Militaarsed unenäod

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
linnavurle
Liige
Postitusi: 210
Liitunud: 27 Okt, 2006 12:24
Kontakt:

Militaarsed unenäod

Postitus Postitas linnavurle »

Võib olla on teema veidi OT, kui moderaatorid õigeks peavad, siis ma ei protesteeri, kui see kõrvaldatakse.
Aga teemast endast. Ka mina olen pidevalt ja tihti näinud unes "jätku" oma teenistusele NA-s (sellest on teistes teemades ka põgusalt juttu olnud). Kummaline on see, et unes ma tean, et olen järgmiseks kaheks aastaks mobiliseeritud, kusjuures unes on eelmised uned meeles. Igatahes peaks järgmine värbamine NA sidevägedesse olema kuues või seitsmes:) - igas järgmises unes on mulle selge, mitmendat kaheaastast teenistust ma nüüd pidama hakkan:)
Postitusele ärgitas mind aga täna öine unenägu - midagi nii jaburat on raske ette kujutada:) Olin Cesises (Lätis) ja see linn sattus Leedu pommituslennukite rünnaku alla:) Rünnakuid oli mitu, minul õnnestus nendest siiski õnneks eluga pääseda. "Puhkenud sõjas" oli Eesti Läti poolel, kuid ma pidin oma läti tuttavatele pidevalt seletama, et kahjuks ei saa eestlased appi tulla, sest meil puuduvad lennukid. Lätlased ise olid samamas optimistlikud, nad väitsid, et kui nende Aluksnes baseeruv hävituslennuk õhku tõuseb, lööb see korra majja:). Samas diskuteerisime veel teemal, kas Daugavpilsi õhutõrje on lihtsalt saamatu, et Leedu pommitajad üle said lennata, või nad saboteerivad (venelastega asustatud linn see Daugavpils ju:))
PATRIOOT
Liige
Postitusi: 207
Liitunud: 17 Mai, 2004 10:10
Asukoht: Mannermaal Tallinna küle all...
Kontakt:

Postitus Postitas PATRIOOT »

Mul kordub pidevalt unenägu kus olen rindejoonel ja vaenlane alustab rünnakut... kuid kui ma tahan joosta oma laskepositsioonile(kaevikus) siis avastan suureks yllatuseks et see on kartuleid täis.. :lol: peale seda jooksen varju otsides ringi sest et taevast sajab üsna tihedat raudvihma ja jõuan mingise vana mõisani mille omad ära olid kindlustanud nö eikellegimaal.... ja seal satun jälle kartulitega kokku... nimelt on kelder kartuleid täis... :lol: :lol: :lol:
et nagu mingine teema pidevalt kartulitega.... :roll:

Patrioot
Sõjas ja armastuses on kõik lubatud....( muidugi seda kõikke genfi konvensiooni piires)
Kasutaja avatar
tlpWFG
Liige
Postitusi: 370
Liitunud: 06 Sept, 2005 16:02
Asukoht: virumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas tlpWFG »

Algatuseks, kiidan Linnavurlet teema algatamise eest, tundsingi et nagu midagi on puudu.Minulgi on unenäod 90% ulatuses militaarsed ja 10% ulatuses seotud libahuntidega :D Inimmõistus on ikka üks imelik asi.Siin siis paar näidet:

1) Olen mina telekatoas. Järsku vaatan aknast välja, taevas on täis vene hävitajaid( silmajärgi ütleks, et umbes 500 masinat ) ja kallavad igast võimalikust torust minupoole tina ja rakette ja muud sellist. Tundub, et neil on probleeme sihtimisega, kuna mina olen veel elus ja terve, ning majalgi pole viga miskit, kuid maa majaümber on küll ülesküntud. Järsku hävitajate rünnak lõppeb ja algab jalaväerünnak. Selline imelik tunne on. Jooksen voodijuurde, voodiall on 2 musketit ja 3 vintpüssi, ning 2 sileraudset jahikat. Kraban siis 1 jahika ja ühe vindi. Probleem on selles et padruneid ei ole, otsin siis, leian karbi, seal on paar hädiset vindipatti ja pooleldi uuestilaetud jahikapadrunit, mis kohe rauda lükkan. Siinkohal järsku lahing lõppeb, mitte ühtegi elavat venelane kusagil, kõik on surnud. :roll: Ja lõppeb ka unenägu.

2) Niisiis, kui ma ei eksi siis on aasta 1946, suvi. Olen metsavendade salga juht. Tuhlame siis mööda tihedat kuusikut ringi, äkitselt leian ühe madala ja tihkeoksalise kuuse alt täiesti ideaalses korras oleva MG 42-e, koos paari kasti lintidega, pluss veel Y rakmed. Mis siis ikka, rakmed selga, kastid jagan meestele kanda, ise viskan kuulipritsi õlale. Järsku olen oma meestega kusagil mingis suures tehases ja kuulipritsist pole haisugi. Hoian kramplikult käes ainult Lugerit, mille jaoks mul on ainult 1 pide. Näib, et peame tehases võitlust venelastega, paartükki saime ikka loojakarja saata. Siinkohal jällegi unenägu lõppeb

3) Olen jällegi omas majas. Seisan ukse peal, vaatan üle tee olevat endist paisjärve, mis nüüd pajuvõssa on uppunud. Võsast ilmub välja ilmatuma kari inimesi, kes hakkavad minupoole jooksma ja kes jooksupealt huntideks muutuvad. Kurat, mu koer on õues, mitte ei taha tuppa tulla, kutsun ja kutsun, aga ei mingit tolku. Viimases hädas, et oma elu päästa löön ukse pauguga kinni ja panen lukku. Koerast on kole kahju, pisarad tulevad silma. Lähen jälle voodijuurde, nagu traditsiooniks on saand kahman sealt vindi ja jahika, aga näed, padruneid jälle pole. Otsin siis padrunikarbi ülesse, kus on jälle paar hädist vindi patti ja poollaetud jahika moona. Padrnid lükkan rauda, panen paar pirakat läbi akna ja paar hunti kukub. Siinkohal jällegu unenägu lõppeb.


Ohjah, pikk jutt, sitt jutt :!: Vähemalt sain hingelt ära :D Võta nüüd näpust, olen ma hull või ei ole :lol: Öelge seda teie, kamraadid.
Peaks vist ikka uneseletaja juures millagi ära käima.

PS! Vintpüssi ja jahika teema on mul juba tubli paar aastat kordunud täpselt sama stsenaariumi järgi :D
Siinkohal oleks vist targem lisada, et tegelikkuses midagi voodiall ei ole, nii et olge rahulikud, aga kangelt tahaks teada, mida see motiiv tähendada võiks :D
Niikaua, kui elu sees, relv käes ja Eestimaa pind jalge all, pole häda veel midagi.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5.gif[/img][/url]
kapralheinz
Liige
Postitusi: 260
Liitunud: 08 Juun, 2005 22:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas kapralheinz »

On üks tore foorum PARA-WEB. Seal unenägudest ja nende seletamisest palju juttu. Lisaks veel UFO:dest, kosmosest, päkapikkudest ja jõuluvanast... :shock:
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

motofassist
Liige
Postitusi: 314
Liitunud: 30 Mai, 2006 14:20
Kontakt:

Postitus Postitas motofassist »

Parawebis on jah palju tuttavat teemat.
Ainult viimasel ajal sõja ja tapateema aktiivseks saanud. :twisted:

(Unes näen ma end tavaliselt eemalt nagu mingi kaamera filmiks või nii,vahel näen jälle nii ,et nagu läbi enda silmade.)

Üks hundiuni on ka mul meeles:
Niisiis tuulasin üksi Alu mõisa ligidal ringi piisavalt hämar oli kah.Olin mõisast kuskil paarisaja meetri kaugusel kui järsku ilmus hunt. Pistsin siis täiega jooksu aga ei jõudnud joosta õhk oli tihe ja raske.Jõudsin mõisale siis ligemale ja üritasin ühest küljeuksest sisse pugeda.Sain sisse ja siis uni lõppes...
Seda und nägin mingi mitu aastat tagasi.Siis nägi mõis välja kui tondiloss ja sellena ka unes.Praegu on väga ilusas korras.
Frundsberg
Liige
Postitusi: 1649
Liitunud: 15 Mär, 2005 10:15
Kontakt:

Postitus Postitas Frundsberg »

Mina eelistan aga unenägusid kus figureerivad kaunud daamid :D.
Kasutaja avatar
harri13
Liige
Postitusi: 555
Liitunud: 20 Jaan, 2006 20:30
Asukoht: haava salu
Kontakt:

minu unenägu aprillist

Postitus Postitas harri13 »

Soome kuulutab sõja Saksamaale ja Saksa mõisnikud Soomes kolivad Inglismaale.Inglismaa kuulutab sõja Saksamaale.Soome kuulutab sõja Inglismaale ja Soome sõlmib rahu Saksamaaga Inglismaa Sakslased põgenesid üle silla( :?: ;kaart ka olemas selle silla asukohast) Itaaliasse.Peeter Oja teatas siis et Soome majandus kukub varsti kokku ja mina küsisin siis euronewsist (otseetrist) kas me lasemegi nii EL laguneda.Ja öösel Hitler üle silla mingi gruppiga seal kohtus ta Mussoliniga ja nad tegid liidu

______________________________________

ja uni lõppes
Elagu Eesti Wabariik!
Peaasi et oleksime iseseisvad ja juhid oleks õiged!
Kasutaja avatar
A-ruudus
Liige
Postitusi: 340
Liitunud: 19 Mär, 2006 18:15
Asukoht: Pealinn
Kontakt:

Postitus Postitas A-ruudus »

Olen näinud unenägu,kus Venemaa kuulutab Eestile sõja, mäletan sellest unenäost vaid kolme osa:

1.osa Venelased on Tallinna vallutanud,ning korraldavad võidu tähistamiseks paraadi,kuhu käsutatakse kohale kõik linna elanikud (mina kaasa arvatud). Äkitselt viskab keegi rahva seast paraadil osaleva T-80 pihta Molotovi kokteili, pruuniks kõrbenud tankistid pudenevad oma masinast välja. Venelased süüdistavad tanki süütamises mind.

2.osa Jooksen lagedal platsil,käes paks raamat (piibel?), mind jälitab vihane vene soldat. Suudan venelase abil kahjutuks teha (arvatavasti lõin talle selle raamatuga vastu tahti) ja jooksen edasi

3.osa Jooksen ikka veel,venelased ässitavad mulle mitu koera kallale...

Rohkem ei mäleta,arvatavasti lõppes unanägu nii,et koerad puresid mind tükkideks vms.
potentate
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 29 Dets, 2005 11:22
Kontakt:

Postitus Postitas potentate »

ENNE MAGAMA JÄÄMIST: tulen vannitoast ja otse voodisse, tõmban teki peale ja sätin magama jääma!
MAGADES: ärkan ehmatusest oma voodis, mõtlen mis kell on ja kui kaua magasin(ei ole kella kuski(magades ikka)). Mingi imelik tunne ja väga vaikne , kõhe heli kostub kõikjalt. Tõusen voodist, kõnnin trepist alla, ei saa aru mis viltu on - midagi igatahes on väga valesti! Märkan, et maja tagant, hoovi poolt tuleb nõrka kuma. Torkan tuhvlid jalga ja astun välja. Jään ahhetusest hingetuks!

Terve taevalaotus on täis mingeid imelikke sõjamasinaid, mis rohekas kumas hõljuvad metsapoolt üle mu maja, täiesti vaikselt, ainult imelik võbin on kõikjal! Nii tähtsusetu tunne on seal trepil seista ja seda Relvade Marssi vaadata. Aga tunne on apokalüptiline, selline eelaimdus on, et suur jama on tulemas ja midagi ei ole parata. Tuleb!
Kasutaja avatar
Tux
Liige
Postitusi: 1327
Liitunud: 30 Okt, 2005 21:13
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Tux »

Ma olen elu aeg tahtnud ufosid näha aga kordagi pole trehvanud! Selle eest vaatan vahel ühte episoodi järjest mitu korda niikaua kuni tulemusega rahule jään.
Oli kord mingi madin mingite kollidega, mina leidsin kusagilt mingi jahimehe tulenuia, andsin siis kaks korda tuld. Kaks tükki mättas, jube hea tunne oli, aga siis näed tuli neid kusagilt juurde, aga mul rauad tühjad. Siis tuli meelde, et sealt kus tulenuia leidsin oli vist ka kuulipilduja. Kirusin ennast, et küll ma olin loll, et seda ei võtnud. Sellest hetkest peale hakkasin sama jampsi uuesti nägema, aga siis oli mul juba kuuliprits! Nüüd oli juba hoopis teine tunne! Siis ajas naine ülesse, et mis sa rapsid siin, lase mul ka magada :cry:
Tagantjärele tarkus on täppisteadus!
karrvik
Liige
Postitusi: 350
Liitunud: 01 Veebr, 2007 12:43
Kontakt:

Postitus Postitas karrvik »

Ennastki kummitab üks tobe unenägu mil ka reaalne põhi all-kord kui õppustele meid viidi olid kopteripiloodid tublisti hundijalavett manustanud ja see lendamine läks neil nagu ta läks. Reaalse juhtumi puhul selle kopteri sellid kus ise olin olid SUHTELISELT adekvaatsed, küll aga sõbrapoissi transportinud raudlinnu ohjajad olid täis kui tinaviled.....Ja unenäos olen tihti selles teises kopteris ja ääkustunud pilootide asemel sunnitakse meid seda krdi kobakat maandama-aga alati ärkan hirmuhigiga üles enne kui maapind kätte jõuab-ja parem vist on sest kopteri piloteerimisest ei tea ma mõhkugi!
voina k voinu, a obeb-po rasparjadku!
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Linnavurle võttis vinge teema ülesse! Võiks mõne psühhoanalüütiku ka palgata :lol: Teemaarendus teiste poolt veidi ebaühtlane, aga ehk läheb paremaks.
Kordusunenäod (raadiost tuleb hetkel kuulus laste unelaul - autod kõik magavad juba :wink: ) on endalgi tuntud. Et juba viiendat korda dispatti tagasi toodud jne. Üsna pea pärast kojujõudmist (või puhkusel olles?) nägin unes midagi nii jaburat, et veel siiani meeles. Muidugi ainult mingi lõik, või kas saabki neid uinuva mõistuse produkte kuidagi konkretiseerida? See eriliselt jabur lõik oli järgmine: Vanematekodu ees, mis oli üks tavaline korter korrusmajas, seisid majaesisel haljasalal meie väeosa kasarmu voodid, kust meid hommikuse podjomiga üles löödi. Ainult et need halliks värvitud reformikad ei olnud kahekorruselised vaid kolm, viis ja rohkem! Ja see kõik kõikus ohtlikult! Unenäole omaselt puudub puänt 8)
Sõjajumal
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 16 Sept, 2005 16:04
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sõjajumal »

Minu militaarsed unenäeod on alati olnud väga kahtlaselt ebaloogilised ja ulmelised. :roll:

Mitu korda olen ka "surma" saanud, peale surma saamist automaatselt tuleb meelde et see on uni ja teen silmad lahti, või siis ärkan võpatades. :roll:
Kasutaja avatar
Juhan
Liige
Postitusi: 185
Liitunud: 21 Nov, 2006 13:08
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Juhan »

Baraek kirjutas:Minu militaarsed unenäeod on alati olnud väga kahtlaselt ebaloogilised ja ulmelised. :roll:

Mitu korda olen ka "surma" saanud, peale surma saamist automaatselt tuleb meelde et see on uni ja teen silmad lahti, või siis ärkan võpatades. :roll:
ma nii huvi pärast pillun vahele korra:
tahaks teada, mida sa siis näed või mis toimub siis, kui sa oled just surma saanud. Nagu selle surma ja ülesärkamise vahele...mis sinna mahub?
Minu "unenäosurmad" on lõppenud ülesärkamisega surma saabumise hetkel.

Kuigi ma pole veel ajateenistusse jõudnud, olen ka mina vahel näinud militaarseid unenägusid, kõige kummalisem neist oli see, kui ma olin Rooma leegionär. Eelpoolkirjutatud tekstidega on ajavahe ikka väga märgatav, ent väga hästi on meeles, kuidas ma lühikese ja laia teraga mõõgaga barbareid raiusin, nii et verd lendas. Ja ma olin koos 9 sõbraga, barbareid oli hordide viisi, aga nad pidevalt ründasid joostes. Olles odadega varustatud, hoidsid nad neid kõrgel ülal, nii et kõik minu poolt sooritatud löögid mõõgaga lõikasid nad kerest pooleks vms. Unenägu lõppes, kuna telefonihelin ajas mind üles. Lõpest mäletan ainult, et minu ümber oli hunnik laipu ja ise olin üleni verine. Ja ms kõige imelikum, see asi toimus mingi troopilise saare rannas... :?
Meie reliikvia on vabadus!
Meie reliikvia on au!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist