Liibüa kodusõda alates 2011

Sündmused, mis saavad ajalooks alles homme.
Vasta
kana tagumik
Liige
Postitusi: 1870
Liitunud: 13 Mai, 2009 19:12

Re: Relvakonflikt Liibüas 2011

Postitus Postitas kana tagumik »

Ärge raisake oma aega Corvuse/Trummi plära lugemisele - mida rohkem neil käest kisub, seda enam tuleb neoilt mingeid suva meelevaldseid võrdlusi ( 80ndate rahutused tallinnas ja hitleri näide leiavad oma koha ja nii edasi. Need on jumala lambist võetud ja ei oma tuneesia-liibüa-egptusega mingit seost. Olukord on niivõrd palju muutunud, et ei kannata ka varasemad näited külma sõja aegadest muudes riikides, kui just ei arvestata pärandina kaasas olevat.

Kui üliõpilane esitaks töö selliste võrdlustega, ei võetaks seda lihtsalt korralikumas ülikoolis vastu.

Lihtsalt kogu see iraagi-afganistani-egiptuse-liibüa asi on niivõrd kontrolli alt väljunud, et suht mõttetus on midagi põhjapanevamat püüda ennustada varasema andmestiku põhjal. uueks "reagendiks" on nt internet, vaesuse kasv,toidu-ja toormehindade kasv, ja keegi ei tea, kuidas "vanad komponendid" uues keskkonnas võivad reageerida.

Kui te oma ennustustes nii kõvad mehed olete, et lööge rahakott börsile ja hakake panustama, saab ju mängida nii tõusule kui langusele börsil ses rikutud maailmas.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40208
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Relvakonflikt Liibüas 2011

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kahtlemata asjad muutuvad.

Paraku on jäänud tõsiasi, et Läänele ja tema tüüpilistele armeedele sobiks paremini vastase mõjutamine mingite käegakatsutavate "gravitatsioonikeskuste" abil kui olukord, et need enamvähem puuduvad. Ehk kui oli vaja omal ajal kellegi ebasoovitava ambitsioone piirata, tehti üks õhuoperatsioon, tulistati mõned lennukid alla, lasti paar laeva põhja - ja "polkovnik" rahunes märgatavalt. Seejuures ei kandnud Lääs pea mingeid kaotusi.

Kui "gravitatsioonikeskus" kaob (nagu praegu A-stan), siis on lääne tehnoloogia maksma panek vägagi keeruline (et mitte öelda võimatu), mis kasu oleks kallite täppisrelvade kasutamisest, kui sa ei tea, kus vastane asub. Saab hulka tsiviile surma ja kasu vähe. Lisaks eeldab selline sõjaline mõjutamine vältimatult maavägede ja eriti jalaväe kasutamist, mis tähendab suuri kaotusi ja ühiskondlikku käärimist kodus.

Meenutame - kuniks 2003 olid USA+GB vastaseks Iraagis käegakatsutavad asjad, kaotasid nad vist mingi 200 mehe ringis (neistki enamus sissirünnakute läbi). Edasi on kaotatud tuhandeid.

Selge, et polkonvniku koduse asjaajamise juures (eks inimesed olid rahutud, võimalik, et sotsialism kõikus juba täiega) ei olnud mingit varianti, et lääs oleks asunud pommitama mässulisi või teinud nägu, et midagi ei juhtu. Kokkuvõttes polkovnik endale selle pasa kaela ka tellis.

Sestap on mugavam alati mõni kindel magamistoa aken mõnes Lähis-Ida palees, kust rakette sisse lennutada kui mingi reegliteta Browni liikumine maapinnal, kus lääne tehnoloogia eelis taandub olematuks ja vastast mõjutada on võimalik ise suuri ohvreid kandes. Mis muuhulgas tähendab ka eestlaste hukkumist ja suuri rahalisi kulutusi (kodus niigi vähe seda).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40208
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Relvakonflikt Liibüas 2011

Postitus Postitas Kapten Trumm »

minu arvates ei lähtu nad mingitest empiirilistest teadmistest vaid parimal juhul ajalehe pealkirjadest ja isiklikest foobiatest.
Minu arvates lähtuvad sinu omad peamiselt pidevast enesetõestamise vajadusest ja vaidluskihust, kus siis tõestatakse end läbi empiiriliste teadmiste valikulise avaldamise, mis parasjagu agendat toetavad.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9144
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Relvakonflikt Liibüas 2011

Postitus Postitas Kilo Tango »

Kapten Trumm kirjutas: ... kus siis tõestatakse end läbi empiiriliste teadmiste valikulise avaldamise, mis parasjagu ...
See oleks päris hull kui corvus hakkaks oma empiirilisi teadmisi valimatult avaldama. :)

sry., lihtsalt ei suutnud vastu panna.
kana tagumik
Liige
Postitusi: 1870
Liitunud: 13 Mai, 2009 19:12

Re: Relvakonflikt Liibüas 2011

Postitus Postitas kana tagumik »

Siin lihtsalt Corvus eelistab näha läbi positiivse prisma ja kpt Trumm on pigem pessimist. Kogu lugu.

Mõlemal on "rajakaart" valmis ja üritatakse seda kaitsta.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40208
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Relvakonflikt Liibüas 2011

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mis siin ikka vaielda, eks elu näitab, mis edasi saab.
Lihtsalt Iraagi kogemus polnud just eriti julgustav ja ega seal täna ka mingist rahust ja julgeolekust tõsiselt rääkida ei saa.
Saddami ajal selliseid rindeteateid sealt ei tulnud ja väheintentsiivset kodusõda ei peetud.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Seersant Steiner
Liige
Postitusi: 1098
Liitunud: 05 Nov, 2005 12:59
Kontakt:

Re: Relvakonflikt Liibüas 2011

Postitus Postitas Seersant Steiner »

lp foorumlased ! usa kavatseb rünnata iraani koos brittidega Guardian: Suurbritannia ja USA valmistuvad rünnakuks Iraani vastu
kana tagumik
Liige
Postitusi: 1870
Liitunud: 13 Mai, 2009 19:12

Re: Relvakonflikt Liibüas 2011

Postitus Postitas kana tagumik »

lp foorumlased ! usa kavatseb rünnata iraani koos brittidega Guardian: Suurbritannia ja USA valmistuvad rünnakuks Iraani vastu
seda trummi on taotud ja jäädaksegi taguma...midagi ei juhtu....Teatud vanad trikid enam läbi ei lähe( pommitame reaktori puruks) ja stuxneti viirus ka ainult tekitas viivituse.

Et asjad keerulisemad oleks, kui EFSF tahab saada hiinalt laenu, siis spekuleeritakse, et üheks tingimuseks saab, et lõpetatakse hiina välispoliitika kritiseerimine; ja Iraan on hiina (äri)maastikul oluline partner.

admin võib selle teema tõsta õigesse kohta.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4089
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Relvakonflikt Liibüas 2011

Postitus Postitas Some »

Siin muidugi küsimus, et kuidas Hiina ise tuumarelva levikusse suhtub.
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Re: Relvakonflikt Liibüas 2011

Postitus Postitas denis23 »

Lüübiast rääkides, peabki aru saama, et ühelt poolt, Lüübia SKT elaniku kohta oli üsna väljapaistav Aafrika riigi jaoks. Väike tähelepanek - ainult ühe "Suveräänse Fondi" maht, mida arestiti NATO riikides oli ca 31 mlrd. USD. See on riigi jaoks kus elanikke 6 milj.
5 000 USD elaniku kohta.

Rahaliselt see võrdub, kui Eesti hoiaks reservina ca 100 miljardi EEKu ühes ainsas välismaa pangas.

Ning see kindlasti ei olnud ainus hoiukoht kus Kaddaffy oma raha hoidis.
Ilmselt, arvas tema, et suurte summade hoidmine läänes teeb talle indulgentsi...
Ostan kokku kõik võimalikud E.Savisaare kuju, nime, autogrammiga esemed (trükimaterjalid, aktifotod, raamatud, pastapliiatsid, toiduainepakendid) jne.
Kasutaja avatar
ügi
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 20 Juul, 2011 12:03
Kontakt:

Re: Relvakonflikt Liibüas 2011

Postitus Postitas ügi »

ühe liibüas kohapeal viibinud ajakirjaniku versioon toimuvast ja näide sellest, kuidas peavoolu meedia sihilikult näitas asju hoopis teises valguses, kui nad tegelikult olid: http://www.youtube.com/watch?v=E-Tn_wtGrng
Kasutaja avatar
wolfgang
Liige
Postitusi: 746
Liitunud: 28 Dets, 2008 22:44
Kontakt:

Re: Relvakonflikt Liibüas 2011

Postitus Postitas wolfgang »

Kohe alguses nentis tädi, et on koostööd teinud Russia Today'ga. Mu jaoks on sellega jutt läbi ka. Pm. sama, kui ta oleks öelnud, et Pervõi Kanal'i või RTR'i tegelane. Ehk siis kõik, mis ta ütleb on vale või poolvale või ütlemata jätmine, et tegelikus peapeale keerata.

Viska huvi pärast Russia Today soperdistele pilk peale! Nt. mis Eestit puudutavad.
Kasutaja avatar
ügi
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 20 Juul, 2011 12:03
Kontakt:

Re: Relvakonflikt Liibüas 2011

Postitus Postitas ügi »

tutvusin kiirelt mõne RT uudisega teemal natsism eestis ja peab tunnistama, et tõesti on tegemist suht meie jaoks vaenuliku infokanaliga. olin sealt enne ka uudiseid lugenud, aga väga põgusalt ja ma isegi ei teadnud et see mingi vene kanal on :lol:
minu harimatus. samas, liibüa sõja ümber on segaseid asju ja ma kuulun isiklikult ikkagi kergelt gaddafi poole, st. minu arust tehti talle väga inetult ära lääne riikide poolt. põhjuste üle võime jälle ainult spekuleerida, kuigi RT poolt pakutud variant, et gadddafi tahtis mingit oma kullaga tagatud raha (oli vist dinaar) välja andma hakata ja selle pärast ta kukutatigi, vägagi usutav. tõde on ilmselt kusagil vahepeal ja ei tea ju millist infot uskuda, peavoolust tuleb ainult saasta ja eks need alternatiivmeedia kanalid on ka kallutatud siia-sinna poole.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9144
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Relvakonflikt Liibüas 2011

Postitus Postitas Kilo Tango »

ügi kirjutas:tutvusin kiirelt mõne RT uudisega teemal natsism eestis ja peab tunnistama, et tõesti on tegemist suht meie jaoks vaenuliku infokanaliga. olin sealt enne ka uudiseid lugenud, aga väga põgusalt ja ma isegi ei teadnud et see mingi vene kanal on :lol:
minu harimatus. samas, liibüa sõja ümber on segaseid asju ja ma kuulun isiklikult ikkagi kergelt gaddafi poole, st. minu arust tehti talle väga inetult ära lääne riikide poolt. põhjuste üle võime jälle ainult spekuleerida, kuigi RT poolt pakutud variant, et gadddafi tahtis mingit oma kullaga tagatud raha (oli vist dinaar) välja andma hakata ja selle pärast ta kukutatigi, vägagi usutav. tõde on ilmselt kusagil vahepeal ja ei tea ju millist infot uskuda, peavoolust tuleb ainult saasta ja eks need alternatiivmeedia kanalid on ka kallutatud siia-sinna poole.
Anna andeks aga selline New Age vandenõuteooriatest kantud möga ei kannata kuskilt otsast kriitikat. Gaddaffi tegi ise endale ära. Ma pole ammu teist nii lolli diktaatorit näinud. See, et Lääs sekkus - Gaddaffi andis selleks kõik põhjused ja ettekäänded, mis üleüldse mõelda võis. Mingi hetk oli selline seis, et Läänel ei olnud nägu (ja sellega koos selles regioonis kogu usaldusväärsust) kaotamata võimalik sekkumisest hoiduda.

Ära loe seda vene sõnnikut ning sellest kantud "salaraporteid". Need on teise poole propaganda tööriistad.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: goga66 ja 24 külalist