Liblik nuga

igasugu stuff mis käib siia alla

NB! www.militaar.net ei kanna mingit vastutust ostetava või müüdava kauba päritolu, kvaliteedi ja legitiimsuse eest, ostu-müügitehingud toimuvad osapoolte enda vastutusel.
osta
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 10 Apr, 2012 20:32
Kontakt:

Liblik nuga

Postitus Postitas osta »

Tere, ma kavatsen endale tellida Ameerikast liblik noa http://www.benchmade.com/products/51 ja mind huvitab küsimus, kas see on Eestis lubatud?Ma tean et Lätis ja Soomes on need lubatud aga kas siin on lubatud seda tellida Ameerikast ja kasutada seda nuga et teha sellega trikke?
operrauno
Liige
Postitusi: 72
Liitunud: 08 Aug, 2011 19:45
Kontakt:

Re: Liblik nuga

Postitus Postitas operrauno »

Siin riigis on siuke asi keelatud
alban
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Liblik nuga

Postitus Postitas alban »

osta kirjutas:kas see on Eestis lubatud?
Alustuseks võiks teha foorumis otsingu, seda libliknoa lubatavuse küsimust on miljon korda siin küsitud ja vastatud. Teiseks saab külm- ja tulirelvasid ja nende lubatavust puudutavatele küsimustele vastuse relvaseadusest.

Relvaseaduse § 20 lg 2 loetleb tsiviilkäibes keelatud külmrelvad:

§ 20. Tsiviilkäibes keelatud relvad ja laskemoon
(2) Tsiviilkäibes keelatud külmrelvad on:
1) kasteet, kasteetnuga, torketääk, teleskoopnui, teraspiits, samuti muu spetsiaalselt kehavigastuse tekitamiseks valmistatud ese;
[RT I 2010, 37, 223 - jõust. 09.07.2010]
2) lõike-, torke- või löögirelv, mis imiteerib mõne muu eseme kuju või on peidetud selle sisse;
3) vedru- või raskusjõul väljaviskuva ja seejärel jäigalt kinnituva teraga nuga, mille tera pikkus on üle 8,5 cm või mille tera on kahelt poolt teritatud.

See loetelu on ammendav s.t kui sinu soovitav nuga ei vasta selles loendis toodud tingimustele, siis on ta tsiviilkäibes lubatud.

Vaadates toodud linki, siis selle "libliknoa" tera ei visku välja ei vedru ega ka raskusjõul (sa pead ta ise lahti keerama) ja ei kinnitu jäigalt. Seega on ta tsiviilkäibes lubatud sõltumata tema tera pikkusest või teritatusest.
osta
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 10 Apr, 2012 20:32
Kontakt:

Re: Liblik nuga

Postitus Postitas osta »

ok tänud
halleluuja
Liige
Postitusi: 144
Liitunud: 28 Dets, 2004 11:32
Asukoht: Wesenberg
Kontakt:

Re: Liblik nuga

Postitus Postitas halleluuja »

Kuidas võtta, libliknoa avamise efekt ongi selles, et ta avatakse järsu käeliigutusega ehk tera paljastub raskusjõu mõjul. Politsei ilmselt ei võta sind tõsiselt kui ütled, et sa seda tera penskari kombel lahti keerad kartulite koorimiseks. Tera kinnitub samuti jäigalt ehk kui tera on väljas ja käepidemepooled lukustatud, siis ei liigu ta kuskilepoole.

Seaduse järgi on selline nuga keelatud, aga kui sa sellega tänavale "trikke tegema" ei lähe, ei tülita sind ükski "organ".
alban
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Liblik nuga

Postitus Postitas alban »

halleluuja kirjutas:Kuidas võtta, libliknoa avamise efekt ongi selles, et ta avatakse järsu käeliigutusega ehk tera paljastub raskusjõu mõjul.
Sellele ma vaidleks vastu. Kuigi olen füüsikas nõrk, siis minu väheste teadmiste põhjal mõjub libliknoa avamisele hoogsa käeliigutusega pigem tsentrifugaaljõud kui raskusjõud. Aga füüsikud võivad mind parandada.

Minu arvates on seaduse mõttes vedru- või raskusjõu toimel avaneva teraga nuga selline kus käepide on ühes tükis ja tera asub käepideme sees. Tera paljastamiseks on vaja vabastada vedru või teha liigutus, mille tagajärjel tera väljub käepidemest ja lukustub jäigalt ehk tera "hüppab" käepidemest välja ning nuga on võimalik kohe kasutama hakata.

Libliknoa tera on minu teada käepideme sees ja tera paljastamiseks on vaja käepide avada tõmmates ta 2 pooleks (vahet pole kas ühe käesliigutusega või mõlemat kätt kasutades) ja seejärel uuesti käepide kokku suruda, et tera lukustuks. Erinevus seisnebki selles, et libliknoa tera ei lukustu automaatselt vaid seda peab kasutaja oma käe asendit muutes tegema (suruma käepideme pooled uuesti kokku). Kuna noa kasutamine on sama töömahukas protsess nagu taskunoa avamine, siis sellest tulenevalt ei ole ta minu arvates keelatud nuga.

Aga tõsisematel huvilistel on alati võimalus saata Politsei- ja piirivalveametile teabenõue ja sealt saadava info järgi käituda.
Kasutaja avatar
sinivarrukas
Liige
Postitusi: 193
Liitunud: 10 Mär, 2010 15:01
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Liblik nuga

Postitus Postitas sinivarrukas »

"Libliknuga" on keelatud!
Kasutaja avatar
Standartenführer
Liige
Postitusi: 156
Liitunud: 09 Juul, 2006 14:43
Kontakt:

Re: Liblik nuga

Postitus Postitas Standartenführer »

Minuarust ei ole vahet, kas keegi arvab et see keelatud või lubatud, kõik sõltub sellest mida sa sellega teed. Kui sa tänaval seda keerutama hakkad siis pole vahet mismoodi see nuga sul seal täpselt toimib, on ta laua,- köögi,- kartulikoorimise,- või libliknuga. Igasuguse noaga vehkimine on jama ja sellest saavad kõik aru. Libliknuga kui selline, on täiesti lubatud ja selles riistapuus ei ole lihtsalt mitte midagi rohkem ohtlikumat kui tavalises leivanoas.
Kasutaja avatar
Mõmps
Liige
Postitusi: 468
Liitunud: 11 Mär, 2009 13:39
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Liblik nuga

Postitus Postitas Mõmps »

Ahoi!
Räägiks ka pisut nugadest, või õieti noast.
Sellise noa, mille tera saab avada kiire käeliigutusega ostsin endale vist...Jahipaunast. Tegemist Gerberi EVO seeria noaga. Avamiseks on selline väike naga, mida sõrmega tõmmata ja kui samal ajal hoogsalt kätt vibutada annab n.ö nupuga noa efekti välja küll. Samas selline tera müügil täiesti legaalselt. :dont_know: PS. ei ostnud terariista mitte sellel põhjusel, et seda nii avada saab, vaid sellepärast, et selle saab hõlpsasti ühe käega avada- ka kinnastatud käega 8) Niipalju kui ma aru saan on see nuga siiski "legaalne"- kuidas nad seda muidu müüa saaks :dont_know:
A ma panen juutuubi lingi kah saate ise asja üle kaeda, pilt pidada rohkem ütlema kui tuhat sõna ju :)


http://www.youtube.com/watch?v=-TqIGXRjP7U
Kõigi maade proletaarlased,palun ärge enam kunagi ühinege.
Treimani muuseumimaja :wink:
halleluuja
Liige
Postitusi: 144
Liitunud: 28 Dets, 2004 11:32
Asukoht: Wesenberg
Kontakt:

Re: Liblik nuga

Postitus Postitas halleluuja »

Küll ikka mudib oma nuga. Aga seal videos täitsa tavaline murtav taskunuga, mitte liblikas.
Kasutaja avatar
sinivarrukas
Liige
Postitusi: 193
Liitunud: 10 Mär, 2010 15:01
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Liblik nuga

Postitus Postitas sinivarrukas »

Politsei ja kohus tõlgendab seda nuga raskusjõul välja paiskuvaks terariistaks. Kui nüüd keegi arvab asja olevat miski inertsjõul, tsentrifugaaljõul, tahtejõul vms., siis ärge nüüd üle ka mõelge. Loogika on see, et kui sellega rahva ees oma "trikke" tegema ei hakka, siis pole ka probleemi, aga seda on vist palju tahetud. Pole ka mõtet rääkida miskitest lauanugadest, lethermanidest jne, küsimus on asja sihtotstarbes! Selle järgi võiks siis kõik relvad legaalseks teha, kuna ka puuhaluga on võimalik inimene maha lüüa.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4089
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Liblik nuga

Postitus Postitas Some »

Kas mitte Ülemiste keskuse Prisma ees olevas kellade/välgumihklite/nugade letis libliknuge müügil ei ole? Minu arust juba aastaid. Aga võin ka praegu puusse panna.
Kasutaja avatar
Invaliid
Liige
Postitusi: 422
Liitunud: 22 Veebr, 2005 13:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Liblik nuga

Postitus Postitas Invaliid »

Seal on kella/välgumihkli/nugade TAOLISTE asjade lett :D Parim Mongoolia ja Põhja Korea kvaliteet :D
Kasuta olemasolevaid ressursse ja ära looda.
alban
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Liblik nuga

Postitus Postitas alban »

sinivarrukas kirjutas:Politsei ja kohus tõlgendab seda nuga raskusjõul välja paiskuvaks terariistaks.
Viita palun mõnele konkreetsele kohtuotsusele (piisab numbrist või kohtualuse nimest ja ma leian ta üles), milles öeldakse, et "libliknuga" on keelatud. Enne seda kui olen süüdimõistvat otsust näinud, ma ei usu, et selline nuga keelatud on. Politsei arvamus õnneks seaduses sätestatut ei muuda ega tühista.
Kasutaja avatar
sinivarrukas
Liige
Postitusi: 193
Liitunud: 10 Mär, 2010 15:01
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Liblik nuga

Postitus Postitas sinivarrukas »

Selle vaidluse puhul on tegemist seaduse tõlgendamisega! Kaasfoorumlane arvab, et tema nägemus ning tõlgendus seadusepunktist on õige, ja PUNKT. Väide, et politsei arusaam seadusest (ja soov seda ellu viia) on erinev sellest, mis seadusandja on mõelnud (ja seda veel õnneks, nagu väidetud), ei saa olla tõest kaugemal!
Kui rääkida kohtu teemal, siis heade tingimuste puhul on ju võimalik tõestada, et seadus ning selle sõnastus on vilets, ka seda tuleb ette.
Ka ei väida ma siinkohal, et nüüd nii on ja jääbki, aga minu mõningase kogemuse põhjal saan ma asjadest niiviisi aru.

Lugupidamisega
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 24 külalist