www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 25 Sept, 2020 6:26

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 2711 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 181  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14 Aug, 2008 23:35 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Aug, 2008 10:25
Postitusi: 1979
denis23 kirjutas:
vennikesed, andke andeks - ma elan eestis juba neljandat aastakümnet, millest enamuse suhtlen just eesti inimestega.
arvan et substants minu jalgade vahel on piisavalt kõvast materjalist et alljärgnevat teile öelda:

enamusele teist on sügavalt pohhuj gruusia, osseetia, abhaasia - vähemalt sama pohhuj kui tutsi ja hutu rahvaste elulood.

kogu teie krokodillipisarad ja sümpaatia põhjuseks on üks ainuke asjaolu - konflikti üheks osapooleks on venemaa.
Ning selles olukorras "ei ole tähtis et meil on valed sõbrad, tähtis on see, et meil on õiged vaenlased" dessant.


See "õigete vaenlaste" lause hakkab sul juba kaubamärgiks saama. Kui vaenlasi saaks valida, siis oleks Läti meile märksa mugavam vaenlane ;) Kusjuures ma olen täiesti kindel et kui Venemaa ükskord normaalseks riigiks hakkab, siis on ka meie suhted normis. Aga niikaua kui ta mingeid mäsusid, blokaade, topeltolle jms naabritele organiseerib, pole ka neil ka naabritelt head suhtumist oodata. Muidugi on meil võimalus ka valgevenestuda :roll:


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14 Aug, 2008 23:38 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Sept, 2006 19:47
Postitusi: 36
denis23 kirjutas:

Nii et ärge rääkige minule sellest, kuidas Putini pressisekretär iga päev vägistab õnnetuid venemaa kirjasutrasid. Ma ei sälli valet, silmakirjalikkust, alatust. Mind ei heiduta seda, et meie "suuremal vaenlasel" need kõik meetmed on arsenalis. Ma elan eestis, olen eesti kodanik ning maksan maksud eestis. Ning tundub, et meil koduski suured reservid ajakirjanduse objektiivsuse poolest. Vahest suuremadki kui meie "suuremal vaenlasel"


See, et igal pool propaganda, kas suuremal või vähemal määral, see on selge. Ka uskuda ainult Eesti ajakirjandust oleks naiivne, eriti siis, kui kohal polnud mitte mingit Eesti ajakirjanduse esindajat. Olen nõus Sinuga, et igal kodanikul on õigus nõuda tõepärast informatsiooni.

Selge see, et põhipoint just seisneb selles, kas sõda oli provotseeritud või mitte. LO poolt infot andsid ainult vene ajakirjanikud. Kohal olid ka rahuvalvajad kas Gruusiast, Venemaalt või LOst. Sõltumatu vaatajaid Venemaa piirkonna ei lubanud aastate jooksul. Ka pildid selles, et laseb GRAD. Jah, visuaalselt efektne värk kuid keegi ei tea kuhu see GRAD laseb.

Putin ütleb et rahuvalvaja kohutus kutsuda korrale leppe rikkujat. Ok.
Opereerime tunnustatud faktidel mis mõlemal poolt leidsid kinnitust.
Abhaasia pealikud ei häbenenud rääkima TV kaamerasse et nad esimesena alustavad operatsiooni Gruusia vastu. Ja tegidki VF õhuväe toel, läksid sina kus abhaasia väed leppe kohaselt ei tohtinud olla.
LO juhid aga ei varjanud et lähevad nüüd kontrolli võtmas Gruusia külade üle, ka seal, kus nad ei tohiks käia. Ja see siis, kui Tshinvallis on vene vähed + vene prokuratuuri uurijad. Seal toimub klassiline vene "zachistka" + marodööritsemine.

Peamine aga, Vene, Abhaasia ja LO pooled ei eitagi koostööd, millele saaks toetust et vene rahuvalvajad tõesti olid enne erapoletu?

Venemaa meediast ja Putinist. See on teine ja pikkem teema ja see võiks arutada propoganda teema all. Aga, vaatame nüüd faktide näkku ja kontrollime, kuidas vene meedia valgustab meile tuntud fakti:

"Грузинскую армию пополнили эстонские добровольцы
19:54 14.08.08

Эстонские добровольцы, пополнившие собой ряды грузинской армии в количестве 50 человек, направлены правительством Эстонии для защиты суверенитета Грузии и обеспечения вывода российских войск с грузинской территории.

Использована информация агентства "Интерфакс""
http://news.ng.ru/2008/08/14/1218729277.html


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14 Aug, 2008 23:44 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Dets, 2005 23:09
Postitusi: 2228
Tsiteeri:
Venemaa meediast ja Putinist. See on teine ja pikkem teema ja see võiks arutada propoganda teema all. Aga, vaatame nüüd faktide näkku ja kontrollime, kuidas vene meedia valgustab meile tuntud fakti:

"Грузинскую армию пополнили эстонские добровольцы


Paraku mingi grusiinide infoagentuur vist väitis sedasama. Seega venelastel on nüüd hea viidata.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14 Aug, 2008 23:46 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 17 Okt, 2004 12:38
Postitusi: 1961
see on järjekordne lausvale sellest, et meil on olemas ainult kaks teed - kas iseseisvuse osaline või täielik kaotus, või siis jobulik vastuseis venemaaga. Kõik!!! Valikut pole mehed - kas oleme siis märtrid, või venelaste sabarakud.

Maailmas käib Püha Sõda, kõik peavad selles osa võtma!!!
Üsna meenutab Orwelli "Loomatalu" ja "1984". Soovitan lugeda.

Elad Eestis aastaid selle teadmisega, et maailmas on Uus Külm Sõda, meie ees on on Suur Vaenlane, meie taga on kogu Vaba Maailm. Meie oleme nagu sõja noateral.
Oled kuu aega välismaal - ja mis ime, ei olegi mingit sõjat. Selgub et keegi ei tahagi Venega - v.a. mingi väikefraktsioon külma sõja veteranidest, keda meil millegipärast peetakse Lääne avalikuks arvamuseks.

_________________
Ostan kokku kõik võimalikud E.Savisaare kuju, nime, autogrammiga esemed (trükimaterjalid, aktifotod, raamatud, pastapliiatsid, toiduainepakendid) jne.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14 Aug, 2008 23:47 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 14 Juun, 2005 17:38
Postitusi: 659
Asukoht: Tallinn
Ükskõik kes alustanud provotseerimist, leidus teine pool, kes on provotseerimisega kaasa läinud. Saakašvili šanss tagastada Gruusiale L-Osseetia oli võimalik ainult kiire, valutu ja võimalikult veretu operatsiooni käigus. Ossetlaste juhtkonna huvides oli võimalikult rohkem kära tegema iga Gruusia liigutuse pärast ja teeskleda agressioni ohvri -- selleks, et Venemaa sekkuks võimalikult varem. Venemaa huvides oli meelitada osapooled konfliktisse ning näidata end rahuvalvajana ja regiooni julgeoleku põhi- või ainutegijana. Võimalik, et venelased tõesti ei olnud valmis, milline õnn langeb kätte, kui nad saavad põhjuse takistusteta oma tankidega sõita läbi Gruusia ja Gori Stalini väljakul Stalini monumendi juures pilte teha.

Sellest lähtudes, Gruusia pidi tegema kõik selleks, et Venemaa ei sekkuks või tal ei oleks jäänud aega sekkumiseks. Mina tegelikult olin kindel 08.08.08 umbes kella 12:00-ni, et välksõda õnnestub ja vene rahuvalvajad seisavad lähitundide järel faktide ees -- Ossetia on taasvallutatud, Roki tunnel on kinni, separatistide juhtkond isoleeritud, uus gruusiameelne administratsioon on paigas ja "juba alustab taastamistöid". Kuna venelased on siiski jõudnud sekkuda, siis Saakašvilil on paratamatult kaela peal otsene vastutus välksõja ebaõnnestumise eest. Ja kõikide nende hädade eest, mille all praegu grusiinid kannatavad. Sellest me võime siin vabalt omavahel rääkida. Mingit putinimeelsust selles ma küll ei näe. Aga grusiinidega rääkides, ma arvan, pole mõtet Saakašvilit mainida -- neil on praegu vaja meie toetust, Mišaga nad saavad ise hakkama.

Olen nõus Denissiga, et kurb näha, kuivõrd vähe keskmine eestlane teab Gruusiast ja grusiinidest, kui primitiivne on ettekujutus gruusia-vene suhetest. Igal juhul, neile, kellel ei olnud võimalust Gruusia kultuuriga tutvuda -- soovitan väga, te ei kahetse. Nad on suurepärased lauljad, andekad kinotegijad ja neil on fantastiliselt maitsev rahvusköök.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14 Aug, 2008 23:51 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 20 Jaan, 2007 16:00
Postitusi: 949
denis,

Üht pidi võiks võtta Sinu ja kolleegide vahelist plõksimist siin kui ühe provokaatori tegevust, mille efekt on see, et juba mitmendat lehekülge oled Sa suutnud viia arutelu peateemalt kõrvale ja tegeletakse mingite maitse-eelistuste klaarimisega. Sellest seisukohast võttes võta torkimisega natuke vaiksemalt (ära torgi eesti karu :D:D:D) ja teiselt poolt teised foorumlased võiks harjutada meie omaenda Tšhinvali jaoks külma närvi.

Nüüd, oletame, et Sa ajad täiesti siirast juttu ja sestap sooviksin mõned Sinu kahtlused hajutada:

- Kaukaasia on nii keerulise ja pika intriigiga koht, et meil ei maksa oma peakesi sellega eriti vaevata. See mis toimus ei oleks pidanud toimuma ei oleks pidanud toimuma. Alustas, kes alustas aga ei rahuvalvajate mandaadi ega (hetkel veel kehtivate) rahvusvaheliste tavade järgi ei olnud Vene armeel vähemalt selles mastaabis ja teguviisis sinna asja;

- Samamoodi on edasise uurimise küsimus see, et kes kumma poole kallal sõjakuritegusid sooritas, s.h. tappis sihipäraselt tsiviilelanikke, sõjavange ja hävitas sõjalise eesmärgita asustatud punkte. Jätame selle kellelegi teisele närida, eks?

- Ei saa ju eitada, et naftarahade toitel ärkav Venemaa tahab saada ka oma USA rolli. Oma väikest Iraaki ja Grenadat. See oli suurepärane võimalus. Mis sest, et saadi nina pihta aga näe, uhkus on nüüd rinnus.

- Eesti ei vaena vene võimu, otsi tuge USA-lt ega toeta Georgiat ja teisi mitte lollusest ja laiskusest vaid selgest omakasupüüdest. Eestlastel selline tagasihoidlik soov ajada asju oma riigis ja soovitavalt mitte vene võimu all. Ärme hetkel selle üle vaidle, et kas Venel on Eesti suhtes ambitsioonid või ei ole (eestlased arvavad nii, venelased ei arva, kellele blondid, kellele brünetid)

- Gruusiat toetab Eesti, teatud tingimustel tingimusteta, põhjusel, et nad on sarnases situatsioonis nagu Eesti on olnud ja tegelikult ka jätkuvalt on. Ühtpidi, meil natuke ka on mida jagada ja teisalt on ikka mõnna tunne selline vana tegija olla. Šaaka ja tema rahvuskaaslased võivad olla kuumaverelised, naiivsed ja distsiplineerimatud, kuid meil on täpselt sellised grusiinid võtta ja ei tibagi teistsugused. Aga tänus sellele, et nad jagavad mõningaid ühiseid väärtusi meiega, oleme me nõus lahti rullima nii mõnegi vaiba.

Kirjuta, et mis tundub Sulle eestlaste hoiakus ebaselge ja mis otsad minu jutus lahtised on.

Ühtlasi juhin ka tähelepanu, et internet on neil päevil täis valgunud sellises koguses valskust, et väidetavate internetitsitaatide põhjal kokku panna nende päevade sündmuste analüüs ning õiguslik hinnang on suht viljatu tegevus. Aga üritada võib.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14 Aug, 2008 23:51 
Eemal
Liige

Liitunud: 06 Mär, 2008 12:00
Postitusi: 594
Hm, vahepeal kipub minema nagu jaburaks omavaheliseks aruteluks kogu see värk, jooge mehed vähem ja spekuleerigem vähem ja arutlegem ka vähem, rääkimata ennustustest, krt, nagu ma ei tea mis...Liigun teemalt varsti sujuvalt üle kui jaburus jätkub, suhelge PRIVAS, kui omavahel vaja tõmmelda! Arvan et nii mõnigi nõus minuga.
Tahad midagi asjalikku lugeda ja vaadata aga näed mingit omavahelist jama, kopp ees ja kes tahab jõuda kõike siis haarata kui koguaeg ei istu siin ja ei jõua jälgida toimuvat, krt...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Raudtee remont
PostitusPostitatud: 14 Aug, 2008 23:52 
Eemal
Liige

Liitunud: 10 Aug, 2005 20:12
Postitusi: 193
Mitte stroibat, vaid Venemaa raudteeväed, mis on eraldi väeliik (ülem kindralleitnant Kleimets).
http://www.mil.ru/848/1045/25229/index.shtml
Remont kestis 31.mai - 30.juuli 2008.

Putini käsk
http://www.rg.ru/2008/07/25/jeldor-anons.html

Gruusia protest, NATO peasekretäri protest
http://news.bbc.co.uk/hi/russian/intern ... 532328.stm

Veel
http://www.regnum.ru/news/1033622.html
http://www.lenta.ru/news/2008/07/30/end/
http://www.newsru.com/world/25jul2008/withdrawn.html

Some kirjutas:
Venelased remontisid stroibati abil äsja raudteid ja tugevdasid sildu Abhaasias


Viimati muutis mil34, 15 Aug, 2008 0:23, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14 Aug, 2008 23:54 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 18 Mär, 2006 2:59
Postitusi: 1662
Asukoht: Eesti Kuningriik
Reigo kirjutas:
Tsiteeri:
Venemaa meediast ja Putinist. See on teine ja pikkem teema ja see võiks arutada propoganda teema all. Aga, vaatame nüüd faktide näkku ja kontrollime, kuidas vene meedia valgustab meile tuntud fakti:

"Грузинскую армию пополнили эстонские добровольцы


Paraku mingi grusiinide infoagentuur vist väitis sedasama. Seega venelastel on nüüd hea viidata.

Ma kõlan nüüd küll veidi ebadiplomaatiliselt, kuid - who cares? Mind isegi rõõmustab nende meeste ja naiste julgus!

Palju meie Vabadussõjas võõrriikide vabatahtlike oli? Vene vabatahtlikud sõdisid alles hiljuti Balkanil. Mis siis?

Ma ei saa aru, mida eesti peaks venemaa poolt kartma? Viimane asi, mida Venemaa saab teha, on meid sõjaliselt rünnata. Aga voilaa, siis on ka 3 maailmasõda lahti. Kes selle võidab? No kui raketikilbid paigas jne...kahtlust ei tohiks olla. Kuid ma ei usu, et Venemaal oleks suur soov suitsiid teha. tõesti ei taha seda uskuda.


5 kolonn Eestis Gruusia-Vene konflikti valguses: http://www.hot.ee/viieskolonn/

_________________
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *


Viimati muutis krizz, 14 Aug, 2008 23:57, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14 Aug, 2008 23:55 
Eemal
Uudistaja

Liitunud: 13 Aug, 2008 15:02
Postitusi: 9
Asukoht: Tallinn
denis23 kirjutas:
enamusele teist on sügavalt pohhuj gruusia, osseetia, abhaasia - vähemalt sama pohhuj kui tutsi ja hutu rahvaste elulood.

Ja selles on sul täiesti õigus - väheseid huvitab nimetatud rahvuste käekäik ning eelkõige on meie kõikide edasiviivaks jõuks hirm. Hirm selle ees, mis saab edasi. Kas mitte meie pole järgmised?

http://lenta.ru/conf/lukyanov/

Tsiteeri:
Küsimus: "Nimetage 5 erinevust Gruusia käitumises L-Ossetias ning Venemaa käitumises Tshetsheenias 8 aastat tagasi."

Vastus: "Üks erinevus. Venemaa võitis, Gruusia kaotas. See on ka kõik."


Minu vaba tõlge, mis vene keele nüanside tundjatel võib olla erinev. Point on, et praeguses maailmas maksab jõud palju rohkem kui õiglus ning ainuke mis maksab on tugevama õigus, vähemalt Moskva arvates. Pole ime, et väikerahvad, nagu Eesti, sümpatiseerivad Gruusiale ning tõlgendavad uudiseid just nii, nagu neile (meile) on kasulik. Saad sa neis (meis) mingit süüd leida, kui nende (meie) endi eksistent sõltub sellest samast "tugevama õigusest"?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14 Aug, 2008 23:58 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 20 Jaan, 2007 16:00
Postitusi: 949
Tsiteeri:
kas iseseisvuse osaline või täielik kaotus, või siis jobulik vastuseis venemaaga

Jõudsid mind juba vahepeal toita:
Vastus ei kumbki. Eesti on võrreldes Gruusiaga elevandi kannatus nende nõmeduste suhtes mida Vene läbi viib. Lähiminevikust võib küll näha Vene endapoolseid lollusi ja varjamatut imperialistlikku huvi Eesti ja teiste lähipiirkondade järele. No kui Sa tead, et naaber on pätt ja kavatseb vargile ja naist vägistama tulla, no eks Sa siis kuidagi temasse ikka suhtud. Viina võib ju koos juua aga üks vale liigutus ja saab nuga. Ja kui on liiga jõmm naaber, siis viina ka koos ei juua. Kui laiama tuleb kutsutakse naaberõue mehed talle lõuga andma. Nii lihtne see ongi. Aga väljaspool pingehetki - selline tore maikaga vasja see naabrimees.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 15 Aug, 2008 0:01 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 17 Okt, 2004 12:38
Postitusi: 1961
ma leian, et ei ole mõtet joovastuda "tugevama õigusest", siis kui oled väikerahva esindaja.

ok, tegelikult, ka suurrahvale võib "tugevama õigus" saama saatuslikuks -
kuid selleks võivad kuluda põlvkonnade elud.

Mulle tundub, et Saakashvili ja Putin jagavad üsna lähedased väärtused, ning toetades ühte, võtame meie endalt moraalse õiguse kritiseerida tulevikus teist.

_________________
Ostan kokku kõik võimalikud E.Savisaare kuju, nime, autogrammiga esemed (trükimaterjalid, aktifotod, raamatud, pastapliiatsid, toiduainepakendid) jne.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 15 Aug, 2008 0:10 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 20 Jaan, 2007 16:00
Postitusi: 949
Tsiteeri:
praeguses maailmas maksab jõud palju rohkem kui õiglus ning ainuke mis maksab on tugevama õigus

Siinsete kirjutate probleem on, et meil kõigil on mõnikümmend kuni 50+ aastat elu nähtud aga ajalugu on pikem. Ajalugu ütleb, et ei ole eriti ajastuid kui jõud ei maksaks. Venemaal on lihtsalt a) märkimisväärne sõjaline jõud b) mass rahvastiku, mastaabi ja tooraine näol ning c) täiesti mankurdistatud ja mõnusalt manipuleeritav ühiskondlik teadvus. Võim tuleb seal ainult läbi jõu. Üritavad USA moodi kavaldada aga Lavrov ja 5 minutise vahega samal intervjuul vahele nagu poisike.
USA ja Euroopa mõtlesid välja sellise imeliku asja nagu heaoluühiskond või IIMS järgne ühiskond kus mittesõdimine on eesmärk omaette. Et oleks stabiilsus ja ja suur hulk keskmikest tarbijaid, kes tarbiks igasugust sodi mida ettevõtjad toodavad. Lihtsalt teine ja eestlase arusaamise järgi natuke rafineeritum maitse oma võimu teostamisel. Ja ongi kõik. Eelistuste küsimus ja meil on teised eelistused.
Tsiteeri:
Mulle tundub, et Saakashvili ja Putin jagavad üsna lähedased väärtused, ning toetades ühte, võtame meie endalt moraalse õiguse kritiseerida tulevikus teist.

Ära väga värise. Maailm on igat värvi põrsaid täis. Bushi vigadest teadlik olles flirdime täiest teadlikult Iraagis, Šaakat toetame, sest see on meile kasulik ja kui Putin oma tilli imetlevat strateegiat jätkab, siis põlgame teda edasi. Tal on ju nii ilus ja tal on need mehed olemas, kes seda s... võtavad nii, et meil ei maksa üldse sellele pretendeerida. Pealegi räägitavat, et pidi väike ja kehva maitse juures olema.


Viimati muutis araterI, 15 Aug, 2008 0:14, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 15 Aug, 2008 0:11 
Eemal
Liige

Liitunud: 28 Dets, 2004 21:45
Postitusi: 2150
Teema hakkab sujuvalt muutuma mölaks. Kahju.

Hea meelega sulgeks, kuid jätan selle siiski Toomase otsustada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 15 Aug, 2008 0:18 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 20 Jaan, 2007 16:00
Postitusi: 949
Kõige mõistliku ilmselt viimased paar lehekülge lahku tõsta mingi teema alla Gruusia konflikt ja Eesti ning ülejäänu strictly allikad ja info mitte päevapoliitilised heietused.

Põhjusel, et denisi taoliste meestega tahaks natuke rohkem juttu puhuda, muidu ootab iga teema sabas sama tagajärg ees.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 2711 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 181  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt