www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 15 Okt, 2019 7:05

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 17 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Toidupakke
PostitusPostitatud: 07 Apr, 2019 23:39 
Eemal
Uudistaja
Kasutaja avatar

Kas kellegil pakkuda sõjaväe toidupakke?

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

Teema pealkiri: Re: Toidupakke
PostitusPostitatud: 01 Mai, 2019 1:35 
Eemal
Uudistaja
Kasutaja avatar

Up

Üles

PostitusPostitatud: 05 Mai, 2019 0:25 
Eemal
Liige

Kodus on neid kindlasti paljudel, aga nende müük on rangelt keelatud!!!

Üles

PostitusPostitatud: 05 Mai, 2019 13:04 
Eemal
Liige

Palun, mina võttaksin hea meelega tasuta kui nende müümine on keelatud.

Üles

PostitusPostitatud: 05 Mai, 2019 13:42 
Eemal
Liige

Ma esitaksin (küsija rollis endale) hoopiski küsimuse, milleks neid sõjaväe toidupakke (erakasutusse) üldse vaja on?

Kui uudishimust, siis mõistetav. On ju põnev teada saada, mismoodi maitseb näiteks USA, Venemaa, Poola või Läti toidupakk.
Noh, proovid ühe (või paar) korda ära ja kogu lugu. Teinekord mõni relvavend toob kingiks mõne muu maa oma.

Kui aga matkale, väljasõidule või omal käel õppusele kaasa võtmiseks, siis ma olen ammu leidnud, et toidupakk on suhteliselt mõttetu kooslus. Esiteks jääb pea alati sealt mingit sodi/nodi üle, mis tuleb ära visata või koju tagasi tuua. Osades pakkides on ohtralt tohletanud küpsiseid, siis kõikvõimalikud sünteetilised ja magusad joogipulbrid, lahustuv kohv, soola- ja suhkrupakid, millest alati pool üle jääb ja sulgeda on võimatu, mingi üksik lagunev näts, rosinad või aegunud kommid.

Oluliselt mõistlikum on komplekteerida enda lõunad ise. Kaubanduses on saadaval enam-vähem kõik konservid, mis Eesti pakkides olid. Lihtsalt osadel on silt värvilisem. Kes tahab kerget pakki, ostab Tactical Foodpacki vms. külmkuivatatud toitu - maitselt üks parimaid. Kuivikleiva või küpsiku-kreekeri võid ka oma maitse ja tarbimiskoguse järgi valida, kui üldse. Või võtad mõned viilud värsket leiba kaasa. Sinu omakoostatud pakk ei pea ju suletult kuude või aastate kaupa laos ootama, vaid võid enne väljaminekut ka veidi värsket kraami lisada.
Tundmatu päritoluga lahustuva kohvi asemel võta supermarketist Best Coffee) ning saad kotikeses kiirelt ja mugavalt valmiva naturaalse pärisasja. Või pane minigrippi paar teekotti. Magustoiduks mõni müslibatoonikene või Tupla stiilis toode.
Pisikene soola-, suhkru- ja pipratoosi kombo võiks alati seljakotipõhjas olla. Viisakalt suletav, korduvkasutatav ja pole pudisevaid paberpakendeid. Sama teema tikkude ja salvrätikutega.

Üles

PostitusPostitatud: 05 Mai, 2019 17:03 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Maitse üle ei vaielda, aga IMHO on enamus riikide nn MRE pakkide sisu suht ...eee.. kuidas seda nüüd viisakalt öelda... ütleme siis nii, et raskustega isukalt tarbitav. 8)

Mida nendest võtaks sellist, mida poest ei saa on vbl veega regaeeriv nn "keemiline soojendi" ehk "flameless ration heater" ja kaua säiliv "konservleib".
Mitte, et see konservleib niiväga maitsev oleks, aga see säilib kauem kui tavaline leivapäts, ning on löögi-, õhu- ja veekindlalt pakendatud.
Viimast Eestis ei toodeta ja poest osta ei saa.

Siis võtaks veel tikud, mis toimivad ka märjalt, aga neid saab osta.

Eesti pakkides leiduvat 3 aastat säilivat n.ö. põhitoitu saab ka eraldi osta.
Mina asendaksin enamuse neist meil pakkides olevatest muude toodetega.
Pakkides olevaid "Felix" ja "Jalostaja" konservsuppe, ubasid jms meil poelettidelt ilmselt enam ei saa (kunagi sai nt Comarketist, aga kuna valdavalt pole tegemist jällegi mingite gurmaanitoitudega, siis pole enam huvi tundnud kas müüakse). Vastupidavate plekk-konservis suppide hankimisega kauplustest võib seega raskusi tekkida.
Hamé pasteet on IMHO kohutav, aga poest saadaval.
Sprotikonserve (või muid kalakonserve) saab poest.
Müslit saab poest, aga mitte sellistes tugevamates pakendites.
Kreekerküpsiseid nii magusaid kui soolaseid saab poest. Pakendid jällegi ilmselt kõik nõrgemad, kui sõjaväe toidupakkides.
Royal Army ja Swiss Army šokolaadi asemel saab osta midagi muud.
Teed-kohvid-koorepulbrid poes saadaval.
Energiajoogi pulbrid samuti saadaval, iseküsimus kui suurtes ja käepärastes pakendites.
Kommi saab kah poest.
Ja desif.lappe

