Leedukad vene sõjaväes

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

EOD kirjutas:Labus bez lõtški - eto kak spravka bez petšati. Paelata leedukas on nagu pitsatita dokument. :wink:
...tegelt see lennukas NArmee ütelus kõlas veits teisiti:

Hoholl bez lõtšek, eto kak h...i bez jaitšek :lol: :lol: :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
ignatius
Liige
Postitusi: 106
Liitunud: 10 Mai, 2005 10:01
Kontakt:

Postitus Postitas ignatius »

Mina mäletan küll leedukaid tunduvalt paremate meestena kui nt. lätlasi. Leedukad hoidsid eestlastega võrreldes rohkem omavahel kokku, lätlastel näis selline asi kui rahvustunne peaaegu üldse puuduvat. Leedukate-eestlaste läbisaamine oli igal juhul parem, kui lätlastega.
Noore salaagana pesin mingi aeg hulk öösid põrandaid (4 tundi pesemeist, 4 tundi und - ja nii ööst öösse).Läti starikud vaatasid irvitades pealt, kuidas ma iga päevaga rohkem kustuma hakkasin. Leedukast starik tuli ühel õhtul minu juurde ja andis mitmeid praktilisi soovitusi (ilmselt enda salaaga ajast), kuidas paremini säilida, jõudu kokku hoida jms. Lisaks sellele poetas oma kodust saadud pakist pisut söögipoolist mulle pihku. Ja nii see jätkus õhtust õhtusse kuni karistusaeg tehtud sai. Tagantjärgi võiksin teda peaaegu elupäästjaks pidada.
Oli teisigi toredaid leedu poisse. Ühtegi lätlast aga ei mäleta.
soldat
Uudistaja
Postitusi: 24
Liitunud: 28 Nov, 2005 17:54
Asukoht: Jõgeva
Kontakt:

Postitus Postitas soldat »

Minu väeosas leedulasi ei olnud kuid oli üks lätlane,Kralinš priinimeks.
Ta pandi minu ametit asendama,kui mulle DMB kätte jõudis.Sõitsin Zil
157`ga toiduringi aerodroomil kolm korda päevas.
Oli alles sõidumees,täpselt nagu Lada VFTS`iga sõidaks.Termosed
lendasid taga kongis nagu ise tahtsid.Minu teenimise eelviimasel päeval
andis tal üks termose kaan järgi ja pool furgooni oli veega keedetud
tanguputru täis(umb.40 mehe portsud).Kuna tangupuder(drob 16) ei olnud
eriti popp meie hulgas,siis kaebdusi ei olnud.
Järgmine päev autopargi väravavalvur rääkis et kong nägi välja nagu
mitu meest oleks seal "pakkimas" käinud.
tsikkelröövel
Liige
Postitusi: 214
Liitunud: 23 Nov, 2005 16:13
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas tsikkelröövel »

Ei ole mul ka väga häid mälestusi leedukatest. Ütleme siis nii, et 1/3 olid täiesti lahedad vennad, aga 2/3 tõelised šustrikud. Kokku nad omavahel hoidsid, jah. Aga mina läksin kroonu sinisilmsena, a'la baltikum, bla-bla. No võttis harjumist, leedukad olid tõsine külm dušš. Pull oli just see, et kuidagi eriti suur vahe oli haritud ja harimatu rahva vahel. Kõrgkooli vendadega oli priima läbisaamine. Teised aga olid küll pugejad-matsid-sitakeerajad. Venelastest kaugelt hullemad. Tavaline venelane on tegelikult selline lihtsameelne hea hing. Parimad kamraadid olid põhja-vene mehed, Arhangelsk, etc.
Larix
Liige
Postitusi: 33
Liitunud: 16 Aug, 2008 11:59
Asukoht: Võrumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Larix »

minul oli vähe kokkupuutimist leedukate ja lätlastega ... üks leedukas oli uzepkas ja saime päris hästi läbi pärast kui ta pärast miski suurt ülemust vedades meie väeossa juhtus . Lätlane tuli sii kui olin aasta juba teeninud .... Aluksne pois , nii et päris zemljak lausa .... ametilt kokk , nii et peale noorte aega kohe kööki läks . Kuna köögis oli gruziinide ülemvõim ja mul nendega läbisaamine iseaalne (olin nende väljund Moskva linna ... ) siis ta nagu kuidagi sujuvalt ühines nende seltskonnaga ... tsurkad ikka üritasid meelde tuletada tema seisust , aga need pandi kah kohe paika . Peale kokauzepkat sai tast vahetuse vanem ühe demblisse mineva gruziini asemel ja siis oli juba asi paigas .
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral Karu »

kalleb kirjutas:kurva,bibis ja mis need standardväljendid olid seal
Meie väeosas Valgevenes leedukaid muide kutsutigi "bibis"teks, võib-olla oli sel ka mingi põhjus, mis just see sõna valiti... Ise ei saa nende kohta midagi halba öelda, aga eks neid oli meil vähe ka.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas EOD »

Kapral Karu kirjutas: Meie väeosas Valgevenes leedukaid muide kutsutigi "bibis"teks, võib-olla oli sel ka mingi põhjus, mis just see sõna valiti... Ise ei saa nende kohta midagi halba öelda, aga eks neid oli meil vähe ka.
Nii roppu nimetust kasutati vast tüli korral. Muidu ikka "labusteks", mis tuleb leedukeelsest sõnast "tere". Meie roodu ainuke leedukas oli igati teiste Baltikumi poistega sõber, kuigi suure ja tugevana oleks ka ise enda eest seista suutnud.
sturman
Liige
Postitusi: 148
Liitunud: 02 Nov, 2008 21:18
Asukoht: võrumaa,antsla
Kontakt:

Postitus Postitas sturman »

lugesin siin arvamusi leedukate kohta ja ei saanud kuidagi rahu.meie väeosas oli leedukaid kõige rohkem,võrreldes teiste rahvustega.ka teenisid nad oma maa piiril,vahel oli ainult neemani jõgi.ülbuses ma neid küll kõige vähem süüdistan.nad said meiega väga hästi läbi ja meie nendega.üldiselt olid nad väga kokkuhoidvad,nagu eestlasedki.kui meil või neil tekkis problee me tsurkadega,läksime alati üksteisele appi ja neid probleeme oli üpris palju.seda ei saa aga mitte kuidagi öelda lätlaste kohta,kes hoidusid täielikult omaette.ei suhtlend nad eestlaste ega leedukatega.meil oli ühine plaan isegi kaunase mässu ajal leedukatele appi minna,aga kusagilt saadi hais ninna ja ohvitseride hirm oli nii suur,et jäeti ka õppused ära.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist