Sõdurite ja seersantide vanused vene sõjaväes

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Vasta
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Sõdurite ja seersantide vanused vene sõjaväes

Postitus Postitas kalleb »

Sõdurid 17- 28 aastat (enanus olid muidugi 18-20 a).
Seersandid samuti.
Ühtegi üleajateenijat silma ei jäänud - kui siis ainult naised santsastis või laohoidjad, aga need olid peaaegu grazdanskoje litso.
Kasutaja avatar
villy.64
Liige
Postitusi: 151
Liitunud: 29 Sept, 2005 16:57
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas villy.64 »

mäletan, meil oli Harri Looring 27 vana kui kroonu läksime. kuna tal oli tartu ülikool läbi meditsiini alal ( või lõpusirgel), siis korjati suht ruttu polku medvennaks ära. polegi teist hulga aastaid näind :cry: ehk keegi teab sellist?
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas hillart »

Kood: Vali kõik

mäletan, meil oli Harri Looring 27 vana kui kroonu läksime. kuna tal oli tartu ülikool läbi meditsiini alal ( või lõpusirgel), siis korjati suht ruttu polku medvennaks ära. polegi teist hulga aastaid näind  ehk keegi teab sellist?
Jaa-jaa! :wink:
Minu kunagine kursusekaaslane. Viimati oli Piirivalves piirkonna arstina, elukohaga Pärnus (kus ka tema kodukoht). Mis tast aga peale üle-eelmise aasta Piirivalve lammutamist sai, on teadmata.
Ja veel nii palju, et vene kroonu läks ta peale III kursust, mis aga suure Venemaa maastaabis oma teadmiste-oskuste mahult juba enam, kui tolleaegse keskmise NL arsti taseme välja andis. Nii, et tõenäoliselt oli ta ka vene vormi kandes piisavalt tasemel.
Minu lugupidamine selle mehe suhtes igatahes, sest ega neid arstiteaduskonnas palju olnud (õigemini polnudki teisi), kes ka kroonutee läbi teinud on. Oli osa, kuid need olid seda rada juba enne tudengistaatusesse saamist kõmpinud. :wink:
Viimati muutis hillart, 23 Jaan, 2009 9:34, muudetud 1 kord kokku.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
villy.64
Liige
Postitusi: 151
Liitunud: 29 Sept, 2005 16:57
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas villy.64 »

jajah,meenub, et zampolit oli temast noorem ja pöördus tema poole ikka ees- ja isanimega ning teietades :lol:
Peeter
Liige
Postitusi: 2589
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Peeter »

Meil oli üks meie prizõvi kutt 27, komvzvod oli tal 26 ja kombat 28, Moskva poisid koos kombatiga, istusid õhtuti koos ja arutasid maailmaasju nagu võrdne võrdsega, kutt oli reamees ja põhimõtteliselt kõrgharidusega, välja visati tüli pärast rektoriga enne lõputöö kaitsmist. Pärast sai poiss vanemseeruks ja lõpuks uuesti avalikult väljanäidatud pohuismi ja joomarluse eest reameheks ja saadeti meile remrotasse oma teenistust lõpetama.

Teine episood: Seersant Tokin saadeti meil Jakuutiasse uute duhhide järele. Ta oli ise arstiteaduskonna 3-4 kursuse tudeng ja avatud-laia silmaringiga (tavavenelase kohta). Noh jõudis siis tagasi ja tõi alla kümne tüübi. Noh meie kohe pärima- räägi mida kuis nägid kuulsid komandirovkas. Vastab tõin täiendus Jakutski jaotuspunktist. Pooled on ahvid, aga see TEINE POOL... Need tüübid on mingist Jakutski ülikoolist, nii targad ja erudeeritud, et rongis olin nendega suisa hädas, ei oska kaasagi rääkida.... Vot sulle jakuute...
Radist86
Liige
Postitusi: 318
Liitunud: 14 Jaan, 2009 1:16
Asukoht: Hiiumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Radist86 »

Ma olin 4 aastat viilinud, kui pidin lõpuks minema. Vanuselt olin mälu järgi teisel kohal. Ainult ühel suurel ukrainlasel oli vist napilt-napilt vanusepiir täitumas ja vist oli napilt-napilt 2 seaduslikku last ka olemas. Aga siis läks (jälle vist) mingi ülemusega riidu ja see otsustas, et ma sulle veel korraldan. Võetigi mees nö kell 23.59 kroonu. Eriti teda ei kiusatud, sest selline mürakas ei jaksa kapata, nagu noor sälg. Kõik, isegi seerud, hüüdsid teda lugupidavalt Batjaks. Kusagile ta end lõpuks enneaegselt nihverdas, nii et enamuse ajast oli kadunud, vist "roolide" (autojuhtide) juurde.
Kasutaja avatar
villy.64
Liige
Postitusi: 151
Liitunud: 29 Sept, 2005 16:57
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas villy.64 »

selle kahe lapse saamisega meenub, et üks vanema priizõvi aser lasti demblisse ära kui ma noor veel olin, kuna ta naine sai teise lapse...vot...oli vist aasta teenind
mongol
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas mongol »

villy.64 kirjutas:selle kahe lapse saamisega meenub, et üks vanema priizõvi aser lasti demblisse ära kui ma noor veel olin, kuna ta naine sai teise lapse...vot...oli vist aasta teenind
Hmm.. aasta teeninud ja lapsesünd? Tegelane sai vahepeal kodus käidud? :shock:
professional retard
Lemet
Liige
Postitusi: 19941
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Ei pruukinud, pani lihtsalt vahetult enne äraminekut asja idanema, üheksa kuu pärast sai taas papaks, aga ega igalt poolt minemasaamine päeva pealt käinud, ja kolm kuud on täitsa reaalne aeg asjaajamiseks
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
FERDINAND
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 16 Juul, 2007 18:19
Kontakt:

Postitus Postitas FERDINAND »

Mina pidin minema aega teenima, kuna eksmatrikuleeriti, 20-selt. Enamus olid nooremad, keegi oli küll 27 ja paar poissi peale kõrgkooli, nii 23. Teisel aastal tuli meile uus ohvitser, minuvanune. Sõitsime koos puhkusele, mina kupees ja tema platskaardiga. Valasin talle Leningradi vaksalis kohvi sülle, Suvorovi kooli poiss oli.
Seerukooli vääriliseks mind ei peetud, kuna otsustaja arvas ettelugemise järel keeleoskuse kehvaks. Aga meile tuli üks tatikavälimusega tsurkast seeru. Tema patarei leitnant oli uhke, et sai talle õpetatud okulaaride puhastamise. Hiljem korraldas poiss veritasu, mille tõttu 3 ajateenijat surma said, ta ise muidugi tribunali alla. Kirjutasin staabis päevakäske nii, et panin allkirjadki komandöri ja staabiülema eest (tegin järele). Praegu imestan ülemustepoolset minu usaldamist. Veritasu päeval, laskmine toimus karauulis, olid minu allkirjaga päevakäsud. Kui kindral helikopteriga tuli, oli esimene asi seda zurnaali näidata, jalgealune verine. Olin üle mitme aasta järgmine väeosa auraamatus, taheti praporiks teha. Valisin siiski õpingute lõpetamise, miilitsaks ka ei hakanud, kuigi sinnagi kutsuti.
Sellises noores eas on iga aasta vanust rohkem suur elukogemus ja pagas, mida nooremad austavad.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist