Tuumasõja imitatsioon.

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Vasta
alax
Liige
Postitusi: 1528
Liitunud: 07 Dets, 2005 15:53
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Tuumasõja imitatsioon.

Postitus Postitas alax »

Diviisi õppustel olime piirkonnas, kus etendati "tuumasõda". Sinna ikka pidi palju lõhkeainet ja bensiini kuluma. 2 tundi käis madin.Siiani on silme ees plahvatused ja seened. Õppuste legendi järgi saime kõik surma ka.
alari
Liige
Postitusi: 1614
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Postitus Postitas alari »

Zukovist rääkinud Viktor Suvorovi raamatus räägiti ka ühest õppusest kusagil Uuralite lähedal. Seal pandi plahvatama ka päris tuumapomm.

Oled kindel, et teil midagi sarnast ei tehtud?
malox
Liige
Postitusi: 242
Liitunud: 11 Apr, 2004 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas malox »

Minu teada pandi ikkagi tihti päris tuumapomm lõhkema, neid oli palju ning katsetada oli ikkagi tarvis. Osades katse polügonidel oli isegi iga päev 2 pommi kellaajaliselt. Ja siis ehitati vahepeal kaevikuid ja ehitisi, paigutati masinaid ning uuriti tagajärgi. Olen lugenud, et tihti käidi plahvatuse epitsentris huvipärast vaatamas mis toimunud on, näiteks üks tähelepanek oli see, et seal oli kõrbeliiv klaasiks muutunud jne.
Seega ei usu, et keegi teil seal õppustel selle bensiini ja muu kraamiga mässata viitsis, lennukilt pomm alla vms.
Kasutaja avatar
Luuraja
Liige
Postitusi: 350
Liitunud: 15 Apr, 2005 11:12
Asukoht: Paide
Kontakt:

Postitus Postitas Luuraja »

ER kirjutas:Minu teada pandi ikkagi tihti päris tuumapomm lõhkema.
Jah pandi küll, 1954.aastal Totski polügoonil, Orenburgi kandis.

Mina seal ei olnud. Kuid eks meilgi tehti õppusi, ka tuumaohu kohaseid. Mähiti 250-kilone pomm kuue petrooleumivaadi sisse ja vaatepilt missugune. Meie, soldatid olime selleks puhuks kõik kenasti baasi perimeetrile kupatatud ja vahtisime kaelad õieli vaatemängu. Oluliselt õudsem hakkas aga siis kui oma polgu lendurid samas oma klassi demonstreerima hakkasid. Madallennul reaktiiv on parasjagu jube elukas, läheneb hääletult ja kui möödub siis kõrvetab juuksed krussi ning karjub kõrvad lukku.
Tõde on selle poolel, kes vähem valetab.
Слава Україні!
Героям слава!
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Luuraja kirjutas: Madallennul reaktiiv on parasjagu jube elukas, läheneb hääletult ja kui möödub siis kõrvetab juuksed krussi ning karjub kõrvad lukku.
Selletarbeks ongi ajateenijatel pea paljaks kaabitud, et juuksed kõrbema ei läheks.
gans
Liige
Postitusi: 228
Liitunud: 22 Nov, 2005 20:09
Kontakt:

Postitus Postitas gans »

Pole päris see rid aga haakub- 1985. aastal lendas Bakuu lähistel gaasihoidla õhku. Tuleseene kõrgus oli (minu hinnangul) ca. kilomeetrine. Asi toimus hommikul nelja paiku ja oli pimeduses vägagi muljetavaldav. Esimestel sekunditel arvasin, et on tuumaplahvatus. :shock: Kui seen ära hakkas vajuma oli isegi väike pettumus :roll:
Kasutaja avatar
man21
Liige
Postitusi: 822
Liitunud: 01 Juun, 2005 13:34
Kontakt:

Re: Tuumasõja imitatsioon.

Postitus Postitas man21 »

alax kirjutas:Diviisi õppustel olime piirkonnas, kus etendati "tuumasõda". Sinna ikka pidi palju lõhkeainet ja bensiini kuluma. 2 tundi käis madin.Siiani on silme ees plahvatused ja seened. Õppuste legendi järgi saime kõik surma ka.
Meil tehti õppustel 1976 aastal nii: Vaat bensiini, vaat diislit ja kast trotüüli ja siis mauhti vastu taevast, päris ilus seene taoline pilv tõusis. See oligi nn. tuumarünnak ja siis pidid vastavalt käituma.
Ela täiel rinnal ja kui kord kooled, siis ära kahetse elatud elu!
Kasutaja avatar
just plain mean
Liige
Postitusi: 627
Liitunud: 08 Dets, 2008 14:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas just plain mean »

üks vana podpolkovnik jutustas kord 70. lõpul (olin staabikorrapidaja ja tema dežurnõi po tšasti), kuidas ta noore mehena oli osalenud mingitel õppustel reaalse tuumaplahvatusega ja kuidas keegi kindral oli neid enne õppusi julgustanud, lubades kõikidel, kelle kirsad üles sulavad, viivitamatult uued välja anda :o
Puupeal läksid silmad põlema. Näitleja mängis mäkra. Mõrd läks õnge.Striptiisitar varastati paljaks. Tuukril olid näpud põhjas
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist