Sõdurite teave enda ja ümbritsevate väeosade kohta

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Vasta
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Sõdurite teave enda ja ümbritsevate väeosade kohta

Postitus Postitas kalleb »

harilikult olid väeosade tegelikud nimetused ja tegelikud numbrid salastatud ,sõdur sai kirjasaatmiseks polevaja potsa numbri kus oli ka väeosa number aga see polnud tegelik vaid lihtsalt talle teada antud

pm seda numbrit keegi kunagi ei maininud ja alles nüüd on võimalik internetist need numbrid leida

näiteks viimane väeosa kus olin oli tegeliku nimega

463 ракетной бригадa

kodeeritud nimi oli brigaadil войсковая часть 52512

väeosa kuhu kirjad tulid oli aga hoopis войсковая часть 14322

see oli üks divisjon brigaadis ,esimene divisjon ,kokku oli 3 divisjoni , need moodustati 4 üksikust raketidivisjonist erinevatesd diviisidest (Сформирована из 4 ордн 1 танковой, 1 московской, 26 и 40 дивизий)

eelnevalt asusid üksikud raketidivisjonid Kaliningradis Rizkii gorodokis, Pervomaiskii gorodokis ,Gussevis Ja Socetskis ,kõikides olid relvastuses raketikompleksid LUNA-M
http://9k72.ru/
, see ümberformeerimine oli Gorbatsovi-Reagani tavarelvastuse vähendamise lepingu põhjal tehtud

divisjonidesse anti uued raketikompleksid Totska -Y http://9k72.ru/page.php?21 ja koondusid kõik Sovetskisse

praegu asub brigaad Leningradi sõjaväeringkonnas Luugas



ümbritsevatest väeosadest eriti midagi ei teadnud ,mingi suur tankipolk oli väeosast natuke paremale teises gorodokis
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Sõjaväeosa nimi oli isegi lipul kirjas, rääkimata muust atribuutikast. Seda ei saanud kuidagi salastada (ehk mingis eriväeosas oli muudmoodi).
Mina teenisin 129. Kaardiväe moto-laskurpolgus, mille väliposti number oli 67636. Teadsime ka naaberväeosade ja diviisi numbreid.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
alax
Liige
Postitusi: 1529
Liitunud: 07 Dets, 2005 15:53
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas alax »

Kui olid silmad-kõrvad lahti, siis kogunes ikka infi.
1970-1972 olin 40. tankidiviisi (Sovetsk) 75. motolaskurpolgus Gussevi linnas. S/o 73861. Samas linnas oli veel kadreeritud motolaskur diviis (s/o 14010). Sellele diviisi kadreeritud tankipolk asus meie polgu linnakus.
Gussevi linnas asusid veel 40. tankidiviisi luurepataljon, meditsiinipataljon.
Kuskil linna lähistel olid mingid raketšikud, vähemalt nii oli teada. Kui olin lasketiirus, siis naabriks olid garnisoni laskemoonaladu. Ja meie lasketiirust paari km kaugusel oli veel tankodroom.
Piisavalt vägesid väikelinna kohta.
Praegusel ajal on 75. polgu linnakus Balti Laevastikule alluv moto-laskurbrigaad. Sovetskis on diviisi asemel soomustehnika hoiubaas.
Gussevi see kadreeritud laskurdiviis on aastaid tagasi likvideeritud.
Eks oli ka infi muude Kaliningradi oblasti väeosadest, aga ununeb juba. Kui korra kuuled, siis ei kinnistu hästi.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

Sovetkis olnutele väike foorum siin

http://sovetsk.forum24.ru/?0-1-0


kas selle tankipolgu territooriumil oli ausama peale aetud tank T34?

Pilt

Pilt


kui oli siis oli meie naabruses -üle tee paarsada meetrit minna



raketsikud Sovetskist väljas olid strateegiliste rakettide peal
Kasutaja avatar
T-62
Liige
Postitusi: 885
Liitunud: 24 Juul, 2007 9:50
Asukoht: Pärnumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas T-62 »

See n-armee salastatuse tase oli kas väga keerulise süsteemiga või üldse süsteemitu. Meie polk (75221) oli ilma liputa väeosa, st. et avalikkusele seda ei eksisteerinud, allus polk otseselt Kubinka Instituudile. Samas teadsid kõik ümberkaudsed elanikud, mis väeosa ja kus asub, nii palju, kui sai suheldud tsiviilidega oli ka teadmisi naaberväeosadest. Olid seal olemas õhutõrje, prožektorid, sõjaväe toiduladu, natuke kaugemal lennuväli ja mida iganes. Kolmas ring ümber Moskva linna, see välimine.Vahel kuulis midagi praporite käest, aga neil oli rangelt keelatud rääkida.
Selle salastatusega meenub üks natuke naljakas juhtum. Kroonust tulles pinnis komissariaadi major meeleheitlikult, et kus ma teenisin, mina nimetasin ainult väeosa numbri ja tankiväed. Sai teine päris pahaseks ja tänitas omajagu, mille peale mina jäin oma juurde, et rohkem pole au kõnelda. Major tõi lõpuks välja suured raamatud, otsis jupp aega sealt ja kui ei leidnud, andis dokumendid kätte ning soovis head teed. Kõige selle juures unustas ta mulle märkida N-Liidu passi sõjaväe kohuslase templi. Viimane päästis ilmselt nii mõneski kordusõppuste korrast. See "võlg" likvideeriti alles kuskil viie aasta pärast.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

kas 8 osakond ikka allkirja võttis enne demblit et 5 aasta jooksul välismaale minek keelatud?

meil enne koju ei saanud kui osobistile see allkiri oli antud
Kasutaja avatar
T-62
Liige
Postitusi: 885
Liitunud: 24 Juul, 2007 9:50
Asukoht: Pärnumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas T-62 »

Nii see, kui ka veel mõned muud peensused. 8)
ghost
Liige
Postitusi: 277
Liitunud: 17 Mai, 2006 21:01
Kontakt:

Postitus Postitas ghost »

Polnud meil midagi salajast. 7. transpordilennuväe diviisi 25. Moskva nimeline kaardiväepolk. Väeosade numbriga on küll kehvasti nii utsebka, kui väeosa kohta.
Kirjadel oli aga väeosa numbri järel täht (litter), mille järgi kiri õigesse lõppunkti jõudis.
Ümbritsevatest väeosadest ei tea midagi peale selle, et nad kusagil olemas olid. Linna peal käies sai vahest teiste väeliikide pagunikandjaid nähtud aga see oli ka kõik.
Mida paksem ajatolm, seda ilusamad tunduvad selle all olevad asjad.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist