Nimeväänamine

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
nr
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 13 Aug, 2008 14:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas nr »

Mul selline kena perekonnanimi nagu Väikene ning parim, mis vene kroonus välja meelitati oli Vjaikeene. Mis on tegelikult parem, kui praegused USA lennujaamades väljahõigatud Mister Uaiken jms. Peab hea kõrv olema aru saamaks, et neil minuga asja oli :D
Himik
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 07 Mai, 2005 17:22
Kontakt:

Postitus Postitas Himik »

Ärme võtame vennasrahva häälepaeltele keerulisi nimesid. Minu perenimi on Kask. Ka seda oli võimalik väänata hullumoodi. 16-aastaselt sain passi, kus nimi oli kirjutatud kujul Каськ ja kui sedasi hääldada, siis ükski vene ülemus ei saanud summagi aru. Küll oli Kaask, Kasik, Gaans jne. jne. Hiljem jätsin julmalt pehmendusmärgi ära ja vastavalt hääldades said kõik aru. Demblisse tulles oli üks jobu osanud aga "s" tähe nõnnamoodu kirjutada, et ei saanud aru, kas oli "s" või "je". Hüütigi välja "Kajek". Õnneks dokumentidesse läks õige nimi ja hiljem vene aegas dokumente vahetades, hoiatasin alati, et mõni jälle pehmendusmärki ei tahaks sisse toppida.
vanahalb
Liige
Postitusi: 2635
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Postitus Postitas vanahalb »

Siiamaani on meeles kuidas Lasnamäe kogunemispunktis kutsus kodumaa avarustest saabunud ülesostja välja Vikati nimelist punaväelast.
Rivistus ja ohvitser suutis Vikati asemel välja hääldada üsna eestipäraselt Viinad.
Vana rehmas käega, astus rivi ette ja pomises, et "vahet pole, ühtemoodi niidavad mõlemad".
Kasutaja avatar
Invaliid
Liige
Postitusi: 422
Liitunud: 22 Veebr, 2005 13:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Invaliid »

Nojah, kui perekonnanimeks olen saanud Peäske, siis arvake ära mitu versiooni olen ma nimest näinud ja kuulnud :lol: .

Samas olen kuulnud ka ühest Saaremaa mehest, kelle nimeks oli Õueaiaäär. Olevat kutsutud: korotše, tot estoonets.
Kasuta olemasolevaid ressursse ja ära looda.
stilett
Liige
Postitusi: 1510
Liitunud: 02 Veebr, 2006 11:39
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

...

Postitus Postitas stilett »

Meil oli seersant, tulevane lipnik perekonnanimega: Пенязь. Pole vist mõtet kommenteerida, kuidas meest nimetati...

Ja mõni sõna, kuidas Haapsalu- mail kõlasid mõned rongijaamad:

Taebla= Таёбла

Uuemõisa= Хуйемыйза või Уйемыйза
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist