Libadetektorid Iraagis ja Afganistanis

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Vasta
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Libadetektorid Iraagis ja Afganistanis

Postitus Postitas Arnold »

Ei oska kohe midagi kosta! Kui siis, et eestlased pole teistest rahvastest suurt lollimad (EV siseminni vitsaonu ümber hotelli tatsumas), aga ega sellest kergem hakka
http://news.bbc.co.uk/2/hi/programmes/n ... 476373.stm
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4089
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Postitus Postitas Some »

Ma ise lugesin selle riistapuu kohta novembris, sai juba siis Ostap Benderi järeltulija üle itsitatud. Ise lugesin Badscience lehelt, aga esimesena pööras sellele tähelepanu vist James Randal. Kahjuks ei taibanud seda tollal siia foorumisse postitada, aga parem hilja kui mitte kunagi. http://www.badscience.net/2009/11/wtf/#more-1397
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

päästeamet on sel teemal leidnud märkimisvääret tunnustust juba 2008. aastal: http://www.skeptik.ee/index.php/2008/04 ... emia-2008/

kellle aga Ben Goldacre ja üldse Bad Science meeltmööda on, siis on see nüüd ka eestikeelse raamatu kujul saadav: http://noriabooks.com/est/?lid=1&bid=18
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

The New York Times Agrees:


Iraq Swears by Bomb Detector U.S. Sees as Useless
http://sniffexquestions.blogspot.com/

No egas tola loll ei ole ... :write:

terv
o
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas EOD »

Tont teab, palju selle riista juures on lollidelt raha välja pumpamist ja kui palju tegelikku efektiivsust. Ise pole proovinud.
Fakt on, et "nõiavitsa" abil on sajandeid edukalt vett (ja muud) otsitud. :roll: Eks nutikas ärimees kasutas seda rikastumiseks ära. Kas tema toodangul "nõiavitsaga" võrreldes mingeid eeliseid on, on võimalik tõestada vaid võrdluskatsetega. Ja ka "nõiavits" ei tööta iga inimese käes.
Radist86
Liige
Postitusi: 318
Liitunud: 14 Jaan, 2009 1:16
Asukoht: Hiiumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Radist86 »

See asi täiesti toimib, nii hirmus kui see ka pole. Ma mõtlen igasugu mitte-Hi-Tech pildad. Olen ise näinud. Kahjuks on selle juures selline jama, et mitte iga päev ja mitte iga kell. Kui inimene on väsinud, tõbine, vintis või lihtsalt ei suuda keskenduda, siis veel eriti mitte. Ma ei mäleta, kui suur oli inimeste protsent, kelle käes asi töötas. Kas oli iga kolmas või kümnes... Kõik ei teagi, et neil selline võime on, sest pole proovinud või põhimõtteliselt keelduvad uskumast. Minu käes kahjuks ei tööta. Ju mul siis need "kanalid" kinni. Sellele vaatamata ma ei eita teadusele veel tundmatute väljade ja inimeste esialgu seletamatute võimete olemasolu. Paraku selline asi tänapäevasesse materiaalsesse maailma ei sobi kohe mitte. "Mis mõttes pole täna see päev? Pa-rem POOL, sam-mu MARSS! OTSI!!" Ei hakka ju demineerija seletama, et tal on täna paha päev ja ei saa tööd teha.
Samas ma ei imesta, et selliste libariistade otsa satutakse. Mine sa mõne otsustaja nina alla paju- või sarapuuvitsaga vehkima, kui samas on "sõltumatute ekspertide" poolt allkirjastatud paberitega efektne vidin võimalik tellida. Õnnestumise korral on, mida (välis)kolleegidele näidata ja pealegi maksumaksja plekib kõik kinni. :)
Ja lõpuks on veesoonte, torude, kaablite jne otsimine palju vähem stressi tekitav kui võimalus, et näiteks põuepommar nuppu vajutab ja sind koos endaga laiali pihustab, sest tükkisid oma oraga talle liiga nina alla.
urmet48
Liige
Postitusi: 153
Liitunud: 03 Juul, 2008 22:52
Asukoht: DAGÖ
Kontakt:

Postitus Postitas urmet48 »

Lugedes seda teemat ja vaadates neid linke, tekkis mul 2 küsimust.

Mis on kollane ja roomab?

Hiinlane otsib miini.

Mis on kollane ja lendab?

...
Uudishimu pole patt!
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Asi mille toimimist ei oska keegi lahti seletada on sisuliselt mittetöötav. Orbik saab nt. aru et auto toimimiseks tuleb kallata bensiini paaki...
Neid vitsatavaid kaevumäärajatest soss-seppi küll nähtud a la et: "Aga näe seal 50 meetrit eemal ju veetünn! Aga 80 meetri sügavusel ju veesoon EHK!". Sama loogika järgi toimib see sniffex ka. Et ju siis kusagil selles suunas on midagi kunagi olnud.
Selle päästeameti asja eest peaks kellegi vangi panema. Süüdistuseks kuritahtlik lollus. 70.000 pole ju mingi summa, ega ju?
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

70.000 pole ju mingi summa, ega ju?
Ei no muidugi ... Tavakodaniku seisukohalt - päris kopsakas summa. Ühe ministeeriumi või riigi seisukohalt aga ... :write:

terv
o
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

canislupus kirjutas:Asi mille toimimist ei oska keegi lahti seletada on sisuliselt mittetöötav. Orbik saab nt. aru et auto toimimiseks tuleb kallata bensiini paaki...
Neid vitsatavaid kaevumäärajatest soss-seppi küll nähtud a la et: "Aga näe seal 50 meetrit eemal ju veetünn! Aga 80 meetri sügavusel ju veesoon EHK!". Sama loogika järgi toimib see sniffex ka. Et ju siis kusagil selles suunas on midagi kunagi olnud.
Selle päästeameti asja eest peaks kellegi vangi panema. Süüdistuseks kuritahtlik lollus. 70.000 pole ju mingi summa, ega ju?
Maal naabrite juurde tuli selline taat oma vitsaga ja kondas veidi mööda õue ringi. Siis näitas koha kätte ja pessimismist hoolimata oli tal õigus, vesi oli täitsa olemas. Kolme meetri peal(neli raket lasime sisse). Ja ei mingit EHKU värki. Paraku on taat nüüdseks juba teisel pool vett otsimas :(
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Siin on kaks täiesti erineva tasandi küsimust ... Mis oleks juhtunud kui taat oleks eksinud? Peaaegu midagi! Oleks otsitud teine taat ja kõik oleks läinud edasi. Kui aga kõnealuse aparaadiga vend teatab suurtele ninadele, et plats on kontrollitud ja 2 minutit hiljem lendab mõne suurrigi esimene paar õhku ... ? Ega vahet nagu polegi?

terv
o
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Vaata nende tulemuslikkudest veeotsijatest taatidega on see asi et tegelikult nad üldjuhul uurivad seda ka mis ümberringi toimub ning nii mõnigi on endine geoloog. Vitsad ja pendlid kui selline on rohkem bling-bling et kõik usutavam tunduks.
Kui läheduses on vesi kõigil naabritel 10 meetri sügavusel siis oleks rumal arvata nagu mingi ime läbi oleks minu õuel poole kõrgemal. Muidugi võib olla aga tegu sel juhul vihmaveega mis koguneb pisikestesse taskutesse. Teine asi on taimestik ja suured puud (viimased kasvavad siiski seal kus vesi lähedal).
Üks ülim näide mida ma olen kohanud on see et vitsamees näitas kaevukoha ca 15 meetrise mäe künkale. Kaevati pea 20 meetrist rõngast maa sisse ja voalaa - vesi vastas. Oleks siis võinud ju mäe alla minna aga ei. Vaja ikka nõiakuntsi pruukida ja pimesi uskuda. Koha nimi ka vastav: Mägede küla.

Aga endal näide elust - väidetavalt olla majaseina sees akna all kombineeritud jahipüss ja hunnik tsaarirublasid ning püstol. Käisin metalliotsijaga kohal. Midagi kimedalt karjub. "EI - mina ei usu, ma toon vitsamehe kohale." Toodi vitsamees kohale, lammutati vastassein maha. Tühjus. Tegin siis kuu aja pärast oma versiooni seina lahti. Hunnik vasktraati mingil veidral kaalutlusel koos poolikute telliste ja saepuruga sisse topitud. "Aga vitsamees näitas ikka sinna seina - ju ikka kunagi seal oli."
Tegelikult võiks ju igapäevase raadiojaamade kasutamise asemel ka konte visata?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Amazon [Bot] ja 12 külalist