Joonised, õpetused ja muu selline kahtlane stuff

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Tundmatute autorite poolt valdavalt neti kaudu levitatavate "käsiraamatute" osas tasub olla alati kriitiline, sest neis võib (kas rumalusest või meelega lisatuna) esineda võhikust praktiku jaoks ohtlikke vigu.

Enamasti on ka sellise raamatu sissejuhatuses selgitus ja manitsus, et kõik järgnev on vaid lugemismaterjal - spekulatsioon sellest, kuidas asi võiks käia ja kui lihtne see kurjade kavatsustega oskaja inimese käes on.

Põgusal uurimisel on võimalik veenduda, et antud õpetuste järgi saab siiski palju kurja teha, ise seejuures ellu jäädes. Kuid rõhutan - see kehtib vaid erialateadmistega inimese kohta.

Algaja ärgu selliselt midagi proovigu valmis meisterdada!

Eelnev jutt käis peamiselt "Terroristi käsiraamatu" ja "Anarhisti kokaraamatu" kohta.

Välismaal on taolist kirjandust avaldatud ka paberkandjal, äramärkimist väärivad teosed, kust tulihingeline püromaan-relvahull leiab palju mõtteainet:

1) Ragnar's Action Encyclopedia of Practical Knowledge and Proven Techniques.

2) Improvised Munitions Black Book I, II

Kõigile huvilistele jõulurahu ja pikka iga soovides,

ProPatria
Viimati muutis propatria, 02 Dets, 2006 16:22, muudetud 1 kord kokku.
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

mul endal juba pikemat aega plaanis kokku panna üks põhjalik eestikeelne "käsiraamat" ja soov see ka müügivõrku paisata. sisaldaks see loomulikult keemiat (mul hea tuttav on üks eesti asjalikum lõhkeaeibekeemik, kes on andnud lubaduse kõik retseptid üle kontrollida, lisada hoiatused ja soovitused jne), relvade nikerdamist, laskemoona modifitseerimist, aktuaalsemaid käsivõitluse tehnikaid ja eelkirjutanu soovitusel viimase peatükina "A kui miskit persse läheb", kus oleks näpunäiteid suhtlemiseks jõuorganitega, käitumiseks ülekuulamisel ja elementaarne inimeseks- ja ellujäämiseõpetus kinnimajas viibimise puhuks.

loomulikult raamatu alguses põhjalik hoiatus, et kõik siinkirjutatu on teostamisel kriminaalne, keelatud, eluohtlik, viited vastavatele seadustele jne. vastavad hoiatused ka iga lehekülje üla- ja alaservas paksult ja rasvaselt. läbivaks mõtteks hoiatustes, et tegu on meelelahutusliku, puhtteoreetilsieks kasutamiseks mõeldud kirjandusega ja keegi autoritest ei kavatse vastutada tagajärgede eest, mis kaasnevad, kui kasvõi üht õpetustes toodud punkti kavatsetakse teostada praktikas.

olles raamatuäriga seotud, võin kinnitada, et hulgimüüjad võtaksid selle lõdva randmega müüki ja ka jaemüüjad paneks rõõmuga letti. neile nmelt meeldivad igasugu ekstreemraamatud. kahjuks aga kardan ma, et pollar konfiskeerib selle tiraažhi ja küll ka kohus seda toetab.

siinkohal on muidugi huvitav võrdlus ameerikaga, kus sellelaadseid raamatuid täiesti vabalt ja avalikult poodides müüakse. vähe sellest - müüakse ka täiesti toimivaid õpetusi igasugu kuritegude sooritamiseks. kasvõi näiteks identiteedivargus, häkkimine jmt. ja KEDAGI ei huvita. keegi ei suvatse protestida. (huvitav on ka märkida, et sealsamas ameerikas on AMETIKULT registreeritud palju põnevaid organisatsioone - Ku Klux Klan, terve hulk erinevaid natsiparteisid jpm - leitakse, et inmesel peab olema vabadus selliseid org'e asutada - kuni nad kuritegevusega ei tegele, ei koti neid keegi. kui aga mujal maailmas mõni taoline grupp esile peaks tõusma, on nad küll varmad näpuga näitama ja vastavalt riigilt tõkestavaid samme nõudma).

aga eks näis, kuidas sellega saab.
Martään
Liige
Postitusi: 266
Liitunud: 10 Nov, 2004 16:40
Kontakt:

Postitus Postitas Martään »

Nojah, see võib ju kõik seadustele vastav olla aga tuleks arvestada ka muid tagamaid.

Asi on selles, et selline raamat satub _kindlasti_ pubekate "ostunimekirja", ja just mõttega praktikas järele proovida.

Ma ei kujuta hetkel ette kas näiteks minu südametunnistus lubaks enda hingele elukogenematuid elusid. Eestis on niigi vähe noori. Soovitan mõelda selle üle.

Teine punkt on see, et kui seda raamatut ei keelata (mina ennustan, et diskusiooni see võib tekitada, kuid keelamiseks seaduslikku alust ei ole), siis kaovad need "retseptide lähteained".
Ühesõnaga, natuke aega pärast raamatu ilmumist kaovad apteegis müügilettidelt vesinikülihapend, tööriistapoodidest atsetoon, toluool, ammooniumnitraat, kaalimnitraat (kui seda praegugi on). Enam ei saa keemiafirmadest tellida lämmastikhapet ega ka laborivarustust ilma vettpidava põhjuseta jne.

Jah, ma olen igati teadmiste poolt ja ka ise olen teiste allikate hulgas ka neid "terroristi käsiraamatuid" ja "anarhisti kokaraamatuid" lugenud. Aga soovitan ikkagi natuke kaaluda. Lõhkeained on niikuinii ohtlikud, isegi siis kui retseptid on hoitatustega läbipikitud.

Seda enam, et üks neist retseptidest mis on kõige lihtsam valmistada (ma usun, et sa tead, mis ainest ma räägin), on ka löögitundlikkuselt kõige ohtlikum (ohtlikum kui nitroglütseriin). Mis sa arvad, millist ainet keskmine nolk kõige esimesena proovib?

Ja kusjuures selliseid juhuseid on USAs palju olnud kus mõni Darwini auhinnaline pätakas on seda pool kilo teinud ja siis oma maja koos endaga orbiidile saatnud. Aga samas neid ameeriklasi on niigi palju. Paar tükki vähem ei muuda midagi. Eestlastega on teine lugu.
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1239
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Kuulge.........misasi on "kartulipüss"
Kapomees
Liige
Postitusi: 73
Liitunud: 02 Nov, 2006 22:42
Asukoht: Kapoland
Kontakt:

Postitus Postitas Kapomees »

Mina oleks igatahes sellisest eestikeelsest raamatust huvitatud, loodame et ei panda keeld peale, kuigi siin juhtub igasugu imelike asju. :roll:
ARBEIT MACHT FREI!
Martään
Liige
Postitusi: 266
Liitunud: 10 Nov, 2004 16:40
Kontakt:

Postitus Postitas Martään »

Tarmo Männard kirjutas:Kuulge.........misasi on "kartulipüss"
Spud gun

http://science.howstuffworks.com/spud-gun.htm
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Postitus Postitas uusmario »

Ma mäletan, et kunagi oli kartulipüss midagi ohutumat ja nõrgajõulisemat.
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2197
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Ei tea, mida selle kartulipüssi all mõeldi, lapsepõlves tehti neid reeglina rattapumpadest. Kaba oli küljes ja püksikummidest oli vinnastusmehanism, mis päästikuvajutusel pumba kokku lõi. Raud oli pumba eesotsas, reeglina vasktoru jupp ja laeti seda kartuliga: topiti kartul otsa, murti siis niimoodi maha, et osa kartulist jäi torusse õige mõõduga laenguks, mille siis pumbast tulev suruõhk hea lopsuga lendu saatis. Nendega oli igasuguseid probleeme, eriti selles osas, kuda vasktoru ja alumiiniumpumpa nii ühendada, et kupatus õhku peaks ja eest ära ei kukuks.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Satakas kirjutas:mul endal juba pikemat aega plaanis kokku panna üks põhjalik eestikeelne "käsiraamat" ja soov see ka müügivõrku paisata. sisaldaks see loomulikult keemiat (mul hea tuttav on üks eesti asjalikum lõhkeaeibekeemik, kes on andnud lubaduse kõik retseptid üle kontrollida, lisada hoiatused ja soovitused jne), relvade nikerdamist, laskemoona modifitseerimist, aktuaalsemaid käsivõitluse tehnikaid ja eelkirjutanu soovitusel viimase peatükina "A kui miskit persse läheb"...
... kindlasti lisa ka peatükid, kus käsitletakse arvutit, mobiiltelefoni ning taimseid ja loomseid mürke ning nende kasutamist. Veel võiks vaadelda praktilist mikrobioloogiat ja sõjakeemiat. Ilma nende osadeta pole raamat täiuslik.

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
motofassist
Liige
Postitusi: 314
Liitunud: 30 Mai, 2006 14:20
Kontakt:

Postitus Postitas motofassist »

Praegu on kartulipüssid nn mortiiri moodi. Otsast kartul sisse ja alt gaasilist asja näiteks juukselakk sisse ning elektrilise sädemega toimub minek.Maal sai sellistega kõmmutatud.Päris kõva litri teeb! :twisted:
mürakaru
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 26 Juun, 2006 15:13
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas mürakaru »

Kuna raamatuid tuleb lugeda siis võiks lugeda asju mis kõlavad huvitavalt. Pakutav raamat seda on. 8)
Nii et kui Satakas (või keegi teine) teeb tema valmis oleksin nõus selle ostma, puht kitjanduslikust huvist, loomulikult. :D

mürakaru
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2197
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

tõnis.SSS kirjutas:Otsast kartul sisse ja alt gaasilist asja näiteks juukselakk sisse ning elektrilise sädemega toimub minek.
Käis ka vahepeal loll mõte kombineerida selline süsteem prügikotte laskma. Varem, kui plastpudeleid automaatides vastu ei võetud, tekkis tahtmine teha ventiiliga päästik nende jaoks: Paned pudelisse pool liitrit vett, pudel torusse, päästik kaela külge ja pumbaga 8atm sisse. ja siis päästik vabastada ja pudel veeraketi reaktiivjõul laotusesse saata. Idee sain sellest, kui tegin omale veesõja jaoks suurest plastpudelist pritsi: oli teine pooleldi vett täis, küljel rattaventiil surve sisselöömiseks ja korgis miski väike pronkskraan. Korra vabanes see asi mul käest ja lendas oma reaktiivjõul maja esimese korruse katusele.

Pronkskraani ava läbimõõt oli miski 5mm, aga pudelisuu täissuurust düüsina kasutades, kardan, et sellise veeraketiga saaks ka parajaid pomme kaunis kaugele läkitada.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
3xit
Liige
Postitusi: 197
Liitunud: 13 Apr, 2006 18:11
Asukoht: pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas 3xit »

Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1239
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Kraani ja rattaventiiliga plastpudel, mis lendab maja katusele.....kartulipüssid ja kartulikahurid millele lastakse mitu atmosfääri sisse.......tunnen end, nagu see taat sealt kokakoola reklaamist, kes ütleb, et :

"Aga mida ma veel pole proovinud" :lol:
Kapomees
Liige
Postitusi: 73
Liitunud: 02 Nov, 2006 22:42
Asukoht: Kapoland
Kontakt:

Postitus Postitas Kapomees »

http://www.burntlatke.com/mini.html

Lisaks proovimistele, "propaan kartulirelv", progress mis sugune :D
ARBEIT MACHT FREI!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 46 külalist