Metsakiiver ja küsimus pildi kohta Elva 1944?

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Rait
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 01 Aug, 2007 14:50
Asukoht: Elva
Kontakt:

Postitus Postitas Rait »

Maru tuttav koht on, tundub kangesti praeguse maratoniraja moodi. Tol ajal olevat seal olnud "tankitee". Seda juttu olen kuulnud väga mitmelt inimeselt, seega võib see isegi tõele vastata.

Olen kuulnud ka mitme inimese käest, et Vaikses järves (muideks, see on kohe lasketiiru külje all) olevat ka tank (ja isegi lennuk) sees.
Kui jutt käib koobastest, olen ma alati huvitatud.
juss000
Liige
Postitusi: 383
Liitunud: 13 Dets, 2005 9:02
Kontakt:

Postitus Postitas juss000 »

Rait kirjutas:
Maru tuttav koht on, tundub kangesti praeguse maratoniraja moodi. Tol ajal olevat seal olnud "tankitee". Seda juttu olen kuulnud väga mitmelt inimeselt, seega võib see isegi tõele vastata.

Olen kuulnud ka mitme inimese käest, et Vaikses järves (muideks, see on kohe lasketiiru külje all) olevat ka tank (ja isegi lennuk) sees.
Olen ka seda tankijuttu kuulnud,seal kusagil ligidal oli olnud venkude tankidel mingi varjualune.Lennuk on uudis.
Kasutaja avatar
Kuperjanov
Liige
Postitusi: 389
Liitunud: 23 Veebr, 2006 15:02
Kontakt:

Postitus Postitas Kuperjanov »

Rait kirjutas:
Maru tuttav koht on, tundub kangesti praeguse maratoniraja moodi. Tol ajal olevat seal olnud "tankitee". Seda juttu olen kuulnud väga mitmelt inimeselt, seega võib see isegi tõele vastata.

Olen kuulnud ka mitme inimese käest, et Vaikses järves (muideks, see on kohe lasketiiru külje all) olevat ka tank (ja isegi lennuk) sees.
Tartu maratoni korraldatakse alates 1960. aastast. On kellelgi informatsiooni, kuna see metsarada marsruudil Elva - Otepää loodi? Ei ole ise nagu midagi kuulnud seal olevast tankiteest. Rohkem jääb mulje mingist sõjamasinate "surnuaiast", kuhu on purukslastud masinad veetud või siis on tõesti kolonn täistabamuse saanud. Nii palju, kui ma ise suudan seda rada endale silme ette manada, siis sellist vasakul olevat küngast ma enne Elva jõge ei mäleta. Seega võib olla rohkem sinna Otepää poole. Aga võin ka eksida, kuna maratoni sõitnud pole :oops:

Vaikne järv on aga üle kontrollitud ja tanke ega lennukeid sealt leitud pole. Lasketiir asutati peale sõda ning sellel ei ole mingit seost seal oleva "tankiga".
kari lumppio
Liige
Postitusi: 312
Liitunud: 30 Mär, 2005 9:46
Asukoht: Espoo, Soome
Kontakt:

Re: Metsakiiver ja küsimus pildi kohta Elva 1944?

Postitus Postitas kari lumppio »

Tere!

Viidatud foto on olemas Filmiarhiivis Tallinnas. Samas pundas oli ka teisi fotosid sama rusudest. Muu hulgas ka Panter numbriga "201" kui mälu ei mind petta. Fotode kirjelduses vist oli et Elva kandis aga pead ei anna. Endal neid fotosid ei ole.


Kari
Rait
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 01 Aug, 2007 14:50
Asukoht: Elva
Kontakt:

Postitus Postitas Rait »

Mulle endale on maru tuttav koht seal pildil. Peab minema vaatama, kas on kuskil sarnast kohta või mitte.
Kui jutt käib koobastest, olen ma alati huvitatud.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

zz
Viimati muutis Arnold, 15 Aug, 2007 1:45, muudetud 1 kord kokku.
ice343
Liige
Postitusi: 243
Liitunud: 24 Mär, 2007 22:14
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ice343 »

Arnold kirjutas:
Mulle endale on maru tuttav koht seal pildil. Peab minema vaatama, kas on kuskil sarnast kohta või mitte.
Mulle läheb vähe korda, et Sa oma aega isiklikust rumalusest raiskad tühikargamisele, aga ehk vanemad loodavad Sinust saada kirurgi, dirigenti või ekskavaatorijuhti? Kusteab metsas tehtud foto käes mööda võsa kõndimine on kindlasti targem tegevus kui elus puude sisse aukude põletamine ja igasuguse pasa mahapoetamine "metsapealinna" Elva elanikele nii loomuomaselt oma järvedeäärsetesse metsadesse ja teinekord ka iidsetele kalmetele. Seega soovitan pilt käes ümber maakera kõndida! Saad ajalehte ja meie saame naerupugistamisel vahet pidada.
Mis mõte sellel postil oli. Las poiss käib Elvas ringi kui poiss tahab. Võimalik, et äkki teabgi kohta. Mõni koht ju ikka talletub mällu mingi erilise märgina. :roll:
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

zz
Viimati muutis Arnold, 15 Aug, 2007 1:44, muudetud 1 kord kokku.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

zz
Viimati muutis Arnold, 15 Aug, 2007 1:43, muudetud 1 kord kokku.
Rait
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 01 Aug, 2007 14:50
Asukoht: Elva
Kontakt:

Postitus Postitas Rait »

Sinu jutus on iva sees aga ma arvan et saab ka rahulikumalt seda asja rääkida? Ei pea kohe kaela lendama!
Kas ma pean veel seletama kui loll on ühte täiesti seosetut pilti vaadates metsa siirduda!?
No kui ma tunnen seda kanti nigu oma viit sõrme, siis pole ju probleemi seal tunnike - kaks jalgrattaga sõita! Nagu ma sureks selle kätte ära.
Kui jutt käib koobastest, olen ma alati huvitatud.
ice343
Liige
Postitusi: 243
Liitunud: 24 Mär, 2007 22:14
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ice343 »

Rait kirjutas:Sinu jutus on iva sees aga ma arvan et saab ka rahulikumalt seda asja rääkida? Ei pea kohe kaela lendama!
Kas ma pean veel seletama kui loll on ühte täiesti seosetut pilti vaadates metsa siirduda!?
No kui ma tunnen seda kanti nigu oma viit sõrme, siis pole ju probleemi seal tunnike - kaks jalgrattaga sõita! Nagu ma sureks selle kätte ära.
Ära pane tähele. Las Arnold "filosofeerib". (nali)
Ära karga kohe turja, et ta üritab leida kohta kus võib olla sõjatehnikat. Ega siis kõik Elva metsad äkki samasugused pole nagu pildil on. :)
Kasutaja avatar
ugandiklubi
Liige
Postitusi: 1114
Liitunud: 10 Juun, 2004 15:02
Asukoht: Tartu või Sinimäe
Kontakt:

Postitus Postitas ugandiklubi »

:wink: Nimetatud tee osa jääb välja lahingu tegevuse piirkonnast . Seda teed võisid kasutda tankigrupp liikumiseks Elvasse .
Rait
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 01 Aug, 2007 14:50
Asukoht: Elva
Kontakt:

Postitus Postitas Rait »

Nooruke mets on seal. Umbes sama mis praegu. Sellest järeldan et on jõudnud juba uus "põlvkond" peale kasvada.

See koht tundub olema lasketiirule väga lähedal.

VÕI.

Ongi see lasketiir? :roll:
Kui jutt käib koobastest, olen ma alati huvitatud.
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2197
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Arnold sai Villelt ninanipsu, tea kas nüüd materdab oma löögivõime testiks noorsande?
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
ice343
Liige
Postitusi: 243
Liitunud: 24 Mär, 2007 22:14
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ice343 »

Soobel kirjutas:Arnold sai Villelt ninanipsu, tea kas nüüd materdab oma löögivõime testiks noorsande?
Villelt? Noorsande ?? :D
Ehk räägid lähemalt keda sa nende all mõtled :D
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist