Mälestused langevarjuhüpetest.

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Vasta
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Miks seda tehakse vabatahtlikult? Vastus on siin!
http://www.youtube.com/watch?v=7zeqk4VNY48
See on narkots, mul on hetkel aseaine, 09.10 on ringrada :wink: :D.
sitt päev, kellele kurdad
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

mart69x kirjutas:Sellel esiotsa peal sitsimine nii hästi välja ei tulnud
http://www.youtube.com/watch?v=SMVKEv3jcio&NR=1
Aga roni sinna sisse teadmisega, et sealt tuleb välja hüpata :wink:.
sitt päev, kellele kurdad
karrvik
Liige
Postitusi: 351
Liitunud: 01 Veebr, 2007 12:43
Kontakt:

Postitus Postitas karrvik »

Njh, seda legendi et lääne poiste arust lehm lennata ei tohiks räägiti meilgi. Küsimus teadjatele....kas see jõle sitanikerdis ka klassikalise helikopteri kombel otse suudab õhku tõusta? Meil ta alati hoojooksuga kerkis igatahes.
voina k voinu, a obeb-po rasparjadku!
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

karrvik kirjutas:Njh, seda legendi et lääne poiste arust lehm lennata ei tohiks räägiti meilgi. Küsimus teadjatele....kas see jõle sitanikerdis ka klassikalise helikopteri kombel otse suudab õhku tõusta? Meil ta alati hoojooksuga kerkis igatahes.
http://www.youtube.com/watch?v=yy_GxW4s ... re=related

Sellel videol tehakse kontrollrippumine 3:30 kandis küll vertikaalselt, start ise läheb ikka hoojooksuga. Aga tegelikult, arvestades neid koormaid, mida selle riistapuuga veeti, peaks ta ikka vertikaalselt ka üles minema, ei kujuta hästi ette hoojooksuga starti, linttraktor puksiiris...

http://www.youtube.com/watch?v=FbRzkxtm ... re=related
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Siin teemas sai kunagi selle apustraadi olemust arutatud http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... hlight=mi6
sitt päev, kellele kurdad
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Lemeti esimese lingi alguses on see minu poolt nimetatud vastik vile kenasti kuulda. Tegelikkuses on see veel vastikum, mikker on osa sagedusi ära söönud :D.
Ja kaheksas minut.
sitt päev, kellele kurdad
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Noh, on pinget piisavalt kruvitud? :D Tegelikult olin kamraad FW Antonil ja teistel poistel abiks. Aga kui kogu jutt korraga välja pahvatada, siis kaoks ju põnevus ära :wink:?
Pajatan seekord ühe anekdootliku juhtumi. Vot teised hüppajad, kas teile seletati, mis teha, kui satud tõusvasse õhuvoolu? Mina ei mäleta, et kasvõi poole sõnaga oleks sellist olukorda mainitud. :scratch:
Hüpped MI-6-st. Siberlane Vanja (tegelikult Sergei, hüüdnimi oli tuletatud perekonnanimest, mida on ladina tähtedega pea võimatu välja kirjutada :D), ehtne Siberi karu, pikkust umbes 1,75 ja laiust samapalju, kaalu 90 ja 100 kilo vahele.
Vanja hüppas vasakpardalt esimeste seas, mina parempardalt viimaste seas, kuplid lahti, mina liigun allapoole ja Vanja ülespoole :roll:.
Hõikan:" Vanja tõ kuda?"
Tema vastu:"Ja ta znajuuu?" :D
Noorematele, kes vene keelt ei mõika, mina küsin: "Vanja, kuhu liigud?"
Tema vastu: "Nagu ma teeeaks?" :D
Lemet vast oskab selle paremini lahti tõlkida, aga umbes niimoodi see jutt käis :wink:.
Mina talle siis:"Tiri troppe, minu suunas tiri!"
Tema vastu:"Juba proovisin"
Mina siis, et tiri veel, sikuta-sikuta!
Maha jõudsime peaagu samaaegselt. Pärast Vanja ütles, et ilma minuta oleks kosmosesse lennanud :D :D :D.
Kevadine aeg oli, kuidagi trehvas maapinna soojenemine päikese käes väga erinev olema, nii ta tugevalt tõusvasse õhuvoolu sattus. Nagu juba nimetet, siis "Sahhaara" oli piklik plats metsade vahel.
Niipalju kui mina olen kuulnud, siis tekivad tavaliselt sellised jamad mägedes, see aga juhtus lauskmaal, võtke heaks või pange pahaks.
sitt päev, kellele kurdad
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas EOD »

Langevarjuga hüpanud pole ega kavatsegi, kuigi teooria tehti selgeks ning purilennukiga lennates oli vari seljas ja Wilgal istmepadjaks... Lendurile ikkagi päästevahend, mitte adrenaliiniallikas.
Aga sarnane termikakogemus purilennu õppimise ajast.
Tsoonilend Kuusikul. Harjutuseks ettenähtud aeg hakkab otsa saama ja lendude juhataja käsib ühineda lennuväljaringiga maandumiseks. Mina aga poolteise kilomeetri kõrgusel ja heas tõusus. Allasaamiseks viin "Blaniku" pöörisesse. Üks tiir, teine, kolmas... kõrgus ikka praktiliselt sama. Pidurklappide abil ja pikeerides õnnestus lõpuks alla saada.
Aga kevadeti termika just töötabki. Küntud põld soojeneb rohkem kui mets ja selle kohal tekib tõusev õhuvool. Mäed on omaette teema. Keeruline teema. Kõige lihtsam viis mäeveerulennu mõistmiseks on vaadata Russalka ja Pirita vahelisel rannal kõrge kalda kohal liikumate tiibadega planeerivaid kajakaid. Merelt tulev õhk tõuseb kõrget kaldamüüritist tabades ja lindudel pole vaja tiibade lehvitamisega vaeva näha.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

EOD
Pöörises ei tahtnud kah alla tulla :shock:? Olen ühtekoma-teist plaanerite kohta kuulnud, aga :roll:? Olen muidugi ka seda kuulnud, et tõusvad õhuvoolud võivad ikka väga tugevad olla, aga see on ka minu jaoks üllatav!
sitt päev, kellele kurdad
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Midagi enamvähem teemasse, kasutatakse kõrgust ja mägede vahel liikuvaid õhuvoolusid, täiesti haiged vennad igatahes.
http://www.vibox.ru/video/12426/Vings_yut-y
sitt päev, kellele kurdad
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas EOD »

Minu küllaltki kesises purilennupraktikas ka ainuke selline juhus. Tavaliselt rõõmustad kui 2-3 m/s tõusu saad. 8)
Aga valgetega lendajad on küll rääkinud, kuidas pilv "imes sisse" ja vedas sellisele kõrgusele, kus tüürid kinni jäätusid. Maa peal samal ajal paarkümmend soojakraadi
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Noh, kui juba läks teemaks, mida keegi julgeb kinnitada kah, siis ponjatan (meie oma keeli seletan), kuidas tagumise jala kont prõksuga pooleks läks.
Läheb teema alla:" veri"
Superluks kevadine ilm, hüpe MI-6-st.
Hüppan välja, vari läks lahti, päike paistab, tuult pmst. polegi, no mida veel tahta? :roll: :wink:.
Hüppasime 600-lt (tavaline kroonuhüpe). Sihin silmapiiri, vast meetrit sada on maani jäänud, hakkan vaikselt valmistuma maandumiseks. Olen ennast näoga maandumise suunda keeranud ja plaanin keset "Sahhaarat" jalad maha panna. Korraga on vastutuul, tassib mind selg ees metsaserva poole, proovin end pöördetroppide abil ringi keerata, peaaegu saan hakkama ja siis tulevad 3 üksikut mändi. Metsaserv jääb kaugemale, aga need raisad on keset kusemist, venitan troppe küljele (peas klaarin, kannad-varbad koos, kannad-varbad koos!), lita, ei lähe mööda!!!!! Esimese ladvast murran läbi, teisele sõidan sisse. Konts vastu ühte oksa, varbad vastu teist, siis vajun läbi, käib hele prõks, nagu oleks luuavarre murdnud. (olen seda hiljem korduvalt unes näinud). Parema tagumise kombitsa seereluu vahib imelikul kombel vasta taevast, midagi punast tilgub ja sigavalus on (vist). Shokk oli vist päris tõsine, sest naerma ajas, rippusin pea alaspidi puu otsas ja lõugasin :"Ljudiiii, kto nibuuud? Na pomooosht!). Kui õieti mäletan, siis on see kild ühest vene filmist, mida alati aastavahetustel näidati. Vzvod obespetsheni prõshkov lendas Uraliga kohale, kuid mingi nipiga minuni ei ulatunud, järgmine mälestus on valged seinad ja valgetes kitlites naisterahvad (mõned neist superkenad :D). Diagnoos oli pizdets :twisted:, lahtine jalaluu murd, väeossa tagasi jõudsin poolteist kuud hiljem. Küll mitte rivikõlbulikuna!
Kahe nädala pärast kasutati dnevalnõina. Nii jubekole raske see sõjaväeteenistus ongi, eriti meie oma sõjaväes!
sitt päev, kellele kurdad
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 1022
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Postitus Postitas davidsoniharald »

jackpuuk kirjutas:... Peale kolme hüpet ühel päeval, olid silmaalused sinised nagu oleks tappa saanud. Aga selle eest on uni hea :D
Juba teisest kohast loen selliseid sõnu. Palun seleta, miks need silmad siis siniseks läksid?
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Kui oskaks sulle täpselt seletada. Olete tähele pannud, et väsinud inimesel tunduvad silmad sügaval koobastes olema. Eks ta sellega seotud ole. 3 hüpet päevas on eriti algajale nii füüsiliselt kui vaimselt väga kurnav. Eriti kui hüpatakse relvastusega ja maastikule, mitte lennuväljale. Langevari ise kaalub minu mäletamist mööda 28 kg. +RPG 7d 7,3 kg. Parplet, kuhu käib 2 granaati, koos nendega 5 kilo kanti. RD, ehk dessandi seljakott, milles telkmantel, keemiakaitse ülikond ja saapad, katelok seal sees, kilokest 7 vast (tõesti ei mäleta enam). Gaasimask. Viiekümne kilo kanti tuleb ära, teinekord tuleb seda tassida mõni 4-5 kilomeetrit.
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1763
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Postitus Postitas TTA »

jackpuuk kirjutas:Kui oskaks sulle täpselt seletada. Olete tähele pannud, et väsinud inimesel tunduvad silmad sügaval koobastes olema. Eks ta sellega seotud ole. 3 hüpet päevas on eriti algajale nii füüsiliselt kui vaimselt väga kurnav. Eriti kui hüpatakse relvastusega ja maastikule, mitte lennuväljale. Langevari ise kaalub minu mäletamist mööda 28 kg. +RPG 7d 7,3 kg. Parplet, kuhu käib 2 granaati, koos nendega 5 kilo kanti. RD, ehk dessandi seljakott, milles telkmantel, keemiakaitse ülikond ja saapad, katelok seal sees, kilokest 7 vast (tõesti ei mäleta enam). Gaasimask. Viiekümne kilo kanti tuleb ära, teinekord tuleb seda tassida mõni 4-5 kilomeetrit.
Usun et pigem on see seotud maandumisel tekkiva põrutusega. Räägitakse et hüppeid harjutavatel iluvõimlejatel on sama häda, vähemalt alguses.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: lamjak ja 10 külalist