..

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Kasutaja avatar
Laiakas
Liige
Postitusi: 289
Liitunud: 22 Sept, 2011 10:00
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

.

Postitus Postitas Laiakas »

.
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: ..

Postitus Postitas Kulibin »

Et teema ei soikuks, jätkan ise siin ja varuosadest ...
Aasta võis olla mingi 84. Igaljuhul käisid Moskvas mingid olümpia alternatiivmängud ja seetõttu pidi seal ilm pilvitu olema.
Balabanovo, mis paiknes 101 km, laadis paaniliselt pardale imelike jodiide, mis olid paksult hõbedast küllastunud...
Igaljuhul valitses Moskva lähiümbruses selline kliima, mille kohta üks kohalik sada aastat vana mutt, kes mäletas veel seda, et ilma eesti SS leegioni poiste leivaabita oleks nemad seal nälga surnud, arvas, et ilm on päris pees ja viimnepäev tulekul.
Muti ostis mulle mõned planguvärvid nimega ,, Kuldne Sügis,, ... Mina keevitasin siis perioodilisest ühe korraliku risti sinna Pratva (Moskva jõe lisajõgi) kaldal paikneva imeliselt kauni ja ajaloolise väärtusega kloostri surnuaiale ...
See oli üks imelik surnuaed, sest seal leidus meie nimesid ... Kohalikud pioneerid pidid neid hooldama, olla väidetavalt Läti punaste küttide hauad...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Olles palju venes seigelnud, olen katsunud võimaluse piires külastada kohalike rahulaid, sügavaim mulje neist on jäänud Vjatka jõe läheduses paiknevatest asumitest ... Kirovi nime kandva linnakese filharmoonia direktor oli keegi Maacikac ... Vanahärra eesti keel oli suht tuim, aga tütretütar kostitas mind kohalikus ööklubis kogu oma teadmistepagasiga ja see ei kannata siin tsiteerimist. :lol:
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline