Jõelaevad Emajõel

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2180
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Mulle ka pigem meeldis see uudis neis linkides, seni arvasin et kõik Raketad langesid varase vabaduse vanametalliiharuse ohvreiks.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
aurik
Liige
Postitusi: 842
Liitunud: 11 Aug, 2007 14:19
Kontakt:

Postitus Postitas aurik »

Mida sa sellega tahad öelda "jälle tiibadele tõusnud"?Minul oli neid pilte nukker vaadata.Soomlased on võtnud oma ajastu disainipärli ja teinud sellest mingi maitselageda ujuva kuutterrassi.15 aastat tagasi ei oleks eluski arvanud,et nõukogudemaal tehakse väärt värki mis aga läänes ära rikutakse Shocked ...muuseas see kõige alumine link ei avane miskipärast.
Kas ma väitsin, et mulle lahendus sellisel kujul meeldib? Ei oska enda sõnadest kusagilt midagi taolist välja lugeda. Üllatus on ikka see, et ta kiirlaevana sõidab, mitte see, kuidas ta välja näeb, Enne artikli leidmist pidasin teda aeglaseks lõbusõidualuseks, neid pilte mõnes kohas üleval ripub.
Ja ka venelased ise on suutnud mõnele Raketale tasase mootori panna ja aluse ümberehitusega ära kohitseda.
Kontrollisin alumist linki, see on paraku netist millegipärast viimastel päevadel maha võetud
Kasutaja avatar
jaan59
Liige
Postitusi: 264
Liitunud: 06 Apr, 2006 20:53
Asukoht: Mäksa
Kontakt:

Postitus Postitas jaan59 »

Sai pühapäeval Emajõel kruiisitud ja ühtlasi ka endine mootorlaev Vanemuine purki püütud Pilt
Viimati muutis jaan59, 30 Apr, 2008 1:15, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
jaan59
Liige
Postitusi: 264
Liitunud: 06 Apr, 2006 20:53
Asukoht: Mäksa
Kontakt:

Postitus Postitas jaan59 »

Aardlapalu karjäär Pilt
By jaan59[URL=http://imageshack.us]Pilt
By jaan59[/URL]
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2056
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas speedsta »

Pilt küll kehvavõitu aga võib aimata mingisugust laevukest. Nimeks on "Koit" ja ootas eelmine nädal vettelaskmist. Selleks nädalaks pukkidelt juba kadunud ja teadmata suunas. Mis otstarbega see laev on ja kus oma sõite teostab?

Pilt
Kui on probleem, tõmba lõuga
aurik
Liige
Postitusi: 842
Liitunud: 11 Aug, 2007 14:19
Kontakt:

Postitus Postitas aurik »

Laaksaare- Piirissaare praamiliin. Sõiduplaanid siin http://www.transcom.ee/102est.html
Praegusel liinil ja kujul (vist) 2001.aastast. Ümber ehitatud tavalisest liivapraamist.
Aga Vanemuisest on kuidagi kahju. Mõned aastad tagasi vahetati tal isegi põhi ära ja oli lootus, et tehakse sõidukorda, aga....
Tiibur Polaris ka sel aastal sõitma ei hakka http://tartu.postimees.ee/170408/tartu_ ... 324614.php
Pegasusele võib see hooaeg viimaseks jääda
http://www.tartuekspress.ee/?page=7&n=39&id=298
:( :( :(
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2180
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Ja linn ajab miskit asja väikesadamate tegemise teemadel ja plaanib uut laeva soetada...

Huvitav, kumb on siis odavam, kas uue laeva ost või Pegasuse või Vanemuise kordategemine?
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Kasutaja avatar
sammal.habe
Liige
Postitusi: 817
Liitunud: 30 Apr, 2004 19:49
Asukoht: 58°22'N 26°43'E
Kontakt:

Postitus Postitas sammal.habe »

kas sest artiklist sai toona asja ning kui jah, siis millises TM numbris ilmus?
meeleldi viskaksin pilgu peale.

aurik kirjutas:Al.Suure algatatud artikli tegemine käib, aga on tekkinud piltide probleem.
...
aurik
Liige
Postitusi: 842
Liitunud: 11 Aug, 2007 14:19
Kontakt:

Postitus Postitas aurik »

Potsataja103
Liige
Postitusi: 32
Liitunud: 14 Aug, 2005 18:20
Kontakt:

Postitus Postitas Potsataja103 »

aurik kirjutas: … Ennist jäid veel nimetamata 1965-68 Emajõel kihutanud 6-kohalised kiirkaatrid "Volga" 1969 viidi need Pärnusse, kus nad igal juhul veel 1972 lahele lõbusõite tegid …
Ilmselt ka veidi hiljem, sest mäletan kaatrisõitu üpris hästi. (minu väljalaskeaasta on 1970)
sammal.habe kirjutas: … Pärnus oli sama tüüpi Kajakas (roostetas hiljem Kirbu jõe ääres, kes teab mis tast saand?), Kajakaga olen kunagi Pärnust Saaremaal käinud laevapoisina ...
1979 õnnestus ka endal sellega Saaremaal käia (reisijana), kahjuks leidsin sellest reisist vaid ühe pildi, tehtud Kajakalt Roomassaare sadamas (mina siis esiplaanilt teine).
Pilt
Kasutaja avatar
jaan59
Liige
Postitusi: 264
Liitunud: 06 Apr, 2006 20:53
Asukoht: Mäksa
Kontakt:

Postitus Postitas jaan59 »

Kadunud isa oli mul 60.ndatel mehaanikuks, laeval "Sovetskaja Estonija".Olnud teine vist puust kerega reisulaevuke,millega tehti mitmepäevaseid väljasõite Värskasse,Kauksisse jne.Äkki on kellelgi andmeid selle laeva saamisloost ja saatusest...
aurik
Liige
Postitusi: 842
Liitunud: 11 Aug, 2007 14:19
Kontakt:

Postitus Postitas aurik »

Ohhoo, kas mõnda pilti ei ole?
Lugu on pisut kummaline. Minu visuaalsed mälestused hakkavad kogunema alles päris 60-te lõpust, sellise kirjeldusega reisilaeva ma küll ei oska nimetada. Küll aga on 70-test ette jäänud samanimeline suur praam, pikkus ligi 40 m ja laius u 7 m, kandevõimega vähemalt 200 tonni, ( kaks sügavat trümmi, nende vahel laeva keskel väike kajut, kapteniruhv ja mootor muidu ahtriosas) Ilmselt oli ehitatud algselt metsaveolaevaks.
Maha kanti 70-te keskpaigas. Pärast seisis mõned aastad Kabina karjääris(olen lapsena selle peal turninudki) ja eks ta lõpuks metalliks läks.
Nii et SE kindlasti reisilaev polnud. Aga puust kerega... Uku(Turist) tegi küll 60-tel mitmepäevaseid sõite, aga oli teraslaev. Mitmepäevaseid turismireise tegid ka Vanemuine ja Lermontov, aga need olid veel suuremad.
50-tel sõitis Emajõel küll kindlasti paar kahtlast väiksemat reisiaurikut( mõni ilmsesti siis puust kerega) aga 60-te alguseks pidid nad olema maha kantud.
Ahjaa, veel- 50-tel, kui Uku töötas (vist) puksiirina või märgipanijana, oli tema nimi midagi sovetipärast, võimalik, et Bolševik.
Potsatajale
Ennist jäid veel nimetamata 1965-68 Emajõel kihutanud 6-kohalised kiirkaatrid "Volga" 1969 viidi need Pärnusse, kus nad igal juhul veel 1972 lahele lõbusõite tegid
Ilmselt ka veidi hiljem, sest mäletan kaatrisõitu üpris hästi. (minu väljalaskeaasta on 1970)

Kindlasti ka hiljem, mina nägin neid lihtsalt 1972 lapsena koos vanematega Pärnus olles. Lõbusõit jäi aga ära, sest enne meie järjekorda ütles kaatri mootor üles.
Aga Kajaka puhul, tegemist on muidugi venelaste OM-780 tüüpi toodanguga, mida Venemaa siseveekogudel ka täna hulganisti nii ümberehitatuna kui ka originaalkujul sõidab. Mind huvitaks tegelikult siseruumide olukord- ühissalongid, kajutid?
Potsataja103
Liige
Postitusi: 32
Liitunud: 14 Aug, 2005 18:20
Kontakt:

Postitus Postitas Potsataja103 »

aurik kirjutas: ... Aga Kajaka puhul, tegemist on muidugi venelaste OM-780 tüüpi toodanguga, mida Venemaa siseveekogudel ka täna hulganisti nii ümberehitatuna kui ka originaalkujul sõidab. Mind huvitaks tegelikult siseruumide olukord- ühissalongid, kajutid?
Ees salong, all salong, aga mis oli laeva keskpaigas, ei mäleta. WC oli ahtris, sinna tuli väljast minna.
Kasutaja avatar
jaan59
Liige
Postitusi: 264
Liitunud: 06 Apr, 2006 20:53
Asukoht: Mäksa
Kontakt:

Postitus Postitas jaan59 »

Isa oli mul 41.aasta väljalase,seega ei saanud ta 50ndatel veel kuigi kõva mehaanik olla.Küll aga jutt sellest laevast on mulle mällu jäänud,isegi mingi "Edasi"või"Kodumaa" väljalõige peaks kuskil tallel olema(katsun selle üles leida).Räägiti seal põhiasjalikult nõukogude inimeste suurepärastest puhkamisvõimalustest sellel laeval,pilt meeskonnast (3 meest) ja puha.
aurik
Liige
Postitusi: 842
Liitunud: 11 Aug, 2007 14:19
Kontakt:

Postitus Postitas aurik »

Edasites oli muidugi vastavaid nuppe parasjagu, aga kui Kodumaa, siis ilmselt see(artikli pealkirja leidsin ühest i-neti andmebaasist)
Raendi, E. Emajõel, Peipsil ja Võrtsjärvel : [mida pakub Tartu sadam puhkajatele. Reisimarsruutidest]
Kodumaa 1969.06.25
Ma pole seda artiklit lugenud, aga pakun, et laevaks oli ikkagi Vanemuine!
Lermontovil oli ehk rohkem meeskonnaliikmeid ja Turist-Uku oli vist juba
hotellina seisma pandud. Aga mine tea... No üks ta neist kolmest pidi olema.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist