Kas oskasite arvata, kuhu teenima saadetakse?

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kas oskasite arvata, kuhu teenima saadetakse?

Postitus Postitas Aleks »

jackpuuk kirjutas:Komissariaadis käies küsiti minu käest, kus tahan teenida ja mis väeliigis. Ütlesin, et kuskil välismaal ja dessandis
Teenisin NA-s 14.maist 1979 - 1.juunini 1981. Komissariaadis käies ütlesin, et tahan dessanti ja Eestisse. Kuna dessandi vennad olid nädal tagasi Viljandisse saadetud pakuti võimalust Tapale teenima minna. Nii ma Eestisse ja PVO-sse sattusingi. PVO - protivo vosdusnõi oborona ehk polu voennõi organisatsija - maakeelde tõlgituna - õhukaitse ehk pool sõjaline organisatsioon.
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
donnervetter
Liige
Postitusi: 171
Liitunud: 28 Juun, 2007 21:36
Kontakt:

Postitus Postitas donnervetter »

KT kirjutas:jamade tõttu KGB-ga taheti mind saata Afganistani. kadunud isal õnnestus see tuttava sõjakomissaari abiga muuta mereväkke minekuks. kolm aastat, kuid eluga tagasi. tõsi küll, seda sain teada alles pärast kroonust tulekut.
Peaaegu sama värk, sattusin rajooni komissariga (vist oli sellise nimega nagu Paltšikov, pani ka eesti keelt) sõnasõtta, sest ma ei olnud huvitatud dessandist, parajasti hakkas ka sõda Afganistaanis. No surus mind mereväkke.
Vahetult enne kroonut olin tööl autojuhina ja Balti ringkonna õppuse käigus saadeti mind kroonule nö appi (narod i armija jedinnaja) midagi vedama. Seal sain ühe prappori ja mitšmaniga tuttavaks (vabariiklikust sõjakomissariaadist). No ja vennastusime kah. Kuna sügisel ootas kroonusse minek, siis pakkusid ka lahkelt abi ja kaup oli selline, et Eesti või vähemalt Riia.
Ma küll kõiki tagamaid ei tea, aga Lasnamäelt läksime rongile ja saatjateka madrused, mütsilintidel kiri "Severnõi flot". Krasnaja Gorka jaotuspunktis siplesin kõvasti, et mitte kolme aasta peale sattuda. Õnne ja juhusega pooleks sain autojuhiks nüüdsesse Peterburi ja kahe aasta peale.
[i]Kui sa oled sattunud ihuüksi keset ääretut kõrbe ja sul on ainult pool liitrit vett, siis ära heida meelt.
Sul jätkub sellest elu lõpuni![/i]
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas EOD »

Tumesiniste pagunitega? Et siis te, neetud fašistid, pidite karistuseks oma pattude eest KGB vägedes teenima? :shock: :lol: Julm, väga julm. :wink:
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15567
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Postitus Postitas Fucs »

EOD kirjutas:Tumesiniste pagunitega? Et siis te, neetud fašistid, pidite karistuseks oma pattude eest KGB vägedes teenima? :shock: :lol: Julm, väga julm. :wink:
Just. Meid päästis vist see, et mingites paberites oli kirjas, et see ja see on komsomolist välja visatud kuna käisid ringi välismaises vormirõivas ja käitusid komsomolile ebaväärikalt :lol:
Venemaal ei saadud täpselt aru mis rõivas? Sanpolit arvas, et tegu lihtsalt välismaa riietes (maeitea arvasid vist, et tossud, pusad, nokamütsid, dressid vms. tol ajal see vist oli mujal venemaa suht imeasi) ringijõlkumisega ja ise ma ka polnud huvitatud täpsustama mis riietuses.
müller
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:36

Postitus Postitas müller »

Lasnamäel peale mitut päeva istumist tuli mustade pagunitega mees ja andis teatud seltskonnale valida : kas Uuralite taha kuhugi või Kesk-Venemaale punaste pagunite alla... aga mitte vangivalvuriks. Lõppkokkuvõtteks maandusime Arzamas-16-s. Põhjusmõtteliselt oli linnalubagi nagu suurde vanglahoovi väljalaskmine. Ikka traadi taga....
virulane1
Liige
Postitusi: 56
Liitunud: 12 Apr, 2007 10:18
Asukoht: Ida-Viru
Kontakt:

Postitus Postitas virulane1 »

Sõjakomisariaadis küsiti, et kuhu tahad minna?Vastasin, et mul ükskõik. Lubati siis seejärel lahkelt kolmeks aastaks jääkarude maale sõidutada:)
Noh sinna ma igatahes ei sattunud. Saadeti hoopis vastassuunas.Kuhu sõit läheb seda ei õnnestunud Lasnamäele meile järele tulnud kaptenilt kuidagi välja pinnida.Ütles, et küll näete kui kohale jõuate.Pandi rongi peale ja sõit läks Riiga. Tekkis lootus, et vast jääme Baltikumi. Kui aga raudteejaamast lennujaama sõidutati, siis võtis natuke kõhedaks küll. Lõpuks poetas kapten moka otsast, et lennuk läheb peale lõunat. Lennuplaani järgi oli peale lõunat 2 lendu:Tbilisi ja Jerevan. Sattusin siis Gorisse tankipolku õppesse. Terve grupp pidi minema keemiaväkke aga sinna vist ei sattunud kedagi.
Mul üks tuttav teenis Lüganuse raketibaasis ja ise elas Lüganusel:).Väeosa kodust vast 2 km.Aga noh, tal oli isa K-Järve mööblivabriku direktir:):):)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist