..

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Teie kõigi laiskadesse tagumitesse kirsaLaks , mäletajad

Postitus Postitas kalleb »

Laiakas , eks teistelegi käis vene kroonu närvidele ja kui sealt välja said olid nagu vangist pääsenud aga et mõne bõtsoki nuiajale kohe v tsasku oleks andnud see ei tuleks nagu pähegi

Aga isegi pärast kroonut mõnda nõukogude ohvitseri või prapporit kohates oli selline vastik tunne nagu oleks sita sisse astunud
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Teie kõigi laiskadesse tagumitesse kirsaLaks , mäletajad

Postitus Postitas kalleb »

Kuidas muidu insenerivägedes ka rahvaste sõprus lokkas, jobannoi azbekid, armjanid ning tsetseenid ülbama ei hakanud

Eelnevatest kirjutistest selgub et tsetseeni maffia oli teil päris tegev- ega seal ongi nii et kui väeosas on 1 tsetseen siis on ta päris talutav, kui neid on jube 2-4 tk siis hakavad oma võimu näitama ning ennast teistest kordades paremaks pidama , ülbed on muidugi ka jne

Oli isegi mingi salajane käskkiri et väiksematesse väeosadesse mitte panna palju ühest rahvusest sjoomasid - kuidas sellest kinni peeti oli muidugi iseasi, ilmselt oli põhjus et jääksid keeleliselt isolatsiooni ning hakkaksid vene keeles mõtlema ning sinust saaks sovetskii soldat
Kasutaja avatar
Laiakas
Liige
Postitusi: 289
Liitunud: 22 Sept, 2011 10:00
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Teie kõigi laiskadesse tagumitesse kirsaLaks , mäletajad

Postitus Postitas Laiakas »

.
Viimati muutis Laiakas, 05 Sept, 2016 5:45, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Laiakas
Liige
Postitusi: 289
Liitunud: 22 Sept, 2011 10:00
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Teie kõigi laiskadesse tagumitesse kirsaLaks , mäletajad

Postitus Postitas Laiakas »

.
Viimati muutis Laiakas, 15 Okt, 2016 2:07, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Teie kõigi laiskadesse tagumitesse kirsaLaks , mäletajad

Postitus Postitas kalleb »

Lase aga edasi , see jutt sul kõik jumala õige , midagi normaalset seal polnud , kõik oli kiiksuga kogu see sovetskaja armija ja tema smoshnikutest ohvitserid , rahvaste sõpsruse kohapealt - mul polnud armeesse minekul mingedd eelarvamusi mitte ühegi rahva vastu- nõukogude kool kasvatas mind sallivaks igasuguste rahvaste vastu

Aga sõjaväes asi muutus kardinaalselt , 2 aasta jooksul nägin ainult ühte normaalset tsurkat- see oli kõrgharidusega kirgiis, teised olid kõik pimedusega löödud ja nõukogude armee kasvatus püsib mus siiamaani- tsurkasid ei salli ja ma ei usu et seal midagi muutub

Seda koduigatsust mis tookord oli on suht võimatu kirjaldada ja et aju on ehitatud nii et halvad asjad lähevad kusagile kaugemale , head asjad on hästi meeles siis pead neid halbu asju pikemalt meelde tuletama

Sa kirjelda aga seda tunnet mis oli pärast jobonnoi väeosa väravast väljumist demblisse minekul

See oli midagi vägevat

Puhkus oli ka päris hea aga sinna sitamajasse tagasi minna oli jube vastik- nagu sukelduks mingi sita sisse
Kasutaja avatar
Laiakas
Liige
Postitusi: 289
Liitunud: 22 Sept, 2011 10:00
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Teie kõigi laiskadesse tagumitesse kirsaLaks , mäletajad

Postitus Postitas Laiakas »

.
Kasutaja avatar
Laiakas
Liige
Postitusi: 289
Liitunud: 22 Sept, 2011 10:00
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Teie kõigi laiskadesse tagumitesse kirsaLaks , mäletajad

Postitus Postitas Laiakas »

Ei maksa kuri olla kustutamise eest.. Kes eelnevat lugesid, need lugesid nagunii. Mulle tundus see lihtsalt lõpuks nii isiklik nagu.. ma ei teagi: võib olla voodis oma Katile räägiks :) Jefreitori paelast olen vähemalt ilma :P

Soeng

Vene sõjaväes juuksureid polnud :P See tuli paljudele sinna jõudnutele kaunis suure üllatusena. Et mesasja, Kuidas algul kõik poolkiilaks aeti. see on üldteada. Aga edasi. Habet ei lubatud üldse. Vuntse ka mitte. Tegelt olid ohved nii ausad, et nad ei lubanud sellist atribuutikat omale ka.Sile nägu on siiani Vene armee tunnus. Päris lahe oleks muidugi kui kõik kasvataks seal karvu nigu Caribian Pirates :P
Mul oli vist aasta ligi teenitud : ülevalt ujus kohale käsk: kõigil juuksed korda. Nii tähtis ja ülikiire tekst jõudis meie roodu kaks tundi enne vastava käsu täitmise kontrollimist. Aga roodus oli vaid kaks juukselõikamiseks sobilikku kääri ja vaid üks tont kes selle jamaga natuke rahuldavalt hakkama sai :) Edasi toimus mingi Soodoma ja Komorra laadset Viimsepäeva moodi nagu Piiblis :) Kui päevnik roodu rivvi karjatas ja vanemleitu meile selle vahva teate edastas ja sadistlikult naeratades lisades, et kõik karvikud lendavad õhtul söökla narjaadi.. võite ise arvata mis toimuma hakkas :P Mina olin suht jobu ja jäin vahtima aga teine eestlane oli tublim: panigi kammi ja käärid pihta. Suskas mulle näpuvahele ja et keevita :) Rabasid sõpsi juuksetutti pihku, kamm sisse ja kõik kammipealene maha. Kui suur see pea ikka on: paar korda nii tegid ja soeng valma :) Ja siis tema mul. Ja nii terve rood :P Kahe tunni pärast kui meid mingi polkovnik peastaabist üle vaatas, prillid tal olid aga minu arvates ta siiski üle kahe meetri ei näinud, sest kõndis meie rivi ees ja kiitis kui malatsõ me oleme :) Tollest suvaliselt äralõigutud roodust oleks juutuubes mingi sajatuhande klikise hiti saanud kui juutuubik siis olemas oleks olnud :P
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: Teie kõigi laiskadesse tagumitesse kirsaLaks , mäletajad

Postitus Postitas Kulibin »

:wink:
On ilmselt kah erandeid. Nii laisk, nagu muda, nagu olen ja ei viitsinud oma lõuga piinata nende NEVA teradega ...
San-tsast avita ! Oma mees pooleteistaastane, kirjutas siis välja papre, mis väitis, et mehel on ALLERGIJA igasugu lõuakaapimise vastu. :lol: Eks lisaks auväärsele hüüdnimele Kulibin, milline epiteet on kül veidi hiljem välja teenitud, teavad mõnedki kamraaded mind veel kutsuda Barada... Ajad olid siis imelikud ja zampolit hoidis madalat profiili, sest Gorba oli just võimule saanud ja teostas parasjagu uutmist. Tulen siis mina Balabanovost, kaks shampi põues, et vanakat lahjendada ja see va kuradi kommu põrkab mulle täpselt vastu. :evil: Hüppas sõnalausumata ligi, haaras ja viskas vastu ettejuhtunud alajaamaseina. Alles siis kui pauk käis ja vahtu lendas, vaatas pika pilguga ja vabandas... Oleks ma tollajal osanud korralikult fuckida !
Üks vurtsuvein jäi siiski alles. :wink:
Eh, olid ajad .
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Teie kõigi laiskadesse tagumitesse kirsaLaks , mäletajad

Postitus Postitas kalleb »

Kiilas soend ja sile lõug oli ilmselt seotid protovogaazidega- kui seal karvane oleks olnus siis sealt gaasimaski vahelt ka nato keemilised mürgid kiirelt sõduri sisse minema ja sõdur vedru välja viskama - nii meile räägiti

Meil ka mingi igavene vamemleitnant- starsii leitenant Zadiranov- komandir batareja upravlenije- üks suuremaid parme terves brigaadis viskas vastu preisi kasarmut piiravat kiviaeda puruks 6 viina - ja seda ajal kui viina niisama lihtsalt poest ei saanud- no see võis talle küll olla löök allapoole vööd - aga oli sluzbas- dezornoi po tsasti ja tegi seda
ASuur
Liige
Postitusi: 542
Liitunud: 09 Apr, 2005 15:56
Kontakt:

Re: Teie kõigi laiskadesse tagumitesse kirsaLaks , mäletajad

Postitus Postitas ASuur »

Noh, eks see vene kroonu oli ikka omaette huvitav ka. Alguses oli hea meel, et Afgaani ei saadetud aga siis tuli Tšernobõl. Paljud meie omad padavai sinna. Pärast käisid ringi miskid dosimeeter-pastakad taskus. Noh, õnneks läks mööda. Pagesin vabatahtlikult kohalikku "karistusroodu" (halva kuulsusega eraldipaiknev rood) autojuhiks. Hea, et seda tegin , sest mõnele mehele ikka seal meie juures üldse ei meeldinud. Üks läks eriti närvi. Sakalauskas oli nimi. Sama koridori peal muidu elas. Pärast oli jama kui palju. Kogu Liidu pealt aeti taga. Lõpuks olevat kodus vabaks saanud. Sai kinusse ka. Kaks filmi ja puha. Mulle ei meeldind.
A mõnel läks veel kehvemalt. 64 meid läks ja 62 tuli tagasi.
Vot sellised lood
Kasutaja avatar
Laiakas
Liige
Postitusi: 289
Liitunud: 22 Sept, 2011 10:00
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Teie kõigi laiskadesse tagumitesse kirsaLaks , mäletajad

Postitus Postitas Laiakas »

.
Viimati muutis Laiakas, 15 Okt, 2016 2:08, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
Laiakas
Liige
Postitusi: 289
Liitunud: 22 Sept, 2011 10:00
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Teie kõigi laiskadesse tagumitesse kirsaLaks , mäletajad

Postitus Postitas Laiakas »

Ok.. ühe loo sate veel.

Varuosad

Kui ma paar kommi ülespoole lugesin Kulibini Nevadest siis jäin kohe mõtlema, et tegelikult mul ei tulegi meelde kuidas ma lõuga kraapisin.. karvad ju ometi kasvasid. Ok see selleks.
Varuosasid polnud olemas. See ei pannud ja ei paneks praegu naerma ka, kui sa kuskil Kaug - Idas oma probleemiga kukalt kratsid. Vanaema abiks võtta pole.. . Ei mingeid uut karbussi või et pidurid pole enam eriti.. kedagi ei kottind see. Asi sõitis su all ja kõik. Minul oli ju venkude armee mõistes nigu luksusjaht: GAZ-66 pool furgooni raadiovastuvõtjaid, ees otse mootorilt käitavad energiavarustused Raadiojaamade toitmiseks, ja teine pool pehmeid istmeid päras ohvede jaoks , mingu nad siiani vittu: nigu UFO :) ja lampsaatjaid täid topitud ja teine pool puidust ohvitseride lebotamise osa. Mitte kedagi mitte kunagi ei huvitanud kuidas see ime toimib. Eks ma ise leiutasin.. ja varastasin kõrvalt kui väga vaja :)
Mina ei tea kas see on GAZ-66 standardvarustuses aga mul oli seal kabiinis õlimanomeeter. Ühelt superÕppuselt tagasi veeredes tunnen et võimsus kaob ära. Kõõran manomeetrit ja see näitab et kui ma piloot oleks siis hakkan kohe maaühendust võtma. Kõrval istmel istub meie bataljoni pealik ja nurrub sooja käes: GAZ-66-lt tuleb kabiinis sooja mõnsat auru ju shitaks, eriti kui kahevahel -30 -40 peal mootorikaane kabiinis lahti teed :)
Ma siis pealikule kobisesin, et mu arvates kärvame lähema 10 minti jooksul maha. Ta haigutas ja ütles , et pane edasi :) Mu taga ujus päris pikk rivi insenertehnikat ratastel ja roomikutel kes kõik tahtsid õppuselt tagasi. Pidu lõppes siis ära kui mu GAZ ohkas ja kaks kolbi kabiini viskas :D Nu isegi Vene Tehnika ei suuda ilma Õlita :P Mu bataljoni pealik ärkas röökides ja infarktiga üles: sõimas mind ja sain uue mootori: üksi vahetasin ära.. Vot nii sai uusi varuosasi :P Tagasi vedas mu ägedat staabiautot trossi otsas meie majandusteenistuse Zil-131, mis vedaski igasugu shitta :D
Seal oligi UlmeElu: kes pole käinud siis lugegu Isaac Asimovit või Stanislav Lem-i.. seda ei oskagi kirjeldada :)
Viimati muutis Laiakas, 15 Okt, 2016 2:09, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Teie kõigi laiskadesse tagumitesse kirsaLaks , mäletajad

Postitus Postitas kalleb »

Meil olid ka vanas raketikompleksis samad raadiojaamad

Pilt

Kero küttis seal jah päris korralikult

Natuke vanemad variandid olis natuke suurema ja pealt ümarama kuudiga

Pilt
Kasutaja avatar
Laiakas
Liige
Postitusi: 289
Liitunud: 22 Sept, 2011 10:00
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Teie kõigi laiskadesse tagumitesse kirsaLaks , mäletajad

Postitus Postitas Laiakas »

Voh see ülemine pilt :) Täpselt
Viimati muutis Laiakas, 15 Okt, 2016 2:09, muudetud 1 kord kokku.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist