vene sõduri põhilised relvad

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
fireman
Liige
Postitusi: 463
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:46
Asukoht: põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas fireman »

Ma ei saa aru, et misasi see siiski siis oli? Meil oli saapaviks ikka plekist, keeratava kaanega, topsis. Nii- paar-kolm cm paks ja 7-8 cm diameetriga. Saapaharju meil tavaliselt polnud. Kogu töö käis kaltsuga. Utsebka ajal olid kohe spets pukid saabaste puhastamiseks. Ja relvad jagati kätte kohe peale prisjaagat. Alguses oli huvitav kuid õige pea tüütas ikka hullult ära. Relvaks oli mul AK74M. Isegi relvanumber oli peas. Päeval tavaliselt käisime laskmas ja õhtuti puhastasime relva. See oli utsebka ajal nii päevast- päeva. Pühapäevad olid siiski üldjuhul vabad. Hommikuti peale jooksmist oli poliittund ja seal sai kirju kirjutatud. Mina väitsin, et ma ei tunne venekeelseid tähti ja õnneks ei nõutud ka. Kuigi viimasega meenub, et kontrolliti seda nii... Sam-poliit käskis mulle saadetud kirja avada ja vaatas seda. Siis arvas, et pole jah meil kasutusel sellised tähed!!! Ise ta ju peaks siiski kõrgema haridusega olema, kuid lammas oli ikka.
Muideks lahe foorum on see :)
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

fireman kirjutas:Ma ei saa aru, et misasi see siiski siis oli? Meil oli saapaviks ikka plekist, keeratava kaanega, topsis. Nii- paar-kolm cm paks ja 7-8 cm diameetriga...
See oli "hea määre".
Oli veel suurtes potsikutes kroonumääre (vaksa) - mis millekski ei kõlvanud
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
ooblää
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 13 Nov, 2005 22:09
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ooblää »

teema on ,vene sõduri
põhilised relvad,Aga miks jahutakse mingitest saapamääretest? Kas saapamääre tapab?Oi bläää.
kõik on võimalik,vaja ainult tahta
ooblää
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 13 Nov, 2005 22:09
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ooblää »

NB! kui tahgate õiget saapa määret,siis määrige saapaid poonimisvahaga.Muidugi sell juhul kui saate õiget poonimisvaha,mitte europaska.
kõik on võimalik,vaja ainult tahta
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

ooblää kirjutas:teema on ,vene sõduri
põhilised relvad,Aga miks jahutakse mingitest saapamääretest? Kas saapamääre tapab?Oi bläää.
Kui sõduril on saapad "kak u kota jaitsa" - siis on tal tõenäolt ka relv puhastatud ja õlitatud.
Distsipliin.
Nii, et tapab saapamääre ja kuidas veel... :D
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Ooblää, ole hea mees ja loe teema algataja esimest postitust.
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
Actual
Liige
Postitusi: 539
Liitunud: 13 Mär, 2008 11:47

Postitus Postitas Actual »

no kui seda teema pealkirja lugeda "vene sõdur" ja esimest postitust, siis jutt saab käia ainult kas tsaariarmeest või
siis praegusest Venemaast alates üheksakümnendatsest, vahepealsel perioodil oli siiski NSVL ja "nõukogude sõdur" korrektsem väljendus.
Tõsi küll, saab ka nõukogude ajast rääkida, aga seda ainult need kes olid vene rahvusest sõdurid.
Eesti või muust rahvusest sõduril pole sellesse teemasse asja...
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

no poonimisvaha oli eriline haisupomm st . seda võib peaaegu keemiarelvaks nimetada
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Actual, juhtisin lihtsalt postitaja tähelepanu teemaalgataja postitusele, rahva hulgas võrdub nõukogude sõjavägi pmst. vene sõjaväega. Olen ise kah suht pedantne inimene, aga sellist kitsarinnalist postitust poleks oodanud. Laskudes tähenärimise tasandile, siis on 90% sellest foorumist ebakorrektne, kaasaarvatud minu postitused.
sitt päev, kellele kurdad
alax
Liige
Postitusi: 1528
Liitunud: 07 Dets, 2005 15:53
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas alax »

:D
Viimati muutis alax, 18 Jaan, 2009 22:09, muudetud 1 kord kokku.
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

Actual kirjutas:no kui seda teema pealkirja lugeda "vene sõdur" ja esimest postitust, siis jutt saab käia ainult kas tsaariarmeest või
siis praegusest Venemaast alates üheksakümnendatsest, vahepealsel perioodil oli siiski NSVL ja "nõukogude sõdur" korrektsem väljendus.
Tõsi küll, saab ka nõukogude ajast rääkida, aga seda ainult need kes olid vene rahvusest sõdurid.
Eesti või muust rahvusest sõduril pole sellesse teemasse asja...

Vaata - me seal "nõukogude sõjaväes" olime ikka eestlased ka natuke.
"Nõukogude" oli ja on ametlik riigitruu nimetus.
Sestap ei nimetanud me sõjaväge kunagi nõukogude sõjaväeks ja ennast nõukogude sõduriteks - vaid ikka asja tegeliku sisu järgi vene sõjaväeks ja vene sõduriteks...
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

ah pajebenn ,üks dolbajoob hakkas jaurama ,sest pole midagi
Kasutaja avatar
Actual
Liige
Postitusi: 539
Liitunud: 13 Mär, 2008 11:47

Postitus Postitas Actual »

Eks, see ole jah loogika ja arusaamise küsimus.
Et praegu Iraagis-Afganistanis sõdivad Eesti "kaitseväelased", kes on USA või brittide käsutada on tegelt USA sõdurid või briti sõdurid, onju?
Kasutaja avatar
kangelaspioneer
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 30 Dets, 2004 13:13
Asukoht: Tallinn/Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas kangelaspioneer »

Küll võib ikka koma n***a. :o
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Actual, Te olete täiesti võimatu kodanik, kuna Te ei saa aru lihtsate inimeste keelekasutusest, siis vast avaksite oma foorumi, poliitiliselt ja õigekirja kasutuselt korrektse. Seal võiksid koheselt kustutamisele minna postitused, kus esineb kirjavigu ja asju pole nimetatud nende täpsete nimedega. Minu jaoks oleks see probleemi lahendus ja luban, et enam teemaväliseid postitusi ei tee.
sitt päev, kellele kurdad
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist