www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 23 Apr, 2018 8:27

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 23 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 29 Apr, 2008 20:04 
Eemal
Uudistaja

ma ei usu,et see hea mõte on

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 22 Sept, 2008 18:58 
Eemal
Liige

Tere,

esimene küsimus oleks sellie, et kas oli selliseid põhimõttelisi rahvuste konflike sõjaväes ning mis rahvused üksteist kohe üldse ei sallinud...

ja teine, et kui grusiinid on praegu meie "suured sõbrad", siis kuidas ja kas üldse see sõjaväes ka kuidagi väljendus...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 22 Sept, 2008 19:23 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Minu v/o-s rahvustevahelisi konflikte ei olnud.
Grusiinidega olid lood nii ja naa.
1 seersant, aasta võrra rohkem teeninu, oli suur-suur M.
Teised roodukaaslastest g-id olid aga igati normaalsed.
Kõrvalväeosaga oli sama lugu:1 M ja teised normaalsed v siis isegi väga normaalsed grusiinid.
Võrreldes teiste 'mustadedega' olid g-d hüper-super: nendega võis arutada ilmaasju, olid reeglina hea huumorimeelega, mitmed mängisid kitarri

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 22 Sept, 2008 20:28 
Eemal
Liige

Sollmannil õigus, g-d olid natuke paremini haritud, niipalju kui mulle silma jäi. Meil oli mägede poegasid suht vähe muidugi, dessantväeosa ikkagi ja piiri taga. Mustad on väga erinevad tüübid erinevalt aarialastest :D . Kui ta on su sõber, siis seda elulõpuni, vaenlaseks sellist ei tahaks. Suht fanaatilised on nad, sõltumata nende usust.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 23 Sept, 2008 20:40 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Ei mäleta mingeid RAHVUSTEVAHELISI probleeme. Kui need olid, siis ainult iskute vahel, ja need ei sõltunud rahvusest.

See arvamus nüüd ei passi arvatavsti enamusele nooremast põlvest pärit foorumlastest isamaalastele, kelle arvates ollagi NA just rahvustevahelised konfliktid lõhkunud. Kuid RAHVUSTEVAHELISI konflikte tõeasti ei olnud, see on tõsi.

Ei mäleta isegi, et tülitsemiste ja sõnavahetuste käigus (aga neid on ju alati, kui mitmesugust rahvast koos on) keegi isegi viimase solvava argumendina kunagi just rahvust oleks välja pritsinud.

Grusiinidega pole kroonus kokku puutunud, kuid 1 osseet oli küll. Igati normaalne poiss, õigete väärtushinnangutega. Oma iseärasustega muidugi, nagu me kõik, aga üks parimaid - vähemalt minu mäletamist mööda. Ja mis veel on meelde jäänud - AU mõiste oli tema väärtushinnangutes väga kõrgel kohal. See ei allunud mingitele pragmaatilistele kaalutlustele. Vastandina meil, Eestis, praegu laialt levinud mõttemallile.
Kuid see oli muidugi vaid üks inimene sellest rahvusest, keda ma tundsin. On ju iga rahva sees omad pätid ja kaabakad ning samas ka neile vastukaal. Pole ka eestlased ülemaailmses rahvaste paabelis selles osas mingid erandid.

Stellung halten und sterben!!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 26 Sept, 2008 11:50 
Eemal
Liige

dude kirjutas:
Tere,

rahvused üksteist kohe üldse ei sallinud...

ja teine, et kui grusiinid on praegu meie "suured sõbrad", siis kuidas ja kas üldse see sõjaväes ka kuidagi väljendus...

Aserid ja armeenlased, vaenu juured arvatavasti 1915 aasta sündmustes. Olen näinud kuidas noored poisid üksteisele kirsa seest kinžalli on näidanud. Enamasti püüti küll üksteist lihtsalt ignoreerida, et mitte karvupidi kokku minna kogu aeg. Kuna ma polnud venelane, siis on mõlemad pooled püüdnud mulle selgeks teha, miks tuleb just teisele poolele peksa anda. Et asi jäi mulle paljus segaseks, ei soovinud vahekohtunikku mängida. Minu jaoks lõppes see, et ka tõmmati nina all kirsast kinžall välja ja nõuti kaasa tulemist. Kõrvalkoikus olev eesti poiss läks selle peale näost imelikuks. Asi lõppes aserite seltskonnas piduliku meloni söömisega.
Minu teenistuse jooksul oli kokkupuuteid väheste grusiinidega, et mingeid erilisi järeldusi teha. Üks grusiin oli küll sõber, aga tema oli pärit Narvast ja kui mälu ei peta, siis ka Narvas sündinud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Lauamängud nõukogude armees
PostitusPostitatud: 02 Jaan, 2018 4:05 
Eemal
Liige

Mul oli ka "au" Nõukogude armees teenida. Kuulusin õhutõrje kahuri meeskonda, kus oli ees aasta teeninud seersandist komander ja kaks sihturit, üks 1,5 aasta teeninud kohalik Valgevene poiss, kes armastas üle kõige öösiti hüppes käia ning seejärel terve päeva maha magada ning aseri päritolu, kuid täiesti venestunud Leningradi poiss, kes oli tänu dispatile juba 2,5 aasat teeninud.

Sellisesse kampa pandi siis noortena mind ja ühe aseri, kes vene keelt üldsegi ei osanud. Kahuri panime lahinguvalmis meie aseriga ja komander, 2 vanakest ei teinud midagi. Vaevu saime normiaega. Ütlesin siis vanakestele, et proovigu ise kolmekesi seda õigeaegselt teha.

Ja need kaks tüüpi ütlesid siis, et järgmine kord vaatame meie 2 noort pealt, kuidas see käib. Uskumatu küll, aga see tuli neil ikka kuradi hästi välja, kuigi selle 3 kuu jooksul, kui ma nendega pundis olin, polnud nad kahurit rohkem puutunud, kui laskmistel istusid sihturi toolil.

See valgevenelasest joodik oli veel mingi kohaliku pundi kitarrist ja kui poola raadiost ükskord Vitamiini laulu Mesimumm kuulsin, siis vaidles vastu, et see on hoopis Pink Floyd. :D

See Leningradi poiss oli ka muusikahuviline, nii, et meeldiv seltskond oli ja eestlasi kohe üldsegi ei vihatud. Dispati sai sellepärast, et SDV-s teenides oli lenduri kombinesooni maha müünud.

Loodetavasti ei tule sellest nüüd suurt jama, et polnud tegu laumänguga, nagu teema ette näeb.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: suhted teiste rahvustega
PostitusPostitatud: 02 Jaan, 2018 13:27 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Suurt jama ei tule, kolm nädalat toimkonda ainult :D

Aga kui tõsiselt rääkida, siis nõukogude sõjaväe mälestused on siin foorumis nagunii väga harali ja teemade pealkirjadega väga lõdvalt seotud. Millest on kahju, sest siin on suur hulk väga head materjali. Osa süstematiseeris akf Lemet kuidagi ära, kui raamatuid koostas (au ja kiitus!). Mistõttu oleks tore küll, kui sellistele killukestele postitaja ise sobivama teema otsiks. Praegu tõin lauamängude teemast siia, aga kindlasti võiks ka kuskil mujal olla.

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 23 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid