www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 23 Jaan, 2021 16:58

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 471 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 28, 29, 30, 31, 32
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Frantzuse nurgake
PostitusPostitatud: 11 Jaan, 2021 21:23 
Eemal
Liige

Liitunud: 26 Jaan, 2015 22:42
Postitusi: 338
pole hullu, ikka jätkame! isegi kõrgemalt poolt tuli hoiatus et kui ei jätka siis "Orleansi neitsi" saatus soolas! kuigi jah, täna hommikul oleks muidugi veits eelistanud ikka suuremat sula! tormasin hommikul nagu tola kella viie aeg mööda parklat ringi oma Audit otsides, no ei mäletanud enam täpselt kuhu serva ma selle reedel parkisin, ja täna olid kõik autod parklas ühte värvi, valged ja ca 10cm lume all. ikka mitu autot pidin läbi kriipima enne kui oma tumehalli üles leidsin! aga see selleks, läheme ikka kõrbesse tagasi kus sel hetkel olivad temperatuurid ikka 50+ päikese käes ja vandumine ootel :D

pühapäeviti razvoodi nagu ei olnudki, ikka puhkepäeva teema ja seda ei pidanud sõdalastele ette laulma iga jumala pühapäev, plaanid olid juba eelmine päev paikka pandud et miskeid plaane ei ole, va hommikune munadesöömine!
aga vot duhhid rivistati peale hommikusööki mis toimus argipäevast tund aega hiljem ikka platsile üles! pühapäeviti oli jah äratus tund aega hiljem, kell seitse, ja seda vast igal pool? igatahes võeti duhhid rivisse ja loeti pikk epistel ette. et täpselt keskpäeval on "vandumine", saabuvad ka külalised lastevanemate näol, ja kogu väeosa juhtkond, nii praegused kui tulevased :D . pandi paikka ka vande eeskõneleja kes võtab sisse koha laua ääres väeosa lahinglipu all, et teised sõdalased vannuvad rivis olles tema järgi, noh nagu mingi eesti rahvalaulu esitamine kus ka eeslaulja on, pigem mingi setude rahvalaulu värk, et eesleelotaja ja järgikiitjad :dont_know: . igatahes eestlased eesotsas frantzusiga ellimineeriti kohe sellest ametist, no ei saa väeosa ju endale lubada sellise pühaürituse läbikukkumist :D .ja meie eestlauljaks määrati puhastverd venelane, nn" saraatovlane", kelle vanemad olid ka kaugelt kohale tulnud selleks tähtsaks päevaks; aga vot nüüd hakkab teema jälle hargnema, jätkan ehk homme...., teemaks siis "saraatovlased" ja lipsud... :write:


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Frantzuse nurgake
PostitusPostitatud: 11 Jaan, 2021 21:27 
Eemal
Liige

Liitunud: 26 Jaan, 2015 22:42
Postitusi: 338
vanahalb kirjutas:
Kui akf-d nüüd seda silmas pidasid, et osa materjali on teise teemasse tõstetud siis mu arusaamist mööda ikka sellepärast et saaks ilma segamata lugeda frantzusi soravat juttu.
Näiteks minupoolne teemasolkimine läks laskeharjutuste rubriiki.

Vanasti nimetati sellist asja "rindejoone õgvendamiseks" ja juba toona kutsus see alati esile vastakaid arvamusi :)


frantzusi rindejoon on sama sirge kui Struve meridiaan, no kuidagi seda ei õgvenda.... Viib ju kogu maailma koordinatsiooni süsteemi tasakaalust välja, oli see siis Mercador või keegi targem; igatahes nende õgvendamistega head tulemust ei tule..., vist


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Frantzuse nurgake
PostitusPostitatud: 11 Jaan, 2021 22:38 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 22 Veebr, 2005 13:20
Postitusi: 1749
Asukoht: Dorpat
Tsiteeri:
pole hullu, ikka jätkame! isegi kõrgemalt poolt tuli hoiatus et kui ei jätka siis "Orleansi neitsi" saatus soolas!

Väga õige lähenemine juhtkonna poolt. Kuna esimene doos anti tasuta, siis oleme praegu juba kõik nö nõela otsas ja palume lahkesti jätkata, Cartlandi peale üle minna on juba lootusetult hilja.

_________________
Kui on probleem, tõmba lõuga


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Frantzuse nurgake
PostitusPostitatud: 12 Jaan, 2021 22:38 
Eemal
Liige

Liitunud: 26 Jaan, 2015 22:42
Postitusi: 338
natuke siis meie eestlausujast, nn "saraatovlasest". temal oli oma lugu. nimelt tema vanem vend oli neli aastat varem "200"-na afgaanist koju laekunud, ja nüüd tema hirmsat kättemaksuhimu täis, isegi vanemad olid kohal järgmist poega sõjatandrile saatma. tüütas ta oma raportitega kogu staabi ära; iga nädal kirjutas ja nõudis enda üleviimist miskisse "dessant-ründe-pataljoni" :dont_know: . no polnud meie väeosas sellist eriüksust, ja afgaani läks ta ikka lihtsa autoelektrikuna, mis tast edasi sai pole teada. igatahes kui frantzus esimest korda willise juhiks sai siis tuli ka see teema tulevase pealikuga jutuks. tema lähenes asjale sedasi et sellistele ei tohiks relvagi kätte anda, nad on ohtlikud iseendale ja seega ka kogu meeskonnale; parimal juhul kuskil Arktikas karabiinidega väeosa jääkarude eest kaitsta! no ei kannatanud ta silmaotsaski neid "patrioote" kes vägisi afgaani kippusid; et noored ja lollid veel; liiga palju sõjafilme vaadanud. eestvandujaga asi ühel pool, aga temaga kohtume veits hiljem kah!
vot lipsudega on see värk et ma seda teemat vist lahti seletanud pole, aga vihjeid olen kindlasti visanud aga huvi pole täpsemalt tuntud :dont_know: ; ei viitsi kogu oma soperdist ka läbi kammida, paar nädalat läheb ju selleks ära! sõdurite suvevorm ju lahtise kaelusega, aga ohvitseridele oli ikka mingi kirjutamata reegel et võisid ka suvel lipsu varna visata ja ülemise nööbi lahti lasta! aga see sõltus ühest kindlast asjaolust mitte kuupäevast! nimelt joonduti väeosa komandöri käitumisest! kui komandör viskas lipsu ette siis toppisid ka kõik teised, alates prapporist. ja seda jälgiti pingsalt mis olekus pealik väeossa saabus, aeg-ajalt läks alamatel ikka päris kiireks lipsustamisega. üldjuhul olid hommikul kõik ohvitserid lipsustatud, ka pealik; aga jälgiti just seda kuidas ta päeva edenedes staabist välja astus ja vastavalt sellele korrigeeriti ka enda väljanägemist! ja kui saabus keegi kõrgem külaline väeossa siis juhenduti tema vormist, ka pealik! sellepärast pealik alati operatiivselt teada tahtiski mis olekus frantzusi kindralist sõber on; kas kanti talle KPP-st kiirelt ette või frantzus muid kanaleid kasutades jõudis hoiatada. lips rippus enamusel kinnituskonksuga paguni küljes, või oli ripakil lipsunõela küljes, mõnel ka rullis taskus. väeosast väljapool oli lips üldiselt taskus, terve garnison käis tänaval lahtise kaelusega, ja keegi kedagi ei kottinud. kinnise kaelusega olid vaid duhhid kes vannet hakkasid andma, lisaks veel haak ka kinni ja pilotka peas, olime ju euroopa mundrites! ülejäänud väeosa vaatas lahtise kaelusega pealt, panamades ja furaskades! kohalikke duhhe platsil veel ei olnud sest neid polnud väeossa veel laekunudki :D . vanne ette loetud ja kõigi poolt kooris järgileelotatud, üks haaval astusime ka laua juurest läbi et vannet ikka allkirjaga kinnitada ja lipuga nina pühkida; ja peale seda paluti meid sööklasse pidulikule einele! seda ei mäleta kas piduliku eine lisandit pakuti ainult värsketele reameestele või sai kogu väeosa sellest osa? igatahes enne kui meid sööklast välja lasti pidas meie oma roodukomissar lühikese kõne: et kahe tunni pärast on mooduli ees rivistus, va need neli sõdalast kelle vanemad saabusid ja neid on lubatud linnapeale kolama; ja tema teeb siis teatavaks kes-kuhu väljaõppele kuueks nädalaks läheb. et ega pikka pidu ei ole, homme õhtuks oleme siit väeosast kadunud mingiks ajaks!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Frantzuse nurgake
PostitusPostitatud: 13 Jaan, 2021 21:26 
Eemal
Liige

Liitunud: 26 Jaan, 2015 22:42
Postitusi: 338
võtsime siis paari tunni pärast mooduli ette rivisse, ikka pikkuse järjekorras starsinaa oskuslikul juhtimisel! leitnandid olid kuskile kadunud, arvatavasti viskasid viina oma kubrikus pidupäeva puhul! värskete reameeste rivi oli iseenesest kena vaatepilt, ikka kolm aarialast esimesena; ja frantzus alles kolmas :D . kaks eestlast viskasid ikka pikkusega 2m ligi! ilmub siis komissar ka kuskilt staabipoolse nurga tagant, pärgamendi rull kaenlas! joondu-valvel-vabalt; ja kelle nimi välja hõigatakse võtab rivitult. kolm suuremat punti välja hõigatud, ikka need oma okrugi remonditehased kuhu õppele minek minek aga frantzus ikka rivis koos pikemate poistega+ 3 junnimõõtu vene poissi. asi muidugi huvitav, oli ju jutt et vaid 3 matsi lähevad "saksamaale" koolitusele :dont_know: . selgus tuli kohe, nimelt vastavalt uutele 40.armee operatiivosakonna plaanidele jäävad kolm matsi samasse väeossa väljaõppele, nimelt autoakude remondi-hoolduse spetsialistideks. akutuba oli meie väeosas tasemel, olin seal duhhi ajal korra heakorratöödel viibinud ja tundsin ka seadmete vastu huvi professionaalsest kretinismist. nimelt oli mu tehnikumi diplomitöö üheks peatükiks ka autobaasi akutöökoja projekteerimine ja seadmetega varustamine, ja see teema käis kõik vastavalt tarkade Moskva instituutide poolt kirjutatud käsiraamatutele, ja hetkel kehtivatele GOST-le ja normatiividele; eks sõjaväes olid omad normatiivid lisaks aga üldist pilti see ei muuda, akutöökoda oli tasemel! aga asukoht oli sitt, keset kõrbe :mrgreen: :mrgreen: . loeti ka akumeeste nimed ette ja frantzus jäi kõige pikemaks sõdalaseks kes veel rivis seisis. neil kahel eestlasel ikka "näkkas" halvas mõttes, aga tulen hiljem selle teema juurde tagasi. seega jäi rivisse veel kolm matsi; frantzus, ja "üllatus-üllatus" ka kaks "saraatovlast"!?? takkajärgi tarkusena võin öelda hilisematele teadmistele tuginedes et jo seal staabis tehti lastevanematega ikka tõsiseid "diile" tatarlasest tolleaegse komandöriga sest laskmises nad küll silma ei paistnud, aga "õppele" lähevad pm kodulinna, ja need kutid olid omavahel ka lapsest saati koolivennad, isegi kutsekas olid koos õppides autoelektrikuks. vot ei tea kas frantzusi eest ka keegi kostis või piisas "voroschilovi laskuri" märgist sest nii oli ju eelnevalt välja hõigatud :dont_know: . igatahes frantzusi nime taha oli pärgamendile märgitud "nach Kosakenstadt". lisainformatsioonina anti teada et homme peale razvoodi hakkame toimetama, nimelt saame "suhhoi pajoki" kätte vastavalt sellele kui pikalt reisime, ja Aschabadi punt lahkub väeosast juba enne lõunat, teised peale lõunat rongijaama. igale pundile tuleb ka ohvitser kaasa, ja komissar isiklikult juhib Taschkendi brigaadi mis oli ka kõige suurem, ca 25 sõdalast; kolme väiksemat gruppi juhivad leitnandid! ja kõige suurem "rõõmusõnum" tuli meid piinanud nooremseerudele, et nende teeneid alates homsest lõunast ei vajata ja neid viiakse üle kohaliku kahe roodu nimekirja teenistuse jätkamiseks; et ka seal on nende oskuseid-kogemusi vaja "noorsõdalaste" kasvatamisel, kuigi neid polnud veel väeossa laekunud aga järgmine nädal peaks hakkama saabuma! kahjurõõm on ikka kõige suurem rõõm, no niipalju me juba seda armee värki jagasime et need seerud on oma roodus ju täitsa duhhi seisuses, samas olukorras nagu meie nende all poolteist kuud olnud :D :D . igatahes viimane ööpäev hoidsid nooremseerud meie suhtes ikka väga madalat profiili :mrgreen:. ühele sigamale oli öösel ikka ka väiksem pogromm tehtud meie tsetseenide poolt, viis matsi oli neid meie hulgas. aga tegid nad seda kuidagi vaikselt, ilma lärmita; ja ega hommikul keegi kaebama ka ei jooksnud; aga hommikul jutud läksid liikvele! igatahes olid endised kursandid saanud "vabahärradeks" ja kohe muutus ka hoiak :D :D .


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Frantzuse nurgake
PostitusPostitatud: 22 Jaan, 2021 21:48 
Eemal
Liige

Liitunud: 03 Veebr, 2016 15:53
Postitusi: 222
Hakka juba muretsema, et ega ometi kirjanikuhärrale mõni tõbi külge pole hakanud? Jube vaikne siin viimasel ajal.
Samas, vahest ongi loomingulised pausid head :)


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 471 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 28, 29, 30, 31, 32

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt