Raadiosaade nõukogude armees teeninutest

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Vasta
dude
Liige
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Okt, 2004 17:50
Kontakt:

Raadiosaade nõukogude armees teeninutest

Postitus Postitas dude »

Tere,

Olen ammu mõelnud sellest, et kodanikualgatuse raames teha ERR-ile ettepanek, kus võiks olla raadiosaade inimestest, kes teeninud nõukogude armees. Täpselt sama moodi nagu on R2-s näiteks ´´Reisipalavik´´ või ´´Ülekuulamine´´, kus siis keegi tuntud või vähem tundmatu persoon räägib saates oma teenistusest nimetatud armees. Kogu see nõuka armee teema peaks olema olnud väga paljusid eesti perekondi otseselt või kaudselt puudutanud...

Seega oleks mul Teile head kaasfoorumlased küsimus: Kas Teie arust võiks selline saade olemas olla ja kas inimesed võiksid huvituda sellest ning kas seal käinud mehed võiksid olla näiteks valmis osalema sellises saates, meenutamaks oma kogetut?
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Kindlasti võiks ja üks esimisi jutustajaid võiks olla meile hästituntud härra Fossiil...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

Ma ei usu hästi, et sellesinase ettevõtmise auditoorium vene kroonus teeninuist endist oluliselt suurem oleks.
Asjassepühendamatuile on see teema lihtsalt ebahuvitav, liiga sürrealistlik kui soovite :scratch:
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Karuke, ma poleks sinuga nõus, kuid kui sul on ka õigus, siis oleks kuulajate kontingent vägagi suur. Nagu isegi tead, siis neid 2-3 aastat oma "vabatahtlikku kohustust" kandnuid oli ikka palju-palju, oma tuttavatega tuleb ikka aeg-ajalt jutuks ja enamik nendest oleks huvilised sellist saadet kuulama. Pigem näen mina probleemina (see on küll minu subjektiivne arvamus), et Vikerraadiot kuulatakse suhteliselt vähe (eriti just nooremate seas). Et asi korralikku kõlapinda leiaks, selleks oleks vaja teha korralikku lobbytööd teistes meediakanalites. Ka oleks minul huvi enne teada, millest tuleks saates juttu, ehk milline oleks selle kondikava? Kas võetaks ette väeliikide kaupa (siis peaks rääkijaid olema eri põlvkondadest) 50-60-70-80-90-ndatest, sest erinevate vanusegruppidega suheldes on välja koorunud, et ka nõuka armee muutus ikkagi pidevalt, ehkki kondikava jäi samaks. Vägagi töömahukas ja suur formaat saaks saatel olema, kuid huviliste puudust ei tohiks küll olla.
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
redhott
Liige
Postitusi: 85
Liitunud: 03 Nov, 2006 20:33
Asukoht: tartu
Kontakt:

Postitus Postitas redhott »

Mõte on hea, aga pakun , et R2 saadaks kukele, see vast Kuku kanti.
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

jackpuuk kirjutas: Ka oleks minul huvi enne teada, millest tuleks saates juttu, ehk milline oleks selle kondikava? Kas võetaks ette väeliikide kaupa (siis peaks rääkijaid olema eri põlvkondadest) 50-60-70-80-90-ndatest, sest erinevate vanusegruppidega suheldes on välja koorunud, et ka nõuka armee muutus ikkagi pidevalt, ehkki kondikava jäi samaks. Vägagi töömahukas ja suur formaat saaks saatel olema, kuid huviliste puudust ei tohiks küll olla.
See suur formaat kipuks asja hukka viima.
Alustaks võibolla endistaegse "kirjutamata memuaare" kondikavaga?
Noh, et "Täna on meil külas sektsmekümnendate lõpus raketivägedes teeninud Kaarel Kask...".
Ja muidugi on vaja väga pädevat ja hea huumorisoonega saatejuhti :roll:
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
LeBon
Liige
Postitusi: 539
Liitunud: 29 Juun, 2007 1:50
Kontakt:

Postitus Postitas LeBon »

Mõte pole paha. Asjaliku saatejuhi puhul poleks ka kuulajaist puudus.
Ehkki pole ise Vene kroonus käinud, kuulaksin näiteks Tuxi või Vanahalva meenutusi kasvõi valvelseisangul.
” Aga miks on Eestis praegu päris palju paremäärmust? Lahendus lihtne: NSVL lipukiri oli: sisult sotsialistlik, vormilt rahvuslik ja nii see NSVL sõna otseses mõttes natsionaalsotsialiste kasvataski. ” Sirje Kingsepp.
mongol
Liige
Postitusi: 1306
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas mongol »

Variant, mis on kaasaegsem (ja tänapäeva noortele ehk ka oluliselt meelepärasem):

digital download, ehk siis näiteks pooletunniseidd valmislindistatud "saateid" on mp3-formaadis võimalik otse pisikese raha eest alla laadida.
Jääb ära:
- raadiotega majandamine
- jääb ära oht, et "keegi ei kuula raadiojaama X"
- põhimõtteliselt on vaja paari-kolme inimest, kellest üks näiteks käib lindistustehnikaga mälestuste jahil, teine tegeleb saadud lindistuste toimetamise-viimistlemisega ja kolmas tegeleb online'i riputamisega-rahaasjadega

Huviline leiab lingi (kasvõi keegi siit samast foorumist promob), ostab endale selle "saate" (a la 25.- saade), laeb alla ja edasi on tema mure, mida sellega teha - mp3-mängijas kuulata, kodus arvutis kuulata, plaadile kirjutada, et autos kuualta vms.

Piraatlus on oht, aga minu arvates on see teema selline, mida piraatima väga ei hakata. Eriti arvestades, et teema kuulub suhteliselt "nišikaubanduse" alla. Ja kes piraadibki, las piraadib, küll neid ausaid ka leidub, kel pole kahju toetada sellist ettevõtmist.

Miks mitte luua vastav MTÜ, kes hakkab asjaga tegelema. Vajab muidugi ettevõtlikku inimest ja veidi tahet.

Ma ostaks küll korra 2 nädala tagant 1 tunnise-pooletunnise saate 25.-/tükk, kui see tõotab sellise ebanormaalse ajastu ja süsteemi humoorikat/teravmeelset kajastamist.
professional retard
dude
Liige
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Okt, 2004 17:50
Kontakt:

Postitus Postitas dude »

Tänud senistele arvamuste avaldajatele. Mingis mõttes on see muidugi nn niššikaup, aga missugune raadiosaade seda siis mingis mõttes ei oleks :D

Arvan, et siit ei viitsiks küll ilmselt keegi ise käis folkloori kogumas, pigem on minu mõte olnud see idee ja vajalikkus ERR-ile ´´maha müüa´´ ja tõestada, kasvõi läbi selle foorumi arvajate mõtete saate vajalikust. Edasi toimetaksid nemad ise (otsivad saatejuhi ja külalised). Vaja on lihtsalt panna neile seeme idanema, selle saate mõtekusest.

Samuti arvan, et saade ei peaks olema väga spetsiifline (nagu arvas üks eelkommenteerija, et suisa väeosaliikide kaupa mehed ette võtta). Pigem see peakski olema selline humoorikas tunnine saade uskumatuna tunduvast armee elust 24 tundi 24-ja kuu jooksul, kellegi konkreetse selle saate persooniga autorisaade. Aga vaatame, mis veel head foorumlased arvavad.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Noh, eks siin jääbki küsimus saate olemuse kujunduses, kas seda serveerida läbi huumoriprisma (sest ega sellestki puudust polnud), või minna süvitsi (mis aga poleks tõenäoliselt nii atraktiivne ja formaat oleks hiiglaslik), minu arvates võiks saade kujutada mingit keskteed nende vahel ja natuke siiski kajastada eri väeliikide olemust. Noh samas oli ka nende piirides eluolu seinast-seina. Ainult läbi huumori seda kujutada poleks minu arvates õige. Pigem andis see ikkagi suht vähene huumor elule natuke helgemat poolt ja kannatlikkust see jant lõpuni läbi käia.
sitt päev, kellele kurdad
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist