vanemate hirm võsukeste sõjaväe ees...

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Vasta
dude
Liige
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Okt, 2004 17:50
Kontakt:

vanemate hirm võsukeste sõjaväe ees...

Postitus Postitas dude »

See on teema, mis meid vennaga saatis sinnamaani, kus vend ülikooli tõttu venekroonust pääses ja kui tuli taasiseseisvus, siis vaibus minu probleem...

Isa oli 63 - 66 sõjaväes olnud ning siis polnud asi nii hull kui 80-ndate lõpul ning suhtus rahulikult meie minekusse vene sõjaväkke, kuna arvas, et see on meheeksam, aga ema oli ikka päris pöörane kuniks lõpuks selguse sai ajaga, mina olin EKV-s. Aga sõprade vanemad, eriti just emad olid ikka mõnedel päris pöördes poja nõuka armeesse saatmise pärast. Kõik tulid kenasti tagasi:-), aga ühe tuttava poeg oli 84 - 86 Afganistaanis ning vahel juhtus nii, et kirja ei tulnud olude trõttu päris mitu kuud, see viis närvid ja tervise...:(

Kas teie emad olid väheke sarnased? Muidugi unustasid nad ära et poja armees oleku ajal olid vanemad maamaksust vabastatud ja kirja sai ka vist poolehinnaga vastu saata :P
Kasutaja avatar
Standartenführer
Liige
Postitusi: 156
Liitunud: 09 Juul, 2006 14:43
Kontakt:

Postitus Postitas Standartenführer »

eks emad ikka põevad.

nüüd on Vabariik. ja vanemate meelestatus ei ole muutunud.
tegu on loomuliku asjaga.
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Mul sellega küll aastaid tagasi probleemi polnud (EKJ). Lihtsalt ütlesin, et "Homme hommikul maneezis" ja viskasin kotti küünetange, nõelu-niite ja pesuvahendeid, telefonikaardi, jalakreemi, plaastreid, kirjapaberit ja paar ümbrikku. Suhtuti väga rahulikult. Endale ajasin mingis ülisuvalised kaltsud selga - need seisid ilusti kompaniiveebli laos prügikotis kuni reservini.
Janka
Liige
Postitusi: 425
Liitunud: 04 Dets, 2005 19:30
Asukoht: France

Postitus Postitas Janka »

No kui hakkas saabuma aeg kroonuminekuks ,siis seniks oli isegi vanaisa juba teisel arvamusel. Muidu pidas ta sõjaväeteenistust ikka auasjaks ja meheeksamiks ,nagu eespoolgi kõneldi ,aga 80.-te lõpus kiskus elu seal vägagi kurvaks. Võib-olla oli varemgi dedovshsthina ja zemljatshestvo ,aga Glasnosti tulemusena imbus tsiviilpoolele igatsugu hulle lugusid ja nii võttis eesootav sündmus kõik kõhedaks.
Keska lõpetamisel käis ema külas. Sai koos pildistatud ja ega teda välimuse järgi küll oma klassi tüdrukutest ei eristanud ,et vanem oleks või nii....
Kui kahe aasta pärast vennaga koju tagasi jõudsime ja emale külla läksime oli näha ,et selle lühikese ajaga võib inimene väga palju muutuda.
Eks mure poegade pärast oli teinud oma töö.....
[i]Last thing I remember, I was Running for the door
I had to find the passage back To the place I was before
"Relax", said the night man, "We are programmed to receive.
You can check-out any time you like, But you can never leave!"[/i]
Kasutaja avatar
kangelaspioneer
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 30 Dets, 2004 13:13
Asukoht: Tallinn/Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas kangelaspioneer »

Minu teenistusse mineku päev ei erinenud millegagi tavalisest, muidugi oli tegemist EKV-ga, mitte võitmatu nõukogude armeega.
Küll aga eelnesid pikad ja keerulised vestlused Sõjakooli astumisele (stiilis "mis elu see selline on, tee parem midagi asjalikku").
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Postitus Postitas sadist »

no kurat isad kes on ise vene kroonus käinud peaksid oma poegade ajateenistusse kui meheeksamisse igati soosivalt suhtuma.minu vana nt ütles:poiss kurat,vaata et vastu pead ja oma perele häbi ei tee!kuldsed sõnad...aga kui mõni isa on ise vene kroonust kõrvale hoidnud,ega siis selline tüüp pojale ka just head mõju ei avalda.
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2059
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas speedsta »

To sadist:

Läksin isegi EKV-sse samasuguste kuldsete sõnade saatel.
Kui on probleem, tõmba lõuga
motofassist
Liige
Postitusi: 314
Liitunud: 30 Mai, 2006 14:20
Kontakt:

Postitus Postitas motofassist »

sadist kirjutas:no kurat isad kes on ise vene kroonus käinud peaksid oma poegade ajateenistusse kui meheeksamisse igati soosivalt suhtuma.minu vana nt ütles:poiss kurat,vaata et vastu pead ja oma perele häbi ei tee!kuldsed sõnad...aga kui mõni isa on ise vene kroonust kõrvale hoidnud,ega siis selline tüüp pojale ka just head mõju ei avalda.
Kui sa võtad näiteid enda pere pealt siis nõustun!
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Postitus Postitas sadist »

oma pere pealt muidugi
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Postitus Postitas sadist »

või mida sa tõnis õieti mõtlesid?mõlemat näidet ma oma pere pealt võtta ei saa,sest minu vana teenis oma kaks aastat ilusasti ära ja pooldab ajateenistust igati.aga kui ta oleks kõrvale hoidnud,oleks tal selge seisukoht kas puudunud või siis oleks ta minusse suisa vastumeelsust süstinud.käbi ei kuku kännust kaugele jne vat seda ma tahtsin õelda.
Viimati muutis sadist, 08 Aug, 2006 2:41, muudetud 1 kord kokku.
motofassist
Liige
Postitusi: 314
Liitunud: 30 Mai, 2006 14:20
Kontakt:

Postitus Postitas motofassist »

Kõik on kontrolli all! :wink:
EI hakka parem avalikult seda seletama kuna teada juba mis juhtub.
Kasutaja avatar
Luuraja
Liige
Postitusi: 350
Liitunud: 15 Apr, 2005 11:12
Asukoht: Paide
Kontakt:

Postitus Postitas Luuraja »

Minu meelest on Eesti Kaitseväes teenimine au.
1988. aasta lõpupoole vene kroonu õppeväeosas olles, kui meid oli veel ligi 30 venda koos, mõtlesime sageli, milline maik oleks teenida eesti rahvusväeosas eesti ohvitseride käe all. Eesti kaitseväest tol ajal veel ei unistatud. Ühtne arvamus oli selge - laske meid sinna ja siis me näitame, mille väärilised me oleme.

Mu tädipoega paraku aga kaitseväkke ei lastud - praagiti välja lapsepõlves saadud põlvetrauma tõttu. Noormees oli väga õnnetu - suur ja tugev mees aga sõjaväkke ep lasta mitte...

Oma poja saadan aga kaitseväkke kindlasti, kui ta vähegi selleks kõlbulik on. See kogemus ja saadavad oskused on meesterahvale vajalikud.
Tõde on selle poolel, kes vähem valetab.
Слава Україні!
Героям слава!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist