Mereväe ohvitseri mõõkade kätteandmine 24.novembril 2009

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Mereväe ohvitseri mõõkade kätteandmine 24.novembril 2009

Postitus Postitas Aleks »

Pilte mõõkade üleandmisest Eesti Meremuuseumis: http://www.mil.ee/~fotek/gallery/view_p ... 736&id=aaa
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aleks »

Noorkotkana aastal 1996 ...

Pilt

... ja ohvitserina 2009 (vasakul).

Pilt
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
Kasutaja avatar
gvardimatros
Liige
Postitusi: 397
Liitunud: 30 Mai, 2009 10:16
Asukoht: TLN, Võru, Värska
Kontakt:

Postitus Postitas gvardimatros »

mis puhul mille eest
kes on need inimesed :dont_know:

eputrillad
Baltiiski merejalaväe brigaad - huvitavalt raisatud aeg DMB 90
Kasutaja avatar
sammal.habe
Liige
Postitusi: 817
Liitunud: 30 Apr, 2004 19:49
Asukoht: 58°22'N 26°43'E
Kontakt:

Postitus Postitas sammal.habe »

eks ikka oma raha eest. need mõõgad tuleb ju endal välja osta.

muide, lugesin üle. et kas vastab tõele väide, et hr. Peekil on rohkem autasulinte rinnas kui KV juhatajal.
masendav...
Kasutaja avatar
medal
Liige
Postitusi: 756
Liitunud: 16 Jaan, 2008 23:20
Kontakt:

Postitus Postitas medal »

sammal.habe kirjutas:muide, lugesin üle. et kas vastab tõele väide, et hr. Peekil on rohkem autasulinte rinnas kui KV juhatajal.
masendav...
Autasude arv on väga subjektiivne näitaja. Aga Laaneots saaks soovi korral lisada ka oma Nõukogude armees väljateenitud autasude lõiked. Neid vist kokku 13, ning mõnigi üsna väärikas.
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aleks »

gvardimatros kirjutas:mis puhul mille eest
kes on need inimesed :dont_know:
eputrillad
Mis puhul - mõõk see on üks ohvitseri tunnus, kuigi tänapäeval omab vaid tseremoniaalset tähtsust. Mujal maailmas antakse sõjakooli lõpetanud kadetile mõõk üle juba sõjakooli lõpetamisel.
Kes on need inimesed - nende seas on esimene taasiseseisvunud Eesti ja praegune mereväe ülem, sõjalaeva komandör, reservohvitserid ja Tallinna maleva sadama malevkonna ohvitseridest kaitseliitlased, kes korraldasid ja aitasid kaasa Eesti esimese mereparaadi edukale läbiviimisele ning kes oma vabast ajast ja tahtest teenivad Eestit külastavate sõjalaevade peal kontaktohvitseridena.
Eputrillad - kõigis meis on rohkem või vähem edevust kuid, kui tunda uhkust selle üle, et oled ohvitser...???
Tundub, et mõtlemine ja teadmised on Sul tõelise Baltiiski floti matrossi tasemel ja jäävad sinna 90-ndate aastate Paldiskisse või on viinamarjad lihtsalt hapud :D Teadmiste täiendamiseks soovitaks lugeda: "Kaitseväe ohvitseri mõõk" Reet Naber ja Heino Piirsalu Tallinn 2007
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aleks »

medal kirjutas:
sammal.habe kirjutas:muide, lugesin üle. et kas vastab tõele väide, et hr. Peekil on rohkem autasulinte rinnas kui KV juhatajal.
masendav...
Autasude arv on väga subjektiivne näitaja. Aga Laaneots saaks soovi korral lisada ka oma Nõukogude armees väljateenitud autasude lõiked. Neid vist kokku 13, ning mõnigi üsna väärikas.
Paraku on tänasel päeval kaitseväes teenetemärkidega natuke (pehmelt öeldes) üle pingutatud. Nii on lennuväel rohkem teeneteriste kui lennukeid, mereväel natuke vähem kui laevu, mõnedel väeosadel dubleerib teeneterist teenetemärki (suurtüki brigaad), kaitseministeeriumilgi neid mitmeid klasse. Seega võib öelda, et see asi on meil täiesti reguleerimata. Kuid see on juba teine teema ja vajaks eraldi käsitlemist.
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
ruusserg
Liige
Postitusi: 81
Liitunud: 14 Veebr, 2008 8:43
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas ruusserg »

Kas see ohvitser , kes pole endale mõõka ostnud polegi siis nagu päris ohvitser ? Kas sellel mõõgal mingid kandmise rihmad kah küljes käivad ? Kas rohelist vormi kandvad ohvitserid kannavad ka mereväe mõõka ?
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Idee autorite poolt soovitatud "mõõga "väljaostmist" ohvitseri enda poolt ei saa kuidagi tõsiseks pidada. Mõõk maksab kõva 10 tonni, nooremohvitserid aga oma pangalaenuga kaelas üldiselt ei saagi täna niipalju kuus (puhtana kätte) :?

Samas mõõga kinkimine üksikutele n-ö väljavalitutele (kel sissetulek ikka kõvasti üle KV ohvitseri keskmise) vaid kinnitab idee pidetust :? :?

Summa summarum õigus on ilmselt siin eespool kõlanud arvamusel sest asjast kui niisama eputrillade üritusest, mis KV ohvitseride põhimassile võõraks jääbki...
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
mauser
Liige
Postitusi: 76
Liitunud: 29 Juul, 2005 10:32
Asukoht: saku
Kontakt:

Postitus Postitas mauser »

No miks küll nii kibestunud kommentaarid!Teades veidi teema algatajat,näen mina neil piltidel ühe isa uhkust oma tubli poja üle,mis selles küll paha peaks olema!Minul on neid hea vaadata...
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aleks »

ruusserg kirjutas:Kas see ohvitser , kes pole endale mõõka ostnud polegi siis nagu päris ohvitser ? Kas sellel mõõgal mingid kandmise rihmad kah küljes käivad ? Kas rohelist vormi kandvad ohvitserid kannavad ka mereväe mõõka ?
Ohvitser on ohvitser olenemata, kas tal on mõõk või ei. Praegu on EROK-s saadaval jalaväe vöörihmad ja selle juurde kuuluvad mõõgarihmad, mereväe omad tulekul. Rohelist mundrit kandvad ohvitserid kannavad jalaväe mõõka, kuid neil on õigus osta ka mereväe mõõk. Piltidel olevad rohelises mundris mehed, kes mõõgad said, on minu teada piirivalvurid.
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aleks »

Borja kirjutas:Idee autorite poolt soovitatud "mõõga "väljaostmist" ohvitseri enda poolt ei saa kuidagi tõsiseks pidada. Mõõk maksab kõva 10 tonni, nooremohvitserid aga oma pangalaenuga kaelas üldiselt ei saagi täna niipalju kuus (puhtana kätte) :?

Samas mõõga kinkimine üksikutele n-ö väljavalitutele (kel sissetulek ikka kõvasti üle KV ohvitseri keskmise) vaid kinnitab idee pidetust :? :?

Summa summarum õigus on ilmselt siin eespool kõlanud arvamusel sest asjast kui niisama eputrillade üritusest, mis KV ohvitseride põhimassile võõraks jääbki...
Üldiselt päri sellega, et mõõk tuleks anda tegevteenistuses olevale ohvitserile ja reservohvitser ostab ise. Kuid eks see näitab meie praegust majanduslikku olukorda. Mis puutub eputrillade üritusse siis kas Vabariigi aastapäeva paraadi võib siis ka sinna alla lugeda, kuid mis KV ohvitseridele sugugi võõraks ei jää?
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aleks »

mauser kirjutas:Teades veidi teema algatajat,näen mina neil piltidel ühe isa uhkust oma tubli poja üle,mis selles küll paha peaks olema!Minul on neid hea vaadata...
Lõpuks keegi ka postituse mõtte ära tabanud :D Lastega tuleb tegeleda juba maast madalast ja aidata suunata neid oma valikutes. Ka see on üks alus meie riigikaitses :D
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Liige
Postitusi: 817
Liitunud: 30 Apr, 2004 19:49
Asukoht: 58°22'N 26°43'E
Kontakt:

Postitus Postitas sammal.habe »

Aleks kirjutas:rohelises mundris mehed, kes mõõgad said, on minu teada piirivalvurid.
minu silm tabab pildilt küll rohelises mundris reservohvitseri, Pärnu linnapoliitiku Väino Hallikmägi.

lugupeetud reservmustamundrimeestele soovitaks lihtsalt - vähem möla, pikem samm!
et siis rohkem väljaõpet ja tegusid, vähem paraaditsemist ja eputamist.

ärge tehke reservohvitseridest naljanumbreid.
Lemet
Liige
Postitusi: 19937
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

OT küll, aga selline küsimine- kas ohvitserid mõistavad tänapäeval mõõkadega midagi peale kah hakata või on tegu vaid paraadmundri lisandiga. Peale viimast sõda olid endises NSVL suvoorovlaste ja nahhiimovlaste koolides mäletamist mööda vehklemistunnid päevaplaanis täitsa olemas.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist