Ettepanekud ostu-müügi paremaks korraldamiseks.

igasugu stuff mis käib siia alla

NB! www.militaar.net ei kanna mingit vastutust ostetava või müüdava kauba päritolu, kvaliteedi ja legitiimsuse eest, ostu-müügitehingud toimuvad osapoolte enda vastutusel.
Vasta
maeorg
Liige
Postitusi: 47
Liitunud: 05 Juun, 2008 20:52
Kontakt:

Postitus Postitas maeorg »

speedsta kirjutas:Lisaks omaltpoolt ka mõne idee. Viimasel ajal on mõni hüperaktivist kaevanud välja mitu vana kuulutust ja siis kirjutanud, et kas asi alles ja mis hind. Mõtetu foorumi risustamine. Kui kaup tehtud, asi ostetud või müüdud, võiks teema algataja sellest ka teada anda, et ühelpool selleks korraks siis. Juurde kiri: ostetud, müüdud vms. ja ka modedele teada anda ning teema lukku panna.
Kuulutused peaksid olema piisavalt informatiivsed ja üheseltmõistetavad, et ei peaks tegema 3 postitust saamaks teada hinda, suurust, värvi, piltide olemasolu jne. Paluks enne veidi mõelda, kui kirjutama hakkate. Nõme on lugeda kuulutusi a´la:
1)Müüa saksa kiiver
2)Palju maksab?
1)200 eek
2)Kas pilte ka saab?
1)võibolla
3) Mis suurus?

Jne. jne.
Sellest postist on möödas üle kahe aasta.
Ikka ja jälle peab lugema üks-kaks lehekülge mind huvitavat müügiteemat, mille viimane postitus on: MÜÜDUD. Kas tõesti ei saaks neid teemasid lukku panna, et ei peaks lugema hakkamagi?
Kasutaja avatar
Skald
Liige
Postitusi: 143
Liitunud: 13 Sept, 2008 8:52
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Skald »

Ma soovitaks teil endi hulgas sellised ahvid välja rookida, kes sõnapidamisest kuulnudki pole, panevad asja müüki ja kui keegi avaldab soovi osta ja on ainus pakkuja, siis tegelikult käib äri kuskil seljataga vaikselt ära ja pakkuja ootab nagu loll, müüjal pole väärikust isegi vastata korralikult ostjale. Peale endaga juhtunut olen veidi maad kuulanud ja selgub et siin foorumis juhtub seda tihtipeale ja paljud inimesed suhtuvad seetõttu väga halvustavalt sellesse foorumisse. Ja seda just seetõttu, et sellistel aferistidel lastakse siin foorumis vabalt majandada ja keegi neid korrale ei kutsu. Selline bardakk jätab aga halva meki kogu foorumipere askeldamistele. Mõelge sellele. Mõnes teises foorumis saab selliste tempude eest eluaegse bänni...
Kasutaja avatar
medal
Liige
Postitusi: 756
Liitunud: 16 Jaan, 2008 23:20
Kontakt:

Postitus Postitas medal »

No aga kui müüja näiteks ei käi väga tihti foorumis ja ei näe tehtud müügipakkumist? No ja kui keegi ostiski väljaspool foorumit selle ära siis ma ei näe põhjust miks see peaks keelatud olema.

Natuke totakas on ka see kui tehakse oksjon ja siis räägitakse mingitest privaati tehtud pakkumistest. Reeglina tähendab see lihtlabast hinnakergitamist

Hoopis hull lugu oleks siis kui sa maksad oma raha ära ja ei saa kaupa vastu aga praegu tundub mulle, et sa reageerid ikka väga kõvasti üle.
Kasutaja avatar
Skald
Liige
Postitusi: 143
Liitunud: 13 Sept, 2008 8:52
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Skald »

No vaata, see sõltub sellest, kas inimese väärtushinnangutes on olemas selline termin nagu MEHE SÕNA, ehk siis asi, mis eraldab mehi jobudest. Nii et ei reageeri ma midagi üle.
Kasutaja avatar
medal
Liige
Postitusi: 756
Liitunud: 16 Jaan, 2008 23:20
Kontakt:

Postitus Postitas medal »

Ma jälgisin seda raamatumüüki algusest peale ja ma ei näinud kuskil, et müüja oleks andnud miskeid vandeid või ausõnu. See siin ei ole osta.ee kus müügireeglid on väga jäigalt paika pandud. Ka antud müügi puhul polnud miskeid tärmineid ja tingimusi rangelt paika pandud.

Mina olen endiselt arvamusel, et kui müüja pole väga selgelt lubanud teha avalikku oksjoni vms, siis on tal õigus teha ükskõik mida oma asjadega.
Kasutaja avatar
Noor
Liige
Postitusi: 1846
Liitunud: 13 Aug, 2006 13:47
Asukoht: Euroopa
Kontakt:

Postitus Postitas Noor »

Tundub, et natukene müügi ostu teema....

Mida kaasfoorumlased soovitavad kauba kohalejõudmise kindlustamiseks - kas tähitud post oleks ainus garantii? Tavaliselt on aga samas see ei ole lahendus alati.... paganama kallis teine.
Mis teha siis kui pakk kadunud, peale postitamist ning mõni foorumlane vist arvab, et olen tünga tegija :? .

Kuidagi hapu maitse on suus hetkel.








Foorumi ostu müüki see minu halamine muidugi ei puuduta aga lihtsalt kodanikele teamiseks, et kindlustamaks vastutust, mida võtate, kui keegi on teile raha ülekandnud ning ootab kaupa, siis tähitud post oleks parimaks garantiiks. 8)
Ostan või vahetan kõike, mis puudutab EW lennundusega seonduvat.
Janka
Liige
Postitusi: 425
Liitunud: 04 Dets, 2005 19:30
Asukoht: France

Postitus Postitas Janka »

Üks hea moodus on käest-kätte kauba liikumine.
Mitte see, et sõidan nüüd iga pisividina pärast ise kohale või veel hullem, lasen müüjal enda juurde ilmuda, vaid lepin kokku tuttavaga, kes müüjaga pea ühekandimees, et kaup läheb tuttava kätte hoiule kuniks ise oma sõbraga kokku saan.
[i]Last thing I remember, I was Running for the door
I had to find the passage back To the place I was before
"Relax", said the night man, "We are programmed to receive.
You can check-out any time you like, But you can never leave!"[/i]
kapral
Liige
Postitusi: 186
Liitunud: 20 Sept, 2007 19:57
Asukoht: lõuna eesti
Kontakt:

mittemilitaar?

Postitus Postitas kapral »

vabandan juba ette,kui jäi mittemilitaarsete kuulutuste keeld kahe silma vahele.kas ei võiks teha veel üks ost-müük juurde just niisuguste asjade tarvis.alandlikult veelkord vabandades oma haige mõtte pärast kapral.
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Re: mittemilitaar?

Postitus Postitas gnadenlose »

kapral kirjutas:vabandan juba ette,kui jäi mittemilitaarsete kuulutuste keeld kahe silma vahele.kas ei võiks teha veel üks ost-müük juurde just niisuguste asjade tarvis.
Seda siin ennemgi välja pakutud. Ja ka minu meelest võiks olla lausa eraldi kirbukas või bazaar (näiteks alafoorumite "Ost-müük" ja "Test" vahel, kuhu siis rangelt liigituksid absoluutselt kõik mittemilitaarsed tehingud. Sest nagu näha, on tegelikult kogu aeg üleval teemad mitmes alafoorumis, kus keegi tahab müüa autot või mingeid summereid, keegi teisal otsib pleksiklaasi vms. Nii et ühinen kapraliga igal juhul tema härdas palves.
Гив Ми Мани
Kasutaja avatar
Seiu
Liige
Postitusi: 223
Liitunud: 08 Sept, 2007 19:04
Asukoht: Ösel
Kontakt:

Postitus Postitas Seiu »

Ei ole see mõte nii haige midagi, avaldan ka ideele poolehoidu. Selline väike kirbuturu nurgake ei muudax vast veel meie püha üritust!
Kasutaja avatar
ludvig
Liige
Postitusi: 790
Liitunud: 10 Jaan, 2005 16:35
Asukoht: EW
Kontakt:

Postitus Postitas ludvig »

ühinen eelkõnelejaga---väga paljudes teistes kindla temaatikaga foorumites on olemas müüginurk pudi-padi jaoks.
Frundsberg
Liige
Postitusi: 1649
Liitunud: 15 Mär, 2005 10:15
Kontakt:

Postitus Postitas Frundsberg »

Lätlaste foorumit ikka mõnikord vaadates jäi silma rubriik "Pakun tööd" vms. Kuna ajad on meil keerulised, siis kas poleks mitte hea mõte ka siia selline alafoorum teha? Eks igaüks meist ole ju omamoodi meister mingis kindlas valdkonnas - kes ehitab, kes lammutab, kes oskab hästi autot remontida, mõni aga puurib pagana hästi hambaid...

Miks mitte siis oma oskused välja tuua ja pakkuda kaasfoorumlastele oma oskusi ehk sõbrahinna eest? Niigi on ostu-müügi kategooriasse tekkinud igasuguseid mittemilitaarseid esemeid. Mitte et see oleks halb, aga äkki oleks selgem kui erinevad asjad olekski erinevate teemade all.
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Frundsberg kirjutas:Lätlaste foorumit ikka mõnikord vaadates jäi silma rubriik "Pakun tööd" vms. Kuna ajad on meil keerulised, siis kas poleks mitte hea mõte ka siia selline alafoorum teha? Eks igaüks meist ole ju omamoodi meister mingis kindlas valdkonnas - kes ehitab, kes lammutab, kes oskab hästi autot remontida, mõni aga puurib pagana hästi hambaid...

Miks mitte siis oma oskused välja tuua ja pakkuda kaasfoorumlastele oma oskusi ehk sõbrahinna eest? Niigi on ostu-müügi kategooriasse tekkinud igasuguseid mittemilitaarseid esemeid. Mitte et see oleks halb, aga äkki oleks selgem kui erinevad asjad olekski erinevate teemade all.
Väärt mõte! Olen isegi neid mõtteid mõlgutanud, kuid ikka on midagi eksitama tulnud, nii et tänu Frundsbergile, et kena idee sai laiemale avalikkusele välja pakutud.

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Mind on hakanud häirima sõnakasutus müügikuulutustes.

Täpsemalt:
kui müügiposti pealkiri kõneleb "täägi" müümisest aga müügi objektiks on siis kas sisseihutud teraga roots või täiesti äraroostetanud raud, siis sorry - mis f...ng täägist me siin räägime :?: Antud juhul müüaksegi ju kas moondatud teraga rootsu või õrnalt suveniirse väärtusega äraroostetanud rauatükki! Kus krt te näete siin tääki??

Et selline pretensioon mul mõnedele käibivatele müügikuulustustele siis - ja selliseid kuulutusi on praegu siin militaar.net-is üleval mitu, kus täägi nime all müüakse sisuliselt rämpsu :evil:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Bandyct
Liige
Postitusi: 69
Liitunud: 08 Sept, 2010 15:17
Kontakt:

Re: Ettepanekud ostu-müügi paremaks korraldamiseks.

Postitus Postitas Bandyct »

Lihtsalt infoks võin tuua, et olen viimaste kuude jooksul näinud foorumis järjest rohkem puhta vaheltkasu eesmärgiga müügikuulutusi. Nimelt soovitan foorumlastel kellel on võimalus kasutada Ebayd(antud portaalis on vaja krediitkaardi või Paypali konto omamist) tasuks enne osta sellelt oksjoniportaalilt ja oodata paar nädalat kauem, kui osta inimeste käest kes lihtsalt võtavad mitmekordse hinna vahelt. Hiljuti on populaarseks saanud siin oksjonid veekindlate tulemasinate kohta, mille hinnad Osta.ee keskkonnas küündivad üle 5 euroni tükk, kuid Ebays on võimalik see sama toode soetada omale ligi 2,5$ eest(ise olen saanud ka alla 1$-ga sellise toote). Teiseks näiteks oleks hiljuti müüki pandud autokaamera 49€-ga. Ebays lõpphind jääb sellistel toodetel u. 20-30$ vahele.

Tõsi küll, igal inimesel on vaja kuidagi elatist teenida, aga kes ikka oleks aus ja võtaks mõistliku summa vahelt, kui on võimalus teenida palju rohkem. Postitust ma ei teinud üldse selle eesmärgiga, et kedagi maha teha, vaid põhjusega teavitada kaasfoorumlasi kes raatsivad veidi oma aega kulutada, et on võimalus soetada samu tooteid kordades väiksemate summadega.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist