paha poiss vene kroonus

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Vasta
ooblää
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 13 Nov, 2005 22:09
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ooblää »

Ka tankitõrje õppekaid sai loobitud.See oli Adazis.Aeti rühm poligonile.Et nüüd triigime teid natuke.Triikimine seisnes selles,et matsile kaks õppegranaati kätte ja kupatati kaevikusse.Siis logistas T-62 üle kaeviku ja seda otseses mõttes,nii a.2 km/h.Igaks juhuks,ei tea kunagi mis mõne mehehakatise närvid teevad.Enne tuli visata üks granaat tanki nina pihta,siis maha kükitada ja kui tank oli üle logistanud,siis teine granaat tagantjärele saata.Nii mõnigi kükitas päris vahvalt kaeviku põhjas,nii,et teine granaat mis pidi tankile järele lendama,lendas alles siis kui tank oli 50m eemal. :wink:
Tuli ka minukord sinna auku ronida.Ise hambuni relvastatud :lol: ,kaks granaati on ikkagi suur tulejõud,mis sest ,et õppekad,isegi pauku tegid.kiikasin siis kiivriäärealt seda venivat rauakolakat.Jäin liiga kauaks uudistama,siis oli tank kohal ja hilja teda visata,kahju hakkas :lol: .Kui tank oli peakohal,(venis kut tigu),tõusin püsti ja panin lihtsalt ühe granaadi ühe roomiku vahele ja teise teisele roomikule.Mingit pauku ei tulnud,granaadid lihtsalt litsuti roomiku ja rullikute vahel laiaks.Untsuläinud katse.lootsin midagi enamat.Aga selleeest ofitseridele see tegu meeldis.Sain nimelt selle tahtliku kroonuvara hävitamise eest 4 tundi eraviisilist rividrilli. :lol: Suur au.Marsid üksinda platsi ja sind juhendab mitu seerut.Niikui üks väsis,teine kuhe asemele :twisted: at-dva,at-dva,leva-prava,derzat noogu,at-va. :wink:
kõik on võimalik,vaja ainult tahta
pontu6
Liige
Postitusi: 101
Liitunud: 10 Jaan, 2006 0:26
Kontakt:

Postitus Postitas pontu6 »

Olin kokk ja väljasõitudel käisime ZIL 131ga mille kuudis oli köök.Leidsid siis tüübid kuskilt kahuri makarone kolm-neli tükki ja kuna vaaritamine oli just äsja lõppenud siis-kuule ole täitsa,me paneme need sulle siia ahju kuivama. Tavai pange.Vennad panid ahju ukse kinni ja läksid ära.(selline väike praeahi katla küljepeal)Mina muidugi unustasin selle ära ja varsti oli käes aeg jälle katlale tuli alla teha.
Jumakas oli kiire tulema-ahju uks käis teist pidi ja tuld lõi välja.Ahi ise jäi paigale ja sõdurid said oma pudru kätte-näha oli,et masin oli sõjategevuseks planeeritud.
shrek
Liige
Postitusi: 109
Liitunud: 20 Veebr, 2005 19:24
Kontakt:

to:ooblää

Postitus Postitas shrek »

Ikka väärt lood sul.Annakska et meil oleks praegtusel ajal selliseid mehi ,kes kunagi saaksid pajatada oma väärt juhtumistest 8)
ooblää
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 13 Nov, 2005 22:09
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Re: to:ooblää

Postitus Postitas ooblää »

shrek kirjutas:Ikka väärt lood sul.Annakska et meil oleks praegtusel ajal selliseid mehi ,kes kunagi saaksid pajatada oma väärt juhtumistest 8)
Lood lugudeks,ise omal nahal läbi elatud.Aga on ka stoorisi millest olen mõelnud,et kas pajatada või mitte,liiga tõsised lood oleksid.
Teinekord kui kodus auto kallal nokitsen ja vaja auto alla pugeda,siis tuleb mulle meelde kuidas ma vanasti hõlpsalt auto alla ära mahtusin.Olime samavolkas. :wink: Talv,riietuseks telagreika ja peal veel tankisti karvane bušlatt.Pontsik poiss.Pikkust mul üle 180-ne kaalu oli ka üle 85 kg.Järsku piirivalvepatrull ees,"raketsikud,tulge siia".Ümberpöörd,kurram :shock: ,seljataga diviisi patrull,"raketšikud tulge hoopis siia" :evil: Kahe tule vahel.Kiired jalad päästke me nahad.Siis oligi,üks ühele ,teine teisele poole.Jooksen mingi maja hoovi,auto ees,Sapikas.Ei olnud mul aega mõelda,kohe hoopealt kõhuli ja hooga auto alla peitu :wink: Ok,patrulli käest pääsesin,aga autoalt välja ei pääsenud.Kutsu või patrull appi,et sapika pealt ära tõstaksid. :? Ei tea kaua se mul aega võttis,aga lõpuks ma kudagi auto alt välja pääsesin. :lol: Nüüd paneb mõtlema,et kuda sinna küll mahtusin. :roll: Aga uuesti proovida küll ei viitsi.Ega ei tuleks välja ka .Kriisisituatsioonis on olukord hoopis muud.Leidlikkusel ja võimetel pole piire. :lol:
kõik on võimalik,vaja ainult tahta
pontu6
Liige
Postitusi: 101
Liitunud: 10 Jaan, 2006 0:26
Kontakt:

Postitus Postitas pontu6 »

Paneks ka ühe kõva vedamise siia kirja,sest memuaare vaevalt kunagi kirjutama hakkan.
Lugu ise selline-tavaline tööpäev kokana.Lõunasöögi tegu ~700 mehele.Ja äkki,nagu välk selgest taevast,astub sisse diviisi komandõr koos kohalike ülemustega,kes tal nagu haned rivis järgi jooksid.Nii.Väga tubli.Kes meil täna lõunasöögi eest vastutab?--Mina,sm kindral!--Nii.Väga tore.Kui palju sõdurid meil täna liha saavad?-------??(kuna liha oli juba katlas ja vesi kohe keema minemas siis lambist)52 kg,sm kindral!--Väga tore.Võtame välja ja kaalume üle!--------?????---(liha toodi laost alati saatekirjaga aga kes seda viitsis vaadata ja umbes kolm kilo oli ka juba kõrvale pandud.)Tõstsime siis liha väriseva käega potist uuesti välja ja ka kõrvale pandud tükk õnnestus tagasi sokutada.Lähme kaalu peale---51 kg.---Või nii!!! Kui sõdur peab saama 52kg siis ta ka saab!!!!Kus üks kilo on???---Siis piiksus söökla ülem---Sm.kindral.Liha tuleb lahti lõigata,kondid,nahad----Mind ei huvita! Kui tuleb puudu siis lõikate oma reie küljest! Sõdur peab oma osa kätte saama!
Sellega see asi tookord lõppesgi.Mõtlen siiani,et kui ma oleks näiteks õelnud 65kg,kas ma oleksgi siis äkki nüüd ühe jalaga?
ooblää
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 13 Nov, 2005 22:09
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ooblää »

Vaatasin kah Kanal2 "Vene sõdurit" ja tuli meelde üks seik.
Sai ka ise oldud venekroonu Dedi staatuses. Noori ma eriti ei nokkinud.Vahel harva viskas üle küll,siis sai kellegile jalaga vastu perset äsatud.Ükskord said noored mingi erilise sigadusega hakkama.Ja kohe nii,et offed hakkasid deedidele turja,et pole korda kasarmus. :? Mida tegin?Ajasin kõik noored punanurka,see ei lugend,et kas on süüdi või ei ole.Rivisse,paariks loe.Ja tekkiski kaks mansat.Siis sai nad pandud omavahel kaklema.Algul nügiti üksteist niisama moepärast.Ergutuskisa deedide ja demblite poolt oli kõva,"Mis sõdurid te olete,kui ei oska lüüa"Noored läksid vaikselt hoogu.Eks mõni noor sai nats valusamini ja tasapisi läks togimine üle vihaseks kakluseks.Nii,et lõpuks oli tegu nende lahutamisega.
Aga sellel noorte kismal oli ka "hea efekt" :roll: Nimelt selgus,et osa noori ,keda koguaeg taga kiusati oskasid päris hästi lüüa :wink: Ja selle etenduse tulemusel muutus nende elu hulga rahulikumaks.Olid ka meil 3-4 idikat ,kes noori koguaeg terroriseerisid.Aga nähes,et kutid oskavad vihaselt lüüa,siis tõmmati ennast tagasi :wink: Pole head ilma halvata.
kõik on võimalik,vaja ainult tahta
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aleks »

Viimased pool aastat olin kroonus sideülem. Öösiti valvasin kommutaatori taga, päeval tegid seda komandöri ja kombati naised. Vaba aega sisustasin Rakvere linnaga tutvumiseks. Õhtul kella seitsmeks, kui algas brigaadi sidekontroll pidin tagasi olema. Tagasi Veltsi (ca 5km) jalutasin või hääletasin. Kord hääletades kuulen seljataga pidurite kriginat ja ringi keerates näen Gazikust ohvitseri väljumas. Panin punuma, see järgi. Silkasin siis nats maad ja jooksin ühte aeda sisse. Seal tuli suur koeravolask vastu, koer ei jõudnud veel häältki teha, kui olin tast möödas ja majas sees. Perenaine ja peretütar ehmunud nägudega, kuid hirm kadus kohe kui hakkasin eesti keeles rääkima. Kohe pandi kohvi tulele ja juttu jätkus kauemaks. Ohvitseri koer aeda ei lasknud ja nii ta seal luuras kuni tüdines. Hiljem laenasin linnas käimiseks sampoliti pojalt jalgratast.
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aleks »

Käisime Kasahstanis, Balhasi järve äärest 100km kaugusel, polügonil rakette laskmas. Ümberringi stepp ja seal kuskil silmapiiril väeosa. Kui juba nii kaugele tuldud vaja ka hüppesse minna. Mõeldud tehtud. Väeossa jõudes seadsime sammud söökla poole, kus sai keha kinnitatud ja magustoiduks arbuuse mugitud. Kõhud täis tegime kohalike sõduritega kaupa - ostsime suveniirideks epoksiiti valatud skorpioneid ja panamaid, mida hiljem laagris ka omadele lahkelt müüsime. Enda panama ja skorpion siiani alles - mälestused kaugest stepist ja tolmusest jalutuskäigust.
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
ooblää
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 13 Nov, 2005 22:09
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ooblää »

Kas keegi teab kuda "õieti ja hästi "põrandat värvide :?: :wink:
Või jagada kogemusi :twisted: Igatahes vene offed kiitsid ja olid ülirahul.Tellimusi oli pärast esimest põrandavärvimist küllaga.
Ükskord küsiti,"Kes oskab remonditöid?" Haistsin linnaluba,samm rivi ette "Mina" Ok ,saadeti siis ühe offe korterit remontima.Uksed,aknad värvida,põrand ja veel nipet ,näpet.Nühin siis väikse pintsliga põrandat värvida,krrrt,krobeline laud,suured praod.Kirun ennast,et mida kuradit ma pidin selle töö omale kaela võtma.Nägin nurgas uut põranda harja,hurrraa,sellega saab ju kiiremini. :lol: Tüütu nühkimine.Sähvatas idee,kümneliitrine ämber värviga põrandale kummuli,harjaga ühtlaselt laiali,värvitud :twisted: Küll pärast kiideti,"kui ilus ja sile ja läikiv põrand.Isegi praod kadunud." Ainuke puudus oli ,et see super õlivärvikiht kuivas oma kõva nädal aega :twisted: Aga töö sai tehtud ja preemiks mitu ametlikku linnaluba. :lol:
kõik on võimalik,vaja ainult tahta
ooblää
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 13 Nov, 2005 22:09
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ooblää »

natuke rrrrr-i. kas keegi on käinud surnukuuri lahkamiskambris?Pildid,mis avanevad on erinevad.Oli juhus kus nn. kohalik jota magas teepeal..Karauuli autojuht märkas teda liiga hilja ja sõitis kapsli vaesel mehel minema.Kuna tegemist oli nn. kodutuga tuli ta väeosa kulu ja kirjadega maha matta.Läksime surnukuuri laibale järgi.Sealne kohalik laibatohter kiitis,et 200.- ja lles siis traageldab laiba kokku.Persse,me polnud kadedad.. :twisted: Kiitsin,et mis sitta ,õmblen ise kokku.Sittagi me sulle maksame.Läksin siis lahkamiskambrisse.Ja mul on seniaani meeles kuda seina ääres konksude otsas rippus oma 10 -kond seakeret.Jalgupidi,sisikond väljas,ribikondid läikisid tuledevalgel.AGA,tutkit,need kes seal rippusid ,olid olnud kunagi elus inimesed.Rippusid niikut sead.RRRRRR,ööögastav vaatepilt.Aga mina hakkasin niiti ja nõela nõudma,et kus on see "ülikond",mida vaja õmmelda.Tutkit,löödi välja ja tehti töö ilma igasugu 200 rutsita. :wink:
kõik on võimalik,vaja ainult tahta
Tambets
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 01 Veebr, 2008 20:00
Kontakt:

Re: to:ooblää

Postitus Postitas Tambets »

Erik kirjutas:Näit. Kuidas 2 lipnikku "Unimogi" ära kaotasid :) ..kaine peaga...
Ja siis kuidas?
Parimat, Geoloogide Parun, Tambets
donnervetter
Liige
Postitusi: 171
Liitunud: 28 Juun, 2007 21:36
Kontakt:

Postitus Postitas donnervetter »

ooblää kirjutas:Sai ka ise oldud venekroonu Dedi staatuses. Noori ma eriti ei nokkinud.Vahel harva viskas üle küll,siis sai kellegile jalaga vastu perset äsatud.Ükskord said noored mingi erilise sigadusega hakkama.Ja kohe nii,et offed hakkasid deedidele turja,et pole korda kasarmus. :? Mida tegin?Ajasin kõik noored punanurka,see ei lugend,et kas on süüdi või ei ole.
Tüüpiline sovieediaegne ja militaarne mõtteviis nö baraki või siis laagrifilosoofia.

Levinud ka tänapäeval.
[i]Kui sa oled sattunud ihuüksi keset ääretut kõrbe ja sul on ainult pool liitrit vett, siis ära heida meelt.
Sul jätkub sellest elu lõpuni![/i]
stilett
Liige
Postitusi: 1510
Liitunud: 02 Veebr, 2006 11:39
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

...

Postitus Postitas stilett »

Asi juhtus 1982 aasta talvel. Kella 2-3 paiku öösel ajab mind pataljoni korrapidaja üles ja teatab, et ma pean kiires korras välja vahetama toimkondlase, kes valvaks sõjakooli/väeosa juurviljahoidlat. Küsin siis vastu, et miks ja milleks. Endal esimene mõte, et toimkonnas olev võitleja end purju joonud, postilt ära läinud ja nüüd suur kuri kaelas. Kuid, ei. Tuleb välja, et mees pole end purju joonud, pole postilt jalga lasknud, vaid hoopis postil olles ära külmunud ja santšjasti viidud. Mis aga hiljem selgus:
Toimkonnas oli sel ööl üks minu rühma mees- Leonid Linnik, tore juudipoiss Bobruiskist, kes oli kroonu kukkunud pärast instituuti. Muidu igati tore kamraad, ühtegi viga juures ei olnud, välja arvatud see, et kokutas fenomenaalselt, eriti siis, kui tiba närvis oli. Leonid oli külmaks talveööks korralikult ette valmistunud- vildid, vatipüksid, vatijope, karauuli tulupp, jne, jne, jne. Eks ta jalutas ja jalutas ümber lao. Kaua sa ikka tatsad, kaunil ja kuuvalgel ööl. Sättis end lõpuks poolistuli
vastu väravat ja loomulikult jäi magama. Öösel otsustas väeosa korrapidaja valveposte kontrollima. Juurviljahoidla juures esimese hooga väeosa korrapidaja valvurit ei leidnud, kuni lõpuks avastas värava juures, pooleldi lumme mattunud võitleja. Raputas suure vaevaga Leonidi üles. Ehmunud mõlemad. Üks sellest, et sõdur kokku kukkunud ja teine, et väeosa korrapidajale magamisega vahele jäänud. Korrapidaja talle: "Cынок,сынок ,очнись ,что с тобой?" aga Leonid talle kokutades vastu: "Taaaa, taaaa, taaaav, taaaaava, tavaaaaa...." Ühesõnaga, korrapidaja otsustas, et postil kokkulangenud ja poolsurnuks külmunud võitleja (vaene ohvitser ei tulnud selle peale, et meie Ljonja oleks vatiriiete, viltide ja tulupiga vastu pidanud ka 50 kraadisele pakasele ja pigem oli tal palav, mitte külm) päästab ainult meditsiiniline sekkumine, toimetas meie kokutaja pataljoni santšasti, kus teda joodeti terve öö kuuma teega ja söödeti sisse aspiriini, ning pandi lõpuks linade vahele puhkama. Asi lõppes sellega, et meie superkokutaja sai roodukalt linnaloa, tänutäheks selle eest, et ta vapralt, trotsides külma , kuni täieliku nõrkemiseni ladu valvas...
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas hillart »

Kood: Vali kõik

ooblää kirjutas: 
Sai ka ise oldud venekroonu Dedi staatuses. Noori ma eriti ei nokkinud.Vahel harva viskas üle küll,siis sai kellegile jalaga vastu perset äsatud.Ükskord said noored mingi erilise sigadusega hakkama.Ja kohe nii,et offed hakkasid deedidele turja,et pole korda kasarmus.  Mida tegin?Ajasin kõik noored punanurka,see ei lugend,et kas on süüdi või ei ole. 


Tüüpiline sovieediaegne ja militaarne mõtteviis nö baraki või siis laagrifilosoofia. 

Levinud ka tänapäeval.
Näe! Üle 30 aasta elasin teadmatuses. Olin seni ikka eesti poistest hoopis teisel arvamusel, sest vähemalt minu tutvustingkonnas pole ükski poiss vene kroonus taolist tegevust viljelenud. Kuid ju siis on viga hoopis inimestes kellega mina lävinud olen.
:oops:
Kas siis tõesti ka eestlaste hulgast võrsus taolisi tegelasi? Paistab siiski, et pole ükski rahvas ilma hälvikuteta. Ammugi siis eestlased. :twisted:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
stilett
Liige
Postitusi: 1510
Liitunud: 02 Veebr, 2006 11:39
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

???

Postitus Postitas stilett »

"Mida tegin?Ajasin kõik noored punanurka,see ei lugend,et kas on süüdi või ei ole.Rivisse,paariks loe.Ja tekkiski kaks mansat.Siis sai nad pandud omavahel kaklema.Algul nügiti üksteist niisama moepärast.Ergutuskisa deedide ja demblite poolt oli kõva,"Mis sõdurid te olete,kui ei oska lüüa"Noored läksid vaikselt hoogu.Eks mõni noor sai nats valusamini ja tasapisi läks togimine üle vihaseks kakluseks..."

Selle üle pole küll põhjust uhkust tunda. Samuti ei näe antud tegevuses mingit kasvatuslikku kasutegurit. Oli siis tore gladiaatorite võitlus, kus rohelised on gladiaatori ja endaga rahulolevad vanakesed muistsed Rooma impeeriiumi kodanikud... :?:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist