www.militaar.net
http://militaar.net/phpBB2/

dedovshtshina
http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=25&t=7589
1. leht 5-st

Autor:  starkatter [ 30 Jaan, 2007 0:53 ]
Teema pealkiri:  dedovshtshina

http://rutube.ru/tracks/670.html?theme= ... d3dc7c1042

Autor:  Sollmann [ 30 Jaan, 2007 8:07 ]
Teema pealkiri: 

Selline video peaks vahetpidamatult jooksma pr.sõduri juures.... :roll:

Autor:  VANA LÖUKOER [ 30 Jaan, 2007 11:50 ]
Teema pealkiri: 

tüüpiline venemaa,tüüpiline armee.

Autor:  krizz [ 30 Jaan, 2007 18:57 ]
Teema pealkiri: 

Tüüpiline vene nn "hinge" omapära. Lasta vähemusel endale kusta, hiljem esimesel võimalusel omakorda ise kellegile sama tehe. Karja mentaliteet, kus aju on teisejärgulisel kohal.

Autor:  tlpWFG [ 30 Jaan, 2007 19:30 ]
Teema pealkiri: 

Mina oleks kogu kambaga kõihile kolmele rajakale sellise koslepi andnud, et nad enam poleks tahtnud kedagi peksta.

Autor:  Juhan [ 30 Jaan, 2007 19:49 ]
Teema pealkiri: 

Olen ennemgi kuulnud sellisest värdjalikkusest, ent selline asi on täiesti vastuvõetamatu. Huvitav, et kellegi pole nii üle visanud, et ta lihtsalt külmalt, selle asemel, et enesetapp teha, tõmbab mõnel sellisel tõpral kõri läbi.

Autor:  tlpWFG [ 30 Jaan, 2007 19:54 ]
Teema pealkiri: 

Viimase aja kõige räigem kehalise väärkohtlemise juhtum Tiblastanis oli vist see, kui üks noorsõdur oma suguelundid ja jalad kaotas?

Autor:  Indrek [ 30 Jaan, 2007 20:14 ]
Teema pealkiri: 

tlpWFG kirjutas:
Mina oleks kogu kambaga kõihile kolmele rajakale sellise koslepi andnud, et nad enam poleks tahtnud kedagi peksta.


see oleks võibolla võimalik eesti kvs kuid venemaal on nende isikute keda pekstakse vaimne tugevus murtud ja nende ainuke mõte on, et sealt põrgust eluga tulema saaks.

Autor:  Indrek [ 30 Jaan, 2007 20:16 ]
Teema pealkiri: 

tlpWFG kirjutas:
Viimase aja kõige räigem kehalise väärkohtlemise juhtum Tiblastanis oli vist see, kui üks noorsõdur oma suguelundid ja jalad kaotas?


no selle põhjustanud vanakesed saadeti rõõmsalt ka mingi näidisprotsessi raames kohtu alla ja pandi istuma. kuid see vend kaotas kõigest pool keha, kuid selle vägivallatsemisega on kaasnenud ju isegi surmad kas siis enesetapu või vägivalla läbi.

Autor:  stilett [ 30 Jaan, 2007 20:58 ]
Teema pealkiri:  Filmist...

Polegi midagi juurde kommenteerida. Kui siis ainult seda, et mitte midagi pole muutunud. Kõik, nagu 25 aastat tagasi. Kõige hullem on see, et meie pataljoni kasarmus käitusid samamoodi venelased, eestlased, lätlased, leedulased jt. Ja määrav polnud rahvus, vaid see, kui palju sa oled teeninud ja kui palju endas on inimväärikust jäänud ning kui sügavale laskud...Aga, olgu, olime siis ühed "homo soveticused". Pole enam "Kõige demokraatlikumat Nõukogude Liitu", pole enam "vihatud võõramaalasi", kuid tavad on jäänud samaks. Ja selliseid filme vaadates läinud isegi metsikumaks, kui enne. Paraku saan kirjutada, toetudes ainult enda kaheaastasele kogemusele...

Autor:  EOD [ 30 Jaan, 2007 22:01 ]
Teema pealkiri: 

Palju sõltub väeliigist ja konkreetsest väeosast.
Ajateenistuse ajal remondipataljonis oli selge, et mustemad tööd olid noorte teha, kuid selle üle üldiselt ei kurdetud. Rahvuslikul pinnal olukord teravaks ei läinud. Pooled olid valgevenelased, pooled Baltikumist. Kusjuures Eestist pärit vene poisid suhtlesid rohkem eestlastega.
Saaremaal Karujärve äärses Dejevos kordusõppustel oli küll näha, et kontroll on "mustade" käes. Meie elasime omaette kasarmus, seega ligidalt ei näinud, mis ajateenijate juures toimus, kuid kord paistis ikka väga käest ära olevat.
Tallinnas mereväebaasi autoroodus, otsides roodu komandöri, kaptenleitnanti, nägin hüsteeriliselt nutvat madrust ja teiste madruste irvel nägusid. Mis oli juhtunud, ei tea.
Samas piirivalvevägedes oli küll N. Liidu lõpuni kord majas. Seda nii maismaa- kui merepiirivalves, ka ehitusväeosades. Põhjuseks ilmselt see, et kõik ajateenijad olid vähemalt keskharidusega ja kohtulikult karistatuid piirivalvesse teenima ei võetud.

Autor:  starkatter [ 31 Jaan, 2007 0:19 ]
Teema pealkiri: 

Juhan kirjutas:
Olen ennemgi kuulnud sellisest värdjalikkusest, ent selline asi on täiesti vastuvõetamatu. Huvitav, et kellegi pole nii üle visanud, et ta lihtsalt külmalt, selle asemel, et enesetapp teha, tõmbab mõnel sellisel tõpral kõri läbi.


No aeg ajalt on ikka kuulda olnud et môni noor oma teenistusrelvast on sigadele tule peale tômmanud.Esimese hooga tuleb meelde paari aasta tagune juhtum kus noor lasi maha seeru,kuna see oli teda paar korda vägistanud ja üritas seda uuesti teha.Seeru ônnetuseks ja maailmale kergenduseks oli sôdur aga postil.Kahjuks ei mäleta millega see asi lôppes selle noore suhtes,palju aastaid ta sai jne.

Wikipedia:Many young men are killed or commit suicide every year because of dedovshchina. [1] [2] Last year, the New York Times reported, at least 292 Russian soldiers were killed by dedovshchina (although the Russian military admits that only 16 soldiers were directly murdered by acts of dedovshchina and claims that the rest committed suicide). The Times states: "On Aug. 4, it was announced by the chief military prosecutor that there had been 3,500 reports of abuse already this year (2006), compared with 2,798 in 2005".

Ka oleks huvitav teada palju selliseid ebardeid sureb lahinguolukorras omade kuuli läbi?

Autor:  Q [ 01 Veebr, 2007 0:05 ]
Teema pealkiri: 

Ega ei oskagi täpselt millal see ohvritalle sündroom noorsõduritel tekib. Midagi sarnast tekib ka massiliste hukkamiste puhul. Kõik ootavad apaatselt oma järjekorda isegi kui teavad, et üheskoos ja korraga tegutsedes saavutaks nad edu. Tegelikult on need noorsõdurid juba moraalselt murtud. Kes on sarnases seisuses vene kroonus olnud, teab mida see tähendab. Pidevalt tühi kõht, magamata ööd, pidev moraalne ja füüsiline vägivald muudab inimese loomasarnaseks käsutäitjaks. Tavaliselt on peksjad omal ajal ise selle ise üle elanud. Nüüd on noored vanaisale pojakesteks, keda tuleb oma karmi käe ja jalaga kasvatada. Nii öelda "isalt pojale". Tsiviili vaatevinklist on see kasvatus loomalt inimesele. Suhteliselt lühikese ajaga loomastuvad ka need noored ja jäävad lugema oma DMB päevi, millal tuleb nende päev end tunda loomana suure algustähega. Peksmise puhul ei lööda tavaliselt näkku, et hiljem probleeme ei tekiks. Pekstavad ei lähe tavaliselt kaebama, et mitte sattuda kaasteenijate põlu alla. Selline võltsmoraal toidabki vägivalda vene sõjaväes tänapäevani.
PS! Mõne eesti kaitseväelase, kes siin raske elu üle kurdab, võiks sinna vahetussõdurina nädalaks ajaks saata. Kauem ta ei peaks lihtsalt vastu!

Autor:  Sollmann [ 01 Veebr, 2007 7:33 ]
Teema pealkiri: 

Q kirjutas:
Kes on sarnases seisuses vene kroonus olnud, teab mida see tähendab.
Pidevalt tühi kõht, magamata ööd, pidev moraalne ja füüsiline vägivald muudab inimese loomasarnaseks käsutäitjaks.


Neile lisaks teineteist taga ajavad mõttetud füüsilised tööd ja lõpmatud 'narjaadid' (vahtkonnad maakeeli?) tekitavad sellise hiigelväsimuse, et noorsõdur lihtsalt ei jaksa ega suudagi vajaduse korral enda eest seista.
Oma kogemused olid sellised, et teinekord kui tekkiski hea võimalus mõnele vanemale kaasteenijale peksa teha, olid käed kui süldid ja liikusid ringi kui siil udus, ise aga mõtlesid - kuhu krt see jõud kadus?! :(

Autor:  Fucs [ 01 Veebr, 2007 10:59 ]
Teema pealkiri: 

.

1. leht 5-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/