küsitav on kas mõlemal liiklejal on samal hetkel märk anna teed või ühel siiski varem kui teisel. Anna parem viide konkreetsele asukohale.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 37 külalist