Seal muidugi tekib küsimus, et kas isekomplekteeritud paki saab kokku sama hinnaga kui nt. EKV paki, mille ametlik hind oli sisse ostes 13,14 EUR
Mina asendaks sellele vaatamata, et ilmselt läheb pakk kokkuvõttes rohkem maksma, enamuse välismaisest odavsisust (mida kõike lisaks ka poelettidelt meil ei saa) kodumaise kraamiga. ja kui see kõik peab ühes veekindlas kilepakendis koos olema, siis on ka suurematsorti suletavaid kilepakendeid (nt minigrip vms)

Tsiteeri:
Pakis olev toit sisaldab 3000-4000 kilokalorit toiduenergiat. See on aktiivse eluviisiga meesterahva ööpäevane energiavajadus. Pakis on konservid, kohv, šokolaad, müsli, tume täisterarukkileib, energiajook, tee, sool, pipar, suhkur, koorepulber, küpsised, tikud, desinfitseerivad salvrätikud ja minigripkilekott, kuhu saab pakkida ühest toidukorrast järele jäänu. Eestis toodetud on näiteks Maagi konservid, Best Coffee, mis on tõepoolest suurepärane, ning Marmitoni halvaa. Õigupoolest on kõik Eestis toodetu suurepärane. Šveitsi šokolaadil pole samuti viga, aga Saksa küpsiste kohta liigub legend, et tegelikult on need mõeldud tulesüütamiseks − veidi toiduõli peale ja saab ka märja kase põlema....
https://dea.digar.ee/cgi-bin/dea?a=is&o ... =staticpdf

Üles

PostitusPostitatud: 05 Mai, 2019 17:37 
Eemal
Liige

Fucs kirjutas:
Mida nendest võtaks sellist, mida poest ei saa on vbl veega regaeeriv nn "keemiline soojendi" ehk "flameless ration heater"

Tactical Foodpack müüb neid. Praegusel ajal küll ainult läbi edasimüüjate, aga valikus on täiesti olemas.
Samas on tegu sellise pooletoobise tootega, mis raiskab vett, tekitab vastikuid jäätmeid (kuhu sa kasutatud heateri paned?) ja näiteks kohvivett sellega täiesti keema ikka ei saa. Minu arvates kõlbab see keemiline heater ainult valmistoidu kergeks soojendamiseks kui tuletegemine täiesti välistatud on.
Muul juhul võta pigem korralik priimus või kuivpiirituse tabletid - saad nii vett kui toitu soojendada.

Fucs kirjutas:
Siis võtaks veel tikud, mis toimivad ka märjalt, aga neid saab osta.

Tikud on vajalik kraam, aga miks need peavad just kümnekaupa toidupakis olema?
Normaalses pakis veekindlad tikud ja tulepulk võiks ju alati muu varustuse hulgas olla.

PS. Äkki Kriku teeb eraldi toiduteema?

Üles

PostitusPostitatud: 05 Mai, 2019 19:02 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Samas on tegu sellise pooletoobise tootega, mis raiskab vett, tekitab vastikuid jäätmeid (kuhu sa kasutatud heateri paned?) ja näiteks kohvivett sellega täiesti keema ikka ei saa. Minu arvates kõlbab see keemiline heater ainult valmistoidu kergeks soojendamiseks kui tuletegemine täiesti välistatud on.
Muul juhul võta pigem korralik priimus või kuivpiirituse tabletid - saad nii vett kui toitu soojendada.

eee... :roll: ... mulle räägid seda või ? ... :twisted:

Kui mulle, siis mina võtaks mõned need "flameless heater" pakikesed juurde just puhkudeks, kui priimusega või lõket teha ei saa ja talveperioodiks.

Tsiteeri:
Tikud on vajalik kraam, aga miks need peavad just kümnekaupa toidupakis olema?
Normaalses pakis veekindlad tikud ja tulepulk võiks ju alati muu varustuse hulgas olla.

Ei peagi. Kuna originaalpakendites tavaliselt on ja siin on kasutajatel mingi erikihk just originaalpakke soetada, siis alternatiivina saab ise need osta.
Iga ühe oma asi kus ta neid soojas hoiab, kas toidupakis, taskus või "muu varustuse" hulgas.

Tsiteeri:
PS. Äkki Kriku teeb eraldi toiduteema?

Teema on täitsa olemas.
viewtopic.php?f=25&t=38361
MRE teema tuleb sisse alates
viewtopic.php?f=25&t=38361&start=870

:idea:

Üles

PostitusPostitatud: 05 Mai, 2019 22:51 
Eemal
Liige

Fucs kirjutas:
Tsiteeri:
...Minu arvates kõlbab see keemiline heater ainult valmistoidu kergeks soojendamiseks kui tuletegemine täiesti välistatud on. Muul juhul võta pigem korralik priimus või kuivpiirituse tabletid - saad nii vett kui toitu soojendada.

eee... :roll: ... mulle räägid seda või ? ... :twisted:

Ehh :P See jutt polnud mõeldud vanadele tegijatele, vaid pigem neile uudistajatele, kes tahavad originaalset MRE toidupakki just selle "ägeda" heateri pärast.

Üles

PostitusPostitatud: 10 Mai, 2019 21:49 
Eemal
Uudistaja
Kasutaja avatar

Võib ka vahetada

Üles

PostitusPostitatud: 11 Mai, 2019 20:51 
Eemal
Liige

Milleks jahuda mis on ja mida saab poest. Kotis on niigi varu olemas. Mina näiteks hangin endale või ostan sellepärast,et mul on nii mugav metsa minna. Mugav ja kompaktne. Ja kui kellelgi on üle, miks mitte müüa.

Üles

PostitusPostitatud: 12 Mai, 2019 0:02 
Eemal
Liige

vend kirjutas:
Ja kui kellelgi on üle, miks mitte müüa.

Sest see ei ole lubatud.

Tsiteeri:
https://www.postimees.ee/919710/suur-osa-kaitsevae-kuivtoidupakkide-muugikuulutusi-on-eemaldatud
Kaitseväe logistikakeskuse teabeohvitser kapten Marek Miil ütles üleeile Postimehele, et tõenäoliselt on internetis müüdavate kuivtoidupakkide puhul tegemist mõne kaitseliitlase või endise ajateenija poolt omaenda isikliku kõhu arvelt kokku hoitud toiduga, mida püütakse kollektsionääridele või militaarhuvilistele maha müüa.

«Kaitseväes teenistuses olevatele inimestele kehtib kuivtoidupakkide kasutamise ja käitlemise kord, mis keelab sellise tegevuse,» ütles Miil.

Üles

PostitusPostitatud: 12 Mai, 2019 0:37 
Eemal
Liige

vend kirjutas:
Milleks jahuda mis on ja mida saab poest. Kotis on niigi varu olemas. Mina näiteks hangin endale või ostan sellepärast,et mul on nii mugav metsa minna. Mugav ja kompaktne...

Oehh. Ma küsin vastu - milleks on Sul vaja peale hüpata inimes(t)ele, kes oma kogemuste baasil annavad foorumis lihtsalt head nõu?

Kui eelnev jäi ikka veel arusaamatuks, siis selgitan oma mõtet - Kaitseväe toidupakis EI OLE mitte midagi sellist, mida ei oleks võimalik ise poest osta ja endale meelepärases komplektsuses kokku komplekteerida. Ei ühtegi nii eksootilist, salajast või militaarset komponenti, mida ei saaks tsivilist legaalselt osta või millele poleks asendust. Oma pakk ei ole viletsam, raskem või vähem kompaktsem. Pigem saab sealt välja jätta mõttetut ballasti, mida igas sõjaväepakis on liiasusega.

Üks toidupoe-ring võtab kindlasti vähem aega, kui foorumites ja kuulutusteportaalides jahtida üsna kaootiliselt ilmuvaid kuulutusi.

vend kirjutas:
Ja kui kellelgi on üle, miks mitte müüa.

Jah, tõesti, miks mitte müüa? Üks põhjus, miks see on keelatud, on ilmselt selles, kui neile "üle jäävatele" pakkidele on turgu ja nõudlust, siis see tingib ka nende kõrvalepanemist, et mitte otse öelda - varastamist. Lõppude lõpuks on ju tegu maksumaksja raha eest soetatud riigi ressursiga, mida me kõik ühiselt kinni maksame.

Tegelikult võiks olla sõjaväe-pakist saadaval tsiviilversioon, mida matkajad jt. huvilised saaksid vabalt osta. Näiteks USA MRE-st on sellised täiesti olemas ja osad komponendid on identsed militaarsetega. Tõsi, osadel on eri menüüde valik kitsam, kui sõjaväe omal.

Üles

PostitusPostitatud: 12 Mai, 2019 8:18 
Eemal
Liige

Mitte keegi ei keela õppustest ülejäänud toidupakke ära kinkida/anda. Iseasi, et tegelikult võiks tagastada rühmavanemale/kompaniiveeblile, aga samas oled sa (teoreetiliselt) oma kõhu arvelt selle paki üleliigseks digimuutnud, st 24h söönud kas eelmise 24H pakki või käinud Circle K-s.

Ostusoov tingib aga tõesti selle, et hakatakse õppustelt pakke vasakule panema või leiutama. Riik soetab need, jagab kasutamiseks ja üpris mu** käitumine on oma erabisnist teha nendega. Järgmiseks lähevad riigi poolt antud peldikupaberirull, maskeerimisvärvide komplekt, katelokipiiritus ja (pauk)padrunid müügiks?

Üles

PostitusPostitatud: 12 Mai, 2019 8:35 
Eemal
Liige

Sisu pole tõesti mingi müstika.

Pilt

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 17 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine