Jõelaevad Emajõel

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
aurik
Liige
Postitusi: 842
Liitunud: 11 Aug, 2007 14:19
Kontakt:

Postitus Postitas aurik »

Lehel 3 oli sellest alusest juttu.
88-89 oli soobeli täienduse järgi vrakk enam-vähem terve, 10 aastat hiljem olid vaid põhjajäänused - 90-tel olid rauakratid ligi pääsenud
retti
Liige
Postitusi: 1268
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Postitus Postitas retti »

Käisin siis nädalavahetuse Peipsil ja uuendasin mälestusi ja suhteid.
Kalli vrakk - see on II MS eelne Eesti piirivalvelaev VALVUR.
Toodi Tartust puksiirlaevaga (AITA/PRAAGA või LIISU) ja tehti jaanituld.
Konsa Toivo ajas vraki pukkide otsa sirgu.
Praeguseks on mulle veel ebaselge,kus Tartus see vrakk üldse oli...
aurik
Liige
Postitusi: 842
Liitunud: 11 Aug, 2007 14:19
Kontakt:

Postitus Postitas aurik »

Aaa, vot kui kena, üks saladus hakkabki lahenema... Kas oli ka juttu, millal ta umbes sinna toodi? Tartu jõesadamal sellist laeva 70-80-tel kindla peale sõidus ei olnud. Äkki seisis ta mõnes Peipsiäärses sadamas?
retti
Liige
Postitusi: 1268
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Postitus Postitas retti »

Selles iva ongi - kus oli see VALVUR pealesõjaaegse aja.
Minu tutvusringkonnas ei tea seda laeva keegi Emajõel liikumas või seismas näinud olevat.
Aga Tartust toomist väideti raudselt.Puksiir AITA on endine PRAAGA.
aurik
Liige
Postitusi: 842
Liitunud: 11 Aug, 2007 14:19
Kontakt:

Postitus Postitas aurik »

Minu mäletamise järgi on AITA vana nimi(vene Jaroslavets tüüpi töölaev, sõitis Emajõel-Peipsil selle nime all 80-tel)ja PRAAGA uus.
Võimalik muidugi, et VALVUR oli see kaldal seisev puksiiri moodi kere, mida pidasin omal ajal sõitnud OMEDUKS(vt leht 3)
ASuur
Liige
Postitusi: 542
Liitunud: 09 Apr, 2005 15:56
Kontakt:

Postitus Postitas ASuur »

Niisiis,vaataks korra üle plaanitavate "Võitmatu armaada" mereväemanöövrite kava:
Osa võtavad
1.Eskaader Sammal.habe & Co taskuristleja pella-fjordi+päravurriga
2.Eskaader Asuur, LionRat,Speedsta,Eikeegi lahingulaev Athene'ga
4.september
8.00 stardin auto ja paaditreileriga Tallinna lähedusest
Ca 12.00-12.30 kokkusaamine Kavastus kusagil ristmiku lähedal,umbes siin - 58:23:01,6 ja 27:02:38,0 (eeldan,et vettelaskmiskoht asub ikka Emajõe põhjakaldal)
13.00-20.00 Manöövrid Kavastu-Praaga-Koosa(?)-Kalli-Leego
Ööseks teen ettepaneku peatuda vanas Akali talukohas 58:24:27,8 ja 27:13:49,0 ,seal võiks äkki veidi kõrgem ja lagedam koht leiduda ja Peipsile on sealt kiviga visata.
Õhtul muidugi lõke,vorstide sussitamine ja mõnus juturing!

5.september
Juhul,kui 1.eskaader tõesti Peipsile ei välju,siis toimub hommikul jagunemine ja ainult 2.eskaader asub Piirissaart vallutama.
Seega 9.00-15.00 Operatsioon Akali-Meerapalu-Piirissar.
Viieks kuueks õhtul prooviks Kavastus tagasi olla,et veel inimlikul ajal Tallinna jõuda.
Minul on kahekohaline telk kaasas,seega austatud paadikaaslastel paluks veel üks kahekohaline telk kaasa võtta.Samuti omale magamiskotid ja söök-jook (ärge vorste grillimiseks unustage!).
Kasutaja avatar
LionRat
Liige
Postitusi: 327
Liitunud: 10 Jaan, 2007 14:46
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas LionRat »

Sõber-akvalangist on huvitatud osavõtust kui õnnestub paat sebida või ehk on kellegi alusepeal veel ruumi :?:
ASuur
Liige
Postitusi: 542
Liitunud: 09 Apr, 2005 15:56
Kontakt:

Postitus Postitas ASuur »

Ma ei tea,kuidas sammal.habel!?
Meie oleme küll kurguni täis - paadis on küll 5 kohta,aga mina olen kahe eest,nii et annab juba kohad täis.Lisaks nelja mehe rännuvarustus+telgid+pika sõidu kütus - kipub niigi üle koormatud olema.
lamjak
Liige
Postitusi: 483
Liitunud: 27 Mär, 2006 13:52
Kontakt:

Postitus Postitas lamjak »

Lugesin vanu Eesti Looduseid ja mis ma leidsin:

Aastal 1952 kasutas prof. H. Riikoja Võrtsjärvel kalakaitselaeva "Valvur". Milline on seos Kalli järvel asuva vrakiga, ei oska öelda.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Liige
Postitusi: 817
Liitunud: 30 Apr, 2004 19:49
Asukoht: 58°22'N 26°43'E
Kontakt:

Postitus Postitas sammal.habe »

mul näib, et kaasasõitjakandidaat kipub kõhklema. sestap võib-olla et mahub. ent taas - võõras tegelane, peale selle et akvalangist ja lõviroti sõber... ei tea tast ju midagi.

samas püüan paadi remonti forsseerida. praeguse seisuga peaks valmis saama õigeks ajaks.
-------------------------------------------------------------------------------------

EDIT: ei saa valmis. perekondlikud kohustused võtsid aja ära ja järgmise nädala aeg läks ka. seega - minu taskuristleja jääb seekord dokki... :cry:

ASuur kirjutas:Ma ei tea,kuidas sammal.habel!?
Meie oleme küll kurguni täis - paadis on küll 5 kohta,aga mina olen kahe eest,nii et annab juba kohad täis.Lisaks nelja mehe rännuvarustus+telgid+pika sõidu kütus - kipub niigi üle koormatud olema.
ASuur
Liige
Postitusi: 542
Liitunud: 09 Apr, 2005 15:56
Kontakt:

Postitus Postitas ASuur »

No mis seal ikka,lähme siis ühe paadiga.
Eikeegi ja Speedsta on kinnitanud oma tulekut,LionRat ei pääse.
Samas lubas Katja homseks teada anda,kui tööl miskit ees pole,siis tuleb.
ASuur
Liige
Postitusi: 542
Liitunud: 09 Apr, 2005 15:56
Kontakt:

Postitus Postitas ASuur »

Eskaader siis lõplikult koos:
Lahingulaev Athene http://static.petrisimolin.com/gallery/ ... r-paat.JPG
ASuur
Eikeegi
Speedsta
Katja
Kasutaja avatar
LionRat
Liige
Postitusi: 327
Liitunud: 10 Jaan, 2007 14:46
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas LionRat »

Käreveres pidavat toimima paadilaenutus,hinnad alates 550.-24h Päramootoriga küna eest on ju üliodav hind mu meelest.Tonni eest saab juba sellise pilli ,kus varre asemel rool peos...
ASuur
Liige
Postitusi: 542
Liitunud: 09 Apr, 2005 15:56
Kontakt:

Postitus Postitas ASuur »

LionRat kirjutas:Käreveres pidavat toimima paadilaenutus,hinnad alates 550.-24h Päramootoriga küna eest on ju üliodav hind mu meelest.Tonni eest saab juba sellise pilli ,kus varre asemel rool peos...
Praegu kipub asi siiski pigem inimeste,kui paatide taha jääma!Nagu juttu oli - katusealusega
mootorparve oleks ju ka piisava hulga inimeste puhul 400/nägu 24h kätte saanud.Mul oli igaks juhuks isegi mingi esialgne bronn peale pandud.
Lõppude lõpuks,mis seal ikka,üks paaditäis on koos ja siis lähme lihtsalt väiksema seltskonnaga.
ictta
Liige
Postitusi: 2151
Liitunud: 15 Juun, 2004 4:11
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ictta »

kui inimesi puudu ja ruumi on, tuleks kaasa
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist