Küsimus

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Vasta
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Küsimus

Postitus Postitas kalleb »

Kas teil tuli ka enne demblit anda KGB ohvitserile allkiri et 10 aasta jooksul ei lahku NSVL piiridest või tehti seda aimult salastatud väeosades (sosekretsenje voiska)
Kasutaja avatar
Aumees
Liige
Postitusi: 79
Liitunud: 10 Dets, 2005 10:25
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Aumees »

Kulla laps, kuhu sa oleksid lahkunud sel ajal.
Sind lihtsalt ei lastud.
Oli totaalne kontroll nimelt.
-Minu au on truudus-
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

see selleks aga ma uudishimu pärast
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Postitus Postitas uusmario »

Allkirju võeti küll mingiaeg,nendelt kes teenisid sellistes väeosades,kus õpetati selliseid teadmisi,mida võis kasutada Nõukogude korra vastu.Nt sideväeosas.Lepingu sisu ei olnud küll Nõukogudemaalt lahkumise kohta,see oli niigi keelatud,vaid selles,et sa ei hakka suvalisele tegelasele nt morsetähestiku ja muud õpitut õpetama jne.
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

Aumehele vastuseks, et mingid võimalused ju siiski olid - spordiga v teadusega seotud 'välislähetused', lihtsad ekskursioonid.
Minult sellist allkirja kindlasti ei võetud. Küll aga pani mõtlema, kas seoses riigisaladuse paljastamisega võeti allkiri v mitte? ....
TÕDEONAJATÜTAR
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

uusmario kirjutas:Lepingu sisu ei olnud küll Nõukogudemaalt lahkumise kohta,see oli niigi keelatud
siinkohal pisike täpsustus, et ei olnud keelatud. konstitutsiooni ja seaduste järgi võis igaüks vabal tahtel NL'ist emigreeruda igal ajahetkel.

reaalne tegelikkus oli, jah, teistsugune aga sellest hoolimata ei saa öelda,e t see oli KEELATUD.
Mathias Lutz
Liige
Postitusi: 609
Liitunud: 04 Mär, 2005 23:55
Kontakt:

Postitus Postitas Mathias Lutz »

Enne kroonu minekut seitsmekümnendate lõpus olin kirjavahetuses sugulastega Rootsimaalt.Kutsusid kangesti omale külla.Ka kroonust kirjutasin neile ja ime-ime,kirjad jõudsid ka kohale.Kuid peale kroonut nagu kuskilt kuulsin,et viis aastat on väljasõidu keeldu.Keegi mingit allkirja küll ei nõudnud.
alex
Liige
Postitusi: 356
Liitunud: 14 Apr, 2005 9:21
Kontakt:

Postitus Postitas alex »

allkiri võeti minu teada ainult teatud erivägedes teeninunenlt - side nagu juba eelpool vist nimetatud, mina olin lennuvälja valvur ja minu käes ei võetud, küll aga väidetavasti pataljoni osobõi otdeli poiste käest - kes olla nagu olnud mingi sõjaväe vastuluure vms. Aga see on ju ikka vaid jutt.
ooblää
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 13 Nov, 2005 22:09
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ooblää »

Mingi allkiri võeti,aga see oli vist seotud viie aastaga.Ikkagi termo-tuumakad.Kompleks "luna"
Aga sinna raketile käisid veel otsa soomukite hävitamis "pea",milles oli 82 autonoomset kummulatiivlaengut.(ise otsisid sihtmärgi)
Elavjõu hävitamise "pea"(ports nõellaenguid,tuhandete nõeltega.Ühesõnaga tänapäeva snarpell)
Ja termotuuma laeng.max võim. kuni 200 kilotonni.
kõik on võimalik,vaja ainult tahta
Pahandus
Liige
Postitusi: 122
Liitunud: 16 Veebr, 2004 21:46
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Pahandus »

minult võeti alkiri ja viis aastat mitte kellelegi sõnakest ja n liidust lahkuda ei tohtinud. Sideväeosa
Himik
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 07 Mai, 2005 17:22
Kontakt:

Postitus Postitas Himik »

Sellist allkirja küll ei võetud, sest koju tulin lihtsa kuulipildurina jalaväest (viimane teenistuskoht)
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

Ilmselt võeti siis 5 aastaks nendelt kes olid teeninud raketivägedes ja sides ja 10 aastaks kodeerijatelt-sekretsikutelt kellel oli ligipääs salajastele dokumentidele
killer
Liige
Postitusi: 42
Liitunud: 25 Apr, 2005 17:40
Kontakt:

Postitus Postitas killer »

Allveelaevade baasis teenisin baasi füüreri autojuhina.Allkiri võeti sealt lahkude 10-ks aastaks mõla pidamise kohta.Seal teenides esimesel päeval löödi ankeet ette kus seisis kirjas et kõik mis autos kuuled ja näed tuleb endateada jätta.Üks pool läks asoobõi otelli ja teine jäi mulle autosse justkui meeldetuletuseks.Sellege sai ükskord igavest kinu.Füürer va oorajääger pani igal võimalusel võõraid naisi. Oma kunksmoor sai ükskord haisu ninna ja hakkas mind siis pinnima et kus ikka käisite ja mis tegite.Oli nagu sitt vankri ratta küles.Hoiatasin muidugi füürerit ka et me ikka ühte moodi valeteks.Sedasi kestis see mõnda aega ja siis ühel ilusal päeval kui füürer saatis mind taas oma kunksmoori mööda linna poode vedama ja vanamoor mind jälle pinnima hakas tuli mul meelde see ilus ankeedikene.Võtsin paberi volga kindalaekast välja ja lajatesin krõhvale ninaalla.Seal ju kirjas et suu tuleb pidada.Sa issanda püss kus mutt läks pöördesse.Vaata et kratsib mul veel silmad peast.Edaspidi nii kui midagi jälle küsis koputasin kinndalaeka vastu ja jutt lõppes.Rääkisin loo ka füürerile ära.Vana oli muidugi raskelt rahul ja hirnus nii et pisarad voolasid.Kiitis ja imestas muutkui et vaata kus eestlane oskas vanaeidele sedasi ära teha.
Kasutaja avatar
istorik
Liige
Postitusi: 1042
Liitunud: 02 Mär, 2004 17:36
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

allkiri

Postitus Postitas istorik »

Kui kogu NL-i nimeline kupatus poleks vastu taevast lennanud, siis oleks minul välismaareisid toimumata jäänud ja kindlasti oma 10.a. küll, sest mina just sellise allkirja andsin, et ei lobise "ebakindlatele" isikutele välja sõjasaladusi ja püsin vaid NL-i piires. Aga kuna 1990.a. oli juba näha, et kõik nagunii varsti n***** lendab, siis ei mõelnud ka pikalt, puhkus oli ukse all ja oma allkirja eriosakond (armeevormis ja fiktiivsete sõjaväe auastmetega kgbeđnikud) ka sai. Eks nad hoidsid üldse meil- radistidel ja teistel staabimeestel, rohkem silma peal.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